Puko ko lubenica

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#26 Re: Puko ko lubenica

Post by uvjek dobar gost »

Neizvjesnost pravo dugo već traje, kad na to dodamo stalni medijski pritisak i tovarenje crnjacima koje treje već više od deceniju... lubenično stanje nije ništa neobično.

Što više boravka u prirodi, promijena rutine, promijena ishrane i pokušaj promijene navika... uključenje u nešto ili neki hobi... znaju pomoći. Nakon svega generacija kojoj ti pripadaš je najebala pravo i sada kad se okrene oko sebe ne vidi ni traga od nečeg za šta ste se borili i davali sebe nesebično.... Ukoliko si u mogućnosti putovanje van naših granica bi možda najviše pomoglo ...

Da ne kakim više ja sam napukao kao dinja... još koja godina i biću i ja lubenica..pokušavam sa čitanjem, filmom, nekim igricama, uključio sam biciklo, fotografiju,film sve amaterski naravno i uključio sam zeljastu materiju..... koja podsjeća na marimahunu..... i jeste nekad me depra opali jer živim u sranju i ne mogu biti imuna na sve što se zbiva oko mene, a dešavaju se vrlo ružne stvari !

Ili mi ili oni.... sve je tako jednostavno !
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#27 Re: Puko ko lubenica

Post by black »

ma natovari se dobro, ruksak na ledja i udri put brda i planina (bilo koje)..aparatic u ruke i fotkaj sve sto stignes, fizicki napor (al bas pravi napor) redovan, lijek je za psihu..bas u krajnjem slucaju obrati se psihologu, samo ne bi valjalo da se predjes na hemiju..ovo kod tebe bi mogla biti tzv zimska depresija..kazes vise volis mrak, a to nije dobro za takvo stanje jer manjak svjetla smanjuje lucenje serotonina koji je bitan za organizam, dok mrak pojacava lucenje melatonina (koji je u normalnim kolicinama vazan za san) ali u vecoj kolicini utice na depresiju..vjeruj mi samo jak fizicki napor, jer on utice na lucenje nekoliko hormona antidepresivnog djelovanja
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#28 Re: Puko ko lubenica

Post by Maraschino »

HAVANA wrote:
sandra01 wrote:
pirmin wrote:Meni nekako bude lakse kad vidim da na ovom forumu ima jos starih konja poput mene. :D
Evo da vam se i ja pridruzim ,lakse je u drustvu vrsnjaka :-?



:evil: :D
mirujte djeco... ;-) :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#29 Re: Puko ko lubenica

Post by spreca »

@DZONPI
Svi mi ponekad prolazimo kroz takve stvari nevezano na godine zivota a mi koji ih imamo malo vise prosjeka to dozibljavamo cesce i teze nam to pada od ovih mladih valjda zato sto smo pametniji :D razmisli da malo odes u selo ali u pravo selo a ne u neko veoma urbano pa malo setnja u polju u sumu pa onda neku na neku planinu pa ako si ljubitelj ribe stap u ruke pa na rijeku jer za mene naj bolji lijek od toga je RIBALKA i vjeruj mi da ce pomoc kako to nasi stari kazu ko rukom onijelo.Grad inace na svkog djeluje depresivno.
Sve najbolje.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#30 Re: Puko ko lubenica

Post by ladyblue18 »

Halo ba... :roll:
Fino vam je receno da ukoliko nemate neki konstruktivan prijedlog ili nacin za pomoci da se ne javljate.

A vi opet nesto glumite...e necemo tako. :roll:
User avatar
Anti-Depresiv
Posts: 88
Joined: 10/07/2008 21:43
Location: rajvoSa

#31 Re: Puko ko lubenica

Post by Anti-Depresiv »

HAVANA wrote:
sandra01 wrote:
pirmin wrote:Meni nekako bude lakse kad vidim da na ovom forumu ima jos starih konja poput mene. :D
Evo da vam se i ja pridruzim ,lakse je u drustvu vrsnjaka :-?



