PUNJENJE KLIME

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#601 Re: PUNJENJE KLIME

Post by dugonja »

nisi pažljivo čito, poslije te recikliže tog ljeta prije 2 godine klima jeste uistinu bolje hladila

problem je nastao idućeg ljeta jer je plin djelomično iscurio, taman toliko da nije hladila uopšte a u dva pokušaja za ove dvije godine nisu uspjeli naći gdje je curenje, tačnije u motornom prostoru nije, odnosno ostaje samo unutra na skupom isparivaču, što se apsolutno ne isplati niti raskopavat instrument tablu niti plaćati zamjenu skupog isparivača
User avatar
Truba
Posts: 81580
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#602 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Truba »

Puklo crevo pa malo curi kod mene
Zato treba puniti svake godine
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#604 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Naslovnica »

Kod mene zadnjih nekoliko dana klima ne radi kako treba, ali samo popodne, kada upekne mađar. Hladi ona, ali cca 50% kako bi trebalo.
Probam je ujutro, drama hladi, ledi, sve OK.
Uđem u tunel 1.Mart, unutra je plaho hladnije, odmah osjetim kako počne bolje da radi.
Znači, samo kada je ova vrelina.
Pišnula?
:?
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#605 Re: PUNJENJE KLIME

Post by konektovan »

Naslovnica wrote:Kod mene zadnjih nekoliko dana klima ne radi kako treba, ali samo popodne, kada upekne mađar. Hladi ona, ali cca 50% kako bi trebalo.
Probam je ujutro, drama hladi, ledi, sve OK.
Uđem u tunel 1.Mart, unutra je plaho hladnije, odmah osjetim kako počne bolje da radi.
Znači, samo kada je ova vrelina.
Pišnula?
:?

I klima ima svoj limit, i kod mene slicno kako ove temperature pice oko 30 i vise. Nisam je servisirao, skoro 8 godina, mozda je i to uzrok?! :D
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#606 Re: PUNJENJE KLIME

Post by AmirBaa »

pozdrav ljudi, imam problema sa klimom na scenicu 2009. U Gumi M 5 puta bio, zamijenili hladnjak, zavrnuli ovo, zavrnuli ono, i evo danas opet puse samo toplo. Kakvu preporuku imate u Sarajevu, gdje da odvezem auto ? Kakav je ovaj centar neki u Alipasinoj ako zna ko ? Ili da idem u Butmir ?
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#607 Re: PUNJENJE KLIME

Post by konektovan »

AmirBaa wrote:pozdrav ljudi, imam problema sa klimom na scenicu 2009. U Gumi M 5 puta bio, zamijenili hladnjak, zavrnuli ovo, zavrnuli ono, i evo danas opet puse samo toplo. Kakvu preporuku imate u Sarajevu, gdje da odvezem auto ? Kakav je ovaj centar neki u Alipasinoj ako zna ko ? Ili da idem u Butmir ?
Mozda u klima centar butmir ipak.....
hedin
Posts: 2
Joined: 11/06/2018 13:40

#608 Re: PUNJENJE KLIME

Post by hedin »

