Račun za vodu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

situacija11
Posts: 110
Joined: 09/03/2014 20:16

#1 Račun za vodu

Post by situacija11 »

E ovako ,dobio sam prije nekoliko dana račun za vodu u iznosu od čak 70 KM ,a inače mi dolazi oko 30 do 35 KM. Da li imam pravo da se zalim ili neki drugi prijedlog sta uraditi? Nisam jedini kome je dosao prakticno dupli iznos za vodu,komsiji preko puta je doslo oko 80 KM . Ne znam vise stvarno dokle s ovim njihovim bezobrazlukom ,zimus takodjer 60 KM.
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2 Re: Račun za vodu

Post by muha_sa »

bandi ne možeš ništa :-)

sin ima svoj vodomjer--dolaze mu racuni kao da troši 1000 litara dnevno :-) tražio da mu provjere sat--ubjedio me ciko da je sat 100% ispravan i da cu bacit oko 200 maraka za tu uslugu.

kadija te tuži kadija ti sudi :-)
izgubljena dusa
Posts: 573
Joined: 01/03/2013 19:24

#3 Re: Račun za vodu

Post by izgubljena dusa »

situacija11 wrote:E ovako ,dobio sam prije nekoliko dana račun za vodu u iznosu od čak 70 KM ,a inače mi dolazi oko 30 do 35 KM. Da li imam pravo da se zalim ili neki drugi prijedlog sta uraditi? Nisam jedini kome je dosao prakticno dupli iznos za vodu,komsiji preko puta je doslo oko 80 KM . Ne znam vise stvarno dokle s ovim njihovim bezobrazlukom ,zimus takodjer 60 KM.
Napisi zalbe i predaj na protokol vodovoda i upravitelju zgrade.
Ako ti ne odgovore - ponovi procedure.
Neko mora reagovati i reci ko je odgovoran za to, i mora se ocitovati po tom pitanju, inace ces dobiti kao sto su meni poslali preko 500 KM.
Nakon tri mjeseca su promjenili vodomjer i sada dolazi 15-20 KM
A godinama su nam slali racune oko 50 i pricali da je to u skladu sa prosjekom portosnje u kantonu. Da mi znati ko i kako racuna "prosjecnu potrosnju"...

Mozes otici i usmeno da se zalis, ali ce te docekati ciko koji laze do besvjesti i nista neces rjesiti.
U zivotu jos nisam srela covjeka koji je u stanju toliko lagati i pricati gluposti....
situacija11
Posts: 110
Joined: 09/03/2014 20:16

#4 Re: Račun za vodu

Post by situacija11 »

izgubljena dusa wrote:
situacija11 wrote:E ovako ,dobio sam prije nekoliko dana račun za vodu u iznosu od čak 70 KM ,a inače mi dolazi oko 30 do 35 KM. Da li imam pravo da se zalim ili neki drugi prijedlog sta uraditi? Nisam jedini kome je dosao prakticno dupli iznos za vodu,komsiji preko puta je doslo oko 80 KM . Ne znam vise stvarno dokle s ovim njihovim bezobrazlukom ,zimus takodjer 60 KM.
Napisi zalbe i predaj na protokol vodovoda i upravitelju zgrade.
Ako ti ne odgovore - ponovi procedure.
Neko mora reagovati i reci ko je odgovoran za to, i mora se ocitovati po tom pitanju, inace ces dobiti kao sto su meni poslali preko 500 KM.
Nakon tri mjeseca su promjenili vodomjer i sada dolazi 15-20 KM
A godinama su nam slali racune oko 50 i pricali da je to u skladu sa prosjekom portosnje u kantonu. Da mi znati ko i kako racuna "prosjecnu potrosnju"...

Mozes otici i usmeno da se zalis, ali ce te docekati ciko koji laze do besvjesti i nista neces rjesiti.
U zivotu jos nisam srela covjeka koji je u stanju toliko lagati i pricati gluposti....


