punimo dzamije

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#26

Post by dinash »

NARAVOUCENJE:

nama ne trebaju sposobni ... nama trebaju podobni.
LudoALudjiJA
Posts: 993
Joined: 09/08/2004 16:14
Location: Sarajevo

#27

Post by LudoALudjiJA »

komi wrote: šta ima u OHR-u...visoka plata...dobar je bog...lijep je život...ima se para...ide se u džamiju...ima se novo auto... ne moraš biti promatrač za 30 km :(
kazu da jeste...
ali, budi dobar covjek, pa ti se sve vrati...da ne spominjem da ti tek sad ides na biro, sto znaci da su te roditelji skolovali i da ti se i sad moze tako, jer ti placaju racun za internet, a da u svijetu oko tebe ima i onih koji su ostali bez oca, pa morali vrijedno studirati i usput, izmedju ostalih poslova, raditi trecu smjenu u fast food-u 6 dana sedmicno i svaku trecu nedjelju, za 300 maraka...da ne spominjem kuburenje sa narodom...sve im je palo s neba...jah...izvinjavam se ako racune za net placas sa tih 30 maraka koje si zaradio...
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#28

Post by Truba »

rumenko wrote:Havoc ti si stvarno jedna zalosna figura.

Sve ima uzrok i posljedicu,ali ti iz konteksta uzimas samo ono sto tebi odgovara.
Sve ove slike i komentar Ragiba su posljedica i to je danas jasno i maloj djeci.
Posljedica je to dugo pripremane i detaljno isplanirane agresije na BiH od strane SERIMO(servie&montenegro) sa ciljem unistenja svega sto nije srpsko.
Znaci SERIMO je uzrok srusenih dzamija u BiH,200.000 mrtvih,konc-logora,invalida,jada i bjede i naravno ovih mudzahedina za koje kazes da su dosli za svoje interese a ne da nam pomognu.

Ako ti dzelat stoji iznad glave i lagano te ubija uzivajuci u tome kao sto su cetnici radili u BiH '92/'95 onda moras koristiti svaku mogucu pomoc jer te inace nece biti.

Zato hvala svakome ko nam je u ratu na bilo koji nacin pomogao pa taman da ja dolazio sa Marsa.Kazes da nam ta pomoc nije bila potrebna.
Tebi naravno nije jer se nisi borio na strani Armije BiH.
Po tvome misljenju smo vjerovatno trebali cekati da cetnici sami prestanu sto se naravno ne bi dogodilo dok bi i jedan ne-srbin bio ziv.

I zato Havoc ti se meni gadis puno vise nego Ragib tebi i tebe smatram puno vecim idiotom nego ti Ragiba.

rumenko


ako se daviš u moru i neko ti pruži slamku...ti ćeš se uhvatiti i udaviti (200000 mrtvih)
ali to ne znači da su ti pomogli ako su ti poslali 500 mudžahedina (slamka) ...koji ne mogu protiv tenkova JNA kojih je bilo recimo 1000

daklem muslimaske zemlje su trebale lobirati NAFTOM ili novcem...da se ukine embargo ili nešto slično....a ne slati vojnike koji su omraženi mežu zapadnim svijetom...
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#29

Post by Truba »

LudoALudjiJA wrote:
komi wrote: šta ima u OHR-u...visoka plata...dobar je bog...lijep je život...ima se para...ide se u džamiju...ima se novo auto... ne moraš biti promatrač za 30 km :(
kazu da jeste...
ali, budi dobar covjek, pa ti se sve vrati...da ne spominjem da ti tek sad ides na biro, sto znaci da su te roditelji skolovali i da ti se i sad moze tako, jer ti placaju racun za internet, a da u svijetu oko tebe ima i onih koji su ostali bez oca, pa morali vrijedno studirati i usput, izmedju ostalih poslova, raditi trecu smjenu u fast food-u 6 dana sedmicno i svaku trecu nedjelju, za 300 maraka...da ne spominjem kuburenje sa narodom...sve im je palo s neba...jah...izvinjavam se ako racune za net placas sa tih 30 maraka koje si zaradio...
mene je moj fakultet koštao ravno 500 KM bez kopiranja knjiga
što je jednako jednoj godišnjoj stipendiji koju sam dobio zbog dobrih ocjena ... tako da ova tvoja naglašavanja da sam bio promatrač SDP-a nisu nimalo ukusna jer nemaju veze s temom ...kao ni islamsko milosrđe u vezi sa ljudima koji moraju vrijedno studirati i raditi... taj sam...
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#30

Post by rumenko »

Moj lijepi Komi,

Lobirati naftom i novcem je isto vazno.
Ali ako ti stoji noz pod grlom onda ti ipak bolje dodje ovaj sa slike nego kuvajtski seik 5000 km od tebe koji i ne zna da ti postojis.

