Putarina u Italiji!?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#26 Re: Putarina u Italiji!?

Post by tovarish »

Tyke wrote:
tovarish wrote:
Tyke wrote:Da ne otvaram novu temu, planiram za 2 sedmice do Svicarske otici, ali ovaj put autom s porodicom. Je li neko isao u skorije vrijeme, da mi potvrdi neke informacije i doda ako sam nesto zaboravio?

Ides preko Orasja/Bregava i putarina kroz Hrvatsku je oko 120 kuna (30ak eura)?
Kroz Sloveniju je vinjeta 15eura na 7 dana, a 30eura na mjesec? Ovdje se dvoumim da li cu se vratiti 7. ili 8. dan pa ne znam da li ce praviti probleme zbog tog jednog dana kad prolazim kroz Sloveniju, je li neki imao s tim iskustva?
Kroz Italiju je oko 30eura do Milana + 1-2 putarine oko par eura tamo do Coma dok ne skrenem u Svicarsku?
A u Svici je 40CHF godisnja vinjeta, steta sto i oni nemaju za turiste barem mjesecne vinjete.

Ne znam koliko je pametnije ici na Zagreb-Pula i tako izbjeci vinjetu kroz Sloveniju, mislim da je oko sat i po ili 2h duzi put, ako se ne varam pa bih toliko i goriva potrosio. Ili ne bih?
Slovenski autoput možeš izbjeći ako ideš za Trst preko Rijeke. Prođe se kroz kraći magistralni put u Sloveniji, tako da ti ne treba njihova vinjeta.

Onda od Trsta ideš dalje prema Švici.
Cuo sam za taj put, mislim da mi i rodjaci nekad dolaze tim putem iz Svicarske, ali ja nikad nisam isao.

Prije Zagreba se odvajas dole prema Rijeci i nastavis prema Trstu?
Samo ne znam u tom slucaju da li kroz Hrvatsku platim skuplje putarinu, a i da li vise goriva potrosim tim putem?

A za CH sam nabacio vinjetu za 10 franaka, rodica mi kupila od nekoga ko je prodavao preko oglasa tamo i poslace mi, tako da sam i tu ustedio 30 franaka.
Možeš tako preko Zagreba, a možeš i preko Hercegovine na Dalmatinu, pa piči dalje prema Rijeci.

Za cijenu tih putarina kroz Hrvatsku se raspitaj.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#27 Re: Putarina u Italiji!?

Post by Slo Burner »

Gledam jeftinije trajektom
Post Reply