Pusenje u javnim prostorijama

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Matris
Posts: 336
Joined: 05/08/2018 11:27

#1 Pusenje u javnim prostorijama

Post by Matris »

Prije par dana isao sam djetetom u trzni centar da se kupi nesto. Dijete hoce da se igra u onim igraonicama u Fis. Tamo dosao a dim od cigarete zivjeti se ne moze jer napravili kafic i dozvolili pusenje u istom prostoru. Ista situacija u Bingo. Odem u Robot isto od cigarete se uci ne moze.
Izgleda svi stede na grijanju i nece da pale ventilaciju. Roditelja ima kojim to ne smeta. Pustili djecu da se guse u tom dimu.
Obisli smo par tih objekata tako da sam na kraju otisao kuci jednostavno isfrustriran. Nit se dijete igralo, nit sam ja obavio kupovinu.

Znam da je pusenje zabranjeno od prosle godine u javnim objektima. Trebali bi imati posebnu prostoriju za pusace. Ali izgleda da to nasi tajkuni ne priznaju. Da li postoji kakva inspekcija kojoj se moze ovo prijaviti? Ako nista neka zdravstvena koja mjeri zagadjenje u zraku jer vjerujem da po bilo kojim mjerenjima prelazi bilo kakve dozvoljene granice a u pitanju je prostor namjenjen za djecu.

Hvala unaprijed
Neruska
Posts: 35
Joined: 23/08/2012 16:37

#2 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by Neruska »

Samo da podrzim post. Nama u zgradi oko lifta oblijepili oznake 'zabranjeno pusenje'. Komsije u liftu najnormalnije puse, kasnije ja s djecim ulazim u isti lift...strasno.
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#3 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by Anabella_ »

Neruska wrote:Samo da podrzim post. Nama u zgradi oko lifta oblijepili oznake 'zabranjeno pusenje'. Komsije u liftu najnormalnije puse, kasnije ja s djecim ulazim u isti lift...strasno.
Koliki kreten moraš bit da pušiš u liftu?
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#4 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by Altsa »

Anabella_ wrote:
Neruska wrote:Samo da podrzim post. Nama u zgradi oko lifta oblijepili oznake 'zabranjeno pusenje'. Komsije u liftu najnormalnije puse, kasnije ja s djecim ulazim u isti lift...strasno.
Koliki kreten moraš bit da pušiš u liftu?
Koliki kreten moras biti da uopste pusis.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#5 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by animals »

Anabella_ wrote:
Neruska wrote:Samo da podrzim post. Nama u zgradi oko lifta oblijepili oznake 'zabranjeno pusenje'. Komsije u liftu najnormalnije puse, kasnije ja s djecim ulazim u isti lift...strasno.
Koliki kreten moraš bit da pušiš u liftu?
A u wc-u.. :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55678
Joined: 15/12/2008 16:53

#6 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by ultima_palabra »

Matris wrote:Prije par dana isao sam djetetom u trzni centar da se kupi nesto. Dijete hoce da se igra u onim igraonicama u Fis. Tamo dosao a dim od cigarete zivjeti se ne moze jer napravili kafic i dozvolili pusenje u istom prostoru. Ista situacija u Bingo. Odem u Robot isto od cigarete se uci ne moze.
Izgleda svi stede na grijanju i nece da pale ventilaciju. Roditelja ima kojim to ne smeta. Pustili djecu da se guse u tom dimu.
Obisli smo par tih objekata tako da sam na kraju otisao kuci jednostavno isfrustriran. Nit se dijete igralo, nit sam ja obavio kupovinu.

Znam da je pusenje zabranjeno od prosle godine u javnim objektima. Trebali bi imati posebnu prostoriju za pusace. Ali izgleda da to nasi tajkuni ne priznaju. Da li postoji kakva inspekcija kojoj se moze ovo prijaviti? Ako nista neka zdravstvena koja mjeri zagadjenje u zraku jer vjerujem da po bilo kojim mjerenjima prelazi bilo kakve dozvoljene granice a u pitanju je prostor namjenjen za djecu.

Hvala unaprijed
Nije zabranjeno, odakle ti to? Zakon je u proceduri dugo vremena, nikad nije usvojen.
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#7 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by Anabella_ »

Altsa wrote:
Anabella_ wrote:
Neruska wrote:Samo da podrzim post. Nama u zgradi oko lifta oblijepili oznake 'zabranjeno pusenje'. Komsije u liftu najnormalnije puse, kasnije ja s djecim ulazim u isti lift...strasno.
Koliki kreten moraš bit da pušiš u liftu?
Koliki kreten moras biti da uopste pusis.

