Racun za struju!

Post Reply
Fighter22
Posts: 2
Joined: 10/07/2014 19:53

#1 Racun za struju!

Post by Fighter22 »

Zdravo svima! Eh ovako imam pitanje jedno pa ko zna neka mi odgovori ako iko i zna. Znaci dosao mi je racun za struju od 45KM i imam prethodni dug isto toliko a uz racun mi je dosla opomena da platim u roku od 7 dana ili ce mi iskljuciti a nemam banke da platim jos a znam da kad je racun preko 100KM da dolazi opomena pa ne kontam kako mi je sad dosla kad je ispod pa akp ima neko da mi objasni jel mu se isto dogodilo i jel iskljucuju za 90KM?
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#2 Re: Racun za struju!

Post by ilkbahar »

iskljucuju
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#3 Re: Racun za struju!

Post by Wind »

Doći će opomena i za 1,00 KM a bogme i čiko sa klještima.... :D

Neće baš odmah, zavisi od lokacije ali najbolje je da odeš do šaltera EP i to središ prije nego što isključe jer onda moraš da platiš i ponovno uključenje....
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4 Re: Racun za struju!

Post by channel10 »

Nece ga sigurno iskljuciti zbog 90 KM, ali ne bi bilo lose da uplati nesto jer iskljucuju ukoliko se ne plati dva i vise racuna. Mada tu ima i srece, pa da se potrefi bas taj rejon koji ide na iskljucenje itd itd
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#5 Re: Racun za struju!

Post by Nisrin »

Hoce ga iskljuciti, rodica nije imala da plati racun 35 KM, kasnila plata i posalju opomenu i ona ne plati i iskljuce joj...onda je morala platiti i ponovni prikljucak i racun...

Ja ipak imam drugi problem, radimo oboje po cijeli dan, slabo kuham, a struja mi dolazi 45-50KM, nije mi jasno kako, a prije je dolazilo do 35 najvise...:S
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6 Re: Racun za struju!

Post by channel10 »

Nisrin wrote:Hoce ga iskljuciti, rodica nije imala da plati racun 35 KM, kasnila plata i posalju opomenu i ona ne plati i iskljuce joj...onda je morala platiti i ponovni prikljucak i racun...

Ja ipak imam drugi problem, radimo oboje po cijeli dan, slabo kuham, a struja mi dolazi 45-50KM, nije mi jasno kako, a prije je dolazilo do 35 najvise...:S
Ne mogu da vjerujem da ju je iskljucilo zbog jednog racuna?! Sumnjam da su toliko azurni pogotovo kad covjek zna koliko je Sarajevo. U Zenici sasvim drugacija situacija.
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#7 Re: Racun za struju!

Post by Wind »

Nisrin wrote:Hoce ga iskljuciti, rodica nije imala da plati racun 35 KM, kasnila plata i posalju opomenu i ona ne plati i iskljuce joj...onda je morala platiti i ponovni prikljucak i racun...

Ja ipak imam drugi problem, radimo oboje po cijeli dan, slabo kuham, a struja mi dolazi 45-50KM, nije mi jasno kako, a prije je dolazilo do 35 najvise...:S

Aaaaa...slično i kod mene....sad ne može ispod 60 KM i kad smo na godišnjem...
Fakat ni ja da upratim šta se desilo.....da nije opet bilo nako poskupljenje, onako hinjski.... :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#8 Re: Racun za struju!

Post by Nisrin »

Meni su prije 2 mjeseca jedan dan dosli i nesto su cackali sat, iz EPa i kao sve sto su rekli "NIJE VAM RADIO UKLOPNI SAT, SAD CETE IMATI I MJERAC JEFTINE TARIFE, BIO JE ISKLJUCEN...", a nije mi jasno kako nije bio ukljucen kad oduvijek na racunu imam obracun i jedne i druge tarife...od tad su mi racuni 45-50KM...a eto, nisam u kuci od ujutro do navece, ni ja ni covjek!

A iskljucuju odmah, kad smo bili na godisnjem prosle godine, stigao racun i u medjuvremenu i opomena da ce iskljuciti ukoliko u roku od nekoliko dana ne izmirimo dug, kad smo dosli docekalo nas oboje...a inace placam racun odmah cim stigne, tj. sutradan...
Prosli mjesec ovaj sto pise nije mogao uci u dvoriste jer je zakljucana kapija, a dodje kad smo na poslu i napisali su nam opomenu i za to, da dodjemo u EP i prijavimo koliko je potroseno inace ce nas iskljuciti u roku od nekoliko dana :D
Srecom, covjek nam ostavio broj da ga nazovemo i odmah mu procitamo sat...

Jadovi!
strumpfova zena
Posts: 7
Joined: 27/10/2013 00:06

#9 Re: Racun za struju!

