Putuj Evropo....

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

randooom

Putuj Evropo....

Post by randooom » 10/06/2011 14:03

http://www.sarajevo-x.com/svijet/region/clanak/110610048

Dragi nasi politicari, i vi odozgo, a i vi "mali" opstinari, razni lesinari po kantonima, parlamentarci, iz federacije a i iz rs-a.
Svaka vam cast. Hvala vam sto zvim u cumezu, sto sam zamrzio svoju sopstvenu zemlju, sto ne volim svoj grad, sto zelim da zivim bilo gdje drugu pa makar i na marsu.. sam samcat, ako je to moguce.

Raspravljajte se vi o vitalnim nacionalnim interesima, prefiksima, raspravljajte o uhapsenim generalima, o sluzbinim jezicima na javnim emiterima... to mi je presudno u zivotu.

Ljudi bolan nemaju sta da jedu, heeej! Djeca su nam bolan zeljna!!! Znate li vi sta to znaci kad je dijete zeljno??? Znate li vi kako je to? i vi iz federacije i vi iz rs-a. - Isti ste vi svi!

Svaka vam cast na svemu.
I sto je najbolnije svi vi, nazalost, imate ogromnu podrsku obicnih gradjana, koji su zalutali valjda nekad 80-ih. Koji su vas izglasali i postavili tu gdje jeste. To me najvise boli.

Da sam se barem u Palestini rodio, barem bi znao za sto se borim!

Djordje Balasevic- Krivi smo mi
http://www.youtube.com/watch?v=kkYlNBgYo9U

Wenger

Re: Putuj Evropo....

Post by Wenger » 10/06/2011 14:17

Uz duzno postovanje, ne kontam sta hoces da kazes ovim "istresanjem"? Jel to poredis Hrvatsku sa BiH u smislu ulaska u EU? Poredis zemlju koja nije imala ni 10% rata i ratne stete koliko je BiH imala? oredis zemlju koja nema ni 2% nacionalnihproblema sa kojima se BiH suocava? Poredis zemlju koja je u skoro svemu svjetlosnim godinama ispred nas? Budi ozbiljan malo...ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji ulazak Hrvatske u EU mogu vidjeti kao nas "neuspjeh", da se tako izrazim....

i na kraju krajeva, sta je to toliko dobro u EU? Koliko vidim recesija je teze pogodila zemlje u EU nego van - Spanija, Grcka, Irska itd...ako nam samo znaci to da uvedemo euro i da mozemo putovati bez pasosa onda jebes to!

Black swan

Post by Black swan » 10/06/2011 14:22

ako budem mogao glasovati na referendumu bit će protiv EU
mafiju iz beograda ne smije zamijeniti mafija iz brisela

Bellydancesuperstar

Post by Bellydancesuperstar » 10/06/2011 14:26

kukanje o EU, a u Hrvatskoj ljudi svakodnevno protestiraju jer ne žele u EU, a tjera ih se.

I nije bolje u HR, samo da znate, nego je katastrofa...jedva se preživljava, sve se plaća i zrak koji se diše uskoro...a ljudi su sve gori i gori jedni prema drugima.

Žao mi je dječice...a žao mi je i nas u najboljim godinama kojima je život uludo prošao jer nemamo nikakvu perspektivu.

Da nema dijaspore, ne bi ništa ni imali. Onaj koji nešto ima dobio je to iz dijaspore...odjeća, posuđe itd. tužno je to.

Trebam te

Post by Trebam te » 10/06/2011 14:31

komi wrote:ako budem mogao glasovati na referendumu bit će protiv EU

Grijesis ipak je bolje za gradjane da Bosna bude dio EU. :-D Ovako je sve naopako...a primjera je milion! :(

Trebam te

Post by Trebam te » 10/06/2011 14:32

Bellydancesuperstar wrote:kukanje o EU, a u Hrvatskoj ljudi svakodnevno protestiraju jer ne žele u EU, a tjera ih se.

I nije bolje u HR, samo da znate, nego je katastrofa...jedva se preživljava, sve se plaća i zrak koji se diše uskoro...a ljudi su sve gori i gori jedni prema drugima.