Da, i to mi je palo na pamet..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#8 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by moonca »

Razumijem nase roditelje - pusace - nisu znali opasnost koje nosi pusenje, ali u danasnje vrijeme, vidjeti pusaca- zbilja ne razumijem.
Image

Iz ovakve kutije uzimati uzitak je zbilja za 'studije'.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#9 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by HAVANA »

Pa jebi ga ,ovisnost klasicna.Treba je se rijesiti.Kad smo bili mali svi pusili,reklame na svakom cosku,na filmu glavni jebaci s cigarom,gdje god bila je cigara...ko da je najzdravije nesta.I tako,svi pusili...Mi pusili i travu a partizani nas hapsili,kae narkomancine,umrijeces za 3 dana,ovisnost...a cigara mu u ustima.I mi prestali.Nastavili pusit cigare.Sad zabranjuju cigare a lijece marihuanom i legalizuju je.Jebo lud zbunjenog.Haj ti to uprati sve kako ces i sta ces. :oops:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#10 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by HAVANA »

Al cuj u liftu levat pusi :lol: :-) Zar i to ima?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#11 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by problemnatravunu »

Mi samo znamo dobro srat, i pljuvati po "nazadnim" državama, tipa Srbija ili Turska, bogme tamo nema zaebancije sa pušenjem!
Ovdje zbog korupcije nijedan normalan zakon ne može da se donese, a i kad se donese slabo se provodi!
Sve zbog nekih velikih talova, korupcije, nezamjeranja velikim igračima i slično, nigdje nije lakše kupiti one koji treba da donose i provode zakone koji su sasvim podrazumijevajući u civiliziranim društvima.....
Samo ću neke nabrojati,
eto to sa pušenjem u javnim prostorima, dalje,
šta je sa nargilom i maloljetnicima,
šta je sa kladionicama,
šta je sa ekološkim zakonima i normama, tipa eko test za aute, loženje uglja bez kontrole .......nema tu kraja :run:
Ovde donose moratorij na poskupljenje cigareta, zato što su nesposobni da se bore sa crnim tržištem :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo idemo linijom manjeg otpora, jebo posljedice :bih:
Sretnan nam dan nezavisnosti !
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#12 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by HAVANA »

E to.I ja posluso.Vako nagnem, pa povucem dim.Malo i zamezim. :lol:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#13 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by L u c i f e r »

Altsa wrote: Koliki kreten moras biti da uopste pusis.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#14 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by stakasa »

problemnatravunu wrote:Mi samo znamo dobro srat, i pljuvati po "nazadnim" državama, tipa Srbija ili Turska, bogme tamo nema zaebancije sa pušenjem!
Ovdje zbog korupcije nijedan normalan zakon ne može da se donese, a i kad se donese slabo se provodi!
Sve zbog nekih velikih talova, korupcije, nezamjeranja velikim igračima i slično, nigdje nije lakše kupiti one koji treba da donose i provode zakone koji su sasvim podrazumijevajući u civiliziranim društvima.....
Samo ću neke nabrojati,
eto to sa pušenjem u javnim prostorima, dalje,
šta je sa nargilom i maloljetnicima,
šta je sa kladionicama,
šta je sa ekološkim zakonima i normama, tipa eko test za aute, loženje uglja bez kontrole .......nema tu kraja :run:
Ovde donose moratorij na poskupljenje cigareta, zato što su nesposobni da se bore sa crnim tržištem :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo idemo linijom manjeg otpora, jebo posljedice :bih:
Sretnan nam dan nezavisnosti !
Zar je zabranjeno pusenje u Srbiji!? I postuje se? Svaka cast ako je tako
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by Jimmy McNulty »

Evo ovdje zivim, ovo je moja svakodnevnica.

Image
Image
Image

I onda dodje neki seronja, smeta mu dim cigare, prenemaze se, koluta ocima. Dabogda ti dijele pocelo pusit sa 11 godina, i tebi i svakom drugom nepusacu sto ne gleda svoja posla i osuduje ljude. Dabogda te dim cigarete pratio do smrti.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#16 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by moonca »

E..Jimmy -zasto sebi zagorcavas zivot.. :(
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#17 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by stakasa »

Jimmy McNulty wrote:Evo ovdje zivim, ovo je moja svakodnevnica.



I onda dodje neki seronja, smeta mu dim cigare, prenemaze se, koluta ocima. Dabogda ti dijele pocelo pusit sa 11 godina, i tebi i svakom drugom nepusacu sto ne gleda svoja posla i osuduje ljude. Dabogda te dim cigarete pratio do smrti.
Nadam se da ovo pises u afektu i da stvarno ne razmisljas ovako
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#18 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by duminjo »

Altsa wrote: Koliki kreten moras biti da uopste pusis.

