Punomoc - problem!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
1987

#1 Punomoc - problem!

Post by 1987 » 10/07/2011 13:41

Zamolio bih za pomoc, mozda neko zna.

maloljetan,bosanski drzavljanin, a trenutno sam u Srbiji. Htio bih da busom odem na Sarajevo Orebro.. Normalno, bez roditelja valjda treba punomoc. Da sam u BiH logicno vadim u svom gradu, opstini sudu il sta vec.. a da li uopste postoji mogucnost tako nesto izvaditi kada boravis u drugoj drzavi? Odnosno, iz te druge drzave (u ovom slucaju Srbije) dok su ti roditelju u istoj putovati u svoju i vratiti se nazad u Srbiju?Pitao sam one na granici, ali u njihovom stilu dobio sam nekakav odvratan odgovor,krkanski, u stilu Dodika.. pogotovo sad provociraju dok se desava sve ovo oko Srebrenice..

Hvala unaprijed !
Last edited by 1987 on 10/07/2011 14:11, edited 1 time in total.

Privatna poruka
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#2 Re: Punomoc - problem!

Post by Privatna poruka » 10/07/2011 14:05

Koliko sam ja tebe shvatio ti si u Srbiji a mjesto prebivalista ti je ovdje...a i roditelji su ti tamo...jedino mozes poslati onoga ko ce te voditi, odnosno na koga ce biti saglasnost, da to ispita u opcini...mozda moze da se ovjeri tamo pa da se faxira ovamo.

Dakle prinicip ovakakv, treba ti neko saglasnost na nekoga da te prevede u Bosnu pa saglasnost da te neko vodi u Orebro. Sve to moraju potpisati tvoji roditelji i ljudi koji te vode...najbolje ce ti reci opcina tvog prebivalista...jer si Hordas ja cu ti sutra otici u opcinu ako nemas nikoga da ode
Last edited by Privatna poruka on 10/07/2011 14:10, edited 1 time in total.

1987

#3 Re: Punomoc - problem!

Post by 1987 » 10/07/2011 14:10

Privatna poruka wrote:Koliko sam ja tebe shvatio ti si u Srbiji a mjesto prebivalista ti je ovdje...a i roditelji su ti tamo...jedino mozes poslati onoga ko ce te voditi, odnosno na koga ce biti saglasnost, da to ispita u opcini...mozda moze da se ovjeri tamo pa da se faxira ovamo.

Dakle prinicip ovakakv, treba ti neko saglasnost na nekoga da te prevede u Bosnu pa saglasnost da te neko vodi u Orebro. Sve to moraju potpisati svoji roditelji i ljudi koji te vode...najbolje ce ti reci opcina tvog prebivalista...jer si Hordas ja cu ti sutra otici u opcinu ako nemas nikoga da ode
Ja sam u Srbiji kod dede i nane,roditelji su sa mnom ovdje i preveli su me preko granice. E sad, stari nema volje da me vozi na tekmu pa je ovo jedino rjesenje.. :oops:

Nisam se dobro izrazio, ZELIM DA IDEM NA OREBRO, UTAKMICU, u Sarajevo 21., a ne u svedski grad :)

Privatna poruka
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#4 Re: Punomoc - problem!

Post by Privatna poruka » 10/07/2011 14:13

1987 wrote:
Privatna poruka wrote:Koliko sam ja tebe shvatio ti si u Srbiji a mjesto prebivalista ti je ovdje...a i roditelji su ti tamo...jedino mozes poslati onoga ko ce te voditi, odnosno na koga ce biti saglasnost, da to ispita u opcini...mozda moze da se ovjeri tamo pa da se faxira ovamo.

Dakle prinicip ovakakv, treba ti neko saglasnost na nekoga da te prevede u Bosnu pa saglasnost da te neko vodi u Orebro. Sve to moraju potpisati svoji roditelji i ljudi koji te vode...najbolje ce ti reci opcina tvog prebivalista...jer si Hordas ja cu ti sutra otici u opcinu ako nemas nikoga da ode
Ja sam u Srbiji kod dede i nane,roditelji su sa mnom ovdje i preveli su me preko granice. E sad, stari nema volje da me vozi na tekmu pa je ovo jedino rjesenje.. :oops:

Nisam se dobro izrazio, ZELIM DA IDEM NA OREBRO, UTAKMICU, u Sarajevo 21., a ne u svedski grad :)
Aha pa tako reci :D Nista zamolis starog da te odvuce do granice i kad udjes u BiH ganjaj autobuse :P salim se sve i da izganjas punomoc neko punoljetan mora to da preuzme dakle prvi korak ti je da nadjes nekog punoljetnog da ide s tobom :D

1987

#5 Re: Punomoc - problem!

Post by 1987 » 10/07/2011 14:15

Privatna poruka wrote:
1987 wrote:

Aha pa tako reci :D Nista zamolis starog da te odvuce do granice i kad udjes u BiH ganjaj autobuse :P salim se sve i da izganjas punomoc neko punoljetan mora to da preuzme dakle prvi korak ti je da nadjes nekog punoljetnog da ide s tobom :D
Dobro,eto recimo da imam nekoga punoljetnog ko je spreman da me vodi. Tu punomoc sad znaci trebam OVDJE da ganjam, nista u BiH ?

Hvala brate :thumbup:

Privatna poruka

#6 Re: Punomoc - problem!

Post by Privatna poruka » 10/07/2011 14:21

Ne ne, pazi vi ste drzavljani BiH i da bi ti kao maloljetan mogao napustiti drzavu i uci u nju punomoc mora biti izdata ovdje. Punomoc moraju potpisati oba roditelja i biti prisutna tu to je malo zajebano, ali treba otici u opcinu tvog prebivalista i pitati moze li se dati saglasnost koju bi tvoji roditelji napisali u Srbiji i ovjerili kod advokata, notara ili slicno pa da je faksiraju opcini u Sarajevu. Koja ti je opcina prebivalista?

I da postoji opcija da sjednes na autobus pasos u ruke i molis boga da te ne peglaju (ja sam jednom tako prosao na more drugi put su me vratili :D ) mada ti to ne preporucujem

amrica

#7 Re: Punomoc - problem!

Post by amrica » 10/07/2011 15:55

a bh ambasada u bg? jesi li njih zvao?

Post Reply