Radikalni islamisticki mediji u BIH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

The BEN10
Posts: 7575
Joined: 19/09/2011 09:03

#126 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by The BEN10 »

.
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#127 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by beniciodeltoro »

kritichar wrote:Druga je stvar što je Saff poistovjetio Bošnjake i muslimane, ali to nije problem koji ima samo Saff, taj problem ima i većina stanovnika ove zemlje.
Možda zato što je religija uglavnom razlog zašto postoje ovdje 3 naroda jer sva 3 naroda imaju svoju ekskluzivnu religiju?
To nije niti propaganda Saffa ili bilo kojeg drugog medija niti je to problem kako ti nazivaš nego logika. Čak i Bošnjaci koji su ateisti potiču iz muslimanske familije ili si možda sreo jednog Bošnjaka što potiče iz katoličke ili pravoslavne familije?
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#128 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by kritichar »

beniciodeltoro wrote:
kritichar wrote:Druga je stvar što je Saff poistovjetio Bošnjake i muslimane, ali to nije problem koji ima samo Saff, taj problem ima i većina stanovnika ove zemlje.
Možda zato što je religija uglavnom razlog zašto postoje ovdje 3 naroda jer sva 3 naroda imaju svoju ekskluzivnu religiju?
To nije niti propaganda Saffa ili bilo kojeg drugog medija niti je to problem kako ti nazivaš nego logika. Čak i Bošnjaci koji su ateisti potiču iz muslimanske familije ili si možda sreo jednog Bošnjaka što potiče iz katoličke ili pravoslavne familije?
vjera nije ekskluzivno pravo nekog naroda, vjera je slobodan izbor svake jedinke
balkanci imaju problem to da shvate
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#129 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by beniciodeltoro »

kritichar wrote:
beniciodeltoro wrote:
kritichar wrote:Druga je stvar što je Saff poistovjetio Bošnjake i muslimane, ali to nije problem koji ima samo Saff, taj problem ima i većina stanovnika ove zemlje.
Možda zato što je religija uglavnom razlog zašto postoje ovdje 3 naroda jer sva 3 naroda imaju svoju ekskluzivnu religiju?
To nije niti propaganda Saffa ili bilo kojeg drugog medija niti je to problem kako ti nazivaš nego logika. Čak i Bošnjaci koji su ateisti potiču iz muslimanske familije ili si možda sreo jednog Bošnjaka što potiče iz katoličke ili pravoslavne familije?
vjera nije ekskluzivno pravo nekog naroda, vjera je slobodan izbor svake jedinke
balkanci imaju problem to da shvate
Vjera je slobodan izbor svakog pojedinca ali to nema veze sa onim o čemu ja govorim. Svako ima pravo da se konvertuje, bude ateista, pređe na islam itd. ali o čemu ja govorim je da su pripadnosti jednom od 3 naroda odlučivale i religije, sumnjam da ćeš naći jedan velik broj (ako i uopšte) bošnjačke porodice koja se krsti i li broj Srba i Hrvata na ovim prostorima što idu u džamiju. Obično ko pređe na islam automatski se i odriče biti Srbin ili ko postane pravoslavac sebe odmah naziva Srbinom. I kada se sretnu Bošnjak ateista Hasan i Srbin ateista Petar obično je Hasan iz familije gdje mu je nena klanjala a Petar iz familije gdje mu je se baba krstila, sumnjam da ćeš naći obratno.
Uglavnom svaki narod ima svoju religiju Hrvat/katolik, Bošnjak/musliman, Srbin/pravoslavac i čudi me da se o tome mora i razogvarati kada je to jasno. Ima i pojedinaca poput Emira Nemanje ili pjevača Macbetha ali to su kao što rekoh pojedinci
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#130 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by Niemand »

