Račanu dijagnosticiran tumor - povlači se iz politike!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
kicky

Račanu dijagnosticiran tumor - povlači se iz politike!

Post by kicky » 31/01/2007 18:01

Odem maloprije na stranicu jutarnjeg, kad tamo - šok. Ivici Račanu predsjedniku Socijaldemokratske partije Hrvatske i bivšen premijeru dijagnosticiran je u Muenchenu atipični tumor na ramenu, prenosim komentar Jutarnjeg lista:

Predsjednik SDP-a Ivica Račan ima atipični tumor desnog ramena zbog kojeg će se do konačnog oporavka povući iz javnog života i politike. Operaciju bi Račan trebao imati već idući tjedan.

"Ja sam optimist i borac. Nakon operacije vidjet ćemo kako ću dalje postupati i hoću li se vratiti u politiku,“ rekao je Račan danas novinarima te dodao kako će se do daljnega povući u krug obitelji i prijatelja. Operacija će se obaviti najvjerojatnije u Hrvatskoj, budu li domaći stručnjaci preuzeli rizik obavljanja vrlo zahtjevne operacijeIvica Račan o svom je zdravstvenom stanju obavijesto najuže vodstvo stranke, a u 14 sati o tome će izvijestiti saborske zastupnike SDP-a.

Do njegova eventualnog povratka u politiku vodstvo stranke preuzima Željka Antunović.

Podsjetimo, Račan je božićne praznike proveo kod kuće zbog bolesti. Osim viroze, u kući ga je zadržala i bol u ramenu koje je ozlijedio na tenisu. Još prije tridesetak dana govorilo se da bi zbog te ozljede možda trebao na operaciju.

jutarnji.hr

Iako su ga kao premijera odlikovali prije svega pasivnost i kukavičluk u borbi protiv desničarskih hordi koje su bile na pragu izvršavanja državnog udara, meni je Račan jedan od najpozitivnijih ličnosti političkog života u zemljama bivše države.
Iako jutarnji list ništa ne špekulira, ovo bi trebalo značiti kraj političke karijere začetnika i dugogodišnjeg predvodnika socijaldemokratske političke ideje u susjednoj državi i to u izbornoj godini.

ThePoliglot

Post by ThePoliglot » 31/01/2007 18:33

To je znak da bi stranku mogao preuzeti Milan Bandić. Vrijeme će pokazati ali ja tipujem na njega kao budućeg predsjednika Hrvatske. Iskreno mi je žao Račana ali činjenica je da je bio nesposoban baš kao što je to slučaj sa Lagumdžijom u bratskoj bh. partiji :D

dalmatinka

Post by dalmatinka » 31/01/2007 18:42

ThePoliglot wrote:To je znak da bi stranku mogao preuzeti Milan Bandić. Vrijeme će pokazati ali ja tipujem na njega kao budućeg predsjednika Hrvatske. Iskreno mi je žao Račana ali činjenica je da je bio nesposoban baš kao što je to slučaj sa Lagumdžijom u bratskoj bh. partiji :D

Ugrizi se za jezik. :(

kicky

Post by kicky » 31/01/2007 20:55

ThePoliglot wrote:To je znak da bi stranku mogao preuzeti Milan Bandić. Vrijeme će pokazati ali ja tipujem na njega kao budućeg predsjednika Hrvatske. Iskreno mi je žao Račana ali činjenica je da je bio nesposoban baš kao što je to slučaj sa Lagumdžijom u bratskoj bh. partiji :D

Ne daj Bože. Hrvatskoj treba jak lijevi centar, dolaskom Bandića na čelo SDP-a, SDP bi bio sve samo ne lijevi centar.

prleitihi

Post by prleitihi » 31/01/2007 21:55

Tipujem na Zorana Milanovića!

Iako, Antunovićka nije za odbaciti...

kicky

Post by kicky » 31/01/2007 22:27

prleitihi wrote:Tipujem na Zorana Milanovića!

Iako, Antunovićka nije za odbaciti...

Također...bojim se ove zagrebačke struje predvođene Bandićom. Oni su u stanju svojom politikom uništiti stranku. Za koga ću onda glasat?

prleitihi

Post by prleitihi » 01/02/2007 10:08

Neki dan sam gled'o Bandića kod Stankovića. Gledam ga i smijem se. I onda nakon pola sata kažem sebi: "Uh, pa on je SDP-ovac!?" Takva mu je priča, takav stav, da se ubio za HDZ-ovca. Ili, u najgorem slučaju, HSP-ovca! :D

Vingo

Post by Vingo » 01/02/2007 10:21

A ima i HDZ-ovsku fizionomiju...onako...malo.... :D

Racanu zelim da se uspjesno oporavi!
A Hrvatska ce se nekako snaci.....za razliku od nas....

radeljas

Post by radeljas » 01/02/2007 10:25

covjek koji je propustio priliku da nesto promjeni i koji nikad nije bio dovoljno jasan u svojoj politici/odnosu prema bosni. ne zalim ga nimalo. bolje bi bilo da je otisao kad je izgubio izbore. imao je pored sebe tomca, koji sad velica tudjmanovu politiku i koji se zalaze za nestanak bosne. sam racan probao da bude blizak hdz politici, udaljio se od svega sto je trebao biti sdp. za bosnu takav sdp kakav je on vodio ne donosi nista dobro.
na stranu sto, kao i u bih, i ovdje se moze reci isto, nesto sto je rekao edo majka za sve njih, ali ne bih ponovio taj jednostavni refren ... svi su oni isti, balkanski politicari. moramo cekati da namire sebe, svoje unuke i praunuke pa da mozda krene i obicnom narodu. ako sta ostane ...

