Pušač u poseti kod nepušača

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#26

Post by Kwaheri »

Saian wrote:ma mene u svemu ovom machka izludi, ima ljudi (ubrajam se u njih) koji ne mrze zivotinje, ali mrze preveliku prisnost sa zivotinjama, nazovite me paranoichnim, zadrtim, cistuncem, cjepidlakom ( u kontekstu zivotinjskih dlaka ispade ko igra rijechi :D), ali ja ne podnosim preveliku bliskost, ne pogresno sam se izrazio, ne bih imao nista protiv kad bi mi neko dao garanciju da cu izaci onakav kakav sam usao iz tog susreta sa zivotinjom, al mene izludjuje pomisao na zivotinjske dlake, miris, slinu, nesto sto skache po meni, za poloooodit . I onog sto rece da ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude mogu nazvati komotno ignorantnim :)
sajo jesi ti siguran da se zivotinja bojish :D :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#27

Post by BHG »

_BosanaC wrote:Anka, svako u svojoj kuci barem ima pravo za svoja pravila. Niko ne kaze da je to s mackom u redu, cak suprotno, ali ne mozes ti u necijoj kuci da odredjujes pravila ili tjeras principe i inate. U svojoj kuci zapali regal ako hoces, a u tudjoj se nemoj hibretiti ako nekome smeta cigareta.

Ja sam jednom dopustio prijateljima, koji su bili vise dana kod mene, da zapale "po jednu". Nakon toga sam danima vjetrio jer se to pojedna svelo na po par steka bez ikakvog pardona, a od tada moj rodjeni otac izadje na terasu i zapali je ako mu je vec toliki ceif da je ispusi.

Sebe truj ako i koliko god hoces, ali postuj necije pravo da NE ZELI da bude trovan.

S druge strane, u stanu imam poprilicno velikog psa. Taj pas zivi tu. Sve koji dolaze upozorim na to, kada su gosti u kuci pas je po strani, ali da mi neko nakon upozorenja udje u kucu i kaze da ga svezem ili odvedem u drugu sobu jer ga se boji - moze slobodno izaci napolje iz kuce. Moja kuca - moja pravila.
a sta je sa ljudima alergicnim na dlake dzukela i macketina....nisi mi bas solidaran...jebote ima ljudi koji se boje...sto je to toliki problem...
kako bi bilo, recimo, da ti sjedis kod mene i pitas za wc a ja ti kazem nemoj pasha molim te...gadi mi se kad neko pisha u moju solju!!! haj sleti dole pa iza zgrade uz drvo... :D
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#28

Post by Sarafcina »

ma fino... Anka.. jednom dodjes, sjednes pola sata... i onda kazes da moras da ides...

a bez cigare i sa mackom..jos da na rukama stojis izdrzaces od 21h do 23h ...
i sledeci put dodjes...kad prodaju macku, propuse se ili ako ti nesto aman treba...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#29

Post by mIRCerka »

Saian wrote:ma mene u svemu ovom machka izludi, ima ljudi (ubrajam se u njih) koji ne mrze zivotinje, ali mrze preveliku prisnost sa zivotinjama, nazovite me paranoichnim, zadrtim, cistuncem, cjepidlakom ( u kontekstu zivotinjskih dlaka ispade ko igra rijechi :D), ali ja ne podnosim preveliku bliskost, ne pogresno sam se izrazio, ne bih imao nista protiv kad bi mi neko dao garanciju da cu izaci onakav kakav sam usao iz tog susreta sa zivotinjom, al mene izludjuje pomisao na zivotinjske dlake, miris, slinu, nesto sto skache po meni, za poloooodit . I onog sto rece da ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude mogu nazvati komotno ignorantnim :)
Ti si paranoichan, zadrt, cistunac wannabe i cjepidlaka!!!!!

:D :D :D :D :D :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#30

Post by _BosanaC »

BHG wrote:
_BosanaC wrote:Anka, svako u svojoj kuci barem ima pravo za svoja pravila. Niko ne kaze da je to s mackom u redu, cak suprotno, ali ne mozes ti u necijoj kuci da odredjujes pravila ili tjeras principe i inate. U svojoj kuci zapali regal ako hoces, a u tudjoj se nemoj hibretiti ako nekome smeta cigareta.