Ima u Klima centru, Butmir jedan primitivac Kemo se zove, kaže da je gazda, a vjerovatno je i divljak čim se prema starijim od njega i sl. ljudima tako ponaša, bez ikakvog povoda, bahato, ismijavajuće, arogantan, valjda imaju posla pa im se može, jedino znaju napunit klimu čim curi onda kreiraju i izmišljaju bajke, prosipaju veliku nauku, ocjene kvar bez gledanja, da tu ima mnogo posla, da ti izmame što više novca, te staro je vozilo, te moramo to napuniti više puta, poskidati sve i svašta malte ne svemirski brod pravi, a istina je da želi da izmami što više novca, npr 200KM i ne garantuje rezultat. A još te nakudi da ništa ne znaš, pa naravno jer mi nije struka, al eto čim ne zna onda napada vlastite klijente, hoće novac, a pljuje mušterije. Primitivac!! Jadni ljudi šta će moraju mu doći. Ne bi ga nikome preporučio više, a došao sam sa preporukom. Zaobići ga u širokom luku. Kad mu opadne posao cviliće ko ker. Papak je to!! Drugi momci što rade tamo su bili fer al Kemo, kasnije i tkzv Ćelo mu se pridružio derući se iz svog boxa, "Ako ti se ne sviđa što dolaziš." Iako je taj prvi put bio ok, izgleda da im malo fali da počnu da te pljuju, moraš biti mrav kad dođeš kod njih. Najgore je kad papka ponese lova, tad su najgori, a kad nemaju molećivim tonom se obraćaju. Ne kaže se džabe ne pomaži papka nego ga gurni da još više potone. Mnogo je pismeniji i kulturniji Ićindić koji je taj kvar napravio po veoma povoljnoj duplo nižoj cijeni i ono što kaže to je tako, a i pristojno se ophodi prema klijentima. Klima centar više NIKAD!! Nadam se da će se neka inspekcija pozabaviti njihovim radom!!
Last edited by hedin on 08/08/2018 17:46, edited 1 time in total.
hedin
Posts: 2
Joined: 11/06/2018 13:40

#609 Re: PUNJENJE KLIME

Post by hedin »

Komel klima, išao godinama na punjenje bilo ok, ali kad je došlo do curenja nisu mogli ustanoviti ništa jednostavno ti uzeli novac, nisu ništa napravili, kažu da ne znaju to, preporuče te tvom majstoru, eejj, kažu nama je to veliki posao, a neki mlađi došli, valjda pojma nemaju čim su takvi, još ti u istoj radnji jedan prodaje bateriju za alarm za 7KM, a drugi 10KM. Dao bi tih deset nego slučajno se zateko drugi, reko da ti platim bateriju, kaže sedam KM. E kako im više vjerovati, ma nema sve go lopov, šta je ovo Bože dragi.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#610 Re: PUNJENJE KLIME

Post by 530i »

Kako si Ićindiću, šta ima? :D
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#611 Re: PUNJENJE KLIME

Post by golfiista »

hedin wrote:Komel klima, išao godinama na punjenje bilo ok, ali kad je došlo do curenja nisu mogli ustanoviti ništa jednostavno ti uzeli novac, nisu ništa napravili, kažu da ne znaju to, preporuče te tvom majstoru, eejj, kažu nama je to veliki posao, a neki mlađi došli, valjda pojma nemaju čim su takvi, još ti u istoj radnji jedan prodaje bateriju za alarm za 7KM, a drugi 10KM. Dao bi tih deset nego slučajno se zateko drugi, reko da ti platim bateriju, kaže sedam KM. E kako im više vjerovati, ma nema sve go lopov, šta je ovo Bože dragi.
Ne znam.fkt sta je problem za uslugu ili kupljenu stvar traziti fiskalni racun? Ne znam kako mislite kasnije reklamirati uslugu, bez racuna? Nemojte biti naivni papcii koje uzimaju jos veci papci.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#612 Re: PUNJENJE KLIME

Post by AmirBaa »

Sarajmen wrote:Image

Ako negdje u sistemu curi , jedno od rješenja je i ovo sredstvo za začepljavanje svih sitnijih mjesta gdje curi. Kažem jedno od rješenja, a u određenim prilikama je i najbolje, ono koje se najviše isplati. Cijena za ovu uslugu se naplaćuje 50 km.
je li ovo sam stavis ili kod majstora ?
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#613 Re: PUNJENJE KLIME

Post by AmirBaa »

meni danas u komelu rekose da je otisao unutrasnji isparivac klime i da se treba citava tabla skinuti, sto kosta bas puno para (same ruke 300 KM). Pa cu probati u gumu M na nedzaricima otici da vidim sta oni imaju reci :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#614 Re: PUNJENJE KLIME

