Globalnet , ubleha godine!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
SNOOZE
Posts: 1
Joined: 17/01/2008 18:59

#1 Globalnet , ubleha godine!

Post by SNOOZE »

Pozdrav , registrovah se samo da vam pokažem par slika sa Gnet foruma koji je zatvoren za javnost a na kojem nezadovoljni korisnici se žale svaki dan i na čije poruke se odgovara samo napadima i prijetnjama admina debila koji tamo rade.
Nažalost izbrisali su sve postove žalbi tako da ima samo ovaj jedan post admina koji upozorava svakog ko se bude žalio da će biti izbačen s mreže.
Na glavnoj stranici im možete vidjeti linkove na neke obavjesti koji uopšte ne rade , pa kakvi su to IT profesionalci kad ne znaju obični web page napravit.
Ovako to radeljudi iz Gneta , na kraju su zatvorili forum koji ionako malo radi malo ne radi , o konekciji neću ni da pričam ovom prilikom , samo o bahatosti debila koji misle da oni nas plaćaju a ne mi njih. :x

Image

Image
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#2

Post by stachu »

A sta drugo ocekujes od globalnet, i BHCN-a, smece nad svim smecem svijeta!!! LOPOVI!!! :x
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#3

Post by ek »

Pa jel' to onaj isti Bosko koji je ovdje prijetio da će nestati ELOB-a i EPN-a?
Ako jeste baš bi bilo interesantno saznati šta on sad misli o svojim nekadašnjim izjavama. I da li je tačno da se njegova firma morala službeno izvinjavati zbog njegovih izjava?
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#4

Post by stachu »

Da to je taj isti Bosko!
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#5

Post by Comrad »

Treba prijaviti nekoj od TV kuca ovu sramotu. Ozbiljno. Ima onih nekakvih emisija.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#6

Post by Neelix »

jelno elSheki odusevljen globalnetom? :lol: :D
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#7

Post by stachu »

Neelix wrote:jelno elSheki odusevljen globalnetom? :lol: :D
Jest! :lol:
zmogi
Posts: 125
Joined: 08/12/2006 14:56
Location: sa

#8

Post by zmogi »

jest' svega mi fuj. prije sam imao europronet i bio rahat. sad ovaj k.... :x
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#9

Post by elSaik »

Neelix wrote:jelno elSheki odusevljen globalnetom? :lol: :D
Da, zaljubljen u isti. :D

U decembru je internet bio fantastičan. U januaru je priča već drugačija. Suma sumarum, i u ovom mjesecu ću skinuti iznad 30 GB, što je ispunjena norma. A da može bolje, može, i to mnogo bolje. :-D
Hendrix
Posts: 4117
Joined: 27/02/2004 00:00

#10

Post by Hendrix »

Ma ono je odavno prestalo biti forum , postalo je knjiga žalbe u kojoj se ne smiješ žaliti niti očekivati tehničku pomoć.
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#11

Post by GODZZILA »

Trebas nazvati Globalnet i prijaviti tog boska.
Ja mislim da je to najpravednije rjesenje koje korisnik moze smisliti.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#12

Post by elSaik »

Jbg, nije do korisnika GNeta što ne postoji konkurencija u ovom gradu. Kamo sreće da mi svi možemo sebi birati kojeg ćemo od providera. Vidjeli biste tad kako bi sve ferceralo. :D
User avatar
the_forgotten
Posts: 125
Joined: 09/06/2007 20:04
Location: 3rd Dimension

#13

Post by the_forgotten »

GODZZILA wrote:Trebas nazvati Globalnet i prijaviti tog boska.
Ja mislim da je to najpravednije rjesenje koje korisnik moze smisliti.
Ma koga ces nazvati...kad jedino Bosko u tom globalnetu i radi! Na telefon (koji je obicno iskljucen ili zauzet po cijeli dan,jer se gospodi mrsko javljati) ako se ikad iko javi...onda je to opet Bosko. I kome ces ga prijavit? Ionako sami idioti tamo rade....
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14

Post by Qler »

nemojte klevetanja samo konkretne optuzbe, kojih vjerujem ima na pretek.

Bosko samo ni nije jasno; sluzbeni telefon podrske korisnicima mobitel kod jednog covjeka? zar nema neka kancelarija pa bar dva-tri covjeka??
User avatar
the_forgotten
Posts: 125
Joined: 09/06/2007 20:04
Location: 3rd Dimension

#15

Post by the_forgotten »

Qler wrote:nemojte klevetanja samo konkretne optuzbe, kojih vjerujem ima na pretek.