Ja sam jednom dopustio prijateljima, koji su bili vise dana kod mene, da zapale "po jednu". Nakon toga sam danima vjetrio jer se to pojedna svelo na po par steka bez ikakvog pardona, a od tada moj rodjeni otac izadje na terasu i zapali je ako mu je vec toliki ceif da je ispusi.

Sebe truj ako i koliko god hoces, ali postuj necije pravo da NE ZELI da bude trovan.

S druge strane, u stanu imam poprilicno velikog psa. Taj pas zivi tu. Sve koji dolaze upozorim na to, kada su gosti u kuci pas je po strani, ali da mi neko nakon upozorenja udje u kucu i kaze da ga svezem ili odvedem u drugu sobu jer ga se boji - moze slobodno izaci napolje iz kuce. Moja kuca - moja pravila.
a sta je sa ljudima alergicnim na dlake dzukela i macketina....nisi mi bas solidaran...jebote ima ljudi koji se boje...sto je to toliki problem...
kako bi bilo, recimo, da ti sjedis kod mene i pitas za wc a ja ti kazem nemoj pasha molim te...gadi mi se kad neko pisha u moju solju!!! haj sleti dole pa iza zgrade uz drvo... :D
Kao sto rekoh - uvjek imas dvije mogucnosti: da dodjes ili ne dodjes.

A sto se tog zadnjeg tice - u tudjoj kuci nikad, ali bas nikad, ne idem u WC osim ako nuzda nije tolika da nema teoretske sanse da izdrzim do kuce.

Ne znam sta si htjeo da kazes ovim primjerom - da ja trebam promjeniti svoje ponasanje iza svoja cetiri zida zbog nekog drugog? Pogotovo ako tom drugom direktno ne nanosim nikakvu stetu.
ObiVan
Posts: 143
Joined: 11/06/2005 20:49
Location: Sehen Sie diese Stadt...

#31

Post by ObiVan »

BHG...bez uvrede, ali stvarno malo povuci rucnu...cuj sad krajnosti...doci cemo do tacke kada cemo nekome ne dozvoliti da pusi u stanu nepusaca izjednaciti sa ljudima zabranjivati da sjednu u nas stan, da disu nas zrak, da hodaju po nasem tepihu, sjede pored prozora, jedu sa naseg stola...
daj malo covjece smiri loptu...ako si alergican na pse, duzan si kao i za svaku drugu alergiju da obavjestis svoje okruzenje, ako ti neko gura psa ili macku pod nos, a ti si ga blagovremeno obavjestio i zamolio da to ne cini, onda odgurni dzukelu, macketinu i vlasnika, zamoli ga jos jednom, opali ga necim ili okreni mu ledja, ali ni u kojem slucaju ne povlaci jednakost sta stetnoscu dima cigare i dlakama zivotinja. Ni meni nisu drage, ne osjecam se bas ugodno. Meni su zivotinje bile uvijek u Pionirskoj, a ja dijete betona, ali nema to ba veze s pusenjem...
Pokretac teme je tu iskoristio umjetnicku slobodu ili mozda trazio nesto cime bi da se brani...poznato je kada se pusacu pusi da mu sve pocinje da smeta, jos ako bas i nije neki mackofil...uuu
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#32

Post by mIRCerka »

BHG wrote:
_BosanaC wrote:Anka, svako u svojoj kuci barem ima pravo za svoja pravila. Niko ne kaze da je to s mackom u redu, cak suprotno, ali ne mozes ti u necijoj kuci da odredjujes pravila ili tjeras principe i inate. U svojoj kuci zapali regal ako hoces, a u tudjoj se nemoj hibretiti ako nekome smeta cigareta.

Ja sam jednom dopustio prijateljima, koji su bili vise dana kod mene, da zapale "po jednu". Nakon toga sam danima vjetrio jer se to pojedna svelo na po par steka bez ikakvog pardona, a od tada moj rodjeni otac izadje na terasu i zapali je ako mu je vec toliki ceif da je ispusi.

