Punjač za laptop

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1 Punjač za laptop

Post by Truba »

Gdje kupiti punjač za acer aspire laptop i koliko košta otprilike?
preferiram imtek ali mi trenutno daleko pa da ne pješačim :mrgreen:
iPlay
Posts: 240
Joined: 26/01/2008 10:58

#2 Re: Punjač za laptop

Post by iPlay »

komi wrote:Gdje kupiti punjač za acer aspire laptop i koliko košta otprilike?
preferiram imtek ali mi trenutno daleko pa da ne pješačim :mrgreen:

Pogledaj kod UniExperta ( www.ue.ba ) ili Plusa ( www.plus.ba ) ?
User avatar
Truba
Posts: 81728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Punjač za laptop

Post by Truba »

sad sam pričao sa plusom i vele da ima univerzalni odmah ili orgigi po narudžbi :?
pa ću vidjeti što dalje :sax:
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#4 Re: Punjač za laptop

Post by EUROBIH »

55 KM univerzal za sve laptope a imam i auto.....njega koristim jer se ne grije i ima aluminijsko kućište :thumbup:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#5 Re: Punjač za laptop

Post by udrch »

komi wrote:sad sam pričao sa plusom i vele da ima univerzalni odmah ili orgigi po narudžbi :?
pa ću vidjeti što dalje :sax:
Meni se bolje pokazao onaj Fortron univerzalni nego Acer originalni što je došao..pogotovo jer ga kasnije možeš koristiti i na nekom drugom laptopu, osim HP-a..

Ako si laptop uzeo u Imtecu, a mrsko ti hodati, sačekaj petak 23.4. i odeš u BBI u radnju što otvaraju i usput uzmeš svoj stick što poklanjaju svim kupcima koji su kod njih uzeli računar ili laptop u posljednjih 5 godina..
User avatar
demetra22
Posts: 209
Joined: 22/06/2009 15:59

#6 Re: Punjač za laptop

Post by demetra22 »

udrch wrote:možeš koristiti i na nekom drugom laptopu, osim HP-a..
:? :? :?

Meni treba punjac za HP Pavilion dv4
http://img.alibaba.com/photo/245347846/ ... tebook.jpg

I to hitno, koliko vec sutra! Gdje cu to da nadjem? Jel ima u BBI? :?
Odnosno gdje je najvjerovatnije da imaju, negdje oko Centra ili Starog Grada.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7 Re: Punjač za laptop

Post by udrch »

demetra22 wrote:
udrch wrote:možeš koristiti i na nekom drugom laptopu, osim HP-a..
:? :? :?

Meni treba punjac za HP Pavilion dv4
http://img.alibaba.com/photo/245347846/ ... tebook.jpg

I to hitno, koliko vec sutra! Gdje cu to da nadjem? Jel ima u BBI? :?
Odnosno gdje je najvjerovatnije da imaju, negdje oko Centra ili Starog Grada.
Ako ti je Pavilion samo traži original..ne znam za ove serije što su se sad počele prodavati i kod nas, ali oni modeli koji su kupljeni vani, nekoliko ljudi znam koji su čim su ga uključili na univerzalni punjač odmah im je ploča stradala..
User avatar
demetra22
Posts: 209
Joined: 22/06/2009 15:59

#8 Re: Punjač za laptop

Post by demetra22 »

udrch wrote:
demetra22 wrote:
udrch wrote:možeš koristiti i na nekom drugom laptopu, osim HP-a..
:? :? :?

Meni treba punjac za HP Pavilion dv4
http://img.alibaba.com/photo/245347846/ ... tebook.jpg

I to hitno, koliko vec sutra! Gdje cu to da nadjem? Jel ima u BBI? :?
Odnosno gdje je najvjerovatnije da imaju, negdje oko Centra ili Starog Grada.
Ako ti je Pavilion samo traži original..ne znam za ove serije što su se sad počele prodavati i kod nas, ali oni modeli koji su kupljeni vani, nekoliko ljudi znam koji su čim su ga uključili na univerzalni punjač odmah im je ploča stradala..
:? Ok, znaci nista od univerzalnih. Tnx for feedback:)

I ja sam moj kupila u USA i nesto se ne sjecam da se ovdje bas furao HP otkad sam bila zadnji put. Aghh
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#9 Re: Punjač za laptop

Post by NEOPLAN »

Ja sam kupio univerzalni prije vise od pola godine u ANKA doo, platio 30KM, i dan danas fercera super......Laptop Acer...kupljen u Imtecu, i riknuo mi punjac, oni ga jednom popravili, ali je vrlo brzo opet riknuo. Odem kod njih da kupim drugi, kaze 75KM univerzalni, a oko 120 original, ali se mora cekati. I onda slucajno naletim na ovaj sto sam uzeo i zasad je OK... :thumbup:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#10 Re: Punjač za laptop

Post by udrch »

