Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Moderator: O'zone

Locked
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1 Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by she+ »

Zasto na stranici Uniqa osiguranja pise da su oni jedini sa pokricem za COVID-19?

https://www.uniqa.ba/putno-osiguranje-

Zar se ostala osiguranja mogu ograditi ako gdje vani pokupimo virus i dodje do komplikacija??!
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by Edin H. »

Mogu.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by vjesticanametli »

Imam osig u uniqa i zaista su poslali dopis prije 5 mj da smo pokriveni u slucaju korone....bas sam se iznenadila....
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#4 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by elcaliente »

Pandemija nije osigurana ako nije eksplicitno navedena da je osigurana.
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#5 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by akcija007 »

Tako je, Uniqa je jedino osiguranje u BiH koje nudi putnicko osiguranje sa pokticem covida. Doplata za taj rizik je 50% premije PZO. Ako ne zelis osiguranje od covida ne moras ga ni uzeti.

Samo ne znam kako se u slucaju eventualne stete dokazuje . Jer da bi se testirao vani moras imati indikaciju nekog doktora kome si takodjer platio pregled da te upucuje na pcr testiranje. Onda platis pcr test i sve to na refundaciju stete u Uniqa.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#6 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by she+ »

Kontaktirala sam jos neka osiguranja, samo su iz ASA osiguranja jos rekli da pokrivaju COVID pa bice da nisu jedini.

Takodjer sam neformalno dobila info da eventualni troskovi lijecenja u stanju elementarne nepogode podpadaju na teret drzave?!?
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#7 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by she+ »

vjesticanametli wrote: 13/10/2020 23:30 Imam osig u uniqa i zaista su poslali dopis prije 5 mj da smo pokriveni u slucaju korone....bas sam se iznenadila....
Kakvo osiguranje imas pa su ti to javili? Meni rekose da se za COVID moze samo na mjesec zakljuciti polisa?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#8 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by vjesticanametli »

Nemam papire uz sebe ugl....sin je osiguran i imace isplatu na kraju ...ja uz njega vec skoro 10 god....ne mogu ti javiti sta tacno pise u SA mi papiri....ja sam tada uzela kamaru svega i placam svaki mjeswc i samo se javise pocetkom korone dopisom da smo pokriveni gdje god se nalazili
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#9 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by akcija007 »

Cekajte ljudi pomijesali ste kruske i jabuke.

Ovi kojima su osiguranja javili prije 5 mj da im pokriva koronu imaju zakljucenu policu za ZIVOTNO osiguranje i pokriva koronu zivotno samo ako osiguranih UMRE od korone. Ako osiguranih zivotnog osiguranja ode na odmor u Dubrovnik/Tursku/Zimbabve nebitno... i razboli se od korone troskove dijagnostike,testiranja,lijecenja u inostranstvu, transporta u zemlju prebivalista (BiH) ne pokriva polica zivotnog osiguranja vec sama osoba.

2. ASA osiguranje ima osiguranje koje pokriva rizik od korone ali vrijedi samo u BiH. Mislim da je cijena 60 KM i ima karencu 14 dana od dana zakljucenja. Dakle, danas zakljucite policu koja vrijedi tek od isteka 14 tog dana od dana zakljucenja police i vrijedi max 90 dana. Pokriva smrt od korone, naknadu za bolnicko lijecenje i naknadu za oporavak

3. Naslov teme je putnicko zdravstveno osiguranje i korona i jedino putnicko osiguranje koje pokriva koronu je kod Uniqa osiguranja. Dakle otisli ste na odmor izvan BiH i dobili simptome korone. Samo s policom PZO s ugovorenim rizikom od korone mozete naplatiti stetu za sve preglede testiranja karantin bolnicko lijecenje... u inostranstvu. Ako nemate ovu policu ugovorenu sve sami placate.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#10 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by she+ »

akcija007 wrote: 14/10/2020 22:12 Cekajte ljudi pomijesali ste kruske i jabuke.