Žao mi je dječice...a žao mi je i nas u najboljim godinama kojima je život uludo prošao jer nemamo nikakvu perspektivu.

Da nema dijaspore, ne bi ništa ni imali. Onaj koji nešto ima dobio je to iz dijaspore...odjeća, posuđe itd. tužno je to.

Odlicno ti ovo napisa, :dance: :thumbup:

,

headbanger

Post by headbanger » 10/06/2011 14:33

znaimljivo, nedavno, razgovarajuci sa nekim slovencima cuo istu recenicu
samo sto je to kod njh vec gotova stvar
pa kukaju kako im je bilo bolje kada su pare slali u beograd
nego sada kada ih salju u brisel

Black swan

Post by Black swan » 10/06/2011 14:36

Trebam te wrote:

Grijesis ipak je bolje za gradjane da Bosna bude dio EU. :-D Ovako je sve naopako...a primjera je milion! :(

ja govorim o hrvatskoj

bosna treba ući gdje je god pozovu :D da bi se spasila sva tri nacionalizma i fanatizma :D

samo malo reloaded

Post by samo malo reloaded » 10/06/2011 14:36

Ja prosto placem zbog tuzne sudbine Hrvatskih gradjana sa njihovim duplo vecim platama i mirovinama nego u BiH (a manje vise istim cijenama) :D

Znaci, Hrvatska ce u EU, to znaci za dvije godine neces vise moci na more sa licnom kartom :bih:

samo malo reloaded

Post by samo malo reloaded » 10/06/2011 14:37

headbanger wrote:

Prijatelju, sama cinjen ica da Slovenci nekome daju ili salju pare, stravicno zvuci :lol:

Black swan

Post by Black swan » 10/06/2011 14:38

headbanger wrote:

ne
ne šalju ih samo u brisel nego i u atenu... a kao što sam čitao nedavno i njima se slično nešto može desiti

eu najviše odgovara francuzima i nijemcima prve mrzim druge volim :D

samo malo reloaded

Post by samo malo reloaded » 10/06/2011 14:42

Mada u principu, BiH vec i jeste jednom nogom u EU, imamo maharadzu visokog predstavnika EU, uzeli su nam banke i finansijski sektor u svoje ruke, oficirima i vojnicima EU vojnih sila Bosna dodje kao odmor od Istocnog timora, Angole, Ruande, Liberije, Obale Slonovace i slicnih "glavni grad pet koliba od pruca" vukojebina, ovdje imaju dobro pojest, dobro pojebat da prostite, a plata astronomska.

Jos blizu Jadran, blizu im i dom, zena, djeca, ovdje ima drugu, i tako... ima se, moze se.

headbanger

Post by headbanger » 10/06/2011 14:43

komi wrote:
headbanger wrote:

ne
ne šalju ih samo u brisel nego i u atenu... a kao što sam čitao nedavno i njima se slično nešto može desiti

eu najviše odgovara francuzima i nijemcima prve mrzim druge volim :D

pa u irsku pa i u portugal

sam kazes EU odgovara velikima
ko su slovenci i hrvati pa i mi da kazemo e mi cemo sami zivjeti
pa nismo norvezai da sjedimo na prirodnom plinu, kojeg nismo prodali englezima pa da kazemo,
boli nas briga za tu vasu EU

dzaba je mi mali moramo s velikima ili nas nece biti

Black swan

Post by Black swan » 10/06/2011 14:45

baš neki dan jedem banjalučke ćevape u kastelu i gledam US army vojnika Santosa kako se opasno šepuri po baščaršiji...samo prije 20 godina to bi bila agresija... a šta je 20 godina za povijest????

životna šansa je potraćena 1973. men se čini kad je tito odbio ulazak u eu :roll:

kad nam komšija nije prijatelj stranac nam je gospodar

fatamorgana

Post by fatamorgana » 10/06/2011 14:46

'ta će nama mafija iz Brisela, iz Beograda, kupujmo domaće, ćele, cace, mace and co.

Black swan

Post by Black swan » 10/06/2011 14:48

od poštapalice neka krade samo da je naš je gora neka krade samo da nije naš :lol: :lol: :lol:

fatamorgana

Post by fatamorgana » 10/06/2011 14:50

Kamo sreće da je to samo poštapalica al' nije ....