Sebe truj ako i koliko god hoces, ali postuj necije pravo da NE ZELI da bude trovan.

S druge strane, u stanu imam poprilicno velikog psa. Taj pas zivi tu. Sve koji dolaze upozorim na to, kada su gosti u kuci pas je po strani, ali da mi neko nakon upozorenja udje u kucu i kaze da ga svezem ili odvedem u drugu sobu jer ga se boji - moze slobodno izaci napolje iz kuce. Moja kuca - moja pravila.
a sta je sa ljudima alergicnim na dlake dzukela i macketina....nisi mi bas solidaran...jebote ima ljudi koji se boje...sto je to toliki problem...
kako bi bilo, recimo, da ti sjedis kod mene i pitas za wc a ja ti kazem nemoj pasha molim te...gadi mi se kad neko pisha u moju solju!!! haj sleti dole pa iza zgrade uz drvo... :D
iskreno da ti kazem, ti ljudi onda ne trebaju dolaziti u kuce gdje ima dlakavih maca i cuka... nek se druze sa onima koji imaju one celave egipatske macke...

ja recimo Bosanchevog "relativno velikog" psa odlichno poznajem.... sa Bosancem se druzim iskljucivo radi psa :D:D:D:D:D:D:D

i Bosanac mi je strasno drag...i kad odem kod njega na kafu, bice lijepo na balkonu :D diminjati...dok je lijepog vremena, sjedimo u par kafica gdje cuko ne smeta, stavise svi ga konobari vole... cim bude hladnije, vrsimo promjenu plana..
ne zato sto bi Bosanac mene nogao razbiti, vec sto je to osnovna kultura postivanje KUCNOG REDA :D
jer po vama sad, kad Bosanac i Cosmo dodju po mene, bosanac bi trebao da uleti u moj stan, sa sve Cosmom, pa da nastane belaj sa Husnijom...
Husnija i Cosmo asikuju preko prozora i to je dovoljno :D za sad ihihihihih
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#33

Post by Saian »

zena wrote:
Saian wrote:ma mene u svemu ovom machka izludi, ima ljudi (ubrajam se u njih) koji ne mrze zivotinje, ali mrze preveliku prisnost sa zivotinjama, nazovite me paranoichnim, zadrtim, cistuncem, cjepidlakom ( u kontekstu zivotinjskih dlaka ispade ko igra rijechi :D), ali ja ne podnosim preveliku bliskost, ne pogresno sam se izrazio, ne bih imao nista protiv kad bi mi neko dao garanciju da cu izaci onakav kakav sam usao iz tog susreta sa zivotinjom, al mene izludjuje pomisao na zivotinjske dlake, miris, slinu, nesto sto skache po meni, za poloooodit . I onog sto rece da ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude mogu nazvati komotno ignorantnim :)
sajo jesi ti siguran da se zivotinja bojish :D :D
jel to ispadoh stidan :D :D :D , jel znas nekog ko stravu salijeva :D :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#34

Post by BHG »

...
Last edited by BHG on 03/10/2006 14:22, edited 1 time in total.
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#35 Re: Pušač u poseti kod nepušača

Post by Drumer »