Već sam pokuso usmeno ali sto i sama kazes lazi, lazi i samo lazi .
Da i zalbu predam,a manje mjesto u pitanju nesto i ne vjerujem da cu postici. Ovoliko bande lopova nigdje na svijetu nisam vidio,pa 70 KM mi dolazi za struju mjesecno. Da li postoji kakva mogucnost nekim visim organima se zalit ili neku zalbu napisat? :)
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#5 Re: Račun za vodu

Post by maxell_sarajevo »

Naspi pijeska u sat, kad ti dodju iz VIK-a je.. im mater :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40378
Joined: 29/06/2011 23:39

#6 Re: Račun za vodu

Post by dječak sa šibicama »

Redukcije vode - dvostruka dobit.

Naplacuju zrak koji stanca kroz cijevi dok voda dolazi do korisnika nakon redukcije.

Nista novo.
User avatar
delllboy79
Posts: 751
Joined: 09/01/2016 23:02

#7 Re: Račun za vodu

Post by delllboy79 »

muha_sa wrote:bandi ne možeš ništa :-)

sin ima svoj vodomjer--dolaze mu racuni kao da troši 1000 litara dnevno :-) tražio da mu provjere sat--ubjedio me ciko da je sat 100% ispravan i da cu bacit oko 200 maraka za tu uslugu.

kadija te tuži kadija ti sudi :-)
Trazi da nezavisna laboratorija utvrdi ispravnost sata.
Nemogu oni biti objektivni i sami sebe provijeravati.
Logicno je da i ako utvrde da sat nije ispravan da to nece priznati.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#8 Re: Račun za vodu

Post by KB9 »

dječak sa šibicama wrote:Naplacuju zrak koji stanca kroz cijevi dok voda dolazi do korisnika nakon redukcije.
kako ti moze naplatit previse vode (il jos bitnije tog zraka) ako drzis zatvorenu cesmu? :-D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9 Re: Račun za vodu

Post by Sanjarko »

muha_sa wrote:bandi ne možeš ništa :-)

sin ima svoj vodomjer--dolaze mu racuni kao da troši 1000 litara dnevno :-) tražio da mu provjere sat--ubjedio me ciko da je sat 100% ispravan i da cu bacit oko 200 maraka za tu uslugu.

kadija te tuži kadija ti sudi :-)
Stimaljka neka.
Nastimali ga da pokazuje toliko mozda.
Banda.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10 Re: Račun za vodu

Post by Sanjarko »

Kaze moj stari treba ih tuzit za Dusevnu bol.
Vjerujte da se slazem sa njim.
User avatar
howdy
Posts: 3544
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#11 Re: Račun za vodu

Post by howdy »

muha_sa wrote:bandi ne možeš ništa :-)

sin ima svoj vodomjer--dolaze mu racuni kao da troši 1000 litara dnevno :-) tražio da mu provjere sat--ubjedio me ciko da je sat 100% ispravan i da cu bacit oko 200 maraka za tu uslugu.

kadija te tuži kadija ti sudi :-)
znamo da ima bazen u stanu :lol: :lol:
pozz iz ViK-a :D
IstinitaPoruka
Posts: 367
Joined: 06/10/2015 14:27

#12 Re: Račun za vodu

Post by IstinitaPoruka »

82 KM vode, 84 struje...Ne živim u Sa, ali ovo je čisti bezobrazluk.
Traženo je baždarenje sata, ali to kod njih podrazumijeva samo da obrišu onu rosu s njega i vide da okreće.
Kako idiotima dokazati da to nije kalibracija?
Kako i kome pismenim putem se žaliti na ovaj problem?
Molim vas, napišite koliko kod vas jedan član domaćinstva potroši kubika mjesečno..
Ili još bolje stavite ukupna potrošnja po stanu/kući i broj članova porodice da se usporedi
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: Račun za vodu

Post by karanana »

banda banditska. kao da je sat negdje na izvoristu pa vinta i onu vodu koja se izgubi dok ne dodje do haustora i cesme.
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#14 Re: Račun za vodu

Post by statixx »

Meni je u stanu prosli mjesec doslo 7 KM, a sad 17 KM, stalno neke oscilacije... :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15 Re: Račun za vodu

Post by Sanjarko »

