Rad na brodu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#1 Rad na brodu

Post by Mustang1 »

Zanima me znaci ima li neko da je bio ili da ce biti .. Citao sam po netu ali me jos zanima prica .. Da me ne ukradu gusari :D Zna li neko hoce li uskoro biti intervju u Bosni kakav i mozemo li se mi prijaviti u Zagreb,Beograd i slicno .. Mada je normalno bolje ovdje .. I nemojte se zajebavati ovo je ozbiljno 8-) .. Krajnje je vrijeme da se uozbiljim i nadjem nesto posla .. Znam da moze biti veoma tesko ali jbg postalo mi je tesko lezati i trositi tudje pare
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#2 Re: Rad na brodu

Post by Matijevic_Vlado »

Bubalo1 wrote:Zanima me znaci ima li neko da je bio ili da ce biti .. Citao sam po netu ali me jos zanima prica .. Da me ne ukradu gusari :D Zna li neko hoce li uskoro biti intervju u Bosni kakav i mozemo li se mi prijaviti u Zagreb,Beograd i slicno .. Mada je normalno bolje ovdje .. I nemojte se zajebavati ovo je ozbiljno 8-) .. Krajnje je vrijeme da se uozbiljim i nadjem nesto posla .. Znam da moze biti veoma tesko ali jbg postalo mi je tesko lezati i trositi tudje pare
prije ce te ovdje oteti guslari :D ,malo sale nije na odmet :mrgreen:
palmica
Posts: 102
Joined: 16/03/2011 20:40

#3 Re: Rad na brodu

Post by palmica »

Znam da u Bg-u postoje agencije koje šalju na krstarenja. Uzimaju ugl.prvu platu kao naknadu - zavisi od agencije do agencije, naravno pod pretpostavkom da te prime. Poznavanje jezika ti je alfa i omega, što više to bolje (engleski,njemački, francuski i španski mislim da su najpopularniji). Pomiri se s tim da ako odeš nema te minimalno 8-9 mjeseci, da ćes da radis kao crnac i sl. Nemam ličnog iskustva, ali ovo malo info sto dijelim je iskustvo moje prijateljice. U svakom slučaju sretno ti!
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#4 Re: Rad na brodu

Post by de facto. »

Moje iskrene preporuke :thumbup:
Imam prijatelja koji je već 5 godina na kruzeru.Odlično mu je.Živi 3 puta bolje nego je to ovdje u Sarajevu bio slučaj.
Istina,koliko sam shvatila puno se radi,ali se i zabavlja kao nikad u životu i vidim da mu ne pada na pamet da se vrati ovamo za stalno.Dođe onako turistički,obiđe nas,donese nam svega i hajd vozdra. :D
Spomenuh li da super zarađuje,klizi iz države u državu.
Kaže da se na početku ne može ništa zaraditi/uštedjeti..odnosno možeš ti,ali toliko zanimljivih zahebancija ima,da jednostavno jednu godinu radiš da bi trošio.E onda počnu pare,fine pare. 8-)
Koliko znam bio je nedavno konkurs i kod nas,što nije uobičajno.Imaš Zagreb,BG,pa se bujrum prijavi.
Zaboravih da kažem da je otišao tamo sa osnovnim do srednjim poznavanjem eng.jezika.
Sretno! :)

P.S. I ja bih voljela malo na brod :thumbup:
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#5 Re: Rad na brodu

Post by Mustang1 »

Citao sam i ja cini mi se u novembru da je bio razgovor u Sarajevu .. Slovenska firma .. Ali ne pise nigdje konkretno sljedeci datum kada ce biti .. Jos cu se informisati ovako preko foruma i stranica a kroz dan dva cu svim firmama poslati mailove sa upitima pa cemo vidjeti .. Jebiga radi se valjda cu izdrzati .. Krajnje je vrijeme da se uozbiljim i po mogucnosti ispalim odavde na bilo koji nacin .. Nemam zenu djecu pa da patim za necim ..
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#6 Re: Rad na brodu

Post by radostan dan »

moj drug bio 7 godina na kruzeru.
ove godine, ljetos, se vratio.
sa gomilom para.
i ženom sa stomakom do zuba.
i ona radila na kruzeru.
tatarka.
:)
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#7 Re: Rad na brodu

Post by sorted »

Bubalo1 wrote: ali jbg postalo mi je tesko lezati i trositi tudje pare
Bubalo1 wrote:Jebiga radi se valjda cu izdrzati .. Krajnje je vrijeme da se uozbiljim

Sa ovakvom startnom pozicijom, ti bi jarane poslije mjesec trazio da ides kuci, ili bi te zbog sloma zivaca vratili nazad. Trebas se ti prvo malo kod kuce naradit i proc sito i reseto, da bi se mogao suocit sa kulturnim shokom, stresom i znojem koji te tamo ceka.
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#8 Re: Rad na brodu

Post by radostan dan »

jašta će, trošiti lovu na povratnu kartu...
samo će ga ligurnuT preko palube i ograde. pljusss.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#9 Re: Rad na brodu

Post by Janjicar »

radostan dan wrote:jašta će, trošiti lovu na povratnu kartu...
samo će ga ligurnuT preko palube i ograde. pljusss.
Nije to istina....


