Pušačice i pušači

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Treba li ukinuti pušenje?

Da, itekako
28
51%
Možda bi trebalo
4
7%
Ma nek se truju
4
7%
Nipošto
19
35%

Total votes: 55

Better Man
Been thanked: 10 times

Re: Pušačice i pušači

Post by Better Man » 20/04/2011 17:55

Urban B. wrote:ko ima pravo da zabrani nekom da pusi u zatvorenom prostoru ako to nije zakonski regulisano?
i kao prvo odakle tebi pravo da sudis o ljudima koji puse?!
A ko ima pravo da drugog truje puseci u zatvorenoj prostoriji? Nema vecih primitivaca i nekulturnijih ljudi od pusaca (cast izuzecima). Samo podatak da u objektu sjednu za stol za kojim neko jede i onda bez imalo kulture i postovanja zapale cigaretu.

bez_ideje

Post by bez_ideje » 20/04/2011 17:58

Ne treba nikog prisiljavati da prestane pusiti !
Svako je u svoja 4 zida slobodan da radi sta god hoce.....
Sto se tice zabrana u zatvorenim prostorima koje koriste i pusaci i nepusaci,aposlutno se slazem! TO je zadiranje u "nos" drugog

nellington

Post by nellington » 20/04/2011 18:00

Urban B. wrote:ko ima pravo da zabrani nekom da pusi u zatvorenom prostoru ako to nije zakonski regulisano?
i kao prvo odakle tebi pravo da sudis o ljudima koji puse?!
Ko ima pravo da zabrani javno ispoljavanje nježnosti u slastičarnama?

Better Man
Been thanked: 10 times

Post by Better Man » 20/04/2011 18:01

udarnik35 wrote:
jedaneska wrote:Treba li fabrike duhana i duhanskih prerađevina preorjentisati na proizvodnju nečeg zdravog, pametnog, korisnog?

Do sada sam nebrojeno puta u raznim restoranima, kafićima i automobilima prisustvovao krajnjoj nekulturi i bezosječajnosti pušačica i pušača koji jednostavno rećeno - NEMAJU OSJEĆAJ za ljude koji "ne dime", a dijele isti prostor. Ne znam da li dugoročno otrov nikotin "kvrči" mozak i utiče na rasuđivanje i shvatanje, procjenu i smisao, ali izgleda da se pušenjem cigara karakter takvih osoba vremenom nagrdi u smislu neshvatanja ozbiljnosti problema kada se radi na primjer o nepažnji i nebrizi prema drugima u situaciji kada su pored njih ljudi koji jedu, kada su uz njih sopstvena ili druga djeca, male bebe, i svi ostali nepušači... Recimo, gledati buduću majku koja tokom cijele trudnoče dimi jednu za drugom i unosi otrov sebi i nevinom biću - ne da je nevjerovatno neodgovorno i maloumno, nego je krajnje neshvatljivo i žalosno do te mjere da čovjeku dođe da zaplače na takav prizor ili da prijavi policiji, pozove hitnu ili javi bilo kome ko bi mogao uticati da se takva osoba upozori i opameti. Naravno da su protiv zabrane pušenja svi koji imaju koristi od toga, kao što je slučaj npr. sa alkoholom, ali zar ne bi moralo biti dovoljno ukupne većinske snage da se stane u kraj daljnjem trovanju, a da budem do kraja iskren, uz sve to skupa, zajedno sa razbacanim opušcima po ulicama i parkovima, garavim pepeljarama i usmrđenim prostorijama - ne valja ni vidjeti... :oops:
1. Prisustvovao sam i ja krajnjoj nekulturi i bezosjecajnosti nemuslimanki i nemuslimana koji jednostavno receno - NEMAJU OSJECAJ za ljude koji poste tokom Ramazana, a dijele isti prostor. :-) :-) Ja da kazem ovako nesto, ispao bih sovinista i vehabija.

Npr. ja sam pusac ali imam obzira prema nepusacima, u smislu da necu u nekom fast foodu (npr. U2) zapaliti, ili negdje gdje ima puno djece. Ali ti ocekujes od mene da ne pusim u kaficu? Isto tako smatram pomalo neobzirnim ljude koji jedu na javnim mjestima za vrijeme Ramazana, ali Boze moj, sta mogu. Niti mi smeta niti pisem postove sa ovoliko mrznje.

2. Ako cemo zabranjivati sve sto truje, bojim se da cemo ostati na mrkvi i karfiolu jer ni coca-cola, hambergeri nisu puno zdraviji, a da ne govorim o alkoholu tek.
To sto neko jede na javnom mjestu za vrijeme ramazana ne steti nicijem zdravlju, dok pusenje itekako steti.

sinus

Post by sinus » 20/04/2011 18:04

Ko ima pravo da mojoj trudnoj supruzi, koja sticajem okolnosti mora biti u istoj prostoriji sa nekim pušačem ( npr. radni kolegica/kolega), kaže izađi ako ti smeta ?

U prevodu, ko te jebe i tebe i tvoje nerođeno dijete... :x

MedenoSrce

Post by MedenoSrce » 20/04/2011 18:08

Mene ovi nepusaci uzasno nerviraju. Izdvajaju se iz raje. Rondaju kako im je tesko, isto kao da oni kaslju ujutro. Koliko vrte ocima kada neko zapali cudim se da ne izgube svijest. :)

Sada ozbiljno:

U kafani u kojoj je dozvoljeno pusenje cu uvijek zapaliti. U kafanu u kojoj nije dozvoljeno pusenje (torte i to, slatko i slano) cu uci jednom i nikada vise. Moj izbor je koja cu mjesta posjecivati, pa i vi brate dragi proberite ova u kojima se ne pusi. Jeste i meni muka kada nakon nekoliko minuta provedenih u Barhani moram prati netom opranu kosu, ali imam izbor da udjem ili ne udjem. Na poslu ne pusim, kod kuce minimalno tako da je moja pusacka karijera svedena na kafane pa iz svog ugla govorim.
Oko mene su uglavnom nepusaci i nemaju problema sa mojim pusenjem, a mozda i ne smiju da se zale,

slobodni armirach

Post by slobodni armirach » 20/04/2011 18:14

sta se imas sikirat sto tudje trudne zene puše, :D

ti pazi svoju ženu da se ne propuši :-D

pa vrate druži se nepušačima, idi u kafane đe se ne puši i riješio si svoj problem :-D

Locked