mIRCerka wrote:
Anka wrote:Ovo što ću napisati nije povezano samo sa pušenjem,već govori o našoj toleranciji,poštovanju tuđih stavova i stila života.
Sinoć su se sukobila dva sveta.
Ja svakako znam da je pušenje moj porok. Znam i da mi smeta, sve više i sve češće osećam negativne posledice ali jednostavno nemam snage da prekinem. Pušenje je definitivno bolest zavisnosti,nije kao alkohol ili droga, ali da postoji ovisnost-postoji i da je teško rešiti se toga-teško je.
Više puta sam pokušavala da ostavim cigarete, ali,nije išlo.
E sad,da ne pričam o svojoj beskarakternosti i nedostatku jake volje...želim nešto drugo da kažem, zbog neprijatnosti koju sam doživela.
Sinoć sam bila u poseti kod moje koleginice sa posla. Slatka ženica.Na poslu uvek lepo razgovaramo i ajde de,red je bio da odem kod nje kući u posetu. Kupila sam poklončić i u 20h stigla kod nje.
Ona i njen suprug su mi otvorili vrata a dočekala me je i njihova mačka.Nisam znala da ima mačku, ne volim mačke (sorry mirc :) )
Seli smo u dnevnu sobu, prostrana soba, vrata od terase širom otvorena,lepo vreme,toplo je,juče je bilo 27 stepeni.
Nakon par minuta,standardno,vadim kutiju cigareta,okrenem se levo desno,nigde nema pepeljare. pitam koleginicu,imaš li pepeljaru,kaže-Kod nas se u kući ne puši.
Dobro de,razumem,nepušači su, ali nije zima, sve je u stanu otvoreno...progutala sam knedlu. U tom trenutku mi je mačka skočila u krilo. Nije mi jasno zašto,zar životinje ne osećaju ljudske emocije? odmah sam reagovala:Joj molim vas sklonite mi je iz krila,ja baš i ne volim mačke...Oni su se smejali,ma daj,šta će ti biti,baš si joj se dopala. I neverovatno,nisu sklonili mačku. I tako je taj čupavi stvor zaseo i kandžicama se uhvatio za moje pantalone. Nakon 15 minuta je stvarno počela da me hvata kriza i rekla sam im da imam potrebu da zapalim cigaretu. Njen muž mi je rekao da izađem na terasu! Znaš,nameštaj će poprimiti miris,a vidiš na plakaru nam ne dihtuju vrata pa će i se i garderoba osećati.
Ovo me je izludelo! Koja paranoja!
Mili Bože, dlake od mačke na sve strane ,kauč prekriven dlkama a moja cigareta će im usmrdeti stan i čak šta više,dim će proći kroz otvor na plakaru i usmrdeti im garderobu!!!?!
Cela situacija je bila neverovatno aprurdna. Ja sam gost kome se nameće mačka, i ja to moram da prihvatim a meni se ne dozvoljava da zapalim cigaretu. Rekla sam da je terasa otvorena,da je nemoguće da nameštaj poprimi miris od jedne,dve cigarete, rekla sam da moj stan ne smrdi, rekla sam da moja graderoba ne smrdi, zahvalila se na kafi u ustala. Doviđenja. Otišla sam kući. Oko 23h me je nazvala da mi kaže da je šokirana mojim postupkom,njen muž je rekao da sam neverovatno nekulturna osoba....Prilično sam tolerantna osoba ali u ovakvim situacijama mi je fitilj kratak. kazala sam:kada ti u posetu dođe pušač, zašto bi se on kao tvoj gost "žrtvovao"? Na šta liči komentar:Izađi na terasu da pušiš?
Pa ispred prozora vam tutnje kola i kamioni, stan ti je na glavnoj saobraćajnici i otrovaće te moja cigareta?! Zar je moguće da stvarno misliš da bi ti se stan usmrdeo..i nisam odolela da ne spomenem mačku.
Kada sad bolje razmislim,najviše mi je smetalo to sa mačkom,ja trebam da trpim mačku, meni se kao gostu to nameće,a oni ne mogu da istrpe dim cigarete. Gde je tu objektivnost? Ok,neću da pušim,ali ti skloni mačku.
I priznajem,malo sam joj dokačila i muža...
Mislim da više nećemo razgovarati.
Vaša iskustva uvezi ovakvih situacija?

Oj, macka nije stetna za zdravlje kao cigarete :D:D:D
shalu na stranu, moja tetka se jezi macaka i kad dodje kod mene na kafu, ja se potrudim da sve mace sklonim u drugi dio stana...
ne volimo svi iste zivotinje :D

kao drugo, pusac sam, ali kad odem kod nepusaca na kafu, pitam da li mu smeta, ako smeta, ne zapalim tih 20ak minuta koliko uspijem ostati na kafici :D

trece, kad nepusac dodje kod mene, ako vani bas nije minus, svi dimimo, a prozor je otvoren...