Post by amar1994 »

AmirBaa wrote:meni danas u komelu rekose da je otisao unutrasnji isparivac klime i da se treba citava tabla skinuti, sto kosta bas puno para (same ruke 300 KM). Pa cu probati u gumu M na nedzaricima otici da vidim sta oni imaju reci :roll:
Moj savjet , kupi isparivac negdje i vozi ga u ovlasteni :thumbup:

Jedino oni imaju sheme kako , sta i kojim redoaljedom se rastavlja , takodje se imas kome zalit ako nesto slome ili zajebu :)

Ps. Naplatit ti smiju samo po fabrickoj normi , bez obzira koliko ostanu radit na autu :wink:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#615 Re: PUNJENJE KLIME

Post by golfiista »

amar1994 wrote:
AmirBaa wrote:meni danas u komelu rekose da je otisao unutrasnji isparivac klime i da se treba citava tabla skinuti, sto kosta bas puno para (same ruke 300 KM). Pa cu probati u gumu M na nedzaricima otici da vidim sta oni imaju reci :roll:
Moj savjet , kupi isparivac negdje i vozi ga u ovlasteni :thumbup:

Jedino oni imaju sheme kako , sta i kojim redoaljedom se rastavlja , takodje se imas kome zalit ako nesto slome ili zajebu :)

Ps. Naplatit ti smiju samo po fabrickoj normi , bez obzira koliko ostanu radit na autu :wink:
Ja sam u vlastitoj reziji mijenjao mali hladnjak na audiju a4 b5 nekad 2006.g.. prava zajebancija, cijela tabla mora vani. Na kraju je ostao samo jedan saraf viska i to od one metalne sine koja sluzi za zastitu putnika u slucaju.frontalnog sudara, :mrgreen: , ostalo je vraceno na svoje mjesto. Cijeli postupak trajao oko 15 sati.

Savjet, mijenjajte rashladnu tekucinu prema uputama, i ne sipajte obicnu vodu, samo destilovanu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#616 Re: PUNJENJE KLIME

Post by amar1994 »

golfiista wrote:
Ja sam u vlastitoj reziji mijenjao mali hladnjak na audiju a4 b5 nekad 2006.g.. prava zajebancija, cijela tabla mora vani. Na kraju je ostao samo jedan saraf viska i to od one metalne sine koja sluzi za zastitu putnika u slucaju.frontalnog sudara, :mrgreen: , ostalo je vraceno na svoje mjesto. Cijeli postupak trajao oko 15 sati.

Savjet, mijenjajte rashladnu tekucinu prema uputama, i ne sipajte obicnu vodu, samo destilovanu.
To se ne mijenja nikad , samo se dosipa :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#617 Re: PUNJENJE KLIME

Post by bitanga_sa_otesa »

golfiista wrote: i ne sipajte obicnu vodu, samo destilovanu.
obicna voda nema veze s tim sto se raspadaju plasticni grijaci kabine poyyy
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#618 Re: PUNJENJE KLIME

Post by golfiista »

bitanga_sa_otesa wrote:
golfiista wrote: i ne sipajte obicnu vodu, samo destilovanu.
obicna voda nema veze s tim sto se raspadaju plasticni grijaci kabine poyyy
Pa sad vidi, kada sam izvadio taj mali hladnjak, isti je bio zacepljen, pun mulja, kamenca i pijeska, tako da voda nije mogla nesmetano cirkulisati. Sta je sipao prethodni vlasnik, ne znam stvarno, mada auto nije bio mnogo star, tek nepunih 7 godina.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#619 Re: PUNJENJE KLIME

Post by bitanga_sa_otesa »

golfiista wrote:
Pa sad vidi, kada sam izvadio taj mali hladnjak, isti je bio zacepljen, pun mulja, kamenca i pijeska, tako da voda nije mogla nesmetano cirkulisati. Sta je sipao prethodni vlasnik, ne znam stvarno, mada auto nije bio mnogo star, tek nepunih 7 godina.
nije to hladnjak.... ne hladi on ,vec grije....
a sta su sipali???
Image
Image
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#620 Re: PUNJENJE KLIME

