Rad u ambasadama

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Amca007
Posts: 28
Joined: 18/12/2013 19:02

#1 Rad u ambasadama

Post by Amca007 »

Pozdrav. Zanima me zna li neko zbog čega radnici u ambasadama nisu prijavljeni i da li će se to možda nekad riješiti. Može li naša država išta uraditi po tom pitanju..
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2 Re: Rad u ambasadama

Post by un1ted »

Da radim u ambasadi, ne bi mi trebala nikakva prijava. Daj keš i plaćam sam sebi sve :)
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#3 Re: Rad u ambasadama

Post by muminovic »

Amca007 wrote:Pozdrav. Zanima me zna li neko zbog čega radnici u ambasadama nisu prijavljeni i da li će se to možda nekad riješiti. Može li naša država išta uraditi po tom pitanju..
Pozzz

Nasa drzava moze rijesiti sve po tom pitanju.
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4 Re: Rad u ambasadama

Post by drndalo »

Amca007 wrote:Pozdrav. Zanima me zna li neko zbog čega radnici u ambasadama nisu prijavljeni i da li će se to možda nekad riješiti. Može li naša država išta uraditi po tom pitanju..
Ko kaze da nisu? Vecina jeste.
Amca007
Posts: 28
Joined: 18/12/2013 19:02

#5 Re: Rad u ambasadama

Post by Amca007 »

drndalo wrote:
Amca007 wrote:Pozdrav. Zanima me zna li neko zbog čega radnici u ambasadama nisu prijavljeni i da li će se to možda nekad riješiti. Može li naša država išta uraditi po tom pitanju..
Ko kaze da nisu? Vecina jeste.
A sta sa ovima sto nisu? Moj brat nije i ne vjerujem da se moze ista uradit po tom pitanju..
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6 Re: Rad u ambasadama

Post by drndalo »

Koja ambasada? Znam i koji odgovor ide, ali da li je trazio da ga prijave? Kakva su pravila te drzave?

Ako mislis da se nista tu nece i ne moze promijeniti, cemu tema? Kako se lijeci? Nek se razboli i trazi da mu ovjere knjizicu...

Ako nista drugo, neka cuva dokaze da je radio, ugovore i tako to, da ih moze tuziti jednom kad bude isao dalje...
Amca007
Posts: 28
Joined: 18/12/2013 19:02

#7 Re: Rad u ambasadama

Post by Amca007 »

drndalo wrote:Koja ambasada? Znam i koji odgovor ide, ali da li je trazio da ga prijave? Kakva su pravila te drzave?

Ako mislis da se nista tu nece i ne moze promijeniti, cemu tema? Kako se lijeci? Nek se razboli i trazi da mu ovjere knjizicu...

Ako nista drugo, neka cuva dokaze da je radio, ugovore i tako to, da ih moze tuziti jednom kad bude isao dalje...
Ne moze traziti jer niko u toj ambasadi nije prijavljen a svi sute vec godinama. Moze li se prijaviti nekom? Smije li iko od drzavnih institucija reagovat na diplomatiju. Sta je sa inspekcijom rada i tako..
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#8 Re: Rad u ambasadama

Post by salik79 »

Amca007 wrote:
drndalo wrote:Koja ambasada? Znam i koji odgovor ide, ali da li je trazio da ga prijave? Kakva su pravila te drzave?

Ako mislis da se nista tu nece i ne moze promijeniti, cemu tema? Kako se lijeci? Nek se razboli i trazi da mu ovjere knjizicu...

Ako nista drugo, neka cuva dokaze da je radio, ugovore i tako to, da ih moze tuziti jednom kad bude isao dalje...
Ne moze traziti jer niko u toj ambasadi nije prijavljen a svi sute vec godinama. Moze li se prijaviti nekom? Smije li iko od drzavnih institucija reagovat na diplomatiju. Sta je sa inspekcijom rada i tako..
Ne. Nasa drzava ne moze uciniti nista po tom pitanju, izmedju ostalog i zato sto je to suvereni teritorij te drzave cija je ambasada.

Usput, i nasi drzavljani koji su zaposleni u OSCE-u nisu prijavljeni, nego sami sebi uplacuju zivotna i zdravstvena osiguranja.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#9 Re: Rad u ambasadama

Post by Better Man »

Svi ti koji rade u stranim ambasadama, a nisu prijavljeni dobivaju novac od amabasade da mogu sebi plaćati zdravstveno i penziono.
Post Reply