IstinitaPoruka wrote:82 KM vode, 84 struje...Ne živim u Sa, ali ovo je čisti bezobrazluk.
Traženo je baždarenje sata, ali to kod njih podrazumijeva samo da obrišu onu rosu s njega i vide da okreće.
Kako idiotima dokazati da to nije kalibracija?
Kako i kome pismenim putem se žaliti na ovaj problem?
Molim vas, napišite koliko kod vas jedan član domaćinstva potroši kubika mjesečno..
Ili još bolje stavite ukupna potrošnja po stanu/kući i broj članova porodice da se usporedi
Ne znam samo znam kubici i kubici vode potrosnja.
Racun kako kad oko 40 km.
Zajednicki vodomjer.
Realno ne trosimo sigurno toliko.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#16 Re: Račun za vodu

Post by dobar osjecaj »

Imam svoj vodomjer. Koristim vodu racionalno. Gledam zadnji racun potrosila sam 4 kubika vode. Racun 7.20 KM. To mi je neki mjesecni prosjek.
U Sarajevu je posebna egzotika s vodom, distribucijom, redukcijama i racunima. Nisam sigurna ali cini mi se da mi je neko pricao da npr. u jednoj maloj Jablanici dolaze veoma visoki racuni za vodu jer se voda mora izbacivati pumpama iz Donje Jablanice za sto se koristi struja i to sve uvecava troskove distribucije vode.
IstinitaPoruka
Posts: 367
Joined: 06/10/2015 14:27

#17 Re: Račun za vodu

Post by IstinitaPoruka »

dobar osjecaj wrote:Imam svoj vodomjer. Koristim vodu racionalno. Gledam zadnji racun potrosila sam 4 kubika vode. Racun 7.20 KM. To mi je neki mjesecni prosjek.
U Sarajevu je posebna egzotika s vodom, distribucijom, redukcijama i racunima. Nisam sigurna ali cini mi se da mi je neko pricao da npr. u jednoj maloj Jablanici dolaze veoma visoki racuni za vodu jer se voda mora izbacivati pumpama iz Donje Jablanice za sto se koristi struja i to sve uvecava troskove distribucije vode.
Nije istina. Voda koja se koristi u Jablanici je iz vodovoda Šanica, a ne Komadinovo vrelo- Donja Jablanica.
JKP (JAvno komunalno preduzeće) je u stečaju, pa mislim da ovim planiraju nadomiriti vlastite gubitke. Cijena vode prije nije prelazila (kod mene) 50 KM.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#18 Re: Račun za vodu

Post by dobar osjecaj »

IstinitaPoruka wrote:
dobar osjecaj wrote:Imam svoj vodomjer. Koristim vodu racionalno. Gledam zadnji racun potrosila sam 4 kubika vode. Racun 7.20 KM. To mi je neki mjesecni prosjek.
U Sarajevu je posebna egzotika s vodom, distribucijom, redukcijama i racunima. Nisam sigurna ali cini mi se da mi je neko pricao da npr. u jednoj maloj Jablanici dolaze veoma visoki racuni za vodu jer se voda mora izbacivati pumpama iz Donje Jablanice za sto se koristi struja i to sve uvecava troskove distribucije vode.
Nije istina. Voda koja se koristi u Jablanici je iz vodovoda Šanica, a ne Komadinovo vrelo- Donja Jablanica.
JKP (JAvno komunalno preduzeće) je u stečaju, pa mislim da ovim planiraju nadomiriti vlastite gubitke. Cijena vode prije nije prelazila (kod mene) 50 KM.
Ne znam stvarno o tome nista. Imam rodjake koji zive tamo i nisam mogla vjerovati da u njihovim uslovima zivota, u jednom tako malom mjestu, gdje sam mislila da imaju dovoljno dobre pitke vode placaju tako visoke racune za vodu. Meni u Sarajevu dodje taj racun izmedju 5 i 8 maraka a njima uglavnom oko 70 maraka mjesecno. To mi je van svake pameti a meni su tad rekli da je voda skupa jer je podizu tim pumpama iz Donje Jablanice.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#19 Re: Račun za vodu

Post by Chmoljo »

treba se pismenim putem obratiti vodovodu i upravitelju zgrade. vodovod će sigurno uputiti na upravitelja, da se ustanovi da li postoji neko curenje (pod uvjetom da se nema vodomjer). kada upravitelj ustanovi da nema curenja, onda se treba sa tim obratiti vodovodu i gledati primjer bahatosti i monopolizma i insistiranju da se treba vjerovati njima, a ne vlastitim očima.

