Punice i Svekrve

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Zhurba
Posts: 135
Joined: 31/10/2011 16:12
Location: right now...in astral project

#676 Re: Punice i Svekrve

Post by Zhurba »

Not My Idea wrote:
belfy wrote:od kada si ti to udata i relevantna za davanje ovakvih savjeta?
Nisam znala da se tek ulaskom u brak dobija mozak i sposobnost vlastitog misljenja.


@dert, reci mu, reci :mrgreen: :kiss:
NMI ...zanimljiv izbro teme :D :D :kiss:
User avatar
sanjam-te
Posts: 1155
Joined: 25/09/2012 12:11

#677 Re: Punice i Svekrve

Post by sanjam-te »

nutelina wrote:


Frka je što smo nedavno imali jedno tešku stvar u porodici i ni meni ni mojim roditeljima nije do toga da pravimo feštu i da se veselimo. Dragi je toga svjestan,a buduća svekrva iako zna kakva je situacija,opet "dere" po svom. Ja se izvinjavam što sam se uopšte javila ovdje na forumu. Samo sam htjela da čujem da li je neko imao neki sličan problem i kako ga je riješio,a dobila sam samo kritike. Pozdrav svima

Kod nas je situacija bila slična, s tim što smo mi (mladenci), a i naše majke bili složni oko toga, neće biti svadbe i hampe ali svima drugima koji uopšte nisu imali pravo glasa je to smetalo, dali su sebi za pravo da prigovaraju, da se žale, neki su čak išli do te mjere da kažu "ako je bio problem platiti još jednu stolicu u restoranu, ja bih je sebi platio"....fuj povraća mi se još uvijek kad se toga sjetim.

Neće tebe niko razumjeti ko nije u istoj situaciji kao i ti....Npr.mene niko nije upitao kako sam, jel mi teško što moj otac nije živ na dan moje udaje, niko, ali zato su mnogi našli za shodno da prigovore što se nije pravio dernek.

Najvažnije od svega je što se vas dvoje razumijete i podržavate jedno drugo.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#678 Re: Punice i Svekrve

Post by Not My Idea »

Zhurba wrote:
Not My Idea wrote:
belfy wrote:od kada si ti to udata i relevantna za davanje ovakvih savjeta?
Nisam znala da se tek ulaskom u brak dobija mozak i sposobnost vlastitog misljenja.


@dert, reci mu, reci :mrgreen: :kiss:
NMI ...zanimljiv izbro teme :D :D :kiss:
marš :lol: :kiss:
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#679 Re: Punice i Svekrve

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Ridjobrki wrote:A još uvijek se ne mogu načuditi ovoj neninoj... Ja sam Krajišnik i meni da žena ima problem što će mi dijete staru zvati majkom dobro bih se zapitao koga ženim. :-) I ne boj se bude li mu majka htjela dati varenike, nije ništa otrovno. :roll:
Pa ljudi nemaju pametnijeg posla, već se opterećuju glupostima. I to je sigurno glavni izvor frustracija kod većine....
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#680 Re: Punice i Svekrve

Post by novi.dan.nova.nafaka »

sanjam-te wrote:Kod nas je situacija bila slična, s tim što smo mi (mladenci), a i naše majke bili složni oko toga, neće biti svadbe i hampe ali svima drugima koji uopšte nisu imali pravo glasa je to smetalo, dali su sebi za pravo da prigovaraju, da se žale, neki su čak išli do te mjere da kažu "ako je bio problem platiti još jednu stolicu u restoranu, ja bih je sebi platio"...
Koji kreteni i budale, nevjerovatno!
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#681 Re: Punice i Svekrve

