Rad na kruzerima

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
MissGump

Rad na kruzerima

Post by MissGump » 15/09/2011 21:28

Nešto se premišljam ovih dana da idem na brod raditi. Moj prijatelj je bio prije nekih 7 godina i išao je na onaj negdje oko Kariba, eh on je studirao Američki faks u Dubrovniku pa je to njima valjda obaveza da odu godinu negdje odraditi druga prijateljica je išla u Irsku raditi i tako to. Elem, on kad je bio vratio se pun utisaka i punih đepova zaradio je (on kaže da je na banku stavio) 10 000 dolara :shock: . Tražila sam po forumima najviše su to hrvatski forumi i mišljenja su podjeljena.
Jel itko zna kako to izgleda sada kako se prijaviti koliko košta to koliko se može ostati i koja je gornja dobna granica i još samo jedno jel se može ići u paru??
Svaka pomoć je dobrodošla, barem početne informacije ili ako je netko bio to bi bilo još bolje :sax:

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Rad na kruzerima

Post by KatarinaKosaca » 15/09/2011 21:46

MissGump

Post by MissGump » 15/09/2011 22:12

ej super je to sve al to je bilo prije dvije godine a to je opet dug period, jbga fol od krize se neke zemlje oporavile fol neke još gore itd. :-) duge su dvije godine (osim ova dva zadnje posta iz 2011)
kaže mi prijateljica da ima i u Sarajevu sad predstavništvo (ne ovo navedeno) al da se razgovori održavaju u Tuzli a finalni razgovor preko skypea (rekla joj od druga drugarovog drugar kako to već ide kod nas)

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 15/09/2011 22:44

Vrijedi pokusati, ali .... nije to vise kako je nekada bilo, ... sto se zarade tice.
Prije dvije godine sam svojim poslom boravio izvjesno vrijeme na kruzerima, dakle ... nisam bio placan od strane brodarske kompanije. Posade u velikom broju sacinjavaju istocnoeuropljani, tj. Poljaci, a primanja su im veoma skromna. Dobri su i vrijedni radnici, ... svi moraju dobro poznavati engleski jezik. Ovo govorim za europske brodarske kompanije, koje imaju ture po zapadnoj obali i Sredozemlju. Mozda je na dugim prugama bolje!?

Post Reply