:facepalm:
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#131 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by kritichar »

beniciodeltoro wrote: Vjera je slobodan izbor svakog pojedinca ali to nema veze sa onim o čemu ja govorim. Svako ima pravo da se konvertuje, bude ateista, pređe na islam itd. ali o čemu ja govorim je da su pripadnosti jednom od 3 naroda odlučivale i religije, sumnjam da ćeš naći jedan velik broj (ako i uopšte) bošnjačke porodice koja se krsti i li broj Srba i Hrvata na ovim prostorima što idu u džamiju. Obično ko pređe na islam automatski se i odriče biti Srbin ili ko postane pravoslavac sebe odmah naziva Srbinom. I kada se sretnu Bošnjak ateista Hasan i Srbin ateista Petar obično je Hasan iz familije gdje mu je nena klanjala a Petar iz familije gdje mu je se baba krstila, sumnjam da ćeš naći obratno.
Uglavnom svaki narod ima svoju religiju Hrvat/katolik, Bošnjak/musliman, Srbin/pravoslavac i čudi me da se o tome mora i razogvarati kada je to jasno. Ima i pojedinaca poput Emira Nemanje ili pjevača Macbetha ali to su kao što rekoh pojedinci
A to je pogrešno, etnička pripadnost se ne može mijenjati kao čarape. To si što si, svoje pretke ne možeš mijenjati.
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#132 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by beniciodeltoro »

kritichar wrote:
beniciodeltoro wrote: Vjera je slobodan izbor svakog pojedinca ali to nema veze sa onim o čemu ja govorim. Svako ima pravo da se konvertuje, bude ateista, pređe na islam itd. ali o čemu ja govorim je da su pripadnosti jednom od 3 naroda odlučivale i religije, sumnjam da ćeš naći jedan velik broj (ako i uopšte) bošnjačke porodice koja se krsti i li broj Srba i Hrvata na ovim prostorima što idu u džamiju. Obično ko pređe na islam automatski se i odriče biti Srbin ili ko postane pravoslavac sebe odmah naziva Srbinom. I kada se sretnu Bošnjak ateista Hasan i Srbin ateista Petar obično je Hasan iz familije gdje mu je nena klanjala a Petar iz familije gdje mu je se baba krstila, sumnjam da ćeš naći obratno.
Uglavnom svaki narod ima svoju religiju Hrvat/katolik, Bošnjak/musliman, Srbin/pravoslavac i čudi me da se o tome mora i razogvarati kada je to jasno. Ima i pojedinaca poput Emira Nemanje ili pjevača Macbetha ali to su kao što rekoh pojedinci
A to je pogrešno, etnička pripadnost se ne može mijenjati kao čarape. To si što si, svoje pretke ne možeš mijenjati.
To stoji samo kod nas je problem kada bi neki Bošnjak prihvatio pravoslavlje da bi odmah prihvatio i da je Srbin jer samim time što bi spoznao da je pravoslavlje prava religija i istina automatski bi i prihvatio da je historija o njegovim pretcima laž i ubleha i da su oni bili Srbi.
To je problem kod naših prostora gdje etnička pripadnost i religija idu zajedno, prihvatanjem druge religije prihvata se odmah i historija naroda gdje većina prakticira jednu religiju. 3 naroda u BiH gdje je na početcima religija diktirala pripadnost narodu ili obratno teško da ćemo naći slučaj gdje neko mijenja religiju ali ne etničku pripadnost.
To sa etničkoj pripadnosti si u pravu 100% i slažem se sa tobom ali nisam ja to izmislio tu (ne)logiku
Tigar77
Posts: 75
Joined: 31/10/2015 20:20