:evil: :D
:run: Puspas i mene
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#32 Re: Puko ko lubenica

Post by rika »

Nasi stari bi rekli:
"Sine svako od nas mora imati neki svoj DERT"..
(pod dertom podrazumjevam onu neku duboku srcanu bol,koju covjek tesko da mozhe opisati rjecima )..

-Oni koji nemaju cash-a,sanjaju o tome da im je odnekud nekakvih para,pa bi onda vozali dzipovi,nosili markiranu gaederobu i bilo bi im "lijepo"
-oni koji su bolesni sanjaju o tome da ozdrave... (nedavno mi jedan komsija koji boluje od dijabetesa govori "sine ja SANJAM baklve " a ne smije ih jesti
Moj ti je savjet,napravi neki svoj mali svijet koji ni sa kim neces morati dijeliti,nemoj gledati TV,citati novine i malo vise fizickog rada...ako nemas kuce i baste,onda uzmi usisaj stan svaki dan,peri prozore svake sedmice itd.promjeni nesto u svojoj okolini,jer voda koja stoji,brzo se usmrdi...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#33 Re: Puko ko lubenica

Post by chuchumbamayumbe »

DZONPI wrote:Ljudi neznam sta je ovo ali mi pun klinac svega.Nemam volje ama bas ni za cim.Sta kod krenem neide,nema se zivaca,ljudi mi smetaju,uopste neslusam nekog kad prica,sam sam zauzet necim a neznam ni ja s cim.Smanjio sam i posjete tako da idem negdje bas ono kad nemozes izbjec,dali je to zasicenje od svega ili da izvines preseravanje,ono kad i hrdjavom hasimu dlaka smeta.Bezvoljan totala.Evo ovo pisem a kontam kome pisem i kakve koristi al eto opet ko fol nesto se sarnulo.Kad skontam imam sve pa sta hoces al nesto fali pa ga jebi.Jesu li ovo znakovi depresije ili cega veze nemam.Ima li ko da se osjeca ovako mozda mi i olaksa ako skontam da nisam sam.Da me nije klimax spuco ipak meni je da nefoliram 40 kuka pa reko mozda ima i do toga.
Kada sam se ja tako osjecao, propusio sam se.
I imao obicaj da cesce izadjem sa najboljim drugom na po pivu-dvije.
Razbacimo shuplju, bacimo koji pogled, komentar.
Nekako sam se osjecao bolje, a i zena me je podrzala. Previse sam se bio zaokupio poslom, porodicom, djecom, svakakvim nekakvim brigama.
E onda malo poceh izlaziti, popravih se, malo se opustih,dodjoh sebi...
Sta ja znam, nisam jos dosao do "ceteres", ne znam sta me tada ceka, ali sam ja neke crne misli, depresije i to lijecio sa najboljim prijateljem, kafana, stoni tenis, biciklo, shuplja...
bio vani bilo dobro
Posts: 168
Joined: 27/12/2009 02:36

#34 Re: Puko ko lubenica

Post by bio vani bilo dobro »

Hocel ti biti lakse kad kazem da nisi jedini :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#35 Re: Puko ko lubenica

Post by muha_sa »

zoom66 wrote:
pirmin wrote:Meni nekako bude lakse kad vidim da na ovom forumu ima jos starih konja poput mene. :D
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
sta se ti smijes djuturume djuturumski :-)
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#36 Re: Puko ko lubenica

Post by leo karan »

DZONPI wrote:Ljudi neznam sta je ovo ali mi pun klinac svega.Nemam volje ama bas ni za cim.Sta kod krenem neide,nema se zivaca,ljudi mi smetaju,uopste neslusam nekog kad prica,sam sam zauzet necim a neznam ni ja s cim.Smanjio sam i posjete tako da idem negdje bas ono kad nemozes izbjec,dali je to zasicenje od svega ili da izvines preseravanje,ono kad i hrdjavom hasimu dlaka smeta.Bezvoljan totala.Evo ovo pisem a kontam kome pisem i kakve koristi al eto opet ko fol nesto se sarnulo.Kad skontam imam sve pa sta hoces al nesto fali pa ga jebi.Jesu li ovo znakovi depresije ili cega veze nemam.Ima li ko da se osjeca ovako mozda mi i olaksa ako skontam da nisam sam.Da me nije klimax spuco ipak meni je da nefoliram 40 kuka pa reko mozda ima i do toga.
Naleti svakome takav period, kad bas nista ne ide. dodje i prodje.
ako ti smetaju ljudi, nemoj ih gledati ako ne moras neko vrijeme, popij persen on ti je na "biljnoj bazi" :D i zalij pivom i iznajmi u videoteci titanik, terminator 2 i povratak u buducnost sva 3 dijela i uzivaj boli te hrdjavi hasim za sve
User avatar
softly
Posts: 446
Joined: 16/09/2009 21:20

#37 Re: Puko ko lubenica

Post by softly »

DZONPI wrote:Ljudi neznam sta je ovo ali mi pun klinac svega.Nemam volje ama bas ni za cim.Sta kod krenem neide,nema se zivaca,ljudi mi smetaju,uopste neslusam nekog kad prica,sam sam zauzet necim a neznam ni ja s cim.Smanjio sam i posjete tako da idem negdje bas ono kad nemozes izbjec,dali je to zasicenje od svega ili da izvines preseravanje,ono kad i hrdjavom hasimu dlaka smeta.Bezvoljan totala.Evo ovo pisem a kontam kome pisem i kakve koristi al eto opet ko fol nesto se sarnulo.Kad skontam imam sve pa sta hoces al nesto fali pa ga jebi.Jesu li ovo znakovi depresije ili cega veze nemam.Ima li ko da se osjeca ovako mozda mi i olaksa ako skontam da nisam sam.Da me nije klimax spuco ipak meni je da nefoliram 40 kuka pa reko mozda ima i do toga.
Ja se u zadnjih nekoliko postova na oforumu samo zayebavam (nazor, moram priznati), ali me ovaj tvoj natjerao da se potpuno uozbiljim.
Jer ti si, zapravo, opisao i moje stanje.
A ja sam uvjeren - i stanje vecine nas koji svoj ocaj lijecimo na ovom forumu.
Ovo dakle nije individualan problem. Svi mi u ovoj yebenoy nazor-drzavi smo upravo u takvoj nekakvoj fazi.
A ja pokusavam i da objasnim sto je to tako.
Pa jednostavno, dosli smo do zida i svi se nalazimo u stanju potpunog beznadja. Niko zapravo ovdje ne vidi ostvarenje svojih zelja - ni konstruktivci, ni destruktivci. Odnosno ni oni kojima je do normalnog drustva i normalne drzave, ni oni koji bi da je do kraja sjebu.
Potpuna pat pozicija.
Uzivaju jedino oni kojima je ta pat pozicija omogucila najbolji moguci status: nasi strani "pomagaci", nase korumpirane vlade, nase vjecne "pametnice", nasi bubreg-u-loju parlamentarci i ostali bahtici.
Evo uzmi samo sta se desava sa medijima. Nekad smo se radovali svakom broju naseg omiljenog magazina, nekad smo se svi okupljali oko Hadzifejzovica, kasnije oko Bakira...
Sad nas je sve to proslo, nema vise tog kriminala cije otkrivanje nas moze uzbuditi.
Svi smo poravnili i ti si to sasvim lijepo opisao s tom razlikom sto ja tvrdim da si opisao NASE a ne TVOJE stanje.

A to ne valja.
Ne valja NIKAKO.
Bogami ne valja...
krokodil
Posts: 97
Joined: 19/06/2009 18:37

#38 Re: Puko ko lubenica

Post by krokodil »

Ovo o čemu pišeš je posljedica cjelokupne situacije oko nas, odnosno okoline u kojoj živimo. Sve je puno crnjaka i crnjačenja, tako da gdje god odeš ljudi kukaju, plaču jebiga nema se. Sve to negativno utiče na psihu, ako se tome doda i ova zima onda je valjda jasno svima što je ovako.

Iskreno meni već duže vrijeme ništa ne pričinjava radost, film ne sjećam se kad sam pogledao, jedino me malo utakmice na koje odem pa se malo istresem vrate u normalu inače sve ostalo je postalo isfurano...

Ipak mišljenja sam da je samo socijalizacija rješenje svih ovih problema i druženje sa pozitivnim ljudima iako ih je malo jbg...
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#39 Re: Puko ko lubenica

Post by Vertigo »

DZONPI wrote:Ljudi neznam sta je ovo ali mi pun klinac svega.Nemam volje ama bas ni za cim.Sta kod krenem neide,nema se zivaca,ljudi mi smetaju,uopste neslusam nekog kad prica,sam sam zauzet necim a neznam ni ja s cim.Smanjio sam i posjete tako da idem negdje bas ono kad nemozes izbjec,dali je to zasicenje od svega ili da izvines preseravanje,ono kad i hrdjavom hasimu dlaka smeta.Bezvoljan totala.Evo ovo pisem a kontam kome pisem i kakve koristi al eto opet ko fol nesto se sarnulo.Kad skontam imam sve pa sta hoces al nesto fali pa ga jebi[/size].Jesu li ovo znakovi depresije ili cega veze nemam.Ima li ko da se osjeca ovako mozda mi i olaksa ako skontam da nisam sam.Da me nije klimax spuco ipak meni je da nefoliram 40 kuka pa reko mozda ima i do toga.
ljudi su ti vec rekli dosta toga, ali meni se cini kljucna ova recenica, Sta je smisao zivota :D
bez sale, mislim da mozes dobiti bolje odgovore na pdf filozofija ili religija
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#40 Re: Puko ko lubenica

Post by tempora »

DZONPI wrote:Ljudi neznam sta je ovo ali mi pun klinac svega.Nemam volje ama bas ni za cim.Sta kod krenem neide,nema se zivaca,ljudi mi smetaju,uopste neslusam nekog kad prica,sam sam zauzet necim a neznam ni ja s cim.Smanjio sam i posjete tako da idem negdje bas ono kad nemozes izbjec,dali je to zasicenje od svega ili da izvines preseravanje,ono kad i hrdjavom hasimu dlaka smeta.Bezvoljan totala.Evo ovo pisem a kontam kome pisem i kakve koristi al eto opet ko fol nesto se sarnulo.Kad skontam imam sve pa sta hoces al nesto fali pa ga jebi.Jesu li ovo znakovi depresije ili cega veze nemam.Ima li ko da se osjeca ovako mozda mi i olaksa ako skontam da nisam sam.Da me nije klimax spuco ipak meni je da nefoliram 40 kuka pa reko mozda ima i do toga.
Dzoni, od svih savjeta koje covjek moze cuti, kada na ovaj nacin dijeli svoja osjecanja je onaj " ima gore od toga". Ima sigurno i relativiranje je jedan od odlicnih mehanizama za utjehu. Ponavljam, za utjehu. Stoga, sumnjam da ce ti to pomoci, ili da ce ti bilo koji savjet pomoci. Stvar je iskljucivo licne prirode i onoga sto ta licna priroda nosi a to je koliko i na koji nacin ces zivot stavljati u svoje ruke, koliko imas snage, zelje, volje, mogucnosti da mijenjas to stanje. Doduse, opasno me zulja ova tvoja zadnja recenica, jer i ja guram prema 40tima i sve cesce se uhvatim kako rezumiram dosadasnje zivote ( kazem zivote, jer ih imam dva, onaj prijeratni i onaj od rata pa na ovamo) i ono sto sam danas. Sam nisi sigurno, ali hoce li ti od toga biti lakse, nemam pojma. :roll:
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#41 Re: Puko ko lubenica

Post by Vragolan »

DZONPI wrote:Ljudi neznam sta je ovo ali mi pun klinac svega.Nemam volje ama bas ni za cim.Sta kod krenem neide,nema se zivaca