put Sarajevo - Tuzla

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#1 put Sarajevo - Tuzla

Post by gaius »

Trebao bih u ponedjeljak iz Sarajeva za Tuzlu putničkim automobilom sa novim zimskim gumama.. je li prohodno ili da idem u nedjelju autobusom pa da prenoćim?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2 Re: put Sarajevo - Tuzla

Post by plain vanilla »

pa ne zna ti niko reci hoce li biti prohodno u ponedjeljak, najavili su novi snijeg, mada se karaula odlicno cisti..ali ona je sama od sebe problematicna
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#3 Re: put Sarajevo - Tuzla

Post by gaius »

pa je li prohodno sada?
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#4 Re: put Sarajevo - Tuzla

Post by missko »

plain vanilla wrote:pa ne zna ti niko reci hoce li biti prohodno u ponedjeljak, najavili su novi snijeg, mada se karaula odlicno cisti..ali ona je sama od sebe problematicna
Sto preko karaule kad ima Zenica-Doboj-Tuzla sve ravnica. Jel idu busevi uopste iz Sa za inostranstvo usput da pitam?
T8
Posts: 204
Joined: 10/05/2006 23:50

#5 Re: put Sarajevo - Tuzla

Post by T8 »

Bio je na tv prilog prije dan dva, Karaula se cisti, prohodna je. Autobuske linije redovno idu. Jedan od vozaca iz Sarajeva kojeg su intervjuisali rece da se iznenadio kako je ocisceno
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#6 Re: put Sarajevo - Tuzla

Post by plain vanilla »

mislim da jeste. ne sjecam se da su ovih dana javljali da je bilo prekida saobracaja

imas na bihamkovoj stranici stanje na putevima, pa se mozes apdejtovati u nedjelju
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#7 Re: put Sarajevo - Tuzla

Post by kmirsad »

Danas i večinu dana unazad je bio prohodan...
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8 Re: put Sarajevo - Tuzla

Post by muha_sa »

kmirsad wrote:Danas i večinu dana unazad je bio prohodan...
a i sutra ce-elhamdulila :-D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#9 Re: put Sarajevo - Tuzla

Post by udrch »

Ja sam nekoliko godina jako često putovao ovom relacijom i poznajem put u svim uslovima jako dobro..po mojoj procjeni prešao sam najmanje 500 puta za nekih 5,6 godina..najmanje sedmično jednom gore-dole..
Karaula zimi nije nikad problem, ona je uvijek u snježnim uslovima bila najbolje očišćena i ona te ne treba da plaši, najviše iz razloga što su na njoj uvijek angažovana dva vozila..Karaula je granica između TK i ZDK, pa tako svaki kanton ima jedno vozilo na tom prevoju..
Najveći problem na ovoj dionici je put od Nišića do Olova, jer je jako dug i čitavu dionicu održava jedno vozilo, ja nikad nisam sretio više od jednog..ova dionica se čisti, ali nikad nije dovoljno dobro očišćena..iako rijetko, ali najviše problema možeš da imaš na dionici od Kladnja do Stupara..doduše ovo samo u rijetkim situacijama..inače od Kladnja prema Tuzli snijeg je uvije manji, ali ako uletiš u pogrešan dan možeš da najebeš pravo..za sve ove godine samo sam na ovoj dionici bio prinuđen dva puta da stavim lance iz razloga jer jedno vozilo koje je angažovano na ovoj dionici nije u stanju da je očisti dok snijeg pada..tu dodatno ima ono nepisano pravilo da se put ne čisti dok snijeg pada, što recimo na Karauli nikad nije slučaj..
S druge strane najviše slijetanja i udesa u zimskim uslovima na ovoj dionici bude od Srednjeg do Čevljanovića i od Stupara do Đurđevika, znači nakon što pređeš sva brda..zato tu budi posebno oprezan..
User avatar
pametolog
Posts: 2065
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#10 Re: put Sarajevo - Tuzla

Post by pametolog »

8. 2. 2018. potisan ugovor o zavrsetku ceste preko Karaule sa rokom izgradnje 12 mjeseci, znaci kraj ovih dana. Nisam dugo prosao tim putem, izgleda li da je kraj blizu? Ima li neko informacije o izgradni, kada mozemo ocekivati pustanje u saobracaj?
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#11 Re: put Sarajevo - Tuzla

Post by Nadzorna_ploca »

Ne izgleda. I mislim da nece biti ni gotovo u roku pola godine. A mozda i vise who knows..
Post Reply