Post by golfiista »

bitanga_sa_otesa wrote:
golfiista wrote:
Pa sad vidi, kada sam izvadio taj mali hladnjak, isti je bio zacepljen, pun mulja, kamenca i pijeska, tako da voda nije mogla nesmetano cirkulisati. Sta je sipao prethodni vlasnik, ne znam stvarno, mada auto nije bio mnogo star, tek nepunih 7 godina.
nije to hladnjak.... ne hladi on ,vec grije....
a sta su sipali???
Image
Image
Grohotom se smijem. Pisem i govorim iz licnog iskustva, mouda nekome pomogne, trolanje ne pomaze nikome.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#621 Re: PUNJENJE KLIME

Post by bitanga_sa_otesa »

golfiista wrote:
Grohotom se smijem. Pisem i govorim iz licnog iskustva, mouda nekome pomogne, trolanje ne pomaze nikome.
pa smij se grohotom na svoje gluposti....nauci sta je grijac,a sta hladnjak....kakvo trolanje????ja pisem iz iskustva koje je vece od tvog 100x .... papani nema sta ne sipaju samo da ne bi dali pare za hladnjake,posude,crijeva,majstora....ne mozes se nagledat za 3 zivota cega sam se ja nagledao....
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#622 Re: PUNJENJE KLIME

Post by golfiista »

bitanga_sa_otesa wrote:
golfiista wrote:
Grohotom se smijem. Pisem i govorim iz licnog iskustva, mouda nekome pomogne, trolanje ne pomaze nikome.
pa smij se grohotom na svoje gluposti....nauci sta je grijac,a sta hladnjak....kakvo trolanje????ja pisem iz iskustva koje je vece od tvog 100x .... papani nema sta ne sipaju samo da ne bi dali pare za hladnjake,posude,crijeva,majstora....ne mozes se nagledat za 3 zivota cega sam se ja nagledao....
Kakve bolan gluposti. Kakve veze ima sta je grijac, a sta hladnjak, fokus je bio na zahvatu koji moras obaviti da bi otklonio kvar, ne na samom kvaru. Sto se tice iskustva u kanalu, tog imam vrlo malo i tu si 100% u pravu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#623 Re: PUNJENJE KLIME

Post by bitanga_sa_otesa »

golfiista wrote:
Kakve bolan gluposti. Kakve veze ima sta je grijac, a sta hladnjak, fokus je bio na zahvatu koji moras obaviti da bi otklonio kvar, ne na samom kvaru. Sto se tice iskustva u kanalu, tog imam vrlo malo i tu si 100% u pravu.
pa ima veze,hladno i vruce su 2 razlicita pojma... pogresno pises i onda svi pogresno nauce...kad nema veze volis li vruc sladoled? ili hladne cevape??
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#624 Re: PUNJENJE KLIME

Post by golfiista »

bitanga_sa_otesa wrote:
golfiista wrote:
Kakve bolan gluposti. Kakve veze ima sta je grijac, a sta hladnjak, fokus je bio na zahvatu koji moras obaviti da bi otklonio kvar, ne na samom kvaru. Sto se tice iskustva u kanalu, tog imam vrlo malo i tu si 100% u pravu.
pa ima veze,hladno i vruce su 2 razlicita pojma... pogresno pises i onda svi pogresno nauce...kad nema veze volis li vruc sladoled? ili hladne cevape??
Pa ako nema cirkulacije vode kroz mali hladnjak valjda cijeli sistem grijanja, odnosno hlađenja ne funkcionise dobro?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#625 Re: PUNJENJE KLIME

Post by bitanga_sa_otesa »

golfiista wrote: mali hladnjak
nemam volje vise stvarno...
Post Reply