PUNJENJE KLIME

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#26 Re: PUNJENJE KLIME

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

karanana wrote:da se nadovezem jer imam pitanje: jednostavno osjecam da mi klima ne hladi kako bi trebala. nariktam je na cetvorku i hladi kao kod nekog drugog na kecu ili dvici. da li je ovo najvjerovatnije uslijed praznjenja freona i jeli mislite da bi punjenje rjesilo problem?

A šta misliš da uzmeš jedan dobar šlauf (NE miniwash) i dobro ispereš izmjenjivač od klime (negdje je kod hladnjaka) Iznedadit ćeš se šta sve voda istjera.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#27 Re: PUNJENJE KLIME

Post by karanana »

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:
karanana wrote:da se nadovezem jer imam pitanje: jednostavno osjecam da mi klima ne hladi kako bi trebala. nariktam je na cetvorku i hladi kao kod nekog drugog na kecu ili dvici. da li je ovo najvjerovatnije uslijed praznjenja freona i jeli mislite da bi punjenje rjesilo problem?

A šta misliš da uzmeš jedan dobar šlauf (NE miniwash) i dobro ispereš izmjenjivač od klime (negdje je kod hladnjaka) Iznedadit ćeš se šta sve voda istjera.
pa mogo bi probat i to. sljedeci put kad odem u praonicu reci cu im da onim jakim shmrkom profuraju i tuda.
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#28 Re: PUNJENJE KLIME

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Ne wash aparat - iskrivit će lamele ili ne daj Bože slomiti što god. Samo dobar šlauf.
s_bjelava
Posts: 285
Joined: 27/07/2008 17:40

#29 Re: PUNJENJE KLIME

Post by s_bjelava »

h2o wrote:Klima centar u Butmiru. Ja sam vario hladnjak od klime u subotu. Varenje sa punjenjem sistema 160 KM. Da li je to sada skupo ili ne vidi sam. Meni djeluju momci skroz OK.

Klima centar u Butmiru je najprofesionalniji servis koji sam ja kod nas vidio.
Ljetos sam vozio amidzinog passata na popravak i bio vrlo ugodno iznenadjen kvalitetom popravke i odnosom prema musteriji.
Nesta mu je klima kasljala, nazvao sam ljude, rekli mi kad da dodjem, primili me u minutu i za kratko vrijeme zavrsili posao. Da li su skupi ili ne to ne znam, ja se u principu jezim od jeftinih majstora, daleko im kuca bila od moje.
Od sveg srca bih preporucio Klima Centar za sve opravke, koliko sam razumio oni rade i sve ostalo, pored klime njihova specijalnost je i auto elektrika.
:thumbup:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#30 Re: PUNJENJE KLIME

Post by johntra »

Da malo izvadimo temu iz nafatlina...Šta je sa varenjem alu cijevi od klima sistema...kod mene ima problem puknuća jednog alu sastava od sistema...izgleda vrlo jednostavno za zavariti, ako se, naravno to može uraditi...inače, čitavo crijevo sa sastavcima u ovlaštenom servisu je 215 KM, nije mi to puno, možda čak to i uradim, ali bih volio da li se sa ovim može šta uraditi...da li rade ovi iz Butmira to?
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#31 Re: PUNJENJE KLIME

Post by citroen »

johntra wrote:Da malo izvadimo temu iz nafatlina...Šta je sa varenjem alu cijevi od klima sistema...kod mene ima problem puknuća jednog alu sastava od sistema...izgleda vrlo jednostavno za zavariti, ako se, naravno to može uraditi...inače, čitavo crijevo sa sastavcima u ovlaštenom servisu je 215 KM, nije mi to puno, možda čak to i uradim, ali bih volio da li se sa ovim može šta uraditi...da li rade ovi iz Butmira to?
Probaj kod cele u butmiru(klima centar)mom starom su nesto varili ili kod Icindica,isto u butmiru,elektricar poznati koji sa svojim sinovima radi od nedavno i servisiranje klima uredjaja i bas u njihovom oglasu sam vidio da rade i varenje,pa eto izgleda butmir stvarno posrade klima centar
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#32 Re: PUNJENJE KLIME

Post by iceman2010 »

Meni klima ne hladi nikako. Puse, ali topao zrak. Isto kao da usisava zrak s vana i raspuhuje ga. Ustvari kad vozim brze ko malo i hladi (logicno). Imam renault clio-a II 2002 godiste ako je to relevantno za pricu.

