Put za Makarsku

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19474
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#101 Re: Put za Makarsku

Post by mk ultra »

palermo wrote:
mk ultra wrote:Sarajevo - Stup - Tarčin (autoput 2.5KM) - Mostar - Široki Brijeg - Posušje - Vinjani Gornji - Zagvozd - Tunel Sv. Ilija (20Kn) - Brela - Makarska

ova varijanta ti je najbrža i najjeftinija, sa najmanje čekanja na granici
put je dobar na svakom dijelu
Samo umjesto Posušja idi na Grude i to je dobitna kombinacija :-D
interesantna mi cesta prema posušju :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#102 Re: Put za Makarsku

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 19/07/2016 23:28, edited 1 time in total.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#103 Re: Put za Makarsku

Post by stakasa »

Meni nije jasno kako ljudi iz Sarajeva mogu na more na dan otic. Cuj cetri sata. I cetri nazad...
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#104 Re: Put za Makarsku

Post by kakaljin »

stakasa wrote:Meni nije jasno kako ljudi iz Sarajeva mogu na more na dan otic. Cuj cetri sata. I cetri nazad...
Koliko sam puta tako otisao ni sam ne znam broj.

A jos se islo kada nije bio autoput.
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#105 Re: Put za Makarsku

Post by Edin H. »

stakasa wrote:Meni nije jasno kako ljudi iz Sarajeva mogu na more na dan otic. Cuj cetri sata. I cetri nazad...
Tuspasis se, napravis selfie, i fataj se noge. :oops:
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#106 Re: Put za Makarsku

Post by zekoslav85 »

da upitam ovdje...drug mi zeli ici s ocevim autom (novijim), njegovo je staro i nije bas za daleke puteve... a bas hoce makarsku... dal ce biti problem s ocevim autom da ide preko granice sa zenom i djecom ?

i sta mu treba.?

ja nisam znao sta da mu kazem, pa sam rekao da ce drugovi s foruma sigurno znati vise nego ja :-) :-) :-)

hvala unaprijed...
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#107 Re: Put za Makarsku

Post by samo pozitiva »

ne treba mu nista
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#108 Re: Put za Makarsku

Post by kakaljin »

zekoslav85 wrote:da upitam ovdje...drug mi zeli ici s ocevim autom (novijim), njegovo je staro i nije bas za daleke puteve... a bas hoce makarsku... dal ce biti problem s ocevim autom da ide preko granice sa zenom i djecom ?

i sta mu treba.?

ja nisam znao sta da mu kazem, pa sam rekao da ce drugovi s foruma sigurno znati vise nego ja :-) :-) :-)

hvala unaprijed...
Ako je isto prezime nebi trebalo biti nikakvih problema, ali koliko znam ni punomoc ne vadi se dugo, meni se cini da moze i u bihamku.

Mozda jos neko ima neku bolju informaciju.


Obavezno da uzme putno osiguranje za sve clanove porodice i sebe.
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#109 Re: Put za Makarsku

Post by zekoslav85 »

kakaljin wrote:
zekoslav85 wrote:da upitam ovdje...drug mi zeli ici s ocevim autom (novijim), njegovo je staro i nije bas za daleke puteve... a bas hoce makarsku... dal ce biti problem s ocevim autom da ide preko granice sa zenom i djecom ?

i sta mu treba.?

ja nisam znao sta da mu kazem, pa sam rekao da ce drugovi s foruma sigurno znati vise nego ja :-) :-) :-)

hvala unaprijed...
Ako je isto prezime nebi trebalo biti nikakvih problema, ali koliko znam ni punomoc ne vadi se dugo, meni se cini da moze i u bihamku.

Mozda jos neko ima neku bolju informaciju.


Obavezno da uzme putno osiguranje za sve clanove porodice i sebe.
naravno isto im je prezime, znaci bez punomoci nek ne krece :-D a to za putno osiguranje ako hoce nek ganja, nije mi to nista spominjao :? samo me pitao za auto i sta mu treba.... hvala ti...
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#110 Re: Put za Makarsku

Post by samo pozitiva »

ne treba mu punomoc jer je clan uze obitelji
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#111 Re: Put za Makarsku

Post by stakasa »

Edin H. wrote:
stakasa wrote:Meni nije jasno kako ljudi iz Sarajeva mogu na more na dan otic. Cuj cetri sata. I cetri nazad...
Tuspasis se, napravis selfie, i fataj se noge. :oops:
:D
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#112 Re: Put za Makarsku