Post by ho oponopono »

nutelina wrote:
WRRsmom wrote:sto se zavadjate bez veze niste ni poceli zajednicki zivot, roditelji cekaju na taj dan da po njihovom :dostojno" obiljeze takav dan

ne kontam ba cemu frka, sta je ljudi s vama


Frka je što smo nedavno imali jedno tešku stvar u porodici i ni meni ni mojim roditeljima nije do toga da pravimo feštu i da se veselimo. Dragi je toga svjestan,a buduća svekrva iako zna kakva je situacija,opet "dere" po svom. Ja se izvinjavam što sam se uopšte javila ovdje na forumu. Samo sam htjela da čujem da li je neko imao neki sličan problem i kako ga je riješio,a dobila sam samo kritike. Pozdrav svima

...eee nutelina nutelina i šta te sve tek čeka! :mrgreen:

...nemoj se nikad ograđivati ne to se meni ne može desiti, lakše ćeš pregurati dan :wink: , ne kritikuje te niko već kaže šta ima i to je to eh druga stvar je ako to nije sladunjava strana priče, para uši ali sve je to život! 8-)
User avatar
partybrakerica
Posts: 1281
Joined: 24/10/2012 10:53
Location: tamo gdje more ljubi dugu...

#682 Re: Punice i Svekrve

Post by partybrakerica »

pratim,ali ste se malo primirili,ne valja vam to :D
User avatar
nutelina
Posts: 17
Joined: 29/10/2012 14:07

#683 Re: Punice i Svekrve

Post by nutelina »

Hvala vam svima na podršci :) Evo ja popustila juče i nagovorim ja svog budućeg muža da vidimo sa svekrvom da napravimo neku večeru za najbližu familiju i prijatelje, čisto onako da ne bude baš ništa. Pitam ja svoje da li bi imali šta protiv toga, oni odgovore da me podržavaju u svemu i da će biti onako kako ja odlučim. Saopštimo mi to svekrvi i hajd drago njoj, sve super i uze žena da pravi spisak i napisa 150 ljudi, te komšije, te njene kolege s posla, njena frizerka...Ja kontala da sa obje strane maksimalno 70 ljudi bude, ono baš samo najbliži,a ona u startu 150 ljudi napisa na spisak, a ima ih vjerovatno još more kojih se nije odma sjetila.I onda opet natezanje..Dragi se poče prepirati s njom. Ona se poče žalit kako su to njoj bliski prijatelji, kako ona ne može oženiti sina,a da te ljude ne zovne bla bla.. I na kraju opet skontamo da od svadbe nema ništa.Evo par dana sam na lekotamima,izluđuje me cijela situacija. Sad joj je jasno stavljeno do znanja da nema ništa od svadbe,pa se nadam da će se pomiriti s tim. Iako smo ja i moja porodica skoro prošli kroz jedan teži period, život se nastavlja. Nas dvoje smo 9 godina u vezi i želimo da započnemo što prije zajednički život. Imamo sve uslove za to i nemamo šta više čekati,ali da mi je do svadbe od 300 ljudi,vala i nije. Još jednom se zahvaljujem svima vama koji ste mi dali savjete i malo me oraspoložili :D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#684 Re: Punice i Svekrve

Post by lavorpunvode »

:-D aaa, 9 godiiiina :) sretnooo! :))
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#685 Re: Punice i Svekrve

Post by zvrk »