Post by strumpfova zena »

a sta raditi kad su racuni bas, ali bas visoki? prijavljivali brojilo, gospoda dosla, satro pogledala i sve ok. za 2 osobe racun 107 km u po ljeta. nov bojler, masina, i ostale stvari koje vuku puno se pazi da je u sklopu "jeftine" struje. prosli mjesec racun duplo manji a ista potrosnja. :? :twisted: :shock:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#10 Re: Racun za struju!

Post by channel10 »

strumpfova zena wrote:a sta raditi kad su racuni bas, ali bas visoki? prijavljivali brojilo, gospoda dosla, satro pogledala i sve ok. za 2 osobe racun 107 km u po ljeta. nov bojler, masina, i ostale stvari koje vuku puno se pazi da je u sklopu "jeftine" struje. prosli mjesec racun duplo manji a ista potrosnja. :? :twisted: :shock:
Izvrnes sve osigurace, sacekas par minuta i odes vidjeti da li ti se okrece brojilo. Ako se okrece, neko ti se nakacio ili brojilo nije uredu.
User avatar
Casual's
Posts: 5711
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#11 Re: Racun za struju!

Post by Casual's »

channel10 wrote: Ne mogu da vjerujem da ju je iskljucilo zbog jednog racuna?! Sumnjam da su toliko azurni pogotovo kad covjek zna koliko je Sarajevo. U Zenici sasvim drugacija situacija.
Kod nas je vala isto :D Gradsko podrucje dosta iskljucuju,i to nakon roka placanja dodju za 1-2 dana.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#12 Re: Racun za struju!

Post by channel10 »

Casual's wrote:
channel10 wrote: Ne mogu da vjerujem da ju je iskljucilo zbog jednog racuna?! Sumnjam da su toliko azurni pogotovo kad covjek zna koliko je Sarajevo. U Zenici sasvim drugacija situacija.
Kod nas je vala isto :D Gradsko podrucje dosta iskljucuju,i to nakon roka placanja dodju za 1-2 dana.
Ma nije bas tako. Znam skoro :D iz prve ruke. Iskljucuju one koji duguju dva i vise racuna. Kad bi iskljucivali sve koje imaju po jedan racun duga, trebalo bi im svaki dan po nekoliko ekipa samo da rade na iskljucenjima.
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#13 Re: Racun za struju!

Post by tvile »

U Sa isključuju ako se spoje 2 računa. Nema do 1.9. isključenja, provjereno ;-) Pa ko nije skupio pare neka pokuša do tad :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14 Re: Racun za struju!

Post by channel10 »

tvile wrote:U Sa isključuju ako se spoje 2 računa. Nema do 1.9. isključenja, provjereno ;-) Pa ko nije skupio pare neka pokuša do tad :D
Ma i to ako nesretnik bude u toj zoni na kojoj rade iskljucenje.
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#15 Re: Racun za struju!

Post by tvile »

Ma i to ako nesretnik bude u toj zoni na kojoj rade iskljucenje.[/quote]

E to je već do sreće svakog od nas :D
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#16 Re: Racun za struju!

Post by Bluemore »

ima li neko savjet kako reklamirati racun elektroprivredi,
ima dva mjeseca zaracunavaju stavku stubisna rasvjeta po 16 i 12 KM po stanu....
prije je ta stavka bila zanemarivo mala par maraka.
zna li neko u cemu je kvaka?? je li obicna pljacka u pitanju??? :evil: :evil: :evil:

kada sam iz zvala imali su neku nebulozno objasnjenje kao sve je to u redu... ali na racunu se ne vidi zasrto je ta stavka za prosla dva mjeseca u tom iznosu....

ima li kakakv pravnik da mi da savjet, jer sam linijom manjeg otpora dva racuna izmirila na vrijeme. ipak bih da izvrsim reklamaciju jer u najmanju ruku ocekujem objasnjenje i korekciju, ovako mogu u nedogled...... :oops:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#17 Re: Racun za struju!

Post by Nisrin »

Dva i po mjeseca NISU OCITALI struju u kuci pa samim tim nema racuna...idioti zamijenili sat, postavili digitalni i sad ne znaju taj isti sat ocitati, pa ce mi obracunati nekoliko mjeseci...u EP-u ne znaju nista, nista ne mozes srediti odmah i na jednom mjestu...a niko nista ne zna, ali su ljudima poceli iskljucivati struju masovno, iako nisu dobili racune!!!
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18 Re: Racun za struju!

Post by channel10 »

Nisrin wrote:Dva i po mjeseca NISU OCITALI struju u kuci pa samim tim nema racuna...idioti zamijenili sat, postavili digitalni i sad ne znaju taj isti sat ocitati, pa ce mi obracunati nekoliko mjeseci...u EP-u ne znaju nista, nista ne mozes srediti odmah i na jednom mjestu...a niko nista ne zna, ali su ljudima poceli iskljucivati struju masovno, iako nisu dobili racune!!!
Zasto nisu ocitali? Koji je razlog?