#133 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by Tigar77 »

asurbanipal wrote:Fatislav Šešeljspahić

Ovo sa Božom Vrećom :mrgreen:


https://youtu.be/-XubakeKnD0?t=27m3s
:lol: :lol: :lol: Fatmir je nenadjebiv ksenofob, ali ovo postavlja nove granice, uspio je da ostvari nešto što se u psihologiji naziva transcedencija, nadilaženje vlastitih mogućnosti.Živo me zanima reakcija dotičnog, da je neko snimio klip i umjesto ovog transrodnog pjevača, ubacio nekog Bošnjaka, uz to i muslimana, naravno sve po kriterijima Fatmira i njemu sličnih, jer oni znaju ko je ,,pravi'', a zatim se obratio psu na sličan način,znaš li ti onog, što nisi u džamiji, zar vi niste pripadnici istog pokreta i slično.. Naravno uslijedila bi masovna histerija, islamofobija i sve što se uz to veže, a kada se to nekom drugom radi, pa on to i zaslužuje.Davno neki poglavica dade najbolju definiciju dobra i zla, gdje je zlo kada im susjedno pleme spali selo, otme žene, djecu, stoku i sve ostalo, a dobro.. E dobro je kad mi to njima uradimo.

Što se tiče same teme, dolazi do pitanja gdje je granica demokratije, tačnije segmenta slobode izražavanja? Za to naravno ne postoji tačna granica i da se raspravljati o tome, čemu svjedoče i brojni sudski sporovi iz ove oblasti.Međutim, sajtovi tipa Saffa ne prezaju od izvrtanja činjenica, napadaju na drugog i drugačijeg, iskazujući mržnju i netrepeljivost, no zahvaljujući činjenici da žive u tamnom vilajetu, gdje dosta toga prolazi, i oni neometano izvršavaju svoju misiju dehumanizacije i krajnjeg zatupljivanja, ionako neobrazovanog i zatucanog stanovništva.Naravno da to rade i drugi mediji, koji nisu islamistički,nego imaju drugi prefiks, ali su im ideološka matrica klero-nacionalističkog fašizma i princip djelovanja identični, samo se razlikuju ideje i simboli koje zastupaju.
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#134 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by beniciodeltoro »

Tigar77 wrote: :lol: :lol: :lol: Fatmir je nenadjebiv ksenofob, ali ovo postavlja nove granice, uspio je da ostvari nešto što se u psihologiji naziva transcedencija, nadilaženje vlastitih mogućnosti.Živo me zanima reakcija dotičnog, da je neko snimio klip i umjesto ovog transrodnog pjevača, ubacio nekog Bošnjaka, uz to i muslimana, naravno sve po kriterijima Fatmira i njemu sličnih, jer oni znaju ko je ,,pravi'', a zatim se obratio psu na sličan način,znaš li ti onog, što nisi u džamiji, zar vi niste pripadnici istog pokreta i slično.. Naravno uslijedila bi masovna histerija, islamofobija i sve što se uz to veže, a kada se to nekom drugom radi, pa on to i zaslužuje.Davno neki poglavica dade najbolju definiciju dobra i zla, gdje je zlo kada im susjedno pleme spali selo, otme žene, djecu, stoku i sve ostalo, a dobro.. E dobro je kad mi to njima uradimo.
Nisi shvatio poentu videa a obično takvi i imaju najviše predrasuda jer su shvatili nešto pogrešno pa i najviše pljuju
Ovo ne znači "ti si pašče, ti si peder, ti si Božo" nego se radi o tome (a o tome nije pisao samo Saff nego i svi ostali "normalni") o Dog Trust aktivnostima i Božinom finansiranju od strane norveške ambasade i LGBT organizacija. U ovoj državi gdje smo izgleda sređeni kao Njemačka odvajaju se ogromna financijska sredstva i psi lutalice i homoseksualci se tretiraju kao jedini ugroženi u karikaturi od države gdje običan čovjek nema osnovna ljudska prava.
Zbog toga pas lutalica u videu ali po običaju će neko neinformisan prvi pokazati prstom i reći "vidi šta SAFF i Fatmir porede sa paščadima)
Tigar77
Posts: 75
Joined: 31/10/2015 20:20

#135 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by Tigar77 »