Bubalo1 ne vjeruj sta kaze oni takve prvo zavezu konopcem za noge i onda bace s palube tako da ti glava bude 1- 1,34 metra iznad vode a ajkule plivaju ispod ili ti plutaju...
Ako budes imao srece pa da su nekog prije tebe bacili onda se ne brini jer tim ajkulama ce trebat par dana da tog provare tako da im neces biti zanimljiv...
Al ako ti budes prvi u toj sedmici koga budu bacili tako onda nek te obraduje cinjenica da ces obradovat nekog ko sljedeci dan treba da bude bacen tako :dance: :dance:

sretno ti :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#10 Re: Rad na brodu

Post by Mustang1 »

Ponijte cu odijelo za ronjenje uvijek cu ga imati ispod odjece pa cu se bezbjedno vratiti kuci ako me bace 8-)
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#11 Re: Rad na brodu

Post by juzna_strana »

@bubalo

Ja sam se odlucio na taj korak i presao pola puta,cekam glavni intervju.
Bitno je da znas na koju poziciju ces aplicirati,koji odjel/department.
Imas dosta kompanija od kojih su najjace Royal Caribbean i Carnival Cruise lines.
Imas i agencije u regiji koje u njihovo ime rade intervjue i poslove s papirologijom.
Jedna od agencija koja h zastupa je Employment Power iz Zagreba,a imaju agenta i u Sarajevu.
Imas specijaliziran forum za tu tematiku,na google-u upisi posao-inozemstvo.
Naci ces sve sto te zanima,a ukoliko te jos nesto zanima rado cu ti pomoci.
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#12 Re: Rad na brodu

Post by Mustang1 »

Znam nasao sam tu stranicu ali sam pregledavao uglavnom ovo novijih datuma ima li sta i nisam nista nasao .. Kazem jos cu danas sutra citati i onda cu uzeti mailove i poslati upite pa cemo vidjeti ..
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#13 Re: Rad na brodu

Post by radostan dan »

Janjicar wrote:
radostan dan wrote:jašta će, trošiti lovu na povratnu kartu...
samo će ga ligurnuT preko palube i ograde. pljusss.
Nije to istina....


Bubalo1 ne vjeruj sta kaze oni takve prvo zavezu konopcem za noge i onda bace s palube tako da ti glava bude 1- 1,34 metra iznad vode a ajkule plivaju ispod ili ti plutaju...
Ako budes imao srece pa da su nekog prije tebe bacili onda se ne brini jer tim ajkulama ce trebat par dana da tog provare tako da im neces biti zanimljiv...
Al ako ti budes prvi u toj sedmici koga budu bacili tako onda nek te obraduje cinjenica da ces obradovat nekog ko sljedeci dan treba da bude bacen tako :dance: :dance:

sretno ti :D
:lol: :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup:

hoćemo li mi otvoriti temu- branje narandži u španii,iL čekamo bubala?
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#14 Re: Rad na brodu

Post by Entropio »

.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#15 Re: Rad na brodu

Post by jeza u ledja »

Izrabljivanje.

http://www.youtube.com/watch?v=RfOO3lOhuko
http://www.cruisejunkie.com/ot.html

Nemate pojma kako se mozete zajebat. Znam jer sam pricao sa nasim ljudima koji su radili na par krstarenja na kojim sam bio. Ko kaze da mu je dobro, ili je navikao na vrlo lose pa mu je ovo dobro ili laze sam sebe i druge da mu je super.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40780
Joined: 29/06/2011 23:39

#16 Re: Rad na brodu

Post by dječak sa šibicama »

A sta je sa onim famoznim "rad na naftnoj platformi" poslovima?

Jel iko ista od toga hajrovao, osim prevaranata

Sent from my PMP5770D using Tapatalk 2
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#17 Re: Rad na brodu

Post by hodža »

jeza u ledja wrote:Izrabljivanje.

http://www.youtube.com/watch?v=RfOO3lOhuko
http://www.cruisejunkie.com/ot.html

Nemate pojma kako se mozete zajebat. Znam jer sam pricao sa nasim ljudima koji su radili na par krstarenja na kojim sam bio. Ko kaze da mu je dobro, ili je navikao na vrlo lose pa mu je ovo dobro ili laze sam sebe i druge da mu je super.

sve zavisi...

