Pulsiranje stomaka

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#1 Pulsiranje stomaka

Post by Salah ad-Din »

Od kad znam za sebe kada ležim na stomaku primjetim da mi se stomak pomjera u ritmu otkucaja srca, ja to ne osjetim samo se vidi i to je baš primjetno. Mislio sam da je to normalno da kuca trbušna aorta, međutim jučer čitam kako se to može prmjetiti samo kod izrazito mršavih osoba, kod nas debljih to se ne bi trebalo vidjeti (imam 95 kg i 180 cm sam visok i imam stomak), kažu da to ukazuje na proširenje trbušne aorte i ako dođe do njenog pucanja to je 100% smrt. Ja sam paničar, imam anksionost i panične napade tako da sam se sav istraumirao. Međutim, prije dva mjeseca radio sam ultrazvuk bubrega i doktorica ništa nije rekla za aortu, prije dvije godine radio CT bubrega sa kontrastom i ništa mi nisu rekli za aortu a kažu da se upravo na takvim pregledima to otkriva jer proširenje aorte rijetko izaziva simptome.

Šta mislite jel to normalno, jel iko još osjeća tako nešto i da li bi trebalo da odem opet doktoru, mada će me poslati gdje ne treba xD već 4 godine idem kod doktora sve moguće nalaze uradio, čak su mi na nalazu napisali da je sa mnom sve uredu i da me više ne šalju kardiologu :D posebno sa se isprepadao jer sam čitao da je neka cura u Tuzli umrla dan nakon vjenčanja zbog puknuća aorte a bila je jako mlada.
ZenaZbrkovima
Posts: 1890
Joined: 06/01/2015 21:32

#2 Re: Pulsiranje stomaka

Post by ZenaZbrkovima »

jucer mi se identicna stvar desila :shock: negdje pod lijevim rebrom, toliko me nerviralo da sam htjela iz koze pobjeci :D da ne pricam da se to podrazumijeva kad lezim na ledjima, ali jucer je lupalo u sjedecem polozaju ko srce kad sam dobro nervozna :-D
edit: i ja sam (umjereno) anksiozna pa ove vrucine lose utjecu na svu tu nervozu i nemir. ali da te utjesim, ja sam sigurna da to nije nista strasno i nisam se zabrinula, samo me nerviralo. tim vise sto je i kod mene ta aorta i sve ostalo ok, i sto znam da me ove vrucine izludjuju :)
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#3 Re: Pulsiranje stomaka

Post by Salah ad-Din »

Ma i ja mislim da je uredu, jer kod uvećanja aorte ta guta pulsira, ona se čak može i napipati a kod mene čitav stomak se pomjera i ništa ne mogu napipati, niti pod prstima osjećam pusliranje. Joj kako bi volio da sam jedan od onih ljudi "More do kad more" :D a ne ovako da se za sve živo traumiram :D
ZenaZbrkovima
Posts: 1890
Joined: 06/01/2015 21:32

#4 Re: Pulsiranje stomaka

Post by ZenaZbrkovima »

ma znam, mada ja ne brinem oko svega, ja sam se jedno vrijeme uhvatila samo jedne slabe tacke i oko nje ludila. kriza se smirila kad sam prestala obilaziti doktore i kad sam rekla jbe mi se, dokle ide ide :D navalila sebi probleme sa srcem, otkucaje do 150 u min, aritmije, djavole.. i onda presjekla prestala piti tablete i rekla ako hoce da lupa nek lupa, jednom kad presjece to je to :D i evo sad sam skroz ok, bez bilo kakvih terapija, kako je doslo tako je i proslo. za nepovjerovati sta psiha uradi kad se prepustis.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#5 Re: Pulsiranje stomaka

Post by rumenige_brajtner »

Salah ad-Din wrote:Ja sam paničar, imam anksionost i panične napade tako da sam se sav istraumirao.
kad se ovoga riješiš, rijesićeš se i pulsiranja u stomaku.
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#6 Re: Pulsiranje stomaka

Post by prezimenko »

Sto bi u narodu rekli spustio ti se zeludac pa pritisce :) Idi da ti neko namijesti zeludac pomogle vjerovanto, ali samo trenutno. Inace smatram gluposti ali znam dosta ljudi koji se kunu u to i pomoglo im je.. pa ako je placebo sto da ne
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#7 Re: Pulsiranje stomaka

Post by Salah ad-Din »

To za namještanje želudca sam čuo ima jedan komšinica to radi, ali kada se to dešava pulsira oko pupka i to se može napipati taj puls, ja ga ne mogu napipati niti ga ja osjetim, samo vidim :) da bi malo bolje predstavio kako to izgleda našao sam na youtube-u milion snimaka ljudi koji to snimaju :D

Ovako to otprilike kod mene izgleda samo što je malo veći stomak :D

https://www.youtube.com/watch?v=bcvRD88RZJc

I ja mislim da je od anksioznosti jer navečer kada se opustim i umirim toga nema i ako ležim na leđima :D
Nikola-doca
Posts: 4
Joined: 08/05/2021 19:36

#8 Re: Pulsiranje stomaka

Post by Nikola-doca »

Salah ad-Din wrote: 20/07/2015 10:36 Od kad znam za sebe kada ležim na stomaku primjetim da mi se stomak pomjera u ritmu otkucaja srca, ja to ne osjetim samo se vidi i to je baš primjetno. Mislio sam da je to normalno da kuca trbušna aorta, međutim jučer čitam kako se to može prmjetiti samo kod izrazito mršavih osoba, kod nas debljih to se ne bi trebalo vidjeti (imam 95 kg i 180 cm sam visok i imam stomak), kažu da to ukazuje na proširenje trbušne aorte i ako dođe do njenog pucanja to je 100% smrt. Ja sam paničar, imam anksionost i panične napade tako da sam se sav istraumirao. Međutim, prije dva mjeseca radio sam ultrazvuk bubrega i doktorica ništa nije rekla za aortu, prije dvije godine radio CT bubrega sa kontrastom i ništa mi nisu rekli za aortu a kažu da se upravo na takvim pregledima to otkriva jer proširenje aorte rijetko izaziva simptome.

Šta mislite jel to normalno, jel iko još osjeća tako nešto i da li bi trebalo da odem opet doktoru, mada će me poslati gdje ne treba xD već 4 godine idem kod doktora sve moguće nalaze uradio, čak su mi na nalazu napisali da je sa mnom sve uredu i da me više ne šalju kardiologu :D posebno sa se isprepadao jer sam čitao da je neka cura u Tuzli umrla dan nakon vjenčanja zbog puknuća aorte a bila je jako mlada.
Pozdrav imam istih problema, kako si ti rešio taj problem?
Nikola-doca
Posts: 4
Joined: 08/05/2021 19:36

#9 Re: Pulsiranje stomaka

Post by Nikola-doca »

Ja mogu i da napipam puls u stomaku i osećam jako lupanje, odradio sam kopler dopler aorte i rekli su da je sve u redu, inače sam vrlo mršav pa kazu da je zbog toga, ali bi mi značilo svačije iskustvo
User avatar
Truba
Posts: 81629
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Pulsiranje stomaka

Post by Truba »

Ako mislimo na isto meni se to dogadja rijetko ali bas kad sam umoran i pod stresom...i bas kad sam smrsao na 89
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#11 Re: Pulsiranje stomaka

Post by nlt »

Meni je nesto kuckalo po stomaku nekih mjesec dana, ispostavilo se da me zeludac zezao. Kako je naglo počelo tako je naglo i prestalo
User avatar
Truba
Posts: 81629
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Pulsiranje stomaka

Post by Truba »

Meni opet od jutros
Post Reply