Edit: evo sad vidim u ovim gore postovima da vam ne mogu doci do brojila. Pa zasto vi niste javili stanje brojila i onda bi vam morali isporuciti racun?!
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#19 Re: Racun za struju!

Post by Nisrin »

channel10 wrote:
Nisrin wrote:Dva i po mjeseca NISU OCITALI struju u kuci pa samim tim nema racuna...idioti zamijenili sat, postavili digitalni i sad ne znaju taj isti sat ocitati, pa ce mi obracunati nekoliko mjeseci...u EP-u ne znaju nista, nista ne mozes srediti odmah i na jednom mjestu...a niko nista ne zna, ali su ljudima poceli iskljucivati struju masovno, iako nisu dobili racune!!!
Zasto nisu ocitali? Koji je razlog?

Edit: evo sad vidim u ovim gore postovima da vam ne mogu doci do brojila. Pa zasto vi niste javili stanje brojila i onda bi vam morali isporuciti racun?!

Zvali, kazu doci ce da ocitaju i NISU...a kao ne mozete nam vi javiti :S nigdje vezem danas uslikali pa cemo vidjeti u ponedjeljak, nismo jedini slucaj,,,
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#20 Re: Racun za struju!

Post by lokalni_razdjevicar »

meni se znalo desiti da mi ne iskljuci ni poslije 3 neplaćena računa
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#21 Re: Racun za struju!

Post by komercionala »

Koliko sada kosta ukljucenja nakon iskljucenja zbog neplacanja.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#22 Re: Racun za struju!

Post by BJB »

Bluemore wrote: 03/09/2014 18:23 ima li neko savjet kako reklamirati racun elektroprivredi,
ima dva mjeseca zaracunavaju stavku stubisna rasvjeta po 16 i 12 KM po stanu....
prije je ta stavka bila zanemarivo mala par maraka.
zna li neko u cemu je kvaka?? je li obicna pljacka u pitanju??? :evil: :evil: :evil:

kada sam iz zvala imali su neku nebulozno objasnjenje kao sve je to u redu... ali na racunu se ne vidi zasrto je ta stavka za prosla dva mjeseca u tom iznosu....

ima li kakakv pravnik da mi da savjet, jer sam linijom manjeg otpora dva racuna izmirila na vrijeme. ipak bih da izvrsim reklamaciju jer u najmanju ruku ocekujem objasnjenje i korekciju, ovako mogu u nedogled...... :oops:
to se neko nakačio na stubišni sat pa troši nemilice...Imali smo takav slučaj poslije rata, isključiti mu taj divlji priključak..
Tražiti da dođu i prekontrolišu rad stubišnog sata..
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#23 Re: Racun za struju!

Post by Matijevic_Vlado »

Image
kuli1961
Posts: 2366
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#24 Re: Racun za struju!

Post by kuli1961 »

BJB wrote: 06/03/2021 01:37
Bluemore wrote: 03/09/2014 18:23 ima li neko savjet kako reklamirati racun elektroprivredi,
ima dva mjeseca zaracunavaju stavku stubisna rasvjeta po 16 i 12 KM po stanu....
prije je ta stavka bila zanemarivo mala par maraka.
zna li neko u cemu je kvaka?? je li obicna pljacka u pitanju??? :evil: :evil: :evil:

kada sam iz zvala imali su neku nebulozno objasnjenje kao sve je to u redu... ali na racunu se ne vidi zasrto je ta stavka za prosla dva mjeseca u tom iznosu....

ima li kakakv pravnik da mi da savjet, jer sam linijom manjeg otpora dva racuna izmirila na vrijeme. ipak bih da izvrsim reklamaciju jer u najmanju ruku ocekujem objasnjenje i korekciju, ovako mogu u nedogled...... :oops:
to se neko nakačio na stubišni sat pa troši nemilice...Imali smo takav slučaj poslije rata, isključiti mu taj divlji priključak..
Tražiti da dođu i prekontrolišu rad stubišnog sata..
Kad stigne novi racun, napisati prigovor na obracun, uputiti ga elektrodistribuciji- tj. izdavaocu racuna, predati na njihov protokol (na kopiji prigovora da stave pecat, datum i potpis prijema) ili preporuceno PTT. U prigovoru ukazati na enormnu iskazanu potrosnju, navesti da se radi o mjernom mjestu samo za stubisno svjetlo, da je u ranijem peroodu potprosnja bila mala,traziti da provjere dal i se ko nakacio, da obave kontrolu ali uz prisustvo predstvavnika stanara. Ako odbiju prigovor, postoji pravni lijek-zalba, entitetskoj Regulatornoj agenciji...
Post Reply