Post by zekoslav85 »

samo pozitiva wrote:ne treba mu punomoc jer je clan uze obitelji
sad ne treba ? :-) :-) :-) ebg ja sad ne znam ni sta da mu kazem... :-) :-) ja cu njemu ovo uslikati sta je jedan lik rekao a sta si ti rekao pa neka on razmislja sta hoce :D
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#113 Re: Put za Makarsku

Post by kB27 »

Ne treba ništa, prešao puno puta bez ikakvih pitanja.
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#114 Re: Put za Makarsku

Post by zekoslav85 »

kB27 wrote:Ne treba ništa, prešao puno puta bez ikakvih pitanja.

aha hvala puno :thumbup: :thumbup: :thumbup:
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#115 Re: Put za Makarsku

Post by kB27 »

zekoslav85 wrote:
kB27 wrote:Ne treba ništa, prešao puno puta bez ikakvih pitanja.

aha hvala puno :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ako će se on bolje osjećati nek izvadi, bolje nego da do granice razmišlja hoće li imati problem. :) Ja sam išao u Hrvatsku i Srbiju i nikad mi nisu tražili, pa eto.
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#116 Re: Put za Makarsku

Post by samo pozitiva »

zekoslav85 wrote:
samo pozitiva wrote:ne treba mu punomoc jer je clan uze obitelji
sad ne treba ? :-) :-) :-) ebg ja sad ne znam ni sta da mu kazem... :-) :-) ja cu njemu ovo uslikati sta je jedan lik rekao a sta si ti rekao pa neka on razmislja sta hoce :D
uvijek bilo da nije trebalo, clanovi uze obitelji (otac, majka, sestra, zena, dijete) ne trebaju punomoc za vozila
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#117 Re: Put za Makarsku

Post by __Phoenix__ »

stakasa wrote:Meni nije jasno kako ljudi iz Sarajeva mogu na more na dan otic. Cuj cetri sata. I cetri nazad...
Tri ipo sata do Gradca...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#118 Re: Put za Makarsku

Post by stakasa »

__Phoenix__ wrote:
stakasa wrote:Meni nije jasno kako ljudi iz Sarajeva mogu na more na dan otic. Cuj cetri sata. I cetri nazad...
Tri ipo sata do Gradca...
Kad ti se bas sve potrefi. Cetri je realnije, vazda nesto iskrsne, dok izades iz grada, dok granica... Kako god puno je
ELMauro
Posts: 138
Joined: 03/06/2011 22:27
Location: Somewhere in Middle-earth...

#119 Re: Put za Makarsku

Post by ELMauro »

Prije svega hvala svima koji su dali prijedloge i savjete. S obzirom da sam vozač tek nekih 5 mjeseci mislim da ću ipak za Tarčin pa dalje Konjic, Jablanica, Mostar itd ...ta mi putanja djeluje mnogo ljepše i sigurnije a ni auto mi nije nešto jako 1.0 motor benzin pa ću lagano a i pauze će dobro doći ; piš pauze, doručak, kafica i tako to :) a ovo preko Bugojna sam svake godine išao kao suvozač i da budem iskren ogadilo mi se i ceste i gradovi i sve pa je red da se malo promijeni, a plus i privatno sam dobio dosta savjeta da idem preko Mostara, sad samo malo trebam izučiti poslije Mostara kuda tačno da li kroz Tunel itd. Hvala još jednom i pišite vi meni prijedloge za najbolju putanju nakon Mostara :)
adv.K
Posts: 220
Joined: 08/05/2012 19:45

#120 Re: Put za Makarsku

Post by adv.K »

zekoslav85 wrote:da upitam ovdje...drug mi zeli ici s ocevim autom (novijim), njegovo je staro i nije bas za daleke puteve... a bas hoce makarsku... dal ce biti problem s ocevim autom da ide preko granice sa zenom i djecom ?

i sta mu treba.?

ja nisam znao sta da mu kazem, pa sam rekao da ce drugovi s foruma sigurno znati vise nego ja :-) :-) :-)

hvala unaprijed...
Obavezno neka ponese saobracajnu i vazeci zeleni karton. To skoro uvijek traze na granici, i BH i HR granicni policajci.
Ci-Nick
Posts: 5174
Joined: 15/03/2015 17:38

#121 Re: Put za Makarsku

Post by Ci-Nick »