Nisi shvatio poentu videa a obično takvi i imaju najviše predrasuda jer su shvatili nešto pogrešno pa i najviše pljuju
Ovo ne znači "ti si pašče, ti si peder, ti si Božo" nego se radi o tome (a o tome nije pisao samo Saff nego i svi ostali "normalni") o Dog Trust aktivnostima i Božinom finansiranju od strane norveške ambasade i LGBT organizacija. U ovoj državi gdje smo izgleda sređeni kao Njemačka odvajaju se ogromna financijska sredstva i psi lutalice i homoseksualci se tretiraju kao jedini ugroženi u karikaturi od države gdje običan čovjek nema osnovna ljudska prava.
Zbog toga pas lutalica u videu ali po običaju će neko neinformisan prvi pokazati prstom i reći "vidi šta SAFF i Fatmir porede sa paščadima)
U pravu si, do mene je, Fatmir je inače filantrop, samo nisam znao da je i konceptualni umjetnik, vjerovatno video nosi i poruku ljubavi, samo je treba dokučiti. Nego živo me zanima, pošto vidim da poznaješ lik i djelo ovog divnog čovjeka, kako bi odreagovao na konceptualnu umjetnost u primjeru koji sam naveo, a uvijek se može naći neko pokriće, ono ne mrzim ja Jevreje, samo bih im organizovao okupljališta za podizanje stepena koncentracije za njihovo dobro, neko će ih nazvati i koncentracioni logori, a sjetićemo se i nedavnog primjera Šarli Ebdoa, gdje je jedan od žestokih kritičara bio upravo dotični ćelavi fašis... ovaj filantrop.

Drugo, kako je bradata pjevaljka kriva za loše stanje u državi,pse lutalice, pa i tu tezu o ljudskim pravima? Klasično spinovanje, djeca umiru, a oni takvima daju pare, bježeći tako od realnih uzročnika problema..

Ponekad i zavidim ljudima kojima su tekstovi objavljeni na Saff-u i sličnim stranicama, mjerodavna literatura, a Fatmir Alispahić intelektualac, sve se svodi na krajnje banalno, MI i ONI, oni uvijek ne valjaju,rade nam o glavi, neizostavne teorije zavjere, mi smo ugroženi i tako nastane začarani krug.
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#136 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by beniciodeltoro »

Tigar77 wrote:
Nisi shvatio poentu videa a obično takvi i imaju najviše predrasuda jer su shvatili nešto pogrešno pa i najviše pljuju
Ovo ne znači "ti si pašče, ti si peder, ti si Božo" nego se radi o tome (a o tome nije pisao samo Saff nego i svi ostali "normalni") o Dog Trust aktivnostima i Božinom finansiranju od strane norveške ambasade i LGBT organizacija. U ovoj državi gdje smo izgleda sređeni kao Njemačka odvajaju se ogromna financijska sredstva i psi lutalice i homoseksualci se tretiraju kao jedini ugroženi u karikaturi od države gdje običan čovjek nema osnovna ljudska prava.
Zbog toga pas lutalica u videu ali po običaju će neko neinformisan prvi pokazati prstom i reći "vidi šta SAFF i Fatmir porede sa paščadima)
U pravu si, do mene je, Fatmir je inače filantrop, samo nisam znao da je i konceptualni umjetnik, vjerovatno video nosi i poruku ljubavi, samo je treba dokučiti. Nego živo me zanima, pošto vidim da poznaješ lik i djelo ovog divnog čovjeka, kako bi odreagovao na konceptualnu umjetnost u primjeru koji sam naveo, a uvijek se može naći neko pokriće, ono ne mrzim ja Jevreje, samo bih im organizovao okupljališta za podizanje stepena koncentracije za njihovo dobro, neko će ih nazvati i koncentracioni logori, a sjetićemo se i nedavnog primjera Šarli Ebdoa, gdje je jedan od žestokih kritičara bio upravo dotični ćelavi fašis... ovaj filantrop.

Drugo, kako je bradata pjevaljka kriva za loše stanje u državi,pse lutalice, pa i tu tezu o ljudskim pravima? Klasično spinovanje, djeca umiru, a oni takvima daju pare, bježeći tako od realnih uzročnika problema..