Sta hocu da kazem je to da za vrijeme rata nije bilo vremena za to.
Neka Bosna lobira sada kad ne gori i kad nas ne kolju.
Sad ima vremena za to.
Lobiranje je dug proces kojim se pokrece veliki aparat.
To u ratu nije nikoga spasilo od cetnickog noza.
Vidjeli smo to i na primjeru UN koje su u Bosni reagovale nakon 4 godine rata.
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#31

Post by zili »

vidim, već ste se pomamili...

evo zašto ne podnosim ramazan :-?
LudoALudjiJA
Posts: 993
Joined: 09/08/2004 16:14
Location: Sarajevo

#32

Post by LudoALudjiJA »

komi wrote:
LudoALudjiJA wrote:
komi wrote: šta ima u OHR-u...visoka plata...dobar je bog...lijep je život...ima se para...ide se u džamiju...ima se novo auto... ne moraš biti promatrač za 30 km :(
kazu da jeste...
ali, budi dobar covjek, pa ti se sve vrati...da ne spominjem da ti tek sad ides na biro, sto znaci da su te roditelji skolovali i da ti se i sad moze tako, jer ti placaju racun za internet, a da u svijetu oko tebe ima i onih koji su ostali bez oca, pa morali vrijedno studirati i usput, izmedju ostalih poslova, raditi trecu smjenu u fast food-u 6 dana sedmicno i svaku trecu nedjelju, za 300 maraka...da ne spominjem kuburenje sa narodom...sve im je palo s neba...jah...izvinjavam se ako racune za net placas sa tih 30 maraka koje si zaradio...
mene je moj fakultet koštao ravno 500 KM bez kopiranja knjiga
što je jednako jednoj godišnjoj stipendiji koju sam dobio zbog dobrih ocjena ... tako da ova tvoja naglašavanja da sam bio promatrač SDP-a nisu nimalo ukusna jer nemaju veze s temom ...kao ni islamsko milosrđe u vezi sa ljudima koji moraju vrijedno studirati i raditi... taj sam...
dragi komi,
mimo islamskog milosrdja, vjere i bilo cega, stoji ona narodna da se trebaju zavrnuti rukavi, a da nista ne pada s neba...zato ne vidim na sta si aludirao kad si rekao da eventualno imam dobru platu i idem u dzamiju...mozda da idem zato da bih bio vidjen u prvom safu? ili da imam neke materijalne koristi od toga? ne znam hoces li vjerovati, imam jako dobro placen posao, hvala Bogu, i ne treba mi dodatni izvor prihoda, mada se takav ne moze ni naci u dzamiji...naime, nakon svake dzume se tamo pare daju za lijecenje, pomoc siromasnim itd...dakle, ti si bio prvi koji je pravio aluzije sa prihodima, u smislu kako nekom (meni, cini mi se) sve pada s neba...pa ti stavih do znanja da mi nista nije palo s neba, ali se do tvoje ruke jeste popelo iz dzepa tvojih roditelja, sto kod mene nije bio slucaj, jos od 92-e...tek tako, cisto istine radi...
a kada bolje pogledam taj tvoj post, jasno mi je kad si izasao iz krscanstva, o cemu si toliko pricao...bilo je to onog dana kad vam je vjeroucitelj odrzao predavanje o sedam smrtnih grijeha i medju njima pomenuo zavist...tad si shvatio sta te ceka i da ce ti zivot biti laksi ako ne budes vjerovao u Boga...ali, covjek vara sebe, a nikad Boga, jer Bog sve vidi i cuje
maraDONa
Posts: 276
Joined: 29/07/2004 09:39
Location: fc sarajevo