Ovi kojima su osiguranja javili prije 5 mj da im pokriva koronu imaju zakljucenu policu za ZIVOTNO osiguranje i pokriva koronu zivotno samo ako osiguranih UMRE od korone. Ako osiguranih zivotnog osiguranja ode na odmor u Dubrovnik/Tursku/Zimbabve nebitno... i razboli se od korone troskove dijagnostike,testiranja,lijecenja u inostranstvu, transporta u zemlju prebivalista (BiH) ne pokriva polica zivotnog osiguranja vec sama osoba.

2. ASA osiguranje ima osiguranje koje pokriva rizik od korone ali vrijedi samo u BiH. Mislim da je cijena 60 KM i ima karencu 14 dana od dana zakljucenja. Dakle, danas zakljucite policu koja vrijedi tek od isteka 14 tog dana od dana zakljucenja police i vrijedi max 90 dana. Pokriva smrt od korone, naknadu za bolnicko lijecenje i naknadu za oporavak

3. Naslov teme je putnicko zdravstveno osiguranje i korona i jedino putnicko osiguranje koje pokriva koronu je kod Uniqa osiguranja. Dakle otisli ste na odmor izvan BiH i dobili simptome korone. Samo s policom PZO s ugovorenim rizikom od korone mozete naplatiti stetu za sve preglede testiranja karantin bolnicko lijecenje... u inostranstvu. Ako nemate ovu policu ugovorenu sve sami placate.
Hmh, ja sam ASA osig pitala bas za putnicko i COVID i tako mi rekose.. mada, svakako bih uzela kod Uniqe.

Hvala za pojasnjenje svakako! :thumbup:

Jos donekle vezano za ovo, otvorih drugu temu al niko nista, pa ako slucajno znas..
she+ wrote: 14/10/2020 21:46 Halalite, ne znam gdje da pitam..

Elem, zbog eventualne prijave stete putnog osiguranja trazili bi kopiju pasosa sa pecatom koji se dobije na prelasku granice.

Eh sad, s obzirom na coronu, u Hrvatsku se ulazi sa putovnicom i naravno tu ne stavljaju pecat.. pa sad, jel bi trebali to uraditi ako im zatrazimo ili da mozda trazimo nasim na izlasku ili sta.. kako ste vi to odradili?
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#11 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by akcija007 »

Ja sam jednom.imao stetu po PZO iz HR ali mi nisu teazili pasos vec kopiju licne u vienna ins group
Ako ulazis iz HR s putovnicom onda nasima na izlazu iz BiH reci da ti pecat udare .
Mada mi je to skroz ludo da moras imati pecat u pasosu. Gdje to pise na polici ili u opstim uslovima !? Ti imas ovdje obavezno zdravstveno i zakljucila si PZO s putovnicom i usla u HR i tamo se nesto desilo i ides doktorima bla bla . Pa nisi s marsa pala u hr :) nego si usla preko granice.
Salu na stranu mislim da ti hrvati nece htjeti udariti pecat jer si njihov drzavljanin isto kao i nasi sto ne udaraju u Bh .
Asa nema 100% PZO s pokricem korone. Krivo su ti rekli
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#12 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by vjesticanametli »

Akcijo to je to...samo meni nije pisalo nista vise osim imate pokrice gdje ste da ste 😆 haj valjda mi nece trebat :run:
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#13 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by Loki2k9 »

Putujem sa prijateljem u Tursku uskoro pa bih volio znati koje putničko osiguranje je najbolje? Tamo ćemo biti 10-ak dana. Zdravstveno-turističko putovanje je u pitanju.
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#14 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by akcija007 »

@Loki2k9 samo Uniqa i Asa pokrivaju i rizik od Covida . Uz posebnu doplati. Sva ostala osiguranja nemaju pokrive rizika od Covida.
Uzmi u Uniqa. Online je 10% jeftinije . I izaberi pokrice rizika od Covida.
morelSeLezat
Posts: 276
Joined: 24/02/2021 23:51

#15 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by morelSeLezat »

Uniqa ne pokriva svijet, samo europu, kako doci do osiguranja sa Covidom za svijet?
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#16 Re: Putno zdravstveno osiguranje i COVID-19

Post by akcija007 »

Tesko. Onda nema pokrica za cijeli svijet.
Samo 2 pokrivaju covid Uniqa i Asa osiguranje. Kod Unoqe je max mjeaec dana pokrice
Locked