Ponekad i zavidim ljudima kojima su tekstovi objavljeni na Saff-u i sličnim stranicama, mjerodavna literatura, a Fatmir Alispahić intelektualac, sve se svodi na krajnje banalno, MI i ONI, oni uvijek ne valjaju,rade nam o glavi, neizostavne teorije zavjere, mi smo ugroženi i tako nastane začarani krug.
Da si slušao malo bolje čuo bi kako pašče pita "zar ti i Vrećo niste pripadnici istog pokreta" aludirajući na pokrete koji su se pojavili niodkuda puni para sa svojom agresivnom kampanjom.
Da se malo informišeš shvatio bi da tvoja rečenica sa bradatom pjevaljkom i gladnom djecom nema smisla i da ne shvataš poentu zašto Fatmir lutalicu zove istim pokretom kao Božinim.
Evo već 6. stranica na ovoj temi a nijedan članak o SAFFu zašto bi trebalo zabraniti taj portal a puna usta SAFFa na temi, kao i sa Fatmirom, sve neka spinovanja, neshvaćanja poenti zašto baš pas lutalica u videu i nečitanja dalje od naslova
Tigar77
Posts: 75
Joined: 31/10/2015 20:20

#137 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by Tigar77 »

Da si slušao malo bolje čuo bi kako pašče pita "zar ti i Vrećo niste pripadnici istog pokreta" aludirajući na pokrete koji su se pojavili niodkuda puni para sa svojom agresivnom kampanjom.
Da se malo informišeš shvatio bi da tvoja rečenica sa bradatom pjevaljkom i gladnom djecom nema smisla i da ne shvataš poentu zašto Fatmir lutalicu zove istim pokretom kao Božinim.
Evo već 6. stranica na ovoj temi a nijedan članak o SAFFu zašto bi trebalo zabraniti taj portal a puna usta SAFFa na temi, kao i sa Fatmirom, sve neka spinovanja, neshvaćanja poenti zašto baš pas lutalica u videu i nečitanja dalje od naslova
Vidim da ti rezonovanje pročitanog ide jako dobro, ali dobro to i jest matrica Saff-a i redovnih čitalaca istog. To što neke nevladine organizacije, ambasade i slične institucije daju novac za pse lutalice, pjevače ili šta već odluče, je njihovo pravo i neće Fatmir odlučivati gdje da ulažu novac, a onakav video uradak je već ismijavanje nečijeg lika i djela, mada sam se nasmijao, jer nisam neki lažni moralista, samo onda treba i Šarli Ebdo i slične projekte prihvatiti, i oni imaju svoje razloge i opravdanja zašto to rade.

Ja nigdje nisam rekao da Saff treba zabraniti, kome je zanimljivo da čita radove takvih intelektualnih giganata, ko sam ja da mu branim, samo kažem da treba sankcionisati otvoreno iskazivanje mržnje i netrepeljivosti, i ovaj video bi svakako mogao biti predmet analize, a nemam sad volje da listam i tražim takve ispade, pa barem Fatmiru toga ne fali, samo naravno uvijek on nije to tako mislio, nego ljudi ne shvataju.

Teško je, gotovo nemoguće čovjeku indoktriniranom mržnjom prema svemu drugačijem, objasniti besmislenost toga, kao da daltonisti dočaravaš ljepotu bolje, a on nije u stanju da je vidi i tu sva priča pada u vodu, s tim da ipak ima nade za suzbijanje iracionalne mržnje, međutim ideološki aparati moći kreiraju javno mnijenje, a našim odgovara upravo ovakvo i individue koje uviđaju pogubnost svega toga se bore s vjetrenjačama.
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#138 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by beniciodeltoro »