Auto sam kupio ovakvo prosle godine u oktobru. Bilo sve ostalo uredu, a cijena povoljna, pa sam misli hajde sredicu klimu, nemoze me to puno doci :-D
Duge
Posts: 456
Joined: 10/11/2008 19:55

#33 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Duge »

iceman2010 wrote:Meni klima ne hladi nikako. Puse, ali topao zrak. Isto kao da usisava zrak s vana i raspuhuje ga. Ustvari kad vozim brze ko malo i hladi (logicno). Imam renault clio-a II 2002 godiste ako je to relevantno za pricu.

Auto sam kupio ovakvo prosle godine u oktobru. Bilo sve ostalo uredu, a cijena povoljna, pa sam misli hajde sredicu klimu, nemoze me to puno doci :-D
I meni je bio isti slucaj sa Meganom. Otisao u klima centar u butmiru, napunili klimu i problem rijesen
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#34 Re: PUNJENJE KLIME

Post by iceman2010 »

Duge wrote:
iceman2010 wrote:Meni klima ne hladi nikako. Puse, ali topao zrak. Isto kao da usisava zrak s vana i raspuhuje ga. Ustvari kad vozim brze ko malo i hladi (logicno). Imam renault clio-a II 2002 godiste ako je to relevantno za pricu.

Auto sam kupio ovakvo prosle godine u oktobru. Bilo sve ostalo uredu, a cijena povoljna, pa sam misli hajde sredicu klimu, nemoze me to puno doci :-D
I meni je bio isti slucaj sa Meganom. Otisao u klima centar u butmiru, napunili klimu i problem rijesen
Ok bude li samo to bicu prezadovoljan. Samo da ne bude nesto ozbiljnije.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#35 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Skyfox »

Meni se desava na Tipu kad upalim klimu imam osjecaj kao da auto blago koci, prilikom mjenjanja brzina, cim ugasim klimu problem nestaje, sta bi mogao biti uzrok?
ananas10
Posts: 71
Joined: 10/05/2010 13:37

#36 Re: PUNJENJE KLIME

Post by ananas10 »

Zna li neko gdje ima dobar majstor za klime u Zenici?
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#37 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Desert Wind »

Skyfox wrote:Meni se desava na Tipu kad upalim klimu imam osjecaj kao da auto blago koci, prilikom mjenjanja brzina, cim ugasim klimu problem nestaje, sta bi mogao biti uzrok?
Pa dio snage motora ode na kompresor jbiga - to su stari sistemi i puno vise snage motora i losije rjeseni sistemi hladjenja nego danasnji,.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#38 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Skyfox »

Desert Wind wrote:
Skyfox wrote:Meni se desava na Tipu kad upalim klimu imam osjecaj kao da auto blago koci, prilikom mjenjanja brzina, cim ugasim klimu problem nestaje, sta bi mogao biti uzrok?
Pa dio snage motora ode na kompresor jbiga - to su stari sistemi i puno vise snage motora i losije rjeseni sistemi hladjenja nego danasnji,.
ok... tnx
ljudozder
Posts: 257
Joined: 05/06/2010 01:12

#39 Re: PUNJENJE KLIME

Post by ljudozder »

Koje posljedice moje vozilo može snositi ako sam nekoliko mjeseci koristio klimu, ne znajući da unutra uopšte nema filtera, što sam otkrio tek prije 2-3 dana :D Šta eventualno može otić?
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#40 Re: PUNJENJE KLIME

Post by shlauf »

ljudozder wrote:Koje posljedice moje vozilo može snositi ako sam nekoliko mjeseci koristio klimu, ne znajući da unutra uopšte nema filtera, što sam otkrio tek prije 2-3 dana :D Šta eventualno može otić?
Samo tvoji sinusi a autu neće biti ništa :lol: A hladi dobro, jelde ???? :thumbup:

Aleee aleeeeeeeeeeee :dance:
ljudozder
Posts: 257
Joined: 05/06/2010 01:12

#41 Re: PUNJENJE KLIME

Post by ljudozder »

shlauf wrote:
ljudozder wrote:Koje posljedice moje vozilo može snositi ako sam nekoliko mjeseci koristio klimu, ne znajući da unutra uopšte nema filtera, što sam otkrio tek prije 2-3 dana :D Šta eventualno može otić?
Samo tvoji sinusi a autu neće biti ništa :lol: A hladi dobro, jelde ???? :thumbup:

Aleee aleeeeeeeeeeee :dance:
hladi jbg, šta ja znam :D Ma isprepadaše me ovi "majstori" kažu začepiće se isparivač, pod hitno to mijenjaj...
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#42 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Miki123 »

Izvinjavam se što dižem temu, ali me interesuje ima li neko broj ovog ajdina u zenici i gdje mu se nalazi radnja?
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#43 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Zvek »

Meni kad upalim klimu na lijevoj strani puše toplo a na desnoj ništa. Vjerovatno filteri i punjenje rješavaju problem.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#44 Re: PUNJENJE KLIME

Post by motorola01 »

Miki123 wrote:Izvinjavam se što dižem temu, ali me interesuje ima li neko broj ovog ajdina u zenici i gdje mu se nalazi radnja?
Kako se preziva taj Ajdin?Ako je to onaj na bristu i radnja mu se nalazi na desnoj strani puta za Tetovo,bjezi od njega.On ti veze nema sa popravkama klime.Nekome je od moje familije tri puta pravio klimu(na A4) i nije je nikad napravio.
ps.Na bristu imas isto covjeka koji puni klime.On ti se nalazi na lijevoj strani puta za Tetovo,ali mislim da on samo puni klime.

Mene zanima nesto drugo u vezi klime.Bila je nedavno tema u vezi punjenja klime i zanima me taj covjek sto u Sarajevu puni klime.Neko je spomenuo cijenu od 80KM,pa mene zanima sta sve ulazi u tih 80KM.Ovaj covjek u Zenici za 70 KM samo puni klimu,a koliko se sjecam taj u Sarajevu za 80KM i dezinfikuje i ono sto je jako vazno,dosipa ulje u kompresor klime(ako se dobro sjecam)..Ima li ko da potvrdi ovu informaciju???
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#45 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Miki123 »

Zvek wrote:Meni kad upalim klimu na lijevoj strani puše toplo a na desnoj ništa. Vjerovatno filteri i punjenje rješavaju problem.
I kod mene je tako bilo, s tim da na desnu ne puše ništa. Otišo flap i zatvorio neki dotok zraka u desnu stranu. Moro komplet ploču skidat, radio, navigaciju, board computer.. :?

Ima li neko iskustva sa onim u vitezu, prije fisa poslije semafora?
ajdin_ze
Posts: 48
Joined: 18/08/2004 18:03
Location: Zenica

#46 Re: PUNJENJE KLIME

Post by ajdin_ze »

Nekakvih komenatara na moj racun od nekakvih nepoznatih ljudi preko nekog rodjaka.
Ako sam ja pravio i ako je do onoga sto sam ja radio ako sam uopste ja radio reci slobodno nekom rodjaku nek dodje ja cu djaba raditi ponovo jer stojim iza svog posla.Takodje tvoja konstatacija da nigje veze nemam sa popravkom klima a ja samo to i radim i to vec 11 godina i prvi servis samo za klime u citavoj BiH.
Da neulazim u raspravu bezveze evo da ti napisem sta dobijes za koliko novaca da dalje nesiris nebuloze bezveze.