Maksim

Post by Maksim » 01/02/2007 13:12

Njegov peh....

Kako je vec receno, propustio je priliku kada je Hrvatska mogla unici u EU jos zajedno sa prvih 10, ali nije bilo jasno kakve politicke principe slijedi SDP, njegov odnos prema BiH nije bio jasan, nije htio hapsiti ratne zlocince, nije se htio pozabaviti s kriminalcima, trcao je za HDZ-om.... Hrvatska se nije bas pomakla s njim a BiH jos manje.

Pak mu zelim oporavak, mada me iskreno zaboli k***c za njim iz cisto ljudsko-instinktivnih razloga.

ThePoliglot

Post by ThePoliglot » 01/02/2007 15:15

Bandić je taj koji zna kako animirati birače i koji ima tu harizmu. On nije nacionalista i pogrešno je njegovu političku polarizaciju okarakterisati kao desnu. On samo na pametan način, kao i Dodik u RS, pridobija glasove promovišući neke (pomalo) desničarske vizije. Socijaldemokratija na Balkanu ne postoji u svom izvornom smislu!

biscanka84

Post by biscanka84 » 01/02/2007 15:17

Zelim mu brz oporavak,ako Bog da

kicky

Post by kicky » 01/02/2007 17:46

ThePoliglot wrote:Bandić je taj koji zna kako animirati birače i koji ima tu harizmu. On nije nacionalista i pogrešno je njegovu političku polarizaciju okarakterisati kao desnu. On samo na pametan način, kao i Dodik u RS, pridobija glasove promovišući neke (pomalo) desničarske vizije. Socijaldemokratija na Balkanu ne postoji u svom izvornom smislu!

Pa mogao bi se složiti što se tiče usporedbe Bandića i Dodika, ali socijaldemokracija kao politička ideja na Balkanu ipak postoji. Istina bazirala se na početku na ljudima koji su bili u SK i koji su osnovali stranke socijaldemokratskog predznaka - Hrvatska, Makedonija, Albanija, C Gora. Razina prisutnosti suštinske socijaldemokratske politike ovisi od primjera do primjera. Mislim da je hrvatski SDP najviše sazrio u tom smislu što je logično s obzirom i kolko se zemlja približila EU. S druge strane imamo socijaldemokratske stranke koje šuruju sa svim i svačim - npr. SNSD U RS, ili DPS u CG, pa SD u Sloveniji. Po meni, ono što bi socijaldemokracija trebala biti i kako bi jedna SD stranka trebala izgledati je primjer njemačkog SPD-a. To je umjerena varijanta europske socijalističke stranke koja ima svoju lijevu verziju u španjolskoj Socijalističkoj Radničkoj Partiji, ili desnu varijantu u britanskim Laburistima.
Mislim da je naš bh SDP još uvijek stranka koja živi u nekakvom socijalističkom - idealističkom parasvijetu. Oni se nisu potpuno odrekli komunizma, što bi trebali, i oni imaju jednog te istog vođu zadnjih 15 godina, što ne mora biti loše, ali ipak mislim da je vrijeme da Zlatko se spusti i prepusti vodstvo nekom drugom.

prleitihi

Post by prleitihi » 01/02/2007 18:25

Samo lud čovjek može porediti SDP BiH sa SDP-om Hrvatske, ili socijaldemokratskim strankama u susjednim nam državama! Lako je biti socijaldemokrata u jednonacionalnoj državi. Hrvatski socijaldemokrata je Račan. Srpski - Dodik! Srbijanski Čanak. Bosanskohercegovački - Lagumdžija. Onog trenutka kada Zlatko postane bošnjački socijaldemokrata, tada će biti sahranjena svaka mogućnost da ova država krene ka boljem.

Isto k'o što je lako biti Nataša Kandić u Sarajevu, ali budi u Beogradu...

kicky

Post by kicky » 01/02/2007 20:16

prleitihi wrote:Samo lud čovjek može porediti SDP BiH sa SDP-om Hrvatske, ili socijaldemokratskim strankama u susjednim nam državama! Lako je biti socijaldemokrata u jednonacionalnoj državi. Hrvatski socijaldemokrata je Račan. Srpski - Dodik! Srbijanski Čanak. Bosanskohercegovački - Lagumdžija. Onog trenutka kada Zlatko postane bošnjački socijaldemokrata, tada će biti sahranjena svaka mogućnost da ova država krene ka boljem.

Isto k'o što je lako biti Nataša Kandić u Sarajevu, ali budi u Beogradu...

Slažem se!

Post Reply