draga anka, KOMPROMIS je rjesenje za sve...
btw, kontala sam ti krajem mjeseca poklonit jednu macu, al sreca pa si mi javila na vrijeme :D da ne ganjam maciji pasos :D
Ne bih se slozio da macka nije stetna kao i cigare. Zavisi od osobe do osobe. Nekome cigare manje skode a nekome vise, zavisno od metabolizma i gena generalno. A isto tako macke, ti mozda mozes nesvjesno progutati milion dlacica od macke i da ti nista ne bude a bilo je zilion slucajeva gdje su djeca i odrasli zestoko najebali kad progutaju macju dlaku pa cak i smrtno stradalih nakon komplikacija. Generalno misljenja sam da zivotinjama nije mjesto u stanu ili kuci. Ko nema uslove da drzi zivotinje ne treba ih maltretirati drzanjem u kuci. Zna se gdje je mjesto zivotinjama...Toliko
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#36

Post by BHG »

_BosanaC wrote:
BHG wrote:
_BosanaC wrote:Anka, svako u svojoj kuci barem ima pravo za svoja pravila. Niko ne kaze da je to s mackom u redu, cak suprotno, ali ne mozes ti u necijoj kuci da odredjujes pravila ili tjeras principe i inate. U svojoj kuci zapali regal ako hoces, a u tudjoj se nemoj hibretiti ako nekome smeta cigareta.

Ja sam jednom dopustio prijateljima, koji su bili vise dana kod mene, da zapale "po jednu". Nakon toga sam danima vjetrio jer se to pojedna svelo na po par steka bez ikakvog pardona, a od tada moj rodjeni otac izadje na terasu i zapali je ako mu je vec toliki ceif da je ispusi.

Sebe truj ako i koliko god hoces, ali postuj necije pravo da NE ZELI da bude trovan.

S druge strane, u stanu imam poprilicno velikog psa. Taj pas zivi tu. Sve koji dolaze upozorim na to, kada su gosti u kuci pas je po strani, ali da mi neko nakon upozorenja udje u kucu i kaze da ga svezem ili odvedem u drugu sobu jer ga se boji - moze slobodno izaci napolje iz kuce. Moja kuca - moja pravila.
a sta je sa ljudima alergicnim na dlake dzukela i macketina....nisi mi bas solidaran...jebote ima ljudi koji se boje...sto je to toliki problem...
kako bi bilo, recimo, da ti sjedis kod mene i pitas za wc a ja ti kazem nemoj pasha molim te...gadi mi se kad neko pisha u moju solju!!! haj sleti dole pa iza zgrade uz drvo... :D
Kao sto rekoh - uvjek imas dvije mogucnosti: da dodjes ili ne dodjes.

A sto se tog zadnjeg tice - u tudjoj kuci nikad, ali bas nikad, ne idem u WC osim ako nuzda nije tolika da nema teoretske sanse da izdrzim do kuce.

Ne znam sta si htjeo da kazes ovim primjerom - da ja trebam promjeniti svoje ponasanje iza svoja cetiri zida zbog nekog drugog? Pogotovo ako tom drugom direktno ne nanosim nikakvu stetu.
pa sad ti kazem...imas ljudi koji se boje zivotinja...to je oboljenje...ti im nebi izasao u susret samo zato sto je to tvoja kuca i imas svoja pravila???? tako i ja tebi mogu reci ako ti je tolika frka da nepishash, il nedaj boze sta drugo, u mom wc-u jer mi se gadi!!! :P
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#37

Post by Kwaheri »

Saian wrote:
zena wrote:
Saian wrote:ma mene u svemu ovom machka izludi, ima ljudi (ubrajam se u njih) koji ne mrze zivotinje, ali mrze preveliku prisnost sa zivotinjama, nazovite me paranoichnim, zadrtim, cistuncem, cjepidlakom ( u kontekstu zivotinjskih dlaka ispade ko igra rijechi :D), ali ja ne podnosim preveliku bliskost, ne pogresno sam se izrazio, ne bih imao nista protiv kad bi mi neko dao garanciju da cu izaci onakav kakav sam usao iz tog susreta sa zivotinjom, al mene izludjuje pomisao na zivotinjske dlake, miris, slinu, nesto sto skache po meni, za poloooodit . I onog sto rece da ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude mogu nazvati komotno ignorantnim :)
sajo jesi ti siguran da se zivotinja bojish :D :D
jel to ispadoh stidan :D :D :D , jel znas nekog ko stravu salijeva :D :D
Sajo stid i strah nisu isto... Ja vjerujem da si ti obrazli, sto no rec' stari svijet obrazli ili stidan. To je dobri nas Sajo olicenje normalna insana. Imati stida je kvalitet. Kakav je to insan koji ne drzi do svog obraza?