Bosko samo ni nije jasno; sluzbeni telefon podrske korisnicima mobitel kod jednog covjeka? zar nema neka kancelarija pa bar dva-tri covjeka??
Ima..ali na taj telefon se nikad niko ne javlja. Ako ujutro zovete obicno je "neki kvar" na korisnickoj liniji, tako da tel proradi tek oko 11h (kad gospoda dodje na posao)...i onda je po cijeli dan zauzece. Ako se kojim slucajem zeznu i jave dobije se uvijek isti odgovor "Nije do nas...radimo na tome...bice to do veceras" :roll:
Hendrix
Posts: 4117
Joined: 27/02/2004 00:00

#16

Post by Hendrix »

Čovjek gore zaboravi napisati da ti isti "nepismeni" informatički useri su i njihova glavna zarada jer da šta znaju vidjeli bi kod downloada da skoro nikad nemaju punu brzinu pa bi ih i mogli čak i tužiti.

Ovde nije problem nepismenost usera nego nekultura provajdera koji nema ni web stranicu kako treba ( toliko o nadriekspertima ) , forum im radi pa ne radi pa ga zatvore , djeca im se žale i mole ih , kume da im naprave taj CS server , naprave im i nikad nije proradio kako treba...

Čovjek je skeniro račun na ( kojem piše da su limiti 8 GB a ono 7 GB ostali i tako su zajebali bruku ljudi ) i postavio na forum , admin mu prijetio krivičnom prijavom što je skeniro račun , ma daj ba , vidio bih kako bi se ponašali kad im niko ne bi platio jedan mjesec , što se naravno nikad neće desiti upravo zbog ljudi koje si ti naveo gore DYD666 , i zato nek im taj dežurni bude zahvalan na svojoj plati.

I na kraju ljudi moji ako ne znaju da naprave nešto kako treba pa ima stručnjaka u BiH , nek plate ljudima da im naprave sistem kako treba umjesto da se žale kako "uvijek nešto zeza".
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#17

Post by groar »

GlobalNet je dno dna, i na njihovu zalost ne mogu zabraniti diskusije na sa-x forumu kojije uostalom i daleko citaniji od njihovog :-D meni samo nije jasno na osnovu cega su oni uspjeli dobiti licencu, a kad smo kod tog racuna, imam i ja tu negdje jedan primjerak istog, pa ukoliko nekome zatreba dokaz, spreman sam pomoci :-D
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#18

Post by stachu »

I kad smo kod racuna, koji je tu lopovluk, na racunu pise da je limit 8GB, a u stvari je 7GB! Ma lopovi, bjelosvjetski!
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#19

Post by stachu »

Samo da dodam, da su radili kada i kako je trebalo, do ovoga sigurno ne bi doslo! To samo dokazuje koliki su amateri! Hoce veliku zaradu, a da ne rade nista! E pa, je*i ga, ne moze tako!
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#20

Post by roki »

Sollozzo wrote:svi ste vi upravu.....

ali jel morate omalozavati ljude i pljuvati na njih ?
sad ste vi ti koji su nekulturni, ljudi rade, momak sinoc do pola 5 ujutro radio, da bi vama bilo dobro, i otisao kuci da se presvuce i hajmo opet na poso u 6
morate imati razumijevanja, evo i sad radi (podesavaju novi VPN server ), evo kada pogledate i sami napravili su velliki korak, vecini korisnika je sada internet uredu....

i samo da znate 90% problema nije do njih.... vezu imaju, servere imaju, sve imaju, ali BH Cabel NET je taj koji sve vuce na dno, zato prije nego sto odete u GNet i napravite strajk :) otidjite u bh cabel net i trazite da se saniraju kablovi ....

brate, iskreno sada, ako mislite da ne dobivate uslugu koju placate, fino nemojte platiti racun (ako nemate mogucnost da predjete na drugi provider), ili ih tuzite, radite sta hocete
ali ovako po forumima se zaliti i pricati nebuloze.....
na ovaj nacin ispadati glupi! i to praffo

no hard feelings :D

btw. ne pricam u ime GNet-a, govorim kakva je stvarna situacija tamo....
jbg bice bolje aBd ( NEMOJTE MI SADA SAMO RECI DA SU VAM TO REKLI 372647026347 PUTA )
ovo ti je najjaca.a zapitas li se omalovazava li global net korisnike nedekvatnom uslugom,bahatim ponasanjem admina na forumu i slicnim postupcima.tvoj text je mizeran i jadan
User avatar
daors
Posts: 354
Joined: 10/10/2007 19:24
Location: 127.0.0.1

#21

Post by daors »