Za bilo koji Acer nije problem univerzalni, za Pavilion znam ljude koji su kasnije plaćali popravak ploče i to na crno po 300, 400 markica..
Taj univerzalni iz Anke je meni rikno nakon 10 dana i to kod lika kojem sam prodo laptop, i nemoj ga molim te preporučivati jer me je punjač košto na kraju 100 marki, i nisu mi ga htjeli zamijeniti..
Znaš i sam šta anka prodaje, moja preporuka su ipak ovi Fortron punjači i nije 75, već 65 marki..
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#11 Re: Punjač za laptop

Post by NEOPLAN »

udrch wrote:Za bilo koji Acer nije problem univerzalni, za Pavilion znam ljude koji su kasnije plaćali popravak ploče i to na crno po 300, 400 markica..
Taj univerzalni iz Anke je meni rikno nakon 10 dana i to kod lika kojem sam prodo laptop, i nemoj ga molim te preporučivati jer me je punjač košto na kraju 100 marki, i nisu mi ga htjeli zamijeniti..
Znaš i sam šta anka prodaje, moja preporuka su ipak ovi Fortron punjači i nije 75, već 65 marki..
Ne znam stvarno, meni je zasad OK.....a kad sam ja trazio u Imtecu bio je 75 maraka.... :roll:
Bond_JaneBond wrote: Je l' ovo zezas il' stvarno?
Stvarno, samo mislim da je ta akcija zavrsena......bilo je i na TV-u, i na netu i na radiju, cudi me da nisi vidio reklamu.....kad dodjes doneses racun, potpises neki papir i onda te odvedu do stola na kojem je brdo stickova i kazu: BIRAJ! ... i ti biras :lol: :thumbup:

Svaka cast Imtecu na ovome..... :thumbup:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#12 Re: Punjač za laptop

Post by udrch »

NEOPLAN wrote:
udrch wrote:Za bilo koji Acer nije problem univerzalni, za Pavilion znam ljude koji su kasnije plaćali popravak ploče i to na crno po 300, 400 markica..
Taj univerzalni iz Anke je meni rikno nakon 10 dana i to kod lika kojem sam prodo laptop, i nemoj ga molim te preporučivati jer me je punjač košto na kraju 100 marki, i nisu mi ga htjeli zamijeniti..
Znaš i sam šta anka prodaje, moja preporuka su ipak ovi Fortron punjači i nije 75, već 65 marki..
Ne znam stvarno, meni je zasad OK.....a kad sam ja trazio u Imtecu bio je 75 maraka.... :roll:
Bond_JaneBond wrote: Je l' ovo zezas il' stvarno?
Stvarno, samo mislim da je ta akcija zavrsena......bilo je i na TV-u, i na netu i na radiju, cudi me da nisi vidio reklamu.....kad dodjes doneses racun, potpises neki papir i onda te odvedu do stola na kojem je brdo stickova i kazu: BIRAJ! ... i ti biras :lol: :thumbup:

Svaka cast Imtecu na ovome..... :thumbup:
E žao mi te JaneBond..fakat nisi otišla uzela stick..
Ja sam uzeo samo pet komada, jer su svi računari koje sam tušio bili na moje ime zbog posebnog popusta koji sam imao..da ih nisam već podijelio, sad bih ti dao jedan..
Ja sam to stavio ovdje jer je ova tema bila aktuelna, a oni me zamolili da malo objavim raji koja je kupila kod njih..
A meni se svidjela ova njihova ideja: kupio si (nekad) dođi da ti poklonimo..u ovoj zemlji je obično dođi da kupiš, pa ću da ti poklonim, a već ti uračuna to u cijenu..
Meni nije trebao stick nikako i nisam mislio ni otići, a ni račune nisam imao, a onda me zovno ovaj prijatelj da dođem..
admirsk
Posts: 9
Joined: 19/04/2012 18:07

#13 Re: Punjač za laptop

Post by admirsk »

Pozdrav,

zanima me gdje imaju da se kupe džekovi (priključci) koji dođu uz univerzalni punjač za laptop (a da nije Electronics Centar na maarin dvoru i kod vječne vatre)...bio sam i u radnjama na skenderiji međutim svi su rekli da samo uz punjač dolaze oni...ne mogu se kupiti posebno...

Ako neko ima univerzalni punjač možemo se zamijeniti za džekove (moj laptop je marke "emachines"), meni ostali ne trebaju tako da mogu mijenjati za bilo koji...

Hvala unaprijed :-D
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#14 Re: Punjač za laptop

Post by EUROBIH »

admirsk wrote:Pozdrav,

zanima me gdje imaju da se kupe džekovi (priključci) koji dođu uz univerzalni punjač za laptop (a da nije Electronics Centar na maarin dvoru i kod vječne vatre)...bio sam i u radnjama na skenderiji međutim svi su rekli da samo uz punjač dolaze oni...ne mogu se kupiti posebno...

Ako neko ima univerzalni punjač možemo se zamijeniti za džekove (moj laptop je marke "emachines"), meni ostali ne trebaju tako da mogu mijenjati za bilo koji...