#33

Post by maraDONa »

daj, ba, ludo@, iskuliraj :roll:

sa komijem je odavno paspredmetno raspravljati o religisjkim temama
ne razgovaraj sa ljudima koji ne zele cuti :roll: :D

sta fali mojoj prici o punjenu dusa vjerom :roll: (nemam ni ja nista protiv dzamije, da se razumijemo, samo mi je termin "punjen je" vise primnjeren stadionu nego "bozijoj kuci". "posjecivati" dzamije :roll: )

komi, daj ba pusti se religije. pomislicu da si nepriznati sin nekog svestenika :D

PS.ramazan bubarek olsun 8)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#34

Post by Fair Life »

Prenj wrote:
ragib wrote:Sjecam se u Trebinju 1992god(tad sam imao 7 god) prvi put se napunila dzamija. Ljudi su se vracali vjeri(vjerovatno zbog straha od smrti).
Dobro si ti to sa 7 godina spoznao. Svaka cast.
Wunderkind !

Image
LudoALudjiJA
Posts: 993
Joined: 09/08/2004 16:14
Location: Sarajevo

#35

Post by LudoALudjiJA »

maraDONa,

slazem se da je, klanjao neko u dzamiji, ili kuci, vazna iskrenost u srcu dok se to radi...medjutim, jasno su preporuceni razlozi za klanjanje u dzematu, ako se u mogucnosti, u odnosu na ono kuci
ne bih se slozio ni sa leksickog stanovista...
glagol "popuniti" ili pridjev "pun" je onaj koji je suprotan od "isprazniti" prazan, dok "posjecivati", ono, po mom misljenju vise odgovora rijetkim, neredovnim prilikama, u smislu "posjetio sam prijatelja u bolnici", "posjetio sam kao turista i razgledao taj spomenik (jednom godisnje)" itd i ono ne prenosi vjerno bit ragibove poruke, koja je doslovno "napunimo dzamije" da ne ostane praznog mjesta u njima

i tebi zelim mubarek ramazan :), kao i svima koji ga dozivljavaju kao svoj mjesec
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#36

Post by Truba »

maraDONa wrote:komi, daj ba pusti se religije. pomislicu da si nepriznati sin nekog svestenika :D
e vala si veoma neukusan svaka čast :( :( :(

u svakom slučaju

kakve veze imaju srušene džamije i imam sa puškomitraljezom s religijom

imam brdo slika srušenih crkava u srednjoj bosni by muslimanska vera
maraDONa
Posts: 276
Joined: 29/07/2004 09:39
Location: fc sarajevo

#37

Post by maraDONa »

no hard filings
:-)
ni meni se ne svidjaju likovi sa kalasnjikovima u kontekstu predstojeceg ramazana

samo, nemoj kvariti temu sa bezveznim i totalno antireligisjkim replikama
ako nisi vjernik niko te nece natjerati da sehadet izustis

a za crkve otvori temu, ko ti brani :-)
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#38

Post by Truba »

maraDONa wrote:
ni meni se ne svidjaju likovi sa kalasnjikovima u kontekstu predstojeceg ramazana
vidiš...tebi smetaju...a pobijenim hrvatima srednje bosne više ništa ne smeta... Uzodl Nova Bila i tome slično, ah da vi ono nemate pojma o tome

meni smeta kada jedan vjernik postira te slike...kao da je riječ o nekoj humanitarnoj akciji...pomozimo...bližnjemu

dok se ludoaluđija zakačio na moje promatranje izbora :roll:


većina vjeruje jer je to naučila od roditelja i vidjela od okoline

monkey see monkey doo :D :x (eh sada no hard feelings)
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#39

Post by ragib »

komi:
većina vjeruje jer je to naučila od roditelja i vidjela od okoline
-----------------------------------------------------------------------
Herr komi ne govori istinu.

Vecina omladine koja vjeruje imaju i sa familijom problema. Pa tako cesto otac fizicki zna napasti curu koja nosi hidzab.
Ali hvala Allahu.dz.s muslimani se vracaju vjeri polako.
Danas imas vise omladine po dzamijama nego penzionera.
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#40

Post by Truba »

ragib wrote:komi:
većina vjeruje jer je to naučila od roditelja i vidjela od okoline
-----------------------------------------------------------------------
Herr komi ne govori istinu.

