Puzajući državni udar - jad i bijeda SDA

zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#26 Re: Puzajući državni udar - jad i bijeda SDA

Post by zavrzlama »

Haman2 wrote:Da, mogli su ali im to nije bio cilj. Sve mi se cini da je cilj medjunarodne zajednice rasturanje BiH. Samo se pitam na koji nacin, ratom ili mirnim putem uz pritiske. Kad se rijesi pitanje Kosova tek tada ce poceti igre oko BiH, pa ce se moci naslutiti namjere medjunarodne zajednice.
Cilj zapada je bio nestanak bosnjaka(muslimana) tokom agresije na BIH,ALI se nadljudsikm naporima odbranilo biolosko prezivljavanje bosnjaka sto je ustvari i opstanak BIH..U Dejtonu se napravio ustav BIH koji daje srbima poluge gusenja bosnjaka u miru,ALI opet ta rahat patnja pogodi bas najvise same srbe a pogotovo hrvate... Danas srbi kad su skontali da im uloga gusenja bosnjaka gusi i njih jos vise,traze podjelu BIH,i tako stavljaju zapad u neugodan polozaj,da neznaju sta sa vecinskim narodom....Podjele BIH nece biti ,ne radi bosnjaka ,morala i svjetske pravde,nego interesa svjetskih mocnika...Da bi srbi i hrvati odustali od podjele BIH,popusta im se gdje god se stigne,ALI i to nije dovoljno jer demografski se tope....

Rahat patnja se nastavlja..jedni s epate u drzavi koju vole ,a drugi se pate u drzavi koju mrze...ko ce biti pobjednik,tesko pitanje.
emmir1
Posts: 4496
Joined: 07/06/2013 15:28

#27 Re: Puzajući državni udar - jad i bijeda SDA

Post by emmir1 »

Rahat patnja kako za koga.

Bosnjacka politika se krvi između sebe, Radončić je veliki smećar u svemu.

Bošnjacka politika treba da se ujedini i da politicki drži status quo i da se bazira na ekonomiju.

Šta imamo zadnjih 20 godina.

Bosnjaci se prešli 50 posto stanovništva, Srbi pali ispod milion, rezervne domovine uzimaju danak.

Hrvati ostali faktor samo u dijelu Hercegovine, postali manjina u srednjoj Bosni i nepovratno su tu izbačeni iz igre.

Zato su sada u politickoj ofanzivi jer su uvidjeli da su iscurili, pokušavaju ostvarit mehanizam da zadrže srednju Bosnu, no ništa im pomoći ne može.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#28 Re: Puzajući državni udar - jad i bijeda SDA

Post by Haman2 »

poostar » 03/02/2019 17:31

Haman2 wrote:
Da, mogli su ali im to nije bio cilj. Sve mi se cini da je cilj medjunarodne zajednice rasturanje BiH. Samo se pitam na koji nacin, ratom ili mirnim putem uz pritiske. Kad se rijesi pitanje Kosova tek tada ce poceti igre oko BiH, pa ce se moci naslutiti namjere medjunarodne zajednice.

A kakav bi to interes MZ imala od razbijanja BiH?
A kakav je interes imala da podijeli BiH.
Ne mozes sve odjednom, nego korak po korak.
Zavrsiti posao odjednom nakon zlocina svake vrste pa i genocida bila teska stvar.
Najsigrnija diplomatijaje korak po korak uz stvaranje oslova da se napravi novi korak.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#29 Re: Puzajući državni udar - jad i bijeda SDA

Post by japin_mutapi »

nije ovo državni udar ovo je antidržavni udar SDA
državni udar su davno izvršili
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#30 Re: Puzajući državni udar - jad i bijeda SDA

Post by Haman2 »

Mi se prepiremo a oni znaju sta rade. Rad za svoj dzep je osnovna preokupacija. Verbalna retorika prepucavanja a to znaju svi primitivci. Raditi na unapredjenju ekonomije, medjunacionalnih odnosa itd. ne moze svako, to moze samo neko. Skolski sistem smo srozali na nulu, odavno smo izgubili osnovne moralne vrijednosti, unistili smo sve sto se moglo unistiti sto je donosilo je novac. Sad mozeno samo da crtamo grafite po zgradama i saljemo poruke ko koga vol. Pogledajte koliko su Sarajevo i Tuzla isarani gradovi. Koliko ima tih vandala. Ja vjerujem u Sarajevu mozda 20 a u Tuzli 10. Zasto im vlast ne stane u kraj?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#31 Re: Puzajući državni udar - jad i bijeda SDA

Post by Hajvan »

Vrijeme je za podjelu, dosta je vise ove agonije
Skuhane smo zabe, odavno.

Zivela hrvatska Republika Srbija!
Zivela srpska Republika Hrvatska!

Zivela Srpska!
Zivela eSDeA!
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#32 Re: Puzajući državni udar - jad i bijeda SDA

Post by MaksprotivMarksa »

poostar wrote:
Haman2 wrote:Da, mogli su ali im to nije bio cilj. Sve mi se cini da je cilj medjunarodne zajednice rasturanje BiH. Samo se pitam na koji nacin, ratom ili mirnim putem uz pritiske. Kad se rijesi pitanje Kosova tek tada ce poceti igre oko BiH, pa ce se moci naslutiti namjere medjunarodne zajednice.
:-)
A kakav bi to interes MZ imala od razbijanja BiH?
MZ koja nam je pružila kakav takav okvir da živimo u miru nam želi zlo, želi zlo Bošnjacima, Bošnjaci boooojte se, poklat će nas sve. Ne znam zašto uoptšte reaguješ na postove SDA bota koji nam svakodnevno demonstrira da je naučio da boldira :lol: :lol:
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#33 Re: Puzajući državni udar - jad i bijeda SDA

Post by MaksprotivMarksa »

Haman2 wrote:Mi se prepiremo a oni znaju sta rade. Rad za svoj dzep je osnovna preokupacija. Verbalna retorika prepucavanja a to znaju svi primitivci. Raditi na unapredjenju ekonomije, medjunacionalnih odnosa itd. ne moze svako, to moze samo neko. Skolski sistem smo srozali na nulu, odavno smo izgubili osnovne moralne vrijednosti, unistili smo sve sto se moglo unistiti sto je donosilo je novac. Sad mozeno samo da crtamo grafite po zgradama i saljemo poruke ko koga vol. Pogledajte koliko su Sarajevo i Tuzla isarani gradovi. Koliko ima tih vandala. Ja vjerujem u Sarajevu mozda 20 a u Tuzli 10. Zasto im vlast ne stane u kraj?
Crtaci su problem broj jedan u ovoj drzavi ! Takoeeeee :bih: :bih:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#34 Re: Puzajući državni udar - jad i bijeda SDA

Post by Haman2 »

Ne, ne kolega. Crtaci grafita, prodavaci i izdavaci diploma su posledica lose politike u kojoj je drzava poslednja rupa na svirali. Licno, porodicno i familijarno bogacenje na prvom, drugom i trecem mjestu.
afirmaciju crtajuci grafite i tako BiH prikazuju jos gorom nego sto ona jeste. Dakle, svi slozno rade protiv drzave ali svako na svoj nacin.
Post Reply