Malo manji od onoga koji nekome kaže da je kreten jer puši.
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#19 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by John Cleese »

Neruska wrote:Samo da podrzim post. Nama u zgradi oko lifta oblijepili oznake 'zabranjeno pusenje'. Komsije u liftu najnormalnije puse, kasnije ja s djecim ulazim u isti lift...strasno.
Stoka :|
Dok ne pocnu novcano kaznjavat, to se redu naucit nece...
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#20 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by zubi »

duminjo wrote:
Altsa wrote: Koliki kreten moras biti da uopste pusis.

Malo manji od onoga koji nekome kaže da je kreten jer puši.
Ma jok nije, pametan i informisan... nimalo narkoman
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#21 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by sha_ba »

A mene taman krenulo... :(

:mrgreen:
Neruska
Posts: 35
Joined: 23/08/2012 16:37

#22 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by Neruska »

Zakon o ograničenoj upotrebi duhaniskih prerađevina (Sl novine FBiH 6/98, 35/98, 11/99 i 50/11).
Član 6. definiše gdje je zabranjeno. Pod tačkom 4. navedeno je "u liftovima".
Pozdrav!

ultima_palabra wrote:
Matris wrote:Prije par dana isao sam djetetom u trzni centar da se kupi nesto. Dijete hoce da se igra u onim igraonicama u Fis. Tamo dosao a dim od cigarete zivjeti se ne moze jer napravili kafic i dozvolili pusenje u istom prostoru. Ista situacija u Bingo. Odem u Robot isto od cigarete se uci ne moze.
Izgleda svi stede na grijanju i nece da pale ventilaciju. Roditelja ima kojim to ne smeta. Pustili djecu da se guse u tom dimu.
Obisli smo par tih objekata tako da sam na kraju otisao kuci jednostavno isfrustriran. Nit se dijete igralo, nit sam ja obavio kupovinu.

Znam da je pusenje zabranjeno od prosle godine u javnim objektima. Trebali bi imati posebnu prostoriju za pusace. Ali izgleda da to nasi tajkuni ne priznaju. Da li postoji kakva inspekcija kojoj se moze ovo prijaviti? Ako nista neka zdravstvena koja mjeri zagadjenje u zraku jer vjerujem da po bilo kojim mjerenjima prelazi bilo kakve dozvoljene granice a u pitanju je prostor namjenjen za djecu.

Hvala unaprijed
Nije zabranjeno, odakle ti to? Zakon je u proceduri dugo vremena, nikad nije usvojen.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#23 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by dezurni_ucenik »

Pusenje u liftu, pusenje u prostorjima gdje treba djeca da se igraju, nije u redu.


Ali ovo stvarno nepusacko prenemaganje, smeta dim cigare, jbg nemoj vani izlaziti nikako sta cu ti ja. Onda je sljedece garant veganu ce smetat sto ja preko puta njega jedem meso. Pitaj sebe koliko se uopste ti zdravo hranis pa onda drugim drzi lekcije o cigarama.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#24 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by dezurni_ucenik »

smajo wrote:
HAVANA wrote:Pa jebi ga ,ovisnost klasicna.Treba je se rijesiti.Kad smo bili mali svi pusili,reklame na svakom cosku,na filmu glavni jebaci s cigarom,gdje god bila je cigara...ko da je najzdravije nesta.I tako,svi pusili...Mi pusili i travu a partizani nas hapsili,kae narkomancine,umrijeces za 3 dana,ovisnost...a cigara mu u ustima.I mi prestali.Nastavili pusit cigare.Sad zabranjuju cigare a lijece marihuanom i legalizuju je.Jebo lud zbunjenog.Haj ti to uprati sve kako ces i sta ces. :oops:
Image

hahahaha... :D :D

Image

:-)
Last edited by dezurni_ucenik on 15/04/2019 15:36, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#25 Re: Pusenje u javnim prostorijama

Post by moonca »

.Sad zabranjuju cigare a lijece marihuanom i legalizuju je.Jebo lud zbunjenog.Haj ti to uprati sve kako ces i sta ces. :oops:
Zbilja lijeci, u kontrolisanoj konzumaciji..cigarate da, ono trenutno olakasanje daje - vjerovatno..

Primjetila sam da se u Sarajevskim restoranima , pusi vishe nego ikad, i da su ujedno poluprazni... :-)

Kod nas ne , ali pusac vani je 'prilicno' obiljezen kao nesto jako lose, odraz karaktera i ko zna sta jos...
Post Reply