Vecina omladine koja vjeruje imaju i sa familijom problema. Pa tako cesto otac fizicki zna napasti curu koja nosi hidzab.
Ali hvala Allahu.dz.s muslimani se vracaju vjeri polako.
Danas imas vise omladine po dzamijama nego penzionera.
u tvojoj replici ne vidim imenicu i glagole koje sam boldirao u svojoj prvobitnoj poruci

druže...naveo si samo primjer s familijom

ljudi većinu nauče u obitelji, školi i od okoline...

ne znam odakle drugo bi naučili o religiji...ipak negdje moraju čuti o tome... :D
Glumica
Posts: 590
Joined: 15/03/2002 00:00
Location: Sarajevo

#41

Post by Glumica »

kada se jadan narod, samo zbog toga sto jeste... zbog toga kom se bogu moli, sistematski protjeruje, zatvara u logore, muci, siluje, ubija... onda nije uopste cudno da se taj narod okrene svojim korijenima, tradiciji i vjeri...

ako izuzmemo slucajeve koji se iz koristoljublja guraju u prvi saff, onda ipak smatram da je ovo gore primarni razlog... a to sto se ljudi okrecu bogu u trenucima kad im je tesko, ne vidim zbog cega bi bilo nesto negativno... svi smo ponekad sami, uplaseni, nesretni... svi se susrecemo sa svijescu koliko smo mali i beznacajni... utjeha je potrebna svima... mada je mozemo traziti na razlicitim mjestima...
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#42

Post by Truba »

Glumica wrote:kada se jadan narod, samo zbog toga sto jeste... zbog toga kom se bogu moli, sistematski protjeruje, zatvara u logore, muci, siluje, ubija... onda nije uopste cudno da se taj narod okrene svojim korijenima, tradiciji i vjeri...
analogno tome poslije 1945. svaki srbin bi zbog jasenovca trebao biti minimum Sveti Savo :D očito nije tako :roll: :D

inercija je čudna stvar...Newton je shvatio da inercija postoji :D jel tako...ali se odnosi samo na predmete koji imaju masu i težinu :D

dok recimo religija nema masu i težinu

a putem inercije se prenosi s koljena na koljeno...

kofa: "ajde ako je moj dedo bio vjernik da ja to prenesem i na svoju djecu" a to što je dedo bio uskraćen za mobitel... :D ne predstavlja razog da ne kupiš 5 mobitela

tehnološki razvoj čovječanstva ide brže od razvoja moždane kore ...koja je još negdje na niskom stupnju uprkos nekolicini genija...od tesle do šopenhauera :D
Glumica
Posts: 590
Joined: 15/03/2002 00:00
Location: Sarajevo

#43

Post by Glumica »

mda... ali se zato nakon holokausta nesto slicno desavalo u jevrejskoj zajednici... koja je vjerovatno poslije 45. prosla gore od srba... ili mozda nije... haj znaj... :shock:
seas of cheese
Posts: 211
Joined: 01/10/2004 14:20

#44 Re: punimo dzamije

Post by seas of cheese »

ragib wrote:cijeli tekst mozete procitati na
copy sa
http://--- NO LINKS ---/index.php?name ... sc&start=0


U Bosni je se i za vrijeme komunizma čuo ezan sa Begove džamije:

Image

Tada niko nije znao, da ćemo za 10 godina kasnije u podrumima sjediti, nadajući se pomoći.

Image
Molili smo Allaha za spas i za hrabrost:
Image

Ali naša naivnost i nespremnost nam je mnoge živote odnjela i veliku patnju nam dala da iskusimo:
Image

Dolazak izbjeglica iz Banja Luke u Travnik
Image
Njihov "smještaj"

Oni koji Allaha vole, došli su nam u pomoć, u Njegovo ime.

Image

Travnik
Image
Abou Abdul Aziz (imam iz Saudijske Arabije)

A došli su nam i oni koji su prikrili svoje namjere:

Image

Travnik

Pa su kasnije svoje pravo lice pokazali:

Image

A sjetite se SREBRENICE!

Branili smo se ponosno, ali su oni rušili naš ponos.
Image
Ključ 1996
Image
Celinac 1992
Uz dovu naših sestara, žena, majki i nena ...
Image
Stobrec 1992
Nekako smo uspjeli i svoju državu napravili i Aliju (rahmet mu duši) kao predsjednika imenovali.
Image

Ali, zaboravili smo opet Allaha, jer naše džamije liče na ovu:
Image

.
.
.
Koliko još mezara i džamija srušenih nam treba da shvatimo?

