Radio RSG - užasno iritirajući radio.

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#151 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by fusion_ba »

Kad smo kod hrvatskih stanica, istina, slabo imaju pjevače iz regije ali pored Tošeta, ide i Merlin na velikom broju stanica.
Kao što sam rekao RSG i dalje slušam povremeno iako to nije onaj stari RSG i playlista im je zaista siromašna jer vrte iste pjesme ukrug. Još jedna nejasnoća, nekad su se jasno zvali Radio Stari Grad, a sad se zovu RSG Radio što bi onda značilo Radio Stari Grad Radio :lol: :lol: :lol:

Nes radio je sličan RSG-u ali ima širi repertoar, a dobar je i Hit FM iz Beograda koji opet ima sličan koncept.
adapter
Posts: 726
Joined: 10/01/2013 08:41

#152 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by adapter »

fusion_ba wrote:Kad smo kod hrvatskih stanica, istina, slabo imaju pjevače iz regije ali pored Tošeta, ide i Merlin na velikom broju stanica.
Kao što sam rekao RSG i dalje slušam povremeno iako to nije onaj stari RSG i playlista im je zaista siromašna jer vrte iste pjesme ukrug. Još jedna nejasnoća, nekad su se jasno zvali Radio Stari Grad, a sad se zovu RSG Radio što bi onda značilo Radio Stari Grad Radio :lol: :lol: :lol:

Nes radio je sličan RSG-u ali ima širi repertoar, a dobar je i Hit FM iz Beograda koji opet ima sličan koncept.
Upravo tako. Ne shvatam taj imbecilni potez da se nazivaju RSG Radio.
RSG=Radio Stari Grad+Radio=Radio Stari Grad Radio.
Isto kao kad bi se BHT nazivala BHT Televizija, ili HRT HRT Televizija. Nema potrebe, jer ono R u RSG već znači radio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65332
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#153 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by _BataZiv_0809 »

A sjediste im je u Opcini Centar, a ne u Starom gradu :D

Nego za koje vi hrvatske stanice govorite? Antena Zagreb i Otvoreni, po mom nekom subjektivnom sudu napopularnije, furaju skoro iskljucivo stranu muziku :hm:
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#154 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by fusion_ba »

Meni je Otvoreni najbolji. Imaju i Gold FM sa starom muzikom, Narodni sa domaćom, Laganini sa "laganom" muzikom.

A nedavno je u Zagrebu krenuo i radio sa turbo-folk muzikom iz Srbije i BiH - Extra FM. http://streaming.extrafm.hr/stream/player.html
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#155 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by shape of despair »

Imam vikendicu u jednom zabacenijem predjelu BiH i na prije 3-4 godine dok jos nije bilo interneta i kablovske smo samo hvatali RSG. Tek čovjek tada vidi, kada po cijeli dan sluša jedno te isto, kako je taj radio iritantan. Ono što mi se urezalo u sjećanje je to da se muzika iz jutarnjeg perioda ponavljala i popodne, doslovno iste pjesme. Pa imali su i onaj mini koncert, pa užasne voditeljice. I uvijek nekako pustaju istu vrstu muzike, taj neki dopaći pop, naručito stare hitove ala crvena jabuka, ogadili su mi nekoliko izvođača,kad samo njih i vrte.

Ima i onaj mix radio. Kad god naletim na njega uvijek haman pa neka džigara, to narodna trešti. Jednom sam naledio na zabavnu
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#156 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by fusion_ba »

Mix je isto njihov radio, kao i Antena Sarajevo.
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#157 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by shape of despair »

Zato mi je u autu konstantno upaljen radio 8. Muzika vecinom pop, top hitovi i sl.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#158 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja na poslu skusajuci RSG primijetio sam da npr. grupu SARS koro nikad ne pustaju,ne znam zasto
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#159 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by gurabija78 »

fusion_ba wrote:Mix je isto njihov radio, kao i Antena Sarajevo.
i teško se odlučiti koji je iritantniji.
Muzika koju naaaaajviše volite :( :roll:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65332
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#160 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by _BataZiv_0809 »

fusion_ba wrote:Meni je Otvoreni najbolji. Imaju i Gold FM sa starom muzikom, Narodni sa domaćom, Laganini sa "laganom" muzikom.

