Rad u Luksemburgu?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#26 Re: Rad u Luksemburgu?

Post by insomnia78 »

Ma nista. Sve pet
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20487
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#27 Re: Rad u Luksemburgu?

Post by Bullet Tooth Tony »

insomnia78 wrote:Ma nista. Sve pet
Pa naravno ... :thumbup: :thumbup:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#28 Re: Rad u Luksemburgu?

Post by Nadzorna_ploca »

Hajmo jel ko za kafu kakvu. :D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20487
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#29 Re: Rad u Luksemburgu?

Post by Bullet Tooth Tony »

Nadzorna_ploca wrote:Hajmo jel ko za kafu kakvu. :D
Moze se nesto organixovat 8)
Soraya1402
Posts: 11
Joined: 09/10/2013 00:33

#30 Re: Rad u Luksemburgu?

Post by Soraya1402 »

Bullet Tooth Tony wrote: 02/06/2019 19:53
Soraya1402 wrote:Pozdrav,

da malo ozivimo temu... :)


Kakva je trenutno situacija sa NON EU u Luksemburgu? Ja sam u BiH, imam BiH pasos, zavrsen fakultet (Njemacki jezik i knjizevnost) i odlicno pricam
njemacki (maternji nivo) i engleski (mozda C1 nivo, otprilike). Francuski znam mozda A1, vise razumijem dok pricaju i dok citam, nego sto sama mogu pricati.

E sada... Kakve su sanse za mene (nemam nikoga od rodbine ili poznanika u Luksemburgu) da nadjem tu posao? Nisam izbirljiva, rado i na sjever drzave, prema Belgiji... Uopste ne mora biti blizu grada Luksemburga, naprotiv.

Kakvu garanciju potencijalni poslodavac mora dati za mene? I kako da uopste skrenem paznju na sebe, posto ne zivim tamo? Imam stvarno dosta radnog iskustva kao nastavnik, prevodilac, ali i virtualna asistentica - a radila bih i u butiku ili bilo gdje drugo, svejedno mi je, snalazljiva sam...

Ne znam ni kakva je procedura oko radne vize, koliko se placa, koliko ceka itd.

Ako neko zna da me malo usmjeri... Mnogo bi mi znacilo :trepp:
Javi se meni na pp ako te nesto dodatno interesuje :)

Ali za bilo koji rad u usluznim aktivnostima , francuski je pod moranjem :( :( ... Kada bi naucila francuski , uz engleski mogla bi raditi i kao uciteljica ( sa ova tri jezika EN,GR,FR ... bas bi mogla dobro proci :thumbup: :thumbup: bas bas :D )

Pogledaj na jobs.lu ima li nesto za tebe ... Ja iskreno mislim da mozes naci nesto ... evo gledam ima poslova gdje traze samo EN i GR

Radna i boravisna viza ide preko poslodavca... Moras naci posao gdje poslodavac ima papir od ADEM-a, da ima pravo zaposljavati ljude izvan EU ... inace Lux ima super stranice za informacije :

http://adem.public.lu/en/index.html

https://guichet.public.lu/en.html


Hvala ti od srca, ja sam bila ubijedjena da sam ti odgovorila, ali ocigledno nisam...
Problem je, kako cujem, stvarno naci poslodavca kojem nije mrsko traziti papir od ADEMa... Je li to istina?

Bilo bi super uopste dobiti priliku, poceti raditi, pa bih tamo odmah upisala kurs francuskog i ucila ga punom parom, jer A1 nije dovoljno, jasno...
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20487
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#31 Re: Rad u Luksemburgu?

Post by Bullet Tooth Tony »

Soraya1402 wrote: 20/03/2020 19:47
Hvala ti od srca, ja sam bila ubijedjena da sam ti odgovorila, ali ocigledno nisam...
Problem je, kako cujem, stvarno naci poslodavca kojem nije mrsko traziti papir od ADEMa... Je li to istina?

Bilo bi super uopste dobiti priliku, poceti raditi, pa bih tamo odmah upisala kurs francuskog i ucila ga punom parom, jer A1 nije dovoljno, jasno...
Pa da ... to je uglavnom problem ... mozda da probas sa privatnim vrticima .. znanje engleskog je tamo obavezno a nekada i dovoljno ... jako trazen posao ..sretno :thumbup:
Soraya1402
Posts: 11
Joined: 09/10/2013 00:33

#32 Re: Rad u Luksemburgu?

Post by Soraya1402 »

Bullet Tooth Tony wrote: 21/03/2020 14:39
Soraya1402 wrote: 20/03/2020 19:47
Hvala ti od srca, ja sam bila ubijedjena da sam ti odgovorila, ali ocigledno nisam...
Problem je, kako cujem, stvarno naci poslodavca kojem nije mrsko traziti papir od ADEMa... Je li to istina?

Bilo bi super uopste dobiti priliku, poceti raditi, pa bih tamo odmah upisala kurs francuskog i ucila ga punom parom, jer A1 nije dovoljno, jasno...
Pa da ... to je uglavnom problem ... mozda da probas sa privatnim vrticima .. znanje engleskog je tamo obavezno a nekada i dovoljno ... jako trazen posao ..sretno :thumbup:
Hvala ti! :thumbup:
Post Reply