Image

Koliko još majki za svojim sinovima plače?

Image

Nedajte da časna Knjiga ovako završi:

Image

Kur'an na ostacima džamije.
Dajte da sada, kada smo slobodni, opet punimo naše džamije; da naučimo svoju djecu, braću i sestre, roditelje i prijatelje onome u čemu je samo spas, prije nego opet Allahova kazna stigne.

religiozni fanatici misle da druge gledaju sa nekakvog moralnog trona duha i znanja. naravno da neko takav mora da vjeruje da i svi drugi trebaju da traze spas u istoj stvari. naravno da je neko takav ogranicem vlastitim izborom, vlastitom nespremnoscu da misli bez okova vjere. da u njima vidi spas i komfort i da to projektuje na druge.

to su oni, kako je satre volio da kaze, sto vele da su na zemlji sa razlogom.

najveci moralni prljavci.
Monstrum
Posts: 28
Joined: 18/09/2004 02:28
Location: Brcko
Contact:

#45

Post by Monstrum »

Komi, nisi u pravu. Ljudi se ne okrecu vjeri iz interesa.

I cesti su primjeri (ovo sto je Ragib naveo) da otac djeteta koje je pocelo klanjati psuje Boga njemu u inat i provocira ga na jako grub nacin.

A cesti su slucajevi (govorim o nasoj sredini) i djevojaka koje su pokrivene a roditelji su joj nevjernici i protive se nosenju marame.

Ne kazem sad da nema i nametanja ali imamo li mi pravo zabranjivati roditeljima da odgajaju djecu u tom stilu ako tako zele?

To bi trebalo biti njihovo pravo. Odgajanje. Ali naravno bez prisile.

Dalje, muslimanske zemlje nisu mogle lobirati jer one nemaju lobi. Lobi koji prevazilazi masonske razmjere ima Izrael. Lobi takodjer ima Grcka i mnoge druge zemlje. Svoj lobi su imale i Srbija i Hrvatska.

Muslimanske zemlje ne mogu lobirati jer se uglavnom radi o nemocnim americkim vazalima koji ne smiju prdnuti. A ako se radi o zemljama koje se protive politici najvece svjetske velesile onda su te zemlje pod sankcijama i samim tim su odsjecene od svih svjetskih tokova i njihov uticaj na svjetska zbivanja je nikakav.

Vrlo je mali broj vecinskih muslimanskih zemalja koje nisu ni vazali a nisu ni pod sankcijama.

Tu otprilike lezi i uzrok terorizma s islamskim predznakom. Nepravda.

Iluzorno je bilo ocekivati da jedan Kuvajt dogovori s predsjednikom Klintonom da pomogne Bosni u njenoj borbi za opstanak.

Da bi se takvo sto desilo moras imati nekoga ko ce lobirati za tebe ili biti clan NATO saveza.

Srbija je imala V. Britaniju i Francusku. Hrvatska Njemacku. BiH nije imala nikoga ko je mogao lobirati u nasu korist.

Sto se tice srusenih crkava u Srednjoj Bosni, nista ne opravdavam ali obzirom na sve sto se tamo desavalo besmisleno je koristiti to kao argument za bilo sta.

Komi, trebao bi znati da su Srbi svaki zlocin koji je pocinjen nad njima napuhali do neslucenih razmjera. Pa su tako i cifru od cirka 70 000 Srba pobijenih u Jasenovcu napuhali na pola miliona.

Broj pobijenih Srba u proteklim ratovima u Hrvatskoj, BiH, Kosovu takodjer su napuhali i pomnozili i po nekoliko puta. Sto ima za cilja raspirivanje mrznje i stvaranje uslova za neke nove pokolje kojih su Srbi vec pocinili toliko da su rekorderi po genocidu, kulturocidu i etnickom ciscenju (ako izuzmemo period drugog svjetskog rata).

Zlocini koje su pocinili Srbi u drugom svjetskom ratu su ipak znatno vecih razmjera od onih koji su pocinjeni nad njima.

Ali smo nakon okoncanja rata imali takav rezim u kojem su dirigovali amnestirani cetnici koji su zlocin pocinjen nad Srbima uzdizali do neslucenih razmjera. A zlocine nad drugim narodima predstavljali su kao zanemarljive i time stvarali uslove za novi rat.