ELMauro wrote:Evo 2016 je godina, koliko mogu da vidim posljednji komentar je prije 2 godine napisan. Može li danas neko napisati kvalitetnu, tačnu i ekonomičnu putanju do Makarske konkretno iz Zenice. Da li na Mostar ili Kupres... :?: i koji put bi imao više mogućnosti za pauzu, minimalno 3 pauze za kaficu :)
Stalno vozim, godina. Nema ti boljeg puta od Zenica-Rostovo-Kupres-Tomislavgrad-granični prijelaz Aržano-Cista Provo-Brela ( do tu okruglo 200 km od Zenice i 3 i po sata sata normalne vožnje.
Ako želiš još kraći put, onda od Tomislavgrada na Imotski i kroz tunel kroz Biokovo.
Tu moraš imati 20 kuna za prolaz kroz tunel.
Nipošto na Mostar jer je daleko i još ćeš na granici čekati 5 puta duže nego na Aržanu ili Vinjanima ( Imotski).
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#122 Re: Put za Makarsku

Post by Zgoljo »

rekla-kazala wrote:Ne ideš uopšte na Sarajevo nego na Zenicu.
Od Zenice do Makarske preko Novog Travnika, Rostova, Tomislavgrada, Posušja, Vinjana Gornjih, kroz tunel do Makarske imaš 205 km.
Samo spremi 20 kuna za tunel.
Ovo je najbolji savjet.
S tim da ne ides na tunel uopste.Znaci Aržano,Cista Provo i spustis se na jadransku magistralu.
Ne moras ni preko Rostova nego Zenica,Travnik,Donji Vakuf,Bugojno,Kupres,Duvno,Aržano.
Last edited by Zgoljo on 08/07/2016 16:59, edited 2 times in total.
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#123 Re: Put za Makarsku

Post by kB27 »

ELMauro wrote:Prije svega hvala svima koji su dali prijedloge i savjete. S obzirom da sam vozač tek nekih 5 mjeseci mislim da ću ipak za Tarčin pa dalje Konjic, Jablanica, Mostar itd ...ta mi putanja djeluje mnogo ljepše i sigurnije a ni auto mi nije nešto jako 1.0 motor benzin pa ću lagano a i pauze će dobro doći ; piš pauze, doručak, kafica i tako to :) a ovo preko Bugojna sam svake godine išao kao suvozač i da budem iskren ogadilo mi se i ceste i gradovi i sve pa je red da se malo promijeni, a plus i privatno sam dobio dosta savjeta da idem preko Mostara, sad samo malo trebam izučiti poslije Mostara kuda tačno da li kroz Tunel itd. Hvala još jednom i pišite vi meni prijedloge za najbolju putanju nakon Mostara :)
:thumbup:

Pametno za neiskusnog vozača. Rostovo i okolina su mrtva pustara, pogotovo ako putuješ noću ne bi bilo ugodno zaglaviti iz bilo kojeg razloga tamo. :mrgreen:
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#124 Re: Put za Makarsku

Post by madridist »

adv.K wrote:
zekoslav85 wrote:da upitam ovdje...drug mi zeli ici s ocevim autom (novijim), njegovo je staro i nije bas za daleke puteve... a bas hoce makarsku... dal ce biti problem s ocevim autom da ide preko granice sa zenom i djecom ?

i sta mu treba.?

ja nisam znao sta da mu kazem, pa sam rekao da ce drugovi s foruma sigurno znati vise nego ja :-) :-) :-)

hvala unaprijed...
Obavezno neka ponese saobracajnu i vazeci zeleni karton. To skoro uvijek traze na granici, i BH i HR granicni policajci.
Punomoc u opcini na auto izvadi i rijesen problem,kod nas je 5km.
ELMauro
Posts: 138
Joined: 03/06/2011 22:27
Location: Somewhere in Middle-earth...

#125 Re: Put za Makarsku

Post by ELMauro »

Zgoljo wrote:
rekla-kazala wrote:Ne ideš uopšte na Sarajevo nego na Zenicu.
Od Zenice do Makarske preko Novog Travnika, Rostova, Tomislavgrada, Posušja, Vinjana Gornjih, kroz tunel do Makarske imaš 205 km.
Samo spremi 20 kuna za tunel.
Ovo je najbolji savjet.
S tim da ne ides na tunel uopste.Znaci Aržano,Cista Provo i spustis se na jadransku magistralu.
Ne moras ni preko Rostova nego Zenica,Travnik,Donji Vakuf,Bugojno,Kupres,Duvno,Aržano.
Ako bih se i odlučio na ovaj put izbjegao bih Rostovo, a koliko bi duže putovao ako bih išao na Mostar? koja mi je cesta bolja za vožnju?
Post Reply