Tigar77 wrote:
Da si slušao malo bolje čuo bi kako pašče pita "zar ti i Vrećo niste pripadnici istog pokreta" aludirajući na pokrete koji su se pojavili niodkuda puni para sa svojom agresivnom kampanjom.
Da se malo informišeš shvatio bi da tvoja rečenica sa bradatom pjevaljkom i gladnom djecom nema smisla i da ne shvataš poentu zašto Fatmir lutalicu zove istim pokretom kao Božinim.
Evo već 6. stranica na ovoj temi a nijedan članak o SAFFu zašto bi trebalo zabraniti taj portal a puna usta SAFFa na temi, kao i sa Fatmirom, sve neka spinovanja, neshvaćanja poenti zašto baš pas lutalica u videu i nečitanja dalje od naslova
Vidim da ti rezonovanje pročitanog ide jako dobro, ali dobro to i jest matrica Saff-a i redovnih čitalaca istog. To što neke nevladine organizacije, ambasade i slične institucije daju novac za pse lutalice, pjevače ili šta već odluče, je njihovo pravo i neće Fatmir odlučivati gdje da ulažu novac, a onakav video uradak je već ismijavanje nečijeg lika i djela, mada sam se nasmijao, jer nisam neki lažni moralista, samo onda treba i Šarli Ebdo i slične projekte prihvatiti, i oni imaju svoje razloge i opravdanja zašto to rade.

Ja nigdje nisam rekao da Saff treba zabraniti, kome je zanimljivo da čita radove takvih intelektualnih giganata, ko sam ja da mu branim, samo kažem da treba sankcionisati otvoreno iskazivanje mržnje i netrepeljivosti, i ovaj video bi svakako mogao biti predmet analize, a nemam sad volje da listam i tražim takve ispade, pa barem Fatmiru toga ne fali, samo naravno uvijek on nije to tako mislio, nego ljudi ne shvataju.

Teško je, gotovo nemoguće čovjeku indoktriniranom mržnjom prema svemu drugačijem, objasniti besmislenost toga, kao da daltonisti dočaravaš ljepotu bolje, a on nije u stanju da je vidi i tu sva priča pada u vodu, s tim da ipak ima nade za suzbijanje iracionalne mržnje, međutim ideološki aparati moći kreiraju javno mnijenje, a našim odgovara upravo ovakvo i individue koje uviđaju pogubnost svega toga se bore s vjetrenjačama.
Ko je i šta je Dog Trust kao i da Božo Vrećo nije jednostavno jedan neshvaćeni dečko koji je kriv samo što je drugačiji i što voli nego jedan projekat financiran između ostalog norveške ambasade je tema za sebe gdje mnogi ljudi koji nisu islamofobi i vole životinje kritikuju te organizacije radi drugih mutnih stvari vezanih za novac.
To bi bilo isto kao kada bi kritikovao nekog ko kritikuje SDA da mrzi Bošnjake muslimane. Ne shvatiti poentu videa ili ne biti informisan nije strašno ali jeste kada ti neko objasni taj vic o psu lutalici a ti opet nastaviš po svom, kao kada bi nekom objasnio poentu Neletovog "crko Maršal" a on i dalje kako je Nele za goli Otok.
Šarli Ebdo je priča za sebe jer oni su uzeli na zub jednu čitavu religiju dok je se u videu odnosilo samo na pojedine organizacije a nije se u videu poredio tranvestit, homoseksualac ili ne daj Bože neko ko se zove Božo a ne Hajrudin sa psetom.
Shvatam da je pojedinim kao tebi ovaj video dobrodošao da možete sada praviti analize sa različitim teorijama ali 5 minuta na Google će ti dati objašnjenje
Gigi Govedina
Posts: 21
Joined: 04/11/2015 08:57