Nego ako se bojish... :D :D 'vako... ko shto pishesh... :D ne bi ti bilo na odmet da nekome odesh, da te srce đe ne strefi... :D :D kazu strah zna tako pristraviti, srce stane :D Za dalje info ti ne bi znala pitaj Klesara..
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#38

Post by _BosanaC »

BHG wrote:pa sad ti kazem...imas ljudi koji se boje zivotinja...to je oboljenje...ti im nebi izasao u susret zato sto je to tvoja kuca????
S jedne strane, ako se toliko boji da ne vjeruje ni meni ni psu koji lezi pet metara od njega i ne ferma ga ni pet posto jer spava - onda neka slobodno ne dolazi.

S druge strane, ja psu nikada, ali bas nikada, ne dozvoljavam da maltretira u kuci prvo mene, a posebno goste. Postar dolazi regularno, inkasatori za kablovsku. Ljudi udju u hodnik - njegovo se zna.

S trece strane, stanovi ljudi koji drze zivotinje obicno su (kazem obicno) cisci i uredniji od samoproklamisanih cistunaca. A ti razmisli sam zasto.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#39

Post by zena21 »

Strastveni sam pusac. Nisam cak nikad ni probala prestati...
Imam par prijatelja nepusaca, ali kada odem u posjetu, ne smeta im ako pusim. Bar tako kazu...

Najgori su oni sto su ostavili cigarete nakon godina i godina, pa onda sole pamet... te smrdi im, te stetno je... bla, bla :zzzz:

Naravno da bih postovala ako bi neko rekao da se u njihovoj kuci ne pusi, ali mislim da bi mi vec nakon 20 minuta stigao vazan telefonski poziv da hitno moram otici negdje... :oops: :D :D
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#40

Post by Drumer »

_BosanaC wrote:
BHG wrote:pa sad ti kazem...imas ljudi koji se boje zivotinja...to je oboljenje...ti im nebi izasao u susret zato sto je to tvoja kuca????
S jedne strane, ako se toliko boji da ne vjeruje ni meni ni psu koji lezi pet metara od njega i ne ferma ga ni pet posto jer spava - onda neka slobodno ne dolazi.

S druge strane, ja psu nikada, ali bas nikada, ne dozvoljavam da maltretira u kuci prvo mene, a posebno goste. Postar dolazi regularno, inkasatori za kablovsku. Ljudi udju u hodnik - njegovo se zna.

S trece strane, stanovi ljudi koji drze zivotinje obicno su (kazem obicno) cisci i uredniji od samoproklamisanih cistunaca. A ti razmisli sam zasto.
Zato sto moraju non stop da ciste nered koji zivotinje ostave, pa usput ociste i stan...Zivotinjama a pogotovu psima nije mjesto u stanu. To je za njih mucenje. A ljudi koji tvrde suprotno su tako u krivu.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#41

Post by zena21 »

....
Last edited by zena21 on 03/10/2006 14:32, edited 1 time in total.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#42

Post by Sarafcina »

Sarafcina wrote:ma fino... Anka.. jednom dodjes, sjednes pola sata... i onda kazes da moras da ides...

a bez cigare i sa mackom..jos da na rukama stojis izdrzaces od 21h do 23h ...
i sledeci put dodjes...kad prodaju macku, propuse se ili ako ti nesto aman treba...

ah da ...i da dodam :)
tvoji prijatelji su ili cudaci :)
ili nisi neki drag gost.