a možda se uspije isposlovati i zamjena vodomjera. čak i onog zajedničkog. ako ga imaju na stanju. ako nemaju, jebi ga. vidjeli ste kako je teško izbjeglicama iz Sirije. što bi vama bolje bilo?

redukcije vode osim što nabijaju račune zrakom, nabijaju i pijesak u vodomjere, i ostale vodovodne instalacije, ali i pumpe koje u neboderima izbacuju vodu na više spratove. one nisu jeftine, a naravno da to niko neće platiti osim samih stanara.

za sve ovo su krivi Milorad Dodik, Aprilski paket i MMF. i popis.

posebno popis.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40378
Joined: 29/06/2011 23:39

#20 Re: Račun za vodu

Post by dječak sa šibicama »

KB9 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Naplacuju zrak koji stanca kroz cijevi dok voda dolazi do korisnika nakon redukcije.
kako ti moze naplatit previse vode (il jos bitnije tog zraka) ako drzis zatvorenu cesmu? :-D
Znas i sam da nakon dolaska vode, treba sigurno pola minute ili nesto manje, da voda dodje do cesme. Taj zrak ti placas, a vjeruj mi da taj zrak "okrene" sat nekoliko puta brze nego pritisak vode.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#21 Re: Račun za vodu

Post by sunceKOtepsija »

IstinitaPoruka wrote:
dobar osjecaj wrote:Imam svoj vodomjer. Koristim vodu racionalno. Gledam zadnji racun potrosila sam 4 kubika vode. Racun 7.20 KM. To mi je neki mjesecni prosjek.
U Sarajevu je posebna egzotika s vodom, distribucijom, redukcijama i racunima. Nisam sigurna ali cini mi se da mi je neko pricao da npr. u jednoj maloj Jablanici dolaze veoma visoki racuni za vodu jer se voda mora izbacivati pumpama iz Donje Jablanice za sto se koristi struja i to sve uvecava troskove distribucije vode.
Nije istina. Voda koja se koristi u Jablanici je iz vodovoda Šanica, a ne Komadinovo vrelo- Donja Jablanica.
JKP (JAvno komunalno preduzeće) je u stečaju, pa mislim da ovim planiraju nadomiriti vlastite gubitke. Cijena vode prije nije prelazila (kod mene) 50 KM.
"istinitaPoruka" recenicu zapocinje s "nije istina" :lol:
IstinitaPoruka
Posts: 367
Joined: 06/10/2015 14:27

#22 Re: Račun za vodu

Post by IstinitaPoruka »

Bas zato sto insistiram na istini, ali dobro, ovdje je rijec o neznanju i rekla-kazala :-)
situacija11
Posts: 110
Joined: 09/03/2014 20:16

#23 Re: Račun za vodu

Post by situacija11 »

Evo da kazem samo da sam morao platit racun za vodu 70 KM,a neki dan i racun za struju dosao 80 KM. 150 KM samo za vodu i struju,a gdje je sve ostalo . :shock: :shock:
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#24 Re: Račun za vodu

Post by Bradafilozof »

dječak sa šibicama wrote:
KB9 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Naplacuju zrak koji stanca kroz cijevi dok voda dolazi do korisnika nakon redukcije.
kako ti moze naplatit previse vode (il jos bitnije tog zraka) ako drzis zatvorenu cesmu? :-D
Znas i sam da nakon dolaska vode, treba sigurno pola minute ili nesto manje, da voda dodje do cesme. Taj zrak ti placas, a vjeruj mi da taj zrak "okrene" sat nekoliko puta brze nego pritisak vode.
Ne mogu ljudi da skontaju da im je npr vodokotluc otvoren. On misli zatvorio je cesnu i zrak ne moze ulaziti
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#25 Re: Račun za vodu

Post by Bradafilozof »

situacija11 wrote:Evo da kazem samo da sam morao platit racun za vodu 70 KM,a neki dan i racun za struju dosao 80 KM. 150 KM samo za vodu i struju,a gdje je sve ostalo . :shock: :shock:
Ti ko da bazen imas.
Post Reply