Samo mi nije jasno što mi obrisaše uputstvo za podešavanje vpn konekcije za ubuntu. Kontam nekome će koristiti, a oni obrisaše sa foruma. Valjda misle i na tome zaraditi...
Sollozzo
Posts: 55
Joined: 19/01/2008 17:19

#22

Post by Sollozzo »

napisi ponovo upustvo ako ti nije mrsko, i garantujem ti da ce ostati na forumu
Sollozzo
Posts: 55
Joined: 19/01/2008 17:19

#23

Post by Sollozzo »

roki wrote: ovo ti je najjaca.a zapitas li se omalovazava li global net korisnike nedekvatnom uslugom,bahatim ponasanjem admina na forumu i slicnim postupcima.tvoj text je mizeran i jadan
jarane ako si ga procitao vidjeti ces da sam napisao da nista neces postici ni na jednom forumu....

ja sam admin na forumu, i vjeruj mi da se svaki dan otvaraju teme "sta je sa konekcijom", "zasto ne radi", "koliki je limit" itd itd.... (uglavnom slicne teme)

naravno PRAVILA foruma postoje u kojim pise da je pozeljno da se pretrazi forum za slicnim ili istim temama, i naravno da na forumu necete dobiti tehnicku podrsku (davno ukinuta)

kakvo je stanje izmedju korisnika i radnika? Ja to neznam jer ne radim tamo....
i ja sam rekao da ste za sve upravo (djelemicno), a u potpunom ste pravu sto se tice incidenta sa limitom, brzinom konekcije, velicinom pinga... ali i oni su ljudi...

kazem opet: bice bolje aBd insalah :)
User avatar
daors
Posts: 354
Joined: 10/10/2007 19:24
Location: 127.0.0.1

#24

Post by daors »

Sollozzo wrote:napisi ponovo upustvo ako ti nije mrsko, i garantujem ti da ce ostati na forumu
Od 7-8 postova nekim slucajem mi je ostao samo jedan na tom forumu. Ostali su obrisani prije sutrasnjeg dana. Mrsko mi se peglati sa vama, prelazim na adsl. Placam Mb/s a brzina u 99% slucajeva ne prelazi 30 KB/s. Nedavno sam ukljucio dialup da skinem nesto jer je bilo brze
Hendrix
Posts: 4117
Joined: 27/02/2004 00:00

#25

Post by Hendrix »

Sollozzo wrote:svi ste vi upravu.....

ali jel morate omalozavati ljude i pljuvati na njih ?
sad ste vi ti koji su nekulturni, ljudi rade, momak sinoc do pola 5 ujutro radio, da bi vama bilo dobro, i otisao kuci da se presvuce i hajmo opet na poso u 6
morate imati razumijevanja, evo i sad radi (podesavaju novi VPN server ), evo kada pogledate i sami napravili su velliki korak, vecini korisnika je sada internet uredu....

i samo da znate 90% problema nije do njih.... vezu imaju, servere imaju, sve imaju, ali BH Cabel NET je taj koji sve vuce na dno, zato prije nego sto odete u GNet i napravite strajk :) otidjite u bh cabel net i trazite da se saniraju kablovi ....

brate, iskreno sada, ako mislite da ne dobivate uslugu koju placate, fino nemojte platiti racun (ako nemate mogucnost da predjete na drugi provider), ili ih tuzite, radite sta hocete
ali ovako po forumima se zaliti i pricati nebuloze.....
na ovaj nacin ispadati glupi! i to praffo

no hard feelings :D

btw. ne pricam u ime GNet-a, govorim kakva je stvarna situacija tamo....
jbg bice bolje aBd ( NEMOJTE MI SADA SAMO RECI DA SU VAM TO REKLI 372647026347 PUTA )
Jel ovo neka šala možda ? Čuj da bi nama bilo dobro , pa jarane boli ikoga briga od korisnika kako oni rade , koliko , što , i zašto rade , mi hoćemo konačni proizvod ili uslugu , u ovom slučaju stabilan net i to onakav sa brzinama obećanim u ugovoru.Mi ovo ne dobivamo na humanitarnoj osnovi nego plaćamo i to svaki mjesec , dakle oni žive od nas ne mi od njih.

Jesi ti ikada razmišljo kada nestane struje kako je onim čikama što se penju na bandere jebeno i koliko će raditi još ako je kiša , možda do 5 ujutro će popravljati? Ma nisi naravno , jebo si im sve po spisku jer ne možeš računar upalit jer nema struje zato nemoj ovde braniti Gnet uopšte.I još zamisli da nazoveš Elektroprivredu i oni ti kažu ako budeš srao još jednom izbaciće te sa mreže.Zvuči neobično zar ne?
Locked