nutelina wrote:Hvala vam svima na podršci :) Evo ja popustila juče i nagovorim ja svog budućeg muža da vidimo sa svekrvom da napravimo neku večeru za najbližu familiju i prijatelje, čisto onako da ne bude baš ništa. Pitam ja svoje da li bi imali šta protiv toga, oni odgovore da me podržavaju u svemu i da će biti onako kako ja odlučim. Saopštimo mi to svekrvi i hajd drago njoj, sve super i uze žena da pravi spisak i napisa 150 ljudi, te komšije, te njene kolege s posla, njena frizerka...Ja kontala da sa obje strane maksimalno 70 ljudi bude, ono baš samo najbliži,a ona u startu 150 ljudi napisa na spisak, a ima ih vjerovatno još more kojih se nije odma sjetila.I onda opet natezanje..Dragi se poče prepirati s njom. Ona se poče žalit kako su to njoj bliski prijatelji, kako ona ne može oženiti sina,a da te ljude ne zovne bla bla.. I na kraju opet skontamo da od svadbe nema ništa.Evo par dana sam na lekotamima,izluđuje me cijela situacija. Sad joj je jasno stavljeno do znanja da nema ništa od svadbe,pa se nadam da će se pomiriti s tim. Iako smo ja i moja porodica skoro prošli kroz jedan teži period, život se nastavlja. Nas dvoje smo 9 godina u vezi i želimo da započnemo što prije zajednički život. Imamo sve uslove za to i nemamo šta više čekati,ali da mi je do svadbe od 300 ljudi,vala i nije. Još jednom se zahvaljujem svima vama koji ste mi dali savjete i malo me oraspoložili :D
nek im pravi sta hoce, to je njen cejf i NJENI prijatelji

sretno :)
:thumbup:
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#686 Re: Punice i Svekrve

Post by Warashii »

Sta ja znam, ja se sjecam kad smo ja i moja supruga pravili svadbu, bilo je, uvijek mora biti raznoraznog natezanja, mislim da malo ko nije imao tih stvari, al velim ja supruzi: ujutro kad se ako Bog da probudimo ostajemo sam nas dvoje, sami da picimo dalje. I danas tako i jest, nas dvoje kroz nase nevolje, srecu i sve sto ide sa zivotom. Najblizi su ostali, roditelji moji i njena majka, pomalo braca i sestre, a ovo ostalo :) .
Tako da svadbe, odradio ne odradio isto ti ga dodje, nist sta puno gubis nit sta puno dobijas, ogovarat ce ako napravis svadbu a ogovarat ce istom kolicinom i ako ne napravis, tako da ne vrijedi nikakve sekirancije niti cijeg zdravlja.
Bitan je zivot poslije.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#687 Re: Punice i Svekrve

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Warashii wrote:Sta ja znam, ja se sjecam kad smo ja i moja supruga pravili svadbu, bilo je, uvijek mora biti raznoraznog natezanja, mislim da malo ko nije imao tih stvari, al velim ja supruzi: ujutro kad se ako Bog da probudimo ostajemo sam nas dvoje, sami da picimo dalje. I danas tako i jest, nas dvoje kroz nase nevolje, srecu i sve sto ide sa zivotom. Najblizi su ostali, roditelji moji i njena majka, pomalo braca i sestre, a ovo ostalo :) .
Tako da svadbe, odradio ne odradio isto ti ga dodje, nist sta puno gubis nit sta puno dobijas, ogovarat ce ako napravis svadbu a ogovarat ce istom kolicinom i ako ne napravis, tako da ne vrijedi nikakve sekirancije niti cijeg zdravlja.
Bitan je zivot poslije.
Ma ja, to je to, s tim da kad skontaš to u vezi sa svadbom - bilo je slučajeva da ljudi dižu kredit zbog većeg broj zvanica, jer nemaju novca. Ja se nisam mogao načuditi takvim glupostima. Hej ba, zavališ se u kredu od 10 milja radi toga što će neki totalno nebitni ljudi u tvom životu polokati i pojesti za par sati...
User avatar
partybrakerica
Posts: 1281
Joined: 24/10/2012 10:53
Location: tamo gdje more ljubi dugu...

#688 Re: Punice i Svekrve

Post by partybrakerica »

Joj jest to,to je totalna glupost,to rade ljudi koji zive za tudje misljenje :-) . Moj dragi i ja nismo planirali svadbu uopce jer nam se nisu trosile pare na ljude koji ce ionako naci nesto da prigovaraju i pricaju.
ali smo skontali da bi ipak trebali pozvati da neko ide sa nama do opcine osim kumova kad su vec auta tu i slobodna mjesta u njima :).Na kraju su to bila puna 4 auta,isti broj ljudi na obje strane da se ne bi neko ljutio i to je to. kod mojih su me ispratili najbolji prijatelji i rodbina koja nije bila u svatovima (barem jedno iz jedne kuce da se ne bi niko naljutio),a kod muza isto tako s njihove strane rodbina i malo se posjedilo,jelo i razlaz.Nije bilo muzike niti alkohola jer muz i ja nismo za to bili,iako su neki negodovali,to je nase da odlucimo sta zelimo.btw 2 mjeseca prije svadbe muz je imao smrtni slucaj u porodici,pa smo zato pogotovo gledali da bude sto skromnije :roll:
eki to
Posts: 176
Joined: 27/06/2012 11:05

#689 Re: Punice i Svekrve

Post by eki to »

potrudis se maksimalno i na kraju cujes 'eeee da je bila sarma :-) '......kum, kuma, braca, sestre ako ih ima, opstina , poslije mali rucak sa istim i skok do aviona 8) ljepotica, poslije bujrum svakom da dodje ha ja...jebote napravis svadbu za 200 ljudi i opet ti isti pocnu dolaziti poslije svadbe, ma bjazi
User avatar
partybrakerica
Posts: 1281
Joined: 24/10/2012 10:53
Location: tamo gdje more ljubi dugu...

#690 Re: Punice i Svekrve

Post by partybrakerica »

ma ja ba,a najjaci su mi oni sto naprave svadbu da se zemlja trese samo da svijet to vidi,i dignu kredit radi toga...A poslije cujes razveli se za godinu dana pa poslije vracaj kredite i pare. Bolje te pare sacuvat i otic negdje il kupit sebi nesto.Ipak je to pocetak zajednicnog zivota,kucite se,sve vam treba.Imaju se pare gdje potrosit :)
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#691 Re: Punice i Svekrve

Post by novi.dan.nova.nafaka »

eki to wrote:potrudis se maksimalno i na kraju cujes 'eeee da je bila sarma :-) '......kum, kuma, braca, sestre ako ih ima, opstina , poslije mali rucak sa istim i skok do aviona 8) ljepotica, poslije bujrum svakom da dodje ha ja...jebote napravis svadbu za 200 ljudi i opet ti isti pocnu dolaziti poslije svadbe, ma bjazi
A ti i dalje u kredi od 10 milja. 8-)
Bolje je kupiti kuhinju za toliki novac, ili auto ili šta ti ja znam...
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#692 Re: Punice i Svekrve

Post by Warashii »

MA pazi, taj novac od svadbe se vrati. Ako ulozis 3 000 tako nesto se i vrati +-200-300KM.
Nije ono lose praviti svadbu, al nije nesto ni sto se mora.
Zajebane su to stvari, puno obicaja se mjesa, koliko se samo razlikuju obicaji moje familije i familije moje zene.
Kod mene prijatelj pravio svadbu, nista previse al je to r n r. On katolik, ona iz mjesanog braka, majka joj makedonka a otac musliman. Pa ti mos mislit, al su odradili sasvim ok svadbu .
Ja sam imao raznoraznih zanovjetanja, jesam poslije ganjao muziku veli punica djes mi doc bez muzike :shock: haj trci tam vam nadjem i tu dvojicu , poslije mati veli dodje mlada a ne poigrasmo kolo :shock: . Ono nadje se uvijek nesto ma koliko planirao.
Opet znam i onih koji su zalili sto nisu pravili svadbu.
A sjecam se i ja tog spiska i punice sa njenim ljudima, komsijama, frizerkama i rodbinom 88 koljeno :) al opet nadje se neki dogovorpa tako smo najvise gledali te neke nase raje i da dodje na max 80 ljudi kako je i bilo.
Puno djevojaka masta puno o svom vjencanju i ako je neka i od vasih buducih supruga jedna od tih mislim da se to nebi trebalo uskracivati.
Al opet kad se svjetla pogase...samo dvoje ;) .
User avatar
sanjam-te
Posts: 1155
Joined: 25/09/2012 12:11

#693 Re: Punice i Svekrve

Post by sanjam-te »

:hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo:
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#694 Re: Punice i Svekrve

Post by otherside »

WRRsmom wrote:Image
:lol: :lol: :lol:
User avatar
blecky
Posts: 11
Joined: 27/05/2013 14:03
Location: tu sam

#695 Re: Punice i Svekrve

Post by blecky »

Za prosječnu svadbu u Hercegovini za 250 uzvanica potrebno je izdvojiti preko 23 tisuće KM. Najveći dio novca odlazi na plaćanje sale za vjenčanje. U Hercegovini sale većinom naplaćuju po broju gostiju i one u prosjeku iznose 50 KM po stolici. Za 250 gostiju to iznosi 12,500 KM.

Odijelo za mladoženju iznosi u prosjeku 1,000 KM, dok za prosječnu vjenčanicu treba izvoditi 1,500 KM. Uz vjenčanicu u većini vjenčanih salona u ovu su cijenu uključene i torbica za mladu, šal, šešir, ukras za kosu, te haljine za 'male mlade'. Kada su u pitanju vjenčani prstenovi mladence će oni koštati trebaju minimalno 1,000 KM.

Kako bi svoj dan zabilježili na najbolji mogući način za snimanje i fotografiranje mladenci u Hercegovini moraju izdvojiti minimalno 1600 KM. Usporedbe radi, u Sarajevu cijene za fotografiranje su 200, 300 KM, a za snimanje videa 500 KM.

Za glazbeni bend koji će uveseljavati svatove potrebno je izdvojiti u prosjeku 2,000 KM.

Iznos troškova svadbe se penje kada se dodaju troškovi za pozivnice, zahvalnice, iznajmljivanje automobila, kićenje, te catering.

Catering u Hercegovini košta oko 2,000 KM i za mladenkinu i mladoženjinu kuću. Kićenje crkve, sale, mladine i mladoženjine kuće, automobila košta oko 1,500 KM. U cijenu su uključeni i cvjetovi za svatove, te buket za mladenku.

Mladenci za pozivnice moraju izdvojiti minimalno 450 KM, za zahvalnice 300 KM, dok će iznajmljivanje automobila platiti oko 300 KM.

Kada se sve ovo zbroji, mladencima se trošak popeo na 23,000 KM. Uz to, dosta mladenaca mora izdvojiti novac za iznajmljivanje šatora, hladnjače, a ukoliko žele imati svoju tortu u sali dodatno moraju izdvojiti minimalno 600 KM.

Najnovija moda, puštanje golubica na svatovima također zahtjeva troškove od 50 KM po jednoj ptici.

...........kredit sa najvecim kamatama na svjetu
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#696 Re: Punice i Svekrve

Post by kadinica »

blecky wrote:
Najnovija moda, puštanje golubica na svatovima također zahtjeva troškove od 50 KM po jednoj ptici.
:run:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#697 Re: Punice i Svekrve

Post by ladyblue18 »

Uticaj spanskih sapunica :-) :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#698 Re: Punice i Svekrve

Post by pirmin »

WRRsmom wrote:Image
Je li joj to buduci ili kum?
Zao mi covjeka, vidi se da je neki dobrica.
Jebace mu znanje ko Badema Kuduzu. :mrgreen:
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#699 Re: Punice i Svekrve

Post by de facto. »

pirmin wrote:
WRRsmom wrote:Image
Je li joj to buduci ili kum?
Zao mi covjeka, vidi se da je neki dobrica.
Jebace mu znanje ko Badema Kuduzu. :mrgreen:
:lol: :lol:
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#700 Re: Punice i Svekrve

Post by lavorpunvode »

pirmin wrote:
WRRsmom wrote:Image
Je li joj to buduci ili kum?
Zao mi covjeka, vidi se da je neki dobrica.
Jebace mu znanje ko Badema Kuduzu. :mrgreen:

i njemu i svekrvi :lol:
Post Reply