Put za CG??

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

NediM17
Posts: 21489
Joined: 05/11/2009 11:49

#26 Re: Put za CG??

Post by NediM17 »

Sreca je pa u Baru ima dosta parkinga i vecinom se ne placaju.
Nemojte dzaba gubiti vrijeme i ici npr. u Dobre Vode ili Ulcinj.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#27 Re: Put za CG??

Post by sime_cipol »

Cuo sam da CG usaglasava uslove oko ulaska sa EU, sta to znaci za ulazak od 1.8. ?
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#28 Re: Put za CG??

Post by bersK »

passiv wrote: 28/07/2021 10:05 Juce stigli, Ulcinj-Sutomore-Podgorica-Niksic-Scepan polje-Sa. U podgorici produzili kroz grad i onda starim putem za Danilovgrad, preko Spuza. Put odlican, ogranicenje je 50-60 ali smo mi vozili 60-80. Zaobilaze se svi oni radovi na relaciji Podgorica-Danilovgrad. Oko 5,5 sati putovali. Put na Scepan polju standardno los
U obratnom smjeru, kuda je najbolje zaobići gužvu na tom putu jer na mapama nema nikakve oznake da se bilo šta dešava?
EliasVeskot
Posts: 783
Joined: 16/05/2007 11:02

#29 Re: Put za CG??

Post by EliasVeskot »

sime_cipol wrote: 29/07/2021 21:10 Cuo sam da CG usaglasava uslove oko ulaska sa EU, sta to znaci za ulazak od 1.8. ?
Ništa. Samo uvode covid certifikate.
. Crna Gora - uslovi za ulazak ostaju isti
"To je sve pogrešno interpretirano. Ta digitalna kovid potvrda se odnosi samo na građane Crne Gore", rekao je Aleksandar Seničić, direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije.

"To je sertifikat kao što i mi imamo zeleni sertifikat, koji formira e-uprava. Crna Gora se sada usaglašava sa zahtevom Evropske komisije, koja zahteva da za ulazak u zemlje Evropske unije i treće zemlje i zemlje članice Evropske unije imaju kovid sertifikat", kaže Seničić.

"To nema nikakve veze s našim građanima", kaže Seničić i dodaje da su uslovi ulaska u Crnu Goru nepromenjeni.

Potrebna vam je lična karta ili pasoš, ali nema dodatnih kovid dokumenata za Crnu Goru i neće ih ni biti do kraja ove sezone.
passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#30 Re: Put za CG??

Post by passiv »

bersK wrote: 30/07/2021 01:19
passiv wrote: 28/07/2021 10:05 Juce stigli, Ulcinj-Sutomore-Podgorica-Niksic-Scepan polje-Sa. U podgorici produzili kroz grad i onda starim putem za Danilovgrad, preko Spuza. Put odlican, ogranicenje je 50-60 ali smo mi vozili 60-80. Zaobilaze se svi oni radovi na relaciji Podgorica-Danilovgrad. Oko 5,5 sati putovali. Put na Scepan polju standardno los
U obratnom smjeru, kuda je najbolje zaobići gužvu na tom putu jer na mapama nema nikakve oznake da se bilo šta dešava?
https://amscg.org/radovi-na-putu-mapa/

Tu se vide radovi na putu Danilovgrad-Podgorica. Vidim sad da ima jos neki put malo iznad radova ali ja sam isao preko Spuza jer nisam siguran da se ovim kracim putem (Partizanski put) zaobilaze radovi. Meni su govorili da ljudi izgube i po 1 sat na ovoj dionici.

Ovim gore putem sto sam naveo moze da se ide i obrnuto.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2801
Joined: 14/01/2019 04:56

#31 Re: Put za CG??

Post by Porodice Foht »

vanjki wrote: 27/07/2021 21:04
EliasVeskot wrote: 27/07/2021 16:47

Super. Ima li guzve obalom? Kad je spica?
Guzve nema na granici..Najvece je opterecenje od Trebinja prema Herceg Novi. Jedino je guzva bila u Kotoru zbog semafora ali sve je ok
I kroz Tivat zbog aerodroma i onog kruznog toka! Uh tu smo izgubili bas puno.
holle
Posts: 44
Joined: 09/02/2018 10:08
Location: SA

#32 Re: Put za CG??

Post by holle »

Zna li neka kakvu varijantu za neki privatni parking u Budvi a da nije otimačina? Ovaj smještaj što sam rezervisao mi traži 15 eura za dan garaže što mi je van svake pameti da plaćam... Inače idem 30.08.
EliasVeskot
Posts: 783
Joined: 16/05/2007 11:02

#33 Re: Put za CG??

Post by EliasVeskot »

Vratismo se neplanirano preko Scepan polja. Izlaz iz Bara do Virpazara uzas guzva, Od Podgorice do Nikšića smo išli tim alternativnim putem,. Sporije se vozi ali nema saobracaja. nevrijeme nas uhvatilo na ulazu u kanjon Pive, odron bukvalno na svakih 10 metara plus oni tuneli poslije Plužina katastrofa.Sreća par auta na cesti i prestala kisa do Scepan polja tako da nam je ta dionica još i extra bila. Nikšić - Gp Hum 2 sata, Gp Hum - Brod na Drini 45min, čekali na granici 10min. U Bar / Ulcinj ne bih obalom više, toliko smara ta vožnja, ali za Budvu / HN i te blie gradove je zakon preko Trebinja ili Bileće.
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#34 Re: Put za CG??

Post by laik1981 »

Trenutno je za CG najbolje krenuti u 6-7 posle podne.. To znaci placanjae jos jednog nocenja, ali benefiti su ogromni.. Na ovaj nacin se laganom voznjom stize za 5 sati od Sa do Bara ako se ne prave pauze.. Sa ovim popularnim termininima polaska put na istoj relaciji zna trajati i preko 8 sati..
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#35 Re: Put za CG??

Post by Piaty »

Jucer usao i prosli kroz granicu za 2 minute.

Put odlican! I da, samo zaobidji one radove na putu koje je vec neko detaljno opisao.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#36 Re: Put za CG??

Post by holowey »

laik1981 wrote: 06/08/2021 08:49 Trenutno je za CG najbolje krenuti u 6-7 posle podne.. To znaci placanjae jos jednog nocenja, ali benefiti su ogromni.. Na ovaj nacin se laganom voznjom stize za 5 sati od Sa do Bara ako se ne prave pauze.. Sa ovim popularnim termininima polaska put na istoj relaciji zna trajati i preko 8 sati..
ja tako godinama praktikujem, zalazak sunca i gas...nema cekanja u ta doba na granici, nema cekanja na trajekt...do ponoci se stize u oba pravca...
Post Reply