70 km - ispitivanje sistema plina,ispiranje sistema plina,zamjena ulja u kompresoru,sipanje UV tecnosti,punjenje plina,
za nove modele renoa brisanje memorije gresaka klime(nece upaliti kompresor u 90% slucajeva dok se ne uradi)
15 km - dezinfekcija ventilacionih kanala(cudan smrad pri paljenju ili gasenju klime)
15 km - jedan var na aluminijskom crijevu ili hladnjaku(za vise rupa cijena po varu pada)
20 km - ispitivanje sistema ako musterija nezeli da kod nas popravlja nadjeni kvar

Svi dalji radovi su stvar dogovora jer ja na autu neradim nista niti mjenjam ista dok ne kontaktiram vlasnika i nejavim cijenu.
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#47 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Miki123 »

Imaš li kakav broj telefona?
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#48 Re: PUNJENJE KLIME

Post by motorola01 »

ajdin_ze wrote:Nekakvih komenatara na moj racun od nekakvih nepoznatih ljudi preko nekog rodjaka.
Ako sam ja pravio i ako je do onoga sto sam ja radio ako sam uopste ja radio reci slobodno nekom rodjaku nek dodje ja cu djaba raditi ponovo jer stojim iza svog posla.Takodje tvoja konstatacija da nigje veze nemam sa popravkom klima a ja samo to i radim i to vec 11 godina i prvi servis samo za klime u citavoj BiH.
Da neulazim u raspravu bezveze evo da ti napisem sta dobijes za koliko novaca da dalje nesiris nebuloze bezveze.

70 km - ispitivanje sistema plina,ispiranje sistema plina,zamjena ulja u kompresoru,sipanje UV tecnosti,punjenje plina,
za nove modele renoa brisanje memorije gresaka klime(nece upaliti kompresor u 90% slucajeva dok se ne uradi)
15 km - dezinfekcija ventilacionih kanala(cudan smrad pri paljenju ili gasenju klime)
15 km - jedan var na aluminijskom crijevu ili hladnjaku(za vise rupa cijena po varu pada)
20 km - ispitivanje sistema ako musterija nezeli da kod nas popravlja nadjeni kvar

Svi dalji radovi su stvar dogovora jer ja na autu neradim nista niti mjenjam ista dok ne kontaktiram vlasnika i nejavim cijenu.
Taj audi je davno promijenio vlasnika i to je bilo 2005. ili 2006. godine...Nemam nista protiv tebe,ali kazem covjeku realno cinjenice 1/1...A evo ti prilike pa covjeku napravi klimu,ne treba ti bolja reklama :)
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#49 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Miki123 »

motorola01 wrote:
ajdin_ze wrote:Nekakvih komenatara na moj racun od nekakvih nepoznatih ljudi preko nekog rodjaka.
Ako sam ja pravio i ako je do onoga sto sam ja radio ako sam uopste ja radio reci slobodno nekom rodjaku nek dodje ja cu djaba raditi ponovo jer stojim iza svog posla.Takodje tvoja konstatacija da nigje veze nemam sa popravkom klima a ja samo to i radim i to vec 11 godina i prvi servis samo za klime u citavoj BiH.
Da neulazim u raspravu bezveze evo da ti napisem sta dobijes za koliko novaca da dalje nesiris nebuloze bezveze.

70 km - ispitivanje sistema plina,ispiranje sistema plina,zamjena ulja u kompresoru,sipanje UV tecnosti,punjenje plina,
za nove modele renoa brisanje memorije gresaka klime(nece upaliti kompresor u 90% slucajeva dok se ne uradi)
15 km - dezinfekcija ventilacionih kanala(cudan smrad pri paljenju ili gasenju klime)
15 km - jedan var na aluminijskom crijevu ili hladnjaku(za vise rupa cijena po varu pada)
20 km - ispitivanje sistema ako musterija nezeli da kod nas popravlja nadjeni kvar

Svi dalji radovi su stvar dogovora jer ja na autu neradim nista niti mjenjam ista dok ne kontaktiram vlasnika i nejavim cijenu.
Taj audi je davno promijenio vlasnika i to je bilo 2005. ili 2006. godine...Nemam nista protiv tebe,ali kazem covjeku realno cinjenice 1/1...A evo ti prilike pa covjeku napravi klimu,ne treba ti bolja reklama :)

hehe, evo spreman, samo mi kažite šta gdje kad, radi li subotom. Nisam iz Zenice..
tavustavus
Posts: 242
Joined: 08/04/2010 22:33

#50 Re: PUNJENJE KLIME

Post by tavustavus »

Emir Icindic u Butmiru punjenje klime 60KM ciscenje sistema ulje za kompresor sve rade...popravke kompresora... trazi na piku nick: tavus imate neki popust

061 437 392
Post Reply