Black swan

Post by Black swan » 10/06/2011 14:52

mi smo kao mlada koja misli da će sve svoje probleme i frustracije riješiti ulaskom u EU pardon brak

fatamorgana

Post by fatamorgana » 10/06/2011 14:55

"Putuj igumane, ne brini za manastira" ....

Prijatelj Omladine

Post by Prijatelj Omladine » 10/06/2011 15:00

Putuj evropo ne cekaj na nas.

neki
Been thanked: 1 time

Post by neki » 10/06/2011 15:02

Do kad ce blentavi bosanci zivotariti u iluziji da ce svi problemi nestati ulaskom u EU :?

samo malo reloaded

Post by samo malo reloaded » 10/06/2011 15:07

neki wrote:Do kad ce blentavi bosanci zivotariti u iluziji da ce svi problemi nestati ulaskom u EU :?

To je iluzija, naravno, nece nestati svi problemi, ali u EU nece biti sistema zivota kakakv je danas u BiH, dakle korupcija, mito, opce bezvlasce, samo zbog toga je korisno uci u EU.

Ali problemi nece nestati, no bitr ce manji, daleko manji.

Naravno, ulazak BiH u EU ce docekati mozda moji unuci, jer nama je je lijepo i ovako. Sta ja tu ba nesto da radim po zakonu, kad mogu potplatiti, podmazati, sjedis cijeli dan u kafani, lagano piva, tu i tamo uleti neki pos`o, treba je kraj mene, malo na Igman, malo na Jablanicko, ako gdje sta zajebem, brzina ovo ono ipak je nova mecka tek se kupila, "zaradio" ha-ha, sredi amidza u policiji preko badze, ma milina ba. Mentalitet koji i ne zeli EU.

Trebam te

Post by Trebam te » 10/06/2011 15:09

samo malo reloaded wrote:Mada u principu, BiH vec i jeste jednom nogom u EU, imamo maharadzu visokog predstavnika EU, uzeli su nam banke i finansijski sektor u svoje ruke, oficirima i vojnicima EU vojnih sila Bosna dodje kao odmor od Istocnog timora, Angole, Ruande, Liberije, Obale Slonovace i slicnih "glavni grad pet koliba od pruca" vukojebina, ovdje imaju dobro pojest, dobro pojebat da prostite, a plata astronomska.

Jos blizu Jadran, blizu im i dom, zena, djeca, ovdje ima drugu, i tako... ima se, moze se.

Jeste za strance ali nije za bosance,

neki
Been thanked: 1 time

Post by neki » 10/06/2011 15:13

samo malo reloaded wrote:
neki wrote:Do kad ce blentavi bosanci zivotariti u iluziji da ce svi problemi nestati ulaskom u EU :?

To je iluzija, naravno, nece nestati svi problemi, ali u EU nece biti sistema zivota kakakv je danas u BiH, dakle korupcija, mito, opce bezvlasce, samo zbog toga je korisno uci u EU.

Naravno, ulazak BiH u EU ce docekati mozda moji unuci, jer nama je je lijepo i ovako. Sta ja tu ba nesto da radim po zakonu, kad mogu potplatiti, podmazati, sjedis cijeli dan u kafani, lagano piva, tu i tamo uleti neki pos`o, treba je kraj mene, malo na Igman, malo na Jablanicko, ako gdje sta zajebem, brzina ovo ono ipak je nova mecka tek se kupila, "zaradio" ha-ha, sredi amidza u policiji preko badze, ma milina ba. Mentalitet koji i ne zeli EU.

Jah eto u Italiji, Rumuniji, Bugarskoj itd nema mita i korupcije a ni bezvlasca..nikako

Trebam te

Post by Trebam te » 10/06/2011 15:27

neki wrote:
samo malo reloaded wrote:

Jah eto u Italiji, Rumuniji, Bugarskoj itd nema mita i korupcije a ni bezvlasca..nikako

Nisu ratovali a bezvlasca i korupcije iam svugdje, ali ipak najvise kod nas!

,

Post Reply