Hvala unaprijed :-D
imam ih... ..
User avatar
arte.fakt
Posts: 903
Joined: 28/02/2010 19:30

#15 Re: Punjač za laptop

Post by arte.fakt »

Black swan wrote:sad sam pričao sa plusom i vele da ima univerzalni odmah ili orgigi po narudžbi :?
pa ću vidjeti što dalje :sax:
ako si jos u potrazi za punjacem javi se na pp ... imam ja orginal viska ...
admirsk
Posts: 9
Joined: 19/04/2012 18:07

#16 Re: Punjač za laptop

Post by admirsk »

EUROBIH wrote:
admirsk wrote:Pozdrav,

zanima me gdje imaju da se kupe džekovi (priključci) koji dođu uz univerzalni punjač za laptop (a da nije Electronics Centar na maarin dvoru i kod vječne vatre)...bio sam i u radnjama na skenderiji međutim svi su rekli da samo uz punjač dolaze oni...ne mogu se kupiti posebno...

Ako neko ima univerzalni punjač možemo se zamijeniti za džekove (moj laptop je marke "emachines"), meni ostali ne trebaju tako da mogu mijenjati za bilo koji...

Hvala unaprijed :-D
imam ih... ..

Je li mozes da se javis na pp, pa da dogovorimo "razmjenu"? Vec sam ti pisao poruku, ali nisam siguran da si dobio :sad:
User avatar
Beauty01
Posts: 651
Joined: 10/04/2011 12:09
Location: Black pearl

#17 Re: Punjač za laptop

Post by Beauty01 »

Meni treba za Acer. Zna li iko gdje da tražim i koliko košta?
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#18 Re: Punjač za laptop

Post by and »

Beauty01 wrote:Meni treba za Acer. Zna li iko gdje da tražim i koliko košta?
imtec 69km.isti koristim već par godina,odličan
http://mp.imtec.ba/ArtikalMal.aspx
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#19 Re: Punjač za laptop

Post by SHTEVELEC »

Univerzalne punjace ne bih nikome preporucio, em sto ih je vecina smece em sto su skuplji nego original (Acer 65W originalni je 40-50KM) em sto na HP-u koji koristi smart punjac ne moze raditi ok (nisam jos vidio da su dobro napravili drugi napon)
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#20 Re: Punjač za laptop

Post by EUROBIH »

namjenski.. cijena od 39-49 KM
HP COMPAQ 18.5V 3.5A 4.8*1.7mm
HP COMPAQ 19V 4.74A 7.4*5.0mm
HP COMPAQ 19V 4.74A 5.5*2.5mm
Dell 19.5V 4.62 7.4*5.0mm
FUJITSU 19V 3.42A 5.5*2.5mm
FUJITSU 20V 4.5A 5.5*2.5mm
Asus 19V 3.42A 5.5*2.5mm
Asus 12v 3A 4.8*1.7mm
Asus 19V 4.74A 4.8*1.7mm
Acer 19V 3.42A 5.5*1.7mm
Acer 19V 3.42A 5.5*2.5mm
Acer 19V 4.74A 5.5*1.7mm
Acer 19V 4.74A 5.5*2.5mm
Acer 19V 1.58A mini 5.5*2.5mm
Toshiba 19V 1.58A 6.3*3.0mm
Toshiba 19V 3.95A 5.5*2.5mm
Toshiba 15V 5A 6.3*3.0mm
Toshiba 15V 6A 6.3*3.0mm
lenovo 20v 4.5a 8.0*7.4mm
lenovo 20v 2a 5.5*2.5mm
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#21 Re: Punjač za laptop

Post by beautyfool »

Gdje kupiti toshiba punjac za laptop :?:
Ne bih univerzalni, jedino ako ne nadjem toshiba.
User avatar
Coppertone
Posts: 780
Joined: 19/10/2011 18:49

#22 Re: Punjač za laptop

Post by Coppertone »

mozes se obratiti toshiba distributerima tipa comtradu ili imtecu ili sl. firmi. ako nemaju na stanju, sto je najvjerovatnije, ceka se oko 15 dana.

ako ces koristiti univerzalni, gledaj da je isti napon i isti ili jace amperaze. ako je slabije amperaze vise ce grijati=>gecrkt
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#23 Re: Punjač za laptop

Post by beautyfool »

Coppertone wrote:mozes se obratiti toshiba distributerima tipa comtradu ili imtecu ili sl. firmi. ako nemaju na stanju, sto je najvjerovatnije, ceka se oko 15 dana.

ako ces koristiti univerzalni, gledaj da je isti napon i isti ili jace amperaze. ako je slabije amperaze vise ce grijati=>gecrkt
Ok hvala
User avatar
Truba
Posts: 81728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: Punjač za laptop

Post by Truba »

Black swan wrote:Gdje kupiti punjač za acer aspire laptop i koliko košta otprilike?
preferiram imtek ali mi trenutno daleko pa da ne pješačim :mrgreen:
evo pokušavam se sjetiti što će meni punjač ako nisam imao laptop

prije 8 godina...

vjerojatno sam za kolegu nekog pitao


sad meni treba toshiba punjač.... :D
Post Reply