A nedavno je u Zagrebu krenuo i radio sa turbo-folk muzikom iz Srbije i BiH - Extra FM. http://streaming.extrafm.hr/stream/player.html
Kod mene se mrtva trka vodi izmedju Antene i Otvorenog. Zagrebacki sam student i obozavam taj grad :kiss:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#161 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by strong69 »

Sta bi sa ovim radiom Ritam? Nestade prije mjesec-dva. Solidna muzika, bez price. Poneka veoma rijetka reklama.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#162 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by fusion_ba »

To je bila kao neka mreža radio stanica kao bivši Soundset (ako se ne varam, bili su preuzeli Soundset). Sarajevski i banjalučki su ugašeni, za ostale ne znam ali vjerujem da su i oni.

Radio Mix se širi i van SA, nedavno su pušteni u dobojskoj regiji.

Ako neko nije znao, Oksigen FM se vratio prošle godine u redizajniranom izdanju http://www.oksigenfm.com
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#163 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by Dope_Man »

Radio Marija jedini radio koji se moze uhvatiti gdje god podjes, od najdubljeg kanjona do naduzeg tunela.. sveprisutan :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#164 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by vjesticanametli »

strong69 wrote:Sta bi sa ovim radiom Ritam? Nestade prije mjesec-dva. Solidna muzika, bez price. Poneka veoma rijetka reklama.
ma daj nije valjda da nema vise
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#165 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by vješalica »

radio mix je dzubre
moraju par iritantnih pjesama drljati po nekoliko puta na dan
i uvijek im sve ista muzika
trofaci
elk
Posts: 2773
Joined: 14/08/2006 12:03

#166 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by elk »

najjaci onaj piralic ili kako vec se zove.istim bolimekurko basom cita venish reklamu na akciji 4,99km i mrtve u zemljotresu u venecueli.maloumna radio stanica.
teska kita su nam inace radio stanice,ja najcesce ostanem na bh radiju 1.kome nije muzika primarna,moze se ponekad korisnih stvari cuti.ranije su bili isv,zid,efm...
sad imamo rsg,mix,big,antena,bir,kalman,zdravo marija...
elk
Posts: 2773
Joined: 14/08/2006 12:03

#167 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by elk »

a da,radio sarajevo postade vremenom isto krs.od prvog mjesta na memoriji u autu,sad nije ni medju 6.steta.dzinglovi isto bili predobri.muzika.i emisije.
User avatar
nagibSA
Posts: 891
Joined: 19/10/2017 01:21

#168 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by nagibSA »

Dodah 2-3 na vasu preporuku. Skupljam malo domace FM nek' se nadju. :thumbup:

Image
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#169 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by strong69 »

vjesticanametli wrote:
strong69 wrote:Sta bi sa ovim radiom Ritam? Nestade prije mjesec-dva. Solidna muzika, bez price. Poneka veoma rijetka reklama.
ma daj nije valjda da nema vise
Evo u Mostaru ima Ritam.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#170 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by Ned071 »

dozadnjekapi
Posts: 118
Joined: 13/03/2018 12:49

#171 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by dozadnjekapi »

Sprzim cd i ozezi ... dan mi pokvari onih 20 minuta u autu slusajuci radio. Svako jutro ista prica iste pjesme ... ma mrs u picku materinu.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#172 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by fusion_ba »

da dodam i beogradski TOP FM. Uglavnom strani noviji hitovi - cak su im i dzinglovi na engleskom https://www.topfm.rs

od stranih londonski Capital FM i Heart FM. A i BBC radio stanice bez reklama su dobre https://www.bbc.co.uk/radio/player/bbc_radio_one
User avatar
ElRe
Posts: 10582
Joined: 12/12/2011 11:28

#173 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by ElRe »

KISS FM (Kiseljak) je izgleda promijenio vlasnika. Imaju totalno drugi koncept u odnosu na raniji period.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#174 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by Nastasia »

Pet godina nakon otvaranja teme, ista stvar.

Crvena jabuka 3x dnevno, Valentino 2x dnevno i tako dan za dan.
A prema " Čuj stari noćas odlazim iz ovog grada .. " možeš sat naviti jer je svaki dan u isto vrijeme!
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#175 Re: Radio RSG - užasno iritirajući radio.

Post by fusion_ba »

Otkad RSG pušta Halida Bešlića? Tačno se iznenadnih kad je poslije neke strane pjesme počeo Halid :lol:
Post Reply