ja poznajem curu koja je magistrirala i već 2 godine radi na kruzeru, i uopšte se ne žali...sobarica je, ima dosta posla, ali izađe oko 7 000 $ mjesečno sa napojnicama...
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#18 Re: Rad na brodu

Post by hordash »

Moze li se kako dogovorit sa tim agencijama da im se provizija uplati retroaktivno ili mora unaprijed?
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#19 Re: Rad na brodu

Post by Fauja Singh »

Podrska od mene :thumbup:
Vjerujem da je tesko ali bolje ti je otici i zaraditi lupam 10-15 000 KM za pola godine nego biti na grbaci roditeljima i cekati da se neki posao desi... ko zna hoces li u ovakvoj drzavi docekati posao i kada, a godine prolaze...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#20 Re: Rad na brodu

Post by jeza u ledja »

hodža wrote:
jeza u ledja wrote:Izrabljivanje.

http://www.youtube.com/watch?v=RfOO3lOhuko
http://www.cruisejunkie.com/ot.html

Nemate pojma kako se mozete zajebat. Znam jer sam pricao sa nasim ljudima koji su radili na par krstarenja na kojim sam bio. Ko kaze da mu je dobro, ili je navikao na vrlo lose pa mu je ovo dobro ili laze sam sebe i druge da mu je super.

sve zavisi...

ja poznajem curu koja je magistrirala i već 2 godine radi na kruzeru, i uopšte se ne žali...sobarica je, ima dosta posla, ali izađe oko 7 000 $ mjesečno sa napojnicama...
$7000 mjesecno???? :run:
magistrirala pa radi na kruzeru kao sobarica i zaradjuje $7000?!?!? :lol:
i sta radi u slobodno vrijeme? upeca ribu od pola tone svaki dan?

Toliko zaradi glavni oficir na brodu, bruto.
http://www.thenational.ae/thenationalco ... cean-goers

Plata sobarice ma brodu je izmedju 1400 i 2200 dolara mjesecno, sa napojnicama, bruto i jedna je od slabije placenih pozicija. Plus sobarice uglavnom ne mogu ici van broda jer pripremaju sobe za putnike kad su ovi u luci. Znaci radis ko crnac 12 sati na dan haman bez dana odmora.
http://www.cruiselinesjobs.com

Pa zasto kog vraga mislite da zaposljavaju toliko ljudi iz siromasnih zemalja?

Ima milion clanaka o tome
http://www.lipcon.com/news_archive/news_article3.php
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#21 Re: Rad na brodu

Post by sorted »

More bit da je francuska sobarica. :skoljka:
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#22 Re: Rad na brodu

Post by banovan »

A koliko otprilike treba novca da bih dospio do kruzera ?
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#23 Re: Rad na brodu

Post by Melami »

Bubalo1 wrote:Zanima me znaci ima li neko da je bio ili da ce biti .. Citao sam po netu ali me jos zanima prica .. Da me ne ukradu gusari :D Zna li neko hoce li uskoro biti intervju u Bosni kakav i mozemo li se mi prijaviti u Zagreb,Beograd i slicno .. Mada je normalno bolje ovdje .. I nemojte se zajebavati ovo je ozbiljno 8-) .. Krajnje je vrijeme da se uozbiljim i nadjem nesto posla .. Znam da moze biti veoma tesko ali jbg postalo mi je tesko lezati i trositi tudje pare
ja samo da ti dam podrsku zbog ovog sto si rekla.
Ako ne uspijes na brodu naci posao, trazi negdje drugo, ne odustaj jer je po meni najveca sramota, od bilo kojeg posla, trositi mamine i tatine pare da bi se nekom pokazala.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#24 Re: Rad na brodu

Post by strong69 »

Rodak mi radi na kruzeru. Ovo mu je prvi put a prosao je nakon razgovora u Sarajevu pa valjda (ako se dobro sjecam) u Zagrebu. Trenutno se nalazi u Australiji. Prvi angazman je najtezi jer ako sam dobro shvatio posredniku ide veci dio provizije ali za drugi angazman ce vec imati vecu platu. Radi i po 15h dnevno. Toliko mi je uspio napisati putem maila a javio mi se jednom u 5 mjeseci.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#25 Re: Rad na brodu

Post by Melami »

strong69 wrote:Rodak mi radi na kruzeru. Ovo mu je prvi put a prosao je nakon razgovora u Sarajevu pa valjda (ako se dobro sjecam) u Zagrebu. Trenutno se nalazi u Australiji. Prvi angazman je najtezi jer ako sam dobro shvatio posredniku ide veci dio provizije ali za drugi angazman ce vec imati vecu platu. Radi i po 15h dnevno. Toliko mi je uspio napisati putem maila a javio mi se jednom u 5 mjeseci.
hahha dobar posao :D
kad se toliko radi, zna li neko oko kojih para se sve to vrti?
Post Reply