Slicnu situaciju imamo i danas kada Srbi opet preuvelicavaju vlastita stradanja zanemarujuci razmjere zlocina koje su sami ucinili stavljajuci ih u kontekst "Bogu milog djela".

Nesto slicno danas jos jedino rade Jevreji u Izraelu koji na istoj doktrini sprovode u djelo plan etnicki ciste Jevrejske drzave na kojoj su to toliko puta u historiji radili i Srbi.
@ke
Posts: 269
Joined: 30/03/2004 22:19

#46

Post by @ke »

Monstrum wrote:
Zlocini koje su pocinili Srbi u drugom svjetskom ratu su ipak znatno vecih razmjera od onih koji su pocinjeni nad njima.
da nije ovo na podforumu religija, jebo bi ti sve po spisku :x
seas of cheese
Posts: 211
Joined: 01/10/2004 14:20

#47

Post by seas of cheese »

komi wrote:
LudoALudjiJA wrote:
komi wrote:ja sam samo citirao Aliju Izetbegovića kojeg cijenim i poštujem

znaš onu

kud svi turci tu i mali mujo

narodne umotvorine nisu za baciti...pametan je narod kada malo razmišlja izvan okova organizovanih religija
sjecam se njegovih rijeci da su nam potrebniji, tj. manje zlo nesposobni (neskolovani) od skolovanih, sposobnih, ali koji koji nemaju ciste namjere
aha...znači sjećaš se...

a koje su to čiste namjere? >>>>čist je onaj koji je za mene i moju stranku moga boga moju religiju<<<<
ne konta ludi te razlike, neki dan mi rece da treba glasati za svoju mater na muzickom festivalu cak i kad bi bila losija od komsinice. ko da je u pitanju glasanje za "koga vise volis" umjesto "ko ima bolju pjesmu". onda mi rece da je nebitno ako mi je sestra kriminalac i zasto, vec treba da se udruzim i snjom prebijem njenu kolegicu uhvatim li ih da se cupaju za kosu.


znaci fanatikov mozak je zamazan duhom pripadnosti, bez mogucnosti da pogleda svijet onakav kakav jeste.
Monstrum
Posts: 28
Joined: 18/09/2004 02:28
Location: Brcko
Contact:

#48

Post by Monstrum »

@ke wrote:
Monstrum wrote:
Zlocini koje su pocinili Srbi u drugom svjetskom ratu su ipak znatno vecih razmjera od onih koji su pocinjeni nad njima.
da nije ovo na podforumu religija, jebo bi ti sve po spisku :x
Znam da je istina bolna, pogotovo nakon decenija propagande o srpskim stradanjima kroz historiju, jos od Otomanske imperije pa do nasih dana.

Znam da danas svako ima "svoju istinu" ali istina je samo jedna.

Ukupan broj Bosnjaka, Hrvata i Albanaca koje su Srbi pobili u drugom svjetskom ratu je znatno veci od broja Srba koje su pobili Bosnjaci, Hrvati i Albanci.

Primjera radi, u skoli se nikada nije ni spominjao zlocin Srba nad Albancima na prostoru Juzne Srbije, Kosova, Makedonije.

Niti su ikada navedene razmjere tog zlocina.

S druge strane, partizani su prikrivali zlocin nad Bosnjacima Podrinja. A samo u Podrinju i Istocnoj Hercegovini tada su stradale desetine hiljada Bosnjaka. Na pojedinim prostorima je doslo do gotovo potpunog genocida, unistenja jednog naroda. A narod Podrinja i Istocne Hercegovine uglavnom nije bio povezan sa rezimom NDH. A kad se to zbroji sa zlocinima pocinjenim u drugim podrucjima ukupan broj je znatno veci od broja stradalih Srba.
User avatar
Kurt_Kombajn
Posts: 686
Joined: 13/08/2004 07:55

#49

Post by Kurt_Kombajn »

komi wrote:
imam brdo slika srušenih crkava u srednjoj bosni by muslimanska vera
stvarno me cudi da jedan takav protivnik religije skuplja slike porusenih crkava, ali ako ih je vec brdo, sigurno ti nece biti tesko da pokazes koju?
Post Reply