#139 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by Gigi Govedina »

beniciodeltoro wrote: Ko je i šta je Dog Trust kao i da Božo Vrećo nije jednostavno jedan neshvaćeni dečko koji je kriv samo što je drugačiji i što voli nego jedan projekat financiran između ostalog norveške ambasade je tema za sebe gdje mnogi ljudi koji nisu islamofobi i vole životinje kritikuju te organizacije radi drugih mutnih stvari vezanih za novac.
To bi bilo isto kao kada bi kritikovao nekog ko kritikuje SDA da mrzi Bošnjake muslimane. Ne shvatiti poentu videa ili ne biti informisan nije strašno ali jeste kada ti neko objasni taj vic o psu lutalici a ti opet nastaviš po svom, kao kada bi nekom objasnio poentu Neletovog "crko Maršal" a on i dalje kako je Nele za goli Otok.
Šarli Ebdo je priča za sebe jer oni su uzeli na zub jednu čitavu religiju dok je se u videu odnosilo samo na pojedine organizacije a nije se u videu poredio tranvestit, homoseksualac ili ne daj Bože neko ko se zove Božo a ne Hajrudin sa psetom.
Shvatam da je pojedinim kao tebi ovaj video dobrodošao da možete sada praviti analize sa različitim teorijama ali 5 minuta na Google će ti dati objašnjenje
evo ti sušte istine

Image

http://postimg.org/image/v0yzlwtlx/
Tigar77
Posts: 75
Joined: 31/10/2015 20:20

#140 Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by Tigar77 »

Ko je i šta je Dog Trust kao i da Božo Vrećo nije jednostavno jedan neshvaćeni dečko koji je kriv samo što je drugačiji i što voli nego jedan projekat financiran između ostalog norveške ambasade je tema za sebe gdje mnogi ljudi koji nisu islamofobi i vole životinje kritikuju te organizacije radi drugih mutnih stvari vezanih za novac.
To bi bilo isto kao kada bi kritikovao nekog ko kritikuje SDA da mrzi Bošnjake muslimane. Ne shvatiti poentu videa ili ne biti informisan nije strašno ali jeste kada ti neko objasni taj vic o psu lutalici a ti opet nastaviš po svom, kao kada bi nekom objasnio poentu Neletovog "crko Maršal" a on i dalje kako je Nele za goli Otok.
Šarli Ebdo je priča za sebe jer oni su uzeli na zub jednu čitavu religiju dok je se u videu odnosilo samo na pojedine organizacije a nije se u videu poredio tranvestit, homoseksualac ili ne daj Bože neko ko se zove Božo a ne Hajrudin sa psetom.
Shvatam da je pojedinim kao tebi ovaj video dobrodošao da možete sada praviti analize sa različitim teorijama ali 5 minuta na Google će ti dati objašnjenje
Idemo tvojom logičkom metodom zaključivanja, mada u sebi sadrži određene logičke greške, ali ne vjerujem da ćeš drugačije shvatiti.To što neko radi malverzacije s novcem, postoji Tužilaštvo i Sud, pa bujrum. Hajmo ovako, Neletov Maršal je upravo primjer borbe protiv cenzure, nije on eto mislio na Tita, nego igra riječi, i verbalni delikt je praksa koju ne podržavam, ali je on kršio zakon tadašnje SFRJ i lagano je mogao najebati zbog toga.
Nego kažeš Šarli čitavu religiju na zub uzeo, prvo krajnje diskutabilna teza, onda je možda i Fačo uzeo sve LGBT osobe, a ja on nije mislio tako, ali zato urednici Šarli Ebdoa nemaju pravo na takvu vrstu izražavanja,bez obzira šta mislili i bez obzira na sve divljake, koji pozivajući se na tog istog Muhameda čine zvjerstva, valjda možeš uočiti paralelu sa mogućim mutnim radnjama oko novca iz tih donacija. No pobogu oni vrijeđaju osjećanja određenog broja ljudi, ali kad Fatmir i slični ismijavaju druge to je svakako u redu, a i nije da spominje i ovo http://84.41.119.218/novost/81021/fatmi ... i-pederima,naravno ne misli tako, izvučeno iz konteksta i slično.

Da rezimiram ksenofobija je takav poremećaj, da će onaj ko mrzi uvijek naći opravdanje zašto to radi i neće vidjeti ništa loše u tome, a bojim se da sam dostigao zasićenje u pokušaju da ti objasnim neke stvari, nacrtao sam, obojio, više stvarno nije do mene, tako da završavam ovu diskusiju, uživaj.
Post Reply