;)

normalni insani...nece nikada ni pitati da zapale u kuci u kojoj ima mala beba...normalni insani ce skloniti psa/macku u drugu sobu/vani ako znaju da smeta gostu....a nece ni dozvoliti da macka pridje gostu dok ovaj sam ne izrazi zelju... i tkoa :)

savjet :) ...mani se mahnitih insana :)
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#43

Post by sulesavic »

Pu¹im, to mi smeta na vi¹e naèina. Dva puta sam se na¹ao u Ankinoj situaciji - prvi put je bio prvi put (pomislio sam da je u pitanju splet okolnosti, zvijezde i tako to), drugi put sam shvatio da to nije sluèajnost. Ljudi nepu¹aèi, jednostavno, ne vole da im se pu¹i po kuæama.

®ivotinje po kuæi? Draga, Anka, tvoja radna kolegica nije vrijedna tvojih ¾ivaca. OK, postoji potreba za uspostavljanjem dobrih odnosa iz ovog ili iz onog razloga. Zato postoje restorani, kafiæi i slièna mjesta. Kolegica ne ¾eli da se socijalizira s tobom po javnim mjestima, a u kuæi ne ¾eli da ti pru¾i gostoprimstvo? Zna¹ ¹ta ti je èiniti...
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#44

Post by daduli_sa »

_BosanaC wrote:Anka, svako u svojoj kuci barem ima pravo za svoja pravila. Niko ne kaze da je to s mackom u redu, cak suprotno, ali ne mozes ti u necijoj kuci da odredjujes pravila ili tjeras principe i inate. U svojoj kuci zapali regal ako hoces, a u tudjoj se nemoj hibretiti ako nekome smeta cigareta.

Ja sam jednom dopustio prijateljima, koji su bili vise dana kod mene, da zapale "po jednu". Nakon toga sam danima vjetrio jer se to pojedna svelo na po par steka bez ikakvog pardona, a od tada moj rodjeni otac izadje na terasu i zapali je ako mu je vec toliki ceif da je ispusi.

Sebe truj ako i koliko god hoces, ali postuj necije pravo da NE ZELI da bude trovan.

S druge strane, u stanu imam poprilicno velikog psa. Taj pas zivi tu. Sve koji dolaze upozorim na to, kada su gosti u kuci pas je po strani, ali da mi neko nakon upozorenja udje u kucu i kaze da ga svezem ili odvedem u drugu sobu jer ga se boji - moze slobodno izaci napolje iz kuce. Moja kuca - moja pravila.
:faraon1:
Ako su nepusaci toliko tolerantni da na javnim mjestima ne mogu pusacima nista onda toliki stepen tolerancije treba da pokazu pusaci kada su na "suprotnoj" teritoriji.
Macka je nesto drugo, tu si bila u pravu i trebala si odmah traziti da je sklone od tebe. Tu nema sta ko da se ljuti.
User avatar
Sensei
Posts: 1062
Joined: 04/04/2005 19:01

#45

Post by Sensei »

zena i ja bili u gostima kod poznanika, a kako oni ne puse, ja sam ispostovao to, nisam zapalio i jedva smo ostali sat vremena.
nakon nekog vremena dolaze oni nama u posjetu i normalno, kafa, prica i ja vadim cigaru da zapalim, a gost meni sa visoka "zar ces to pusiti"... kako ih ne znam dobro kontam da nije ko bolestan, pa to i priupita. ma jok, znas pusenje nije zdravo, dim smrdi i uobicajeno, bla, bla... dobro, rekoh, ja uz kafu pusim, a osim toga moja slobodna volja kad cu zapaliti, a koliko je stetno pusenje znaju i vrpci na grani. e kad je lik skonto da od njegovog odvracanja nema nista, dobaci opet sa visoka "znas da te mogu tuziti zbog pusenja u mom prisustvu"!!! onda sam puko! zapalim cigaru, otvorim vrata i preporucim im da izadju nadisat se svjezeg zraka i da na moja vrata vise ne dolaze.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#46

Post by _BosanaC »

Drumer wrote:
_BosanaC wrote:
BHG wrote:pa sad ti kazem...imas ljudi koji se boje zivotinja...to je oboljenje...ti im nebi izasao u susret zato sto je to tvoja kuca????
S jedne strane, ako se toliko boji da ne vjeruje ni meni ni psu koji lezi pet metara od njega i ne ferma ga ni pet posto jer spava - onda neka slobodno ne dolazi.

S druge strane, ja psu nikada, ali bas nikada, ne dozvoljavam da maltretira u kuci prvo mene, a posebno goste. Postar dolazi regularno, inkasatori za kablovsku. Ljudi udju u hodnik - njegovo se zna.

S trece strane, stanovi ljudi koji drze zivotinje obicno su (kazem obicno) cisci i uredniji od samoproklamisanih cistunaca. A ti razmisli sam zasto.
Zato sto moraju non stop da ciste nered koji zivotinje ostave, pa usput ociste i stan...Zivotinjama a pogotovu psima nije mjesto u stanu. To je za njih mucenje. A ljudi koji tvrde suprotno su tako u krivu.
Bolje psa pustiti da luta po cesti nego ga dovesti kuci i nahraniti?

Mani te demagogije molim te...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#47

Post by sulesavic »

I jo¹ ne¹to. Pu¹aè sam kojem smeta tuði dim. Na isti naèin na koji mi smeta dim iz auspuha.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#48

Post by Sarafcina »

Sarafcina wrote:ma fino... Anka.. jednom dodjes, sjednes pola sata... i onda kazes da moras da ides...

a bez cigare i sa mackom..jos da na rukama stojis izdrzaces od 21h do 23h ...
i sledeci put dodjes...kad prodaju macku, propuse se ili ako ti nesto aman treba...
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#49

Post by Drumer »

_BosanaC wrote:
Drumer wrote:
_BosanaC wrote: S jedne strane, ako se toliko boji da ne vjeruje ni meni ni psu koji lezi pet metara od njega i ne ferma ga ni pet posto jer spava - onda neka slobodno ne dolazi.

S druge strane, ja psu nikada, ali bas nikada, ne dozvoljavam da maltretira u kuci prvo mene, a posebno goste. Postar dolazi regularno, inkasatori za kablovsku. Ljudi udju u hodnik - njegovo se zna.

S trece strane, stanovi ljudi koji drze zivotinje obicno su (kazem obicno) cisci i uredniji od samoproklamisanih cistunaca. A ti razmisli sam zasto.
Zato sto moraju non stop da ciste nered koji zivotinje ostave, pa usput ociste i stan...Zivotinjama a pogotovu psima nije mjesto u stanu. To je za njih mucenje. A ljudi koji tvrde suprotno su tako u krivu.
Bolje psa pustiti da luta po cesti nego ga dovesti kuci i nahraniti?

Mani te demagogije molim te...
Nahraniti ga jedno, a drzati u kuci/stanu drugo. Ako nemas veliku avliju pusti pse na miru...A isto tako je bas super stvar drzati zivotinje u ZOO vrtovima... :roll:
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#50

Post by Kwaheri »

Sensei wrote:zena i ja bili u gostima kod poznanika, a kako oni ne puse, ja sam ispostovao to, nisam zapalio i jedva smo ostali sat vremena.
nakon nekog vremena dolaze oni nama u posjetu i normalno, kafa, prica i ja vadim cigaru da zapalim, a gost meni sa visoka "zar ces to pusiti"... kako ih ne znam dobro kontam da nije ko bolestan, pa to i priupita. ma jok, znas pusenje nije zdravo, dim smrdi i uobicajeno, bla, bla... dobro, rekoh, ja uz kafu pusim, a osim toga moja slobodna volja kad cu zapaliti, a koliko je stetno pusenje znaju i vrpci na grani. e kad je lik skonto da od njegovog odvracanja nema nista, dobaci opet sa visoka "znas da te mogu tuziti zbog pusenja u mom prisustvu"!!! onda sam puko! zapalim cigaru, otvorim vrata i preporucim im da izadju nadisat se svjezeg zraka i da na moja vrata vise ne dolaze.

:lol: :lol:

e dobro ovo je vec pretjerivanje...
Post Reply