Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
lepsid
Posts: 87
Joined: 10/05/2007 13:22

#1 Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by lepsid »

Pozdrav svima....

Trebao bih da uskoro putujem za Italiju. Tačnije za Anconu. Ne uspijevam pronaći da li iko iz BiH od prevoznika ima neke redovne linije za Italiju. Da li neko zna postoji li? Ili, možda zna za neki alternativniji način putovanja do Ancone.

Thnx..
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#2 Re: Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by sokkia »

Zenica-Kopar-Trst-Ankona, autobus.
lepsid
Posts: 87
Joined: 10/05/2007 13:22

#3 Re: Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by lepsid »

sokkia wrote:Zenica-Kopar-Trst-Ankona, autobus.
A koji prevoznik?
User avatar
hamalalija
Posts: 339
Joined: 16/03/2012 08:59

#4 Re: Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by hamalalija »

Cuj Kopar-Trst, pa za to vrijeme mozes komotno Split-Ankona jos ides brodom naspavas se, umjesto da se handris sa busom.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#5 Re: Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by Zox »

Autobuse imas razne, ali za sjever italije. iz trsta je dosta dugo vozom do ancone. javi se na pp da ti dam kontakte tih prevoznika. do ancone ti je najbolje autobusom do splita pa trajektom do ancone.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#6 Re: Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by Pitarrr82 »

Dosta ljudi je islo iz Sa preko Splita, trajektom... E sad ne znam odakle kreces :)
uvijek dobar post
Posts: 314
Joined: 11/06/2007 15:31
Location: capajebo

#7 Re: Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by uvijek dobar post »

Najbrže...bus do spita pa trajekt do Ancone (osim ako ne ideš iz Broda ili Gradiške pa ti je ST malo dalje)
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#8 Re: Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by Henry Chinaski »

Za Split popodne. Trajekt kreće nekad naveče. Odspavaš i probudiš se za silazak s broda.
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9 Re: Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by Edin H. »

Ne znam sada, u ratu je bilo najlakse putovati za Ankonu iz Sarajeva.
Izvadis UNPROFOROVU Press akreditaciju i besplatno putujes za Ankonu transportnim avionom.
Jos ti nabace pojas za spasavanje, pancir i padobran :dance:
ludimilojko
Posts: 98
Joined: 24/07/2011 22:17

#10 Re: Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by ludimilojko »

Ako si iz Sarajeva imas bus ja mislim centrotrans kojeg cesto vidim u splitu koji ide svako jutro..Posto ja idem iz Doboja za Anconu jer u njenoj blizini zivim idem stalno busom do splita i onda uzmem trajekt koji kosta oko 35 eura... krece u 9 navece u anconi si u 7 ujutro.jako sporo ali et..Trajekti su blu line(koji je jeftiniji i stalno idem sa njim) i jadrolinija koja je drzavna i naravno skuplja....et ak imas jos neko pitanje slobodno..pozzz
lepsid
Posts: 87
Joined: 10/05/2007 13:22

#11 Re: Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by lepsid »

ludimilojko wrote:Ako si iz Sarajeva imas bus ja mislim centrotrans kojeg cesto vidim u splitu koji ide svako jutro..Posto ja idem iz Doboja za Anconu jer u njenoj blizini zivim idem stalno busom do splita i onda uzmem trajekt koji kosta oko 35 eura... krece u 9 navece u anconi si u 7 ujutro.jako sporo ali et..Trajekti su blu line(koji je jeftiniji i stalno idem sa njim) i jadrolinija koja je drzavna i naravno skuplja....et ak imas jos neko pitanje slobodno..pozzz
Hvala ti na odgovoru. Iz Sarajeva sam. To će vjerovatno biti najbolja opcija. Ako si već blizu Ancone, čime bi onda bilo najlakše putovati iz Ancone za Cervia-u, jer, iz Ancone bih trebao za Cerviu.
ludimilojko
Posts: 98
Joined: 24/07/2011 22:17

#12 Re: Putovanje iz BiH za Italiju! Čime?

Post by ludimilojko »

Hvala ti na odgovoru. Iz Sarajeva sam. To će vjerovatno biti najbolja opcija. Ako si već blizu Ancone, čime bi onda bilo najlakše putovati iz Ancone za Cervia-u, jer, iz Ancone bih trebao za Cerviu.[/quote


Najbolje je da ides vozom jer je zeljeznicka stanica blizu luke i uzimas voz za rimini i od riminia drugi voz za cervia-milano marittima(najboolja i najjaca plaza u ita,iskreno nikad nisam isao al se prica da je extra). treba oko sat i po il 2 sata da dodjes... http://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do ... BaseSearch to ti je da vidis cjenu ...pozz
Post Reply