Rad na brodu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#276 Re: Rad na brodu

Post by nocnaptica986 »

[quote="dinty2"][/quote]



generalno da ali nista nije crno bijelo pa ni tvoje pitanje...svaki department drzi odedjena nacija..npr oficiri su skoro obavezno italijani,ciscenje azija,indijci securiti a balkanci drze restoran...to ne znaci da ako si npr indijac da neces napredovati ali je puno teze nego kad si u svom toru
druga stvar je da na brodu vlada rasna diskriminacija..to je neka vrsta javne tajne...npr filipini,tajland su 3 liga..mi smo druga..naprimjer filipinac moze raditi kao buffet 5 god a ti 1 god i ti ces dobiti unaprijedjenje prije njega iako ste podjednako dobri
treca stvar je sreca ..nekad jednostavno se moras naci na pravom brodu u pravo vrijeme...recimo ti mozes biti odlican ali na tvom brodu je popunjena pozicija i tvoj sef ti nemoze dati unapredjenje...

naprica se ja..uglavnom mozes napredovati..nekome se posreci da dobije jako brzo a nekom treba duze (pod uslovom da se trudis bla,bla,bla) ali ako si strpljiv to ce doci sa 100% sigurnoscu
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#277 Re: Rad na brodu

Post by bumerangss »

dinty2 wrote:sta :D
G... :wink:
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#278 Re: Rad na brodu

Post by dinty2 »

nocnaptica986 wrote:
dinty2 wrote:
generalno da ali nista nije crno bijelo pa ni tvoje pitanje...svaki department drzi odedjena nacija..npr oficiri su skoro obavezno italijani,ciscenje azija,indijci securiti a balkanci drze restoran...to ne znaci da ako si npr indijac da neces napredovati ali je puno teze nego kad si u svom toru
druga stvar je da na brodu vlada rasna diskriminacija..to je neka vrsta javne tajne...npr filipini,tajland su 3 liga..mi smo druga..naprimjer filipinac moze raditi kao buffet 5 god a ti 1 god i ti ces dobiti unaprijedjenje prije njega iako ste podjednako dobri
treca stvar je sreca ..nekad jednostavno se moras naci na pravom brodu u pravo vrijeme...recimo ti mozes biti odlican ali na tvom brodu je popunjena pozicija i tvoj sef ti nemoze dati unapredjenje...

naprica se ja..uglavnom mozes napredovati..nekome se posreci da dobije jako brzo a nekom treba duze (pod uslovom da se trudis bla,bla,bla) ali ako si strpljiv to ce doci sa 100% sigurnoscu
veoma korisne informacije,hvala jos jednom :thumbup:
nego koja si ti bio pozicija ako nije tajna naravno, posto kazes da si radio 8 godina?
kapetan ? :D
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#279 Re: Rad na brodu

Post by dinty2 »

bumerangss wrote:
dinty2 wrote:sta :D
G... :wink:
jos da sam ckapi pa haj :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#280 Re: Rad na brodu

Post by Zviz »

Ja sam prije nekoliko dana na kratko bio u Norveskoj, a plovio iz Danske. I tako iz mjesta Hirtshals (skroz na samom sjeveru drzave) do Kristiansand. I tako na brodu kad naleti na grupu Slovenaca (troje), vidim nose ko prsluke sa imenom linije i pise kao osoblje. I tako kroz pricu, kaze rade na linije, nekad na ovoj nekad na drugima koje plove iz danskog mjesta Hirtshals. A isto ima tu neka linija za Island, a vamo u drugom gradu Frederikshavn isto neka treca za Oslo. I tako kroz pricu, kazu dosli do posla preko stele - kao neki im Danac sredio posao odnosno taj Danac poznaje nekog Slovenaca u Danskoj koji je njima sredio kao posao. Kao sve se srediilo za nekih 20tak dana, kao poslodavac trazio samo da znaju engleski i da nisu nikaad bili kaznjavani. Eto kako su neki dosli do posla na brodu.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#281 Re: Rad na brodu

Post by belfy »

Zviz wrote:Ja sam prije nekoliko dana na kratko bio u Norveskoj, a plovio iz Danske. I tako iz mjesta Hirtshals (skroz na samom sjeveru drzave) do Kristiansand. I tako na brodu kad naleti na grupu Slovenaca (troje), vidim nose ko prsluke sa imenom linije i pise kao osoblje. I tako kroz pricu, kaze rade na linije, nekad na ovoj nekad na drugima koje plove iz danskog mjesta Hirtshals. A isto ima tu neka linija za Island, a vamo u drugom gradu Frederikshavn isto neka treca za Oslo. I tako kroz pricu, kazu dosli do posla preko stele - kao neki im Danac sredio posao odnosno taj Danac poznaje nekog Slovenaca u Danskoj koji je njima sredio kao posao. Kao sve se srediilo za nekih 20tak dana, kao poslodavac trazio samo da znaju engleski i da nisu nikaad bili kaznjavani. Eto kako su neki dosli do posla na brodu.
ti si fakat zasluzio trajni ban. previse tema unistavas.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#282 Re: Rad na brodu

Post by Zviz »

belfy wrote:
Zviz wrote:Ja sam prije nekoliko dana na kratko bio u Norveskoj, a plovio iz Danske. I tako iz mjesta Hirtshals (skroz na samom sjeveru drzave) do Kristiansand. I tako na brodu kad naleti na grupu Slovenaca (troje), vidim nose ko prsluke sa imenom linije i pise kao osoblje. I tako kroz pricu, kaze rade na linije, nekad na ovoj nekad na drugima koje plove iz danskog mjesta Hirtshals. A isto ima tu neka linija za Island, a vamo u drugom gradu Frederikshavn isto neka treca za Oslo. I tako kroz pricu, kazu dosli do posla preko stele - kao neki im Danac sredio posao odnosno taj Danac poznaje nekog Slovenaca u Danskoj koji je njima sredio kao posao. Kao sve se srediilo za nekih 20tak dana, kao poslodavac trazio samo da znaju engleski i da nisu nikaad bili kaznjavani. Eto kako su neki dosli do posla na brodu.
ti si fakat zasluzio trajni ban. previse tema unistavas.
u cemu je problem samo sam napisao sto sam iz prve ruke cuo od momaka koji rade na brodu nista vise. ako ti brate smeta koji q citas - moj jedan post na toliku kolicinu je presmjesno za tako karaterisanje
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#283 Re: Rad na brodu

Post by bumerangss »

dinty2 wrote:
bumerangss wrote:
dinty2 wrote:sta :D
G... :wink:
jos da sam ckapi pa haj :mrgreen: :mrgreen:
Ne moras biti pi.ka, dvoljno je da imas simpa facu, punije usne, skladno tijelo i oblu gu.u pa da ti baksis bude veci od plate, a tek ako malo dadnes... za par mjeseci ces zaraditi golfa 7-cu :D
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#284 Re: Rad na brodu

Post by dinty2 »

@bumerangs to ti iz iskustva? :mrgreen:

a sta je ovo, jel istina
http://www.klix.ba/vijesti/bih/bosancim ... /141101045
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#285 Re: Rad na brodu

Post by bumerangss »

Ma jooook bolan, đe bi ja to anamo ono radio, sram te biiiilo :lol:
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#286 Re: Rad na brodu

Post by Decerto »

dinty2 wrote:@bumerangs to ti iz iskustva? :mrgreen:

a sta je ovo, jel istina
http://www.klix.ba/vijesti/bih/bosancim ... /141101045
Istina je,znam jer sam se i ja prijavio za RCCL,a zivim u Bosni :D sreca pa imam dvojno drzavljanstvo,a hrvate primaju,tako da :thumbup: :thumbup:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#287 Re: Rad na brodu

Post by Nisrin »

posokucabirtija.com - odlicna stranica, ima i o radu na kruzerima...
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#288 Re: Rad na brodu

Post by dinty2 »

Decerto wrote:
dinty2 wrote:@bumerangs to ti iz iskustva? :mrgreen:

a sta je ovo, jel istina
http://www.klix.ba/vijesti/bih/bosancim ... /141101045
Istina je,znam jer sam se i ja prijavio za RCCL,a zivim u Bosni :D sreca pa imam dvojno drzavljanstvo,a hrvate primaju,tako da :thumbup: :thumbup:
znaci nista od royala a bas me ta kompanija najvise privlacila :run:
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#289 Re: Rad na brodu

Post by nocnaptica986 »

dinty2 wrote:
Decerto wrote:
dinty2 wrote:@bumerangs to ti iz iskustva? :mrgreen:

a sta je ovo, jel istina
http://www.klix.ba/vijesti/bih/bosancim ... /141101045
Istina je,znam jer sam se i ja prijavio za RCCL,a zivim u Bosni :D sreca pa imam dvojno drzavljanstvo,a hrvate primaju,tako da :thumbup: :thumbup:
znaci nista od royala a bas me ta kompanija najvise privlacila :run:
mislim da níje u pitanju samo royal vec i jos neke kompanije ako su moje informacije tocne
uglavnom,ovo je slucaj kad neki nasi ljudi traze kruha preko pogace...mi (balkanci) nekad znamo bíti djubrad ali ti vlasnici su djubrad 24/7 365 dana...
jedan brod donosi oko milion dolara ciste zarade mjesecno (a neke imaju flotu od 30 brodova)...to su ogromne kompanije i veliki svjetski igraci koji ce uciniti sve da zastite profit.. Tako da, ako se zelite s njima tuzakat bolje je da imate super dobar razlog
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#290 Re: Rad na brodu

Post by dinty2 »

drug znas li mozda jel i na disneyu zabranjeno nama i srbima da radimo
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#291 Re: Rad na brodu

Post by nocnaptica986 »

dinty2 wrote:drug znas li mozda jel i na disneydu zabranjeno nama i srbima da radimo
Nemogu ti reci jer nísam siguran ali imam par kolega tamo pa cu ih priupitat
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#292 Re: Rad na brodu

Post by dinty2 »

nocnaptica986 wrote:
dinty2 wrote:drug znas li mozda jel i na disneydu zabranjeno nama i srbima da radimo
Nemogu ti reci jer nísam siguran ali imam par kolega tamo pa cu ih priupitat
hvala drug.
imas li mi sta reci za carnival cruise line ? vidim i tu ima dosta nasih
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#293 Re: Rad na brodu

Post by nocnaptica986 »

[quote="dinty2"][/quote]
znam sve jer sam proveo prve 3 godine na carnivalu
sta te tocno zanima jer o carnivalu mogu pisat toliko da bi i anu karenjinu zajebao
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#294 Re: Rad na brodu

Post by dinty2 »

nocnaptica986 wrote:
dinty2 wrote:
znam sve jer sam proveo prve 3 godine na carnivalu
sta te tocno zanima jer o carnivalu mogu pisat toliko da bi i anu karenjinu zajebao
Pa recimo prvo kakva je kompanija ocel zajeebat i predlazes li je?
Posto vidim da je na royalu zabranjeno nama divljacima.
Disney ili carnival?
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#295 Re: Rad na brodu

Post by nocnaptica986 »

dinty2 wrote:
nocnaptica986 wrote:
dinty2 wrote:
znam sve jer sam proveo prve 3 godine na carnivalu
sta te tocno zanima jer o carnivalu mogu pisat toliko da bi i anu karenjinu zajebao
Pa recimo prvo kakva je kompanija ocel zajeebat i predlazes li je?
Posto vidim da je na royalu zabranjeno nama divljacima.
Disney ili carnival?
carnival je jedna od 6 kompanija koji cine carnival corp. (osim carnivala tu je princess,costa itd)..carnival je najveca ne samo u carnival corp. vec i u cijeloj toj industriji sa ukupno 24 broda (mozda su jos izradili koji u medjuvremenu ali to mozes proguglat)..vlasnik je Micky Arison koji je ujedno vlasnik i majami heat-a
njihova ciljana grupa gostiju je lower class...pod time ne mislim nuzno samo na sirotinju vec goste koji su kako bi mi to rekli sa dna kace (ako mislis da smo mi divljaci,ali za njih smo izmislili kulturu i bonton),za razliku od princessa koji ide na middle class i gdje su ljudi koliko-toliko normalni i imaju neki bonton ponasanja
ukratko carnival je najveca ali i najgora kompanija u ovoj industiji..u stari 2 najgora-najgora je costa
kako je raditi na carnivalu?moze se reci da kakvi gosti takva posada-cirkus..sve je opusteno,ako nesta i zajebes nikom nista..jedini nacin da dobijes otkaz je da napravis neko veliko sranje...sve je diametralno suprotno od disney-a ili royala gdje prakticno vlada vojnicka disciplina(gdje su mnogo ozbiljiji gosti ali i sa ozbiljnim zahtjevima) i mozes letit zbog manje greske..i naravno mnogo veca plata nego na carnivalu
mislim da disney vise ne prima nase ljude..ne zbog pizdarija kao u slucaju royala vec su iz nekog razloga odlucili da primaju iz drugih drzava....e sad nisam 100% siguran ali cu se raspitat pa ti javim preko pm..
na krajumoj savjet ti je da ti carnival bude zadnja opcija...ako nista drugo ne uspije onda pici na carnival


ps:svi oni vole zajebat a carnival nije izuzetak..u ovoj industriji nema izuzetaka
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#296 Re: Rad na brodu

Post by dinty2 »

hvala drug jos jednom :thumbup:
sabri92
Posts: 6
Joined: 19/05/2015 19:27
Location: Zenica
Contact:

#297 Re: Rad na brodu

Post by sabri92 »

Pozdrav raja zanima me da li je neko u zadnje vrijeme isao na intervju u "safecruise" agenciju..
I kolike troskove da ocekujem do konacnog zapolenja ?
hvala na normalnim odgovorima :D :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#298 Re: Rad na brodu

Post by Velkoski »

Jaran napravio tri djeteta za vrijeme rada na brodu 8-)
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#299 Re: Rad na brodu

Post by Decerto »

sabri92 wrote:Pozdrav raja zanima me da li je neko u zadnje vrijeme isao na intervju u "safecruise" agenciju..
I kolike troskove da ocekujem do konacnog zapolenja ?
hvala na normalnim odgovorima :D :D
preko 1000 eura sigurno,bilo koju agenciju da uzmes.
kike-tike
Posts: 328
Joined: 30/01/2013 11:33

#300 Re: Rad na brodu

Post by kike-tike »

Velkoski wrote:Jaran napravio tri djeteta za vrijeme rada na brodu 8-)
U minusu se vratio, valja mu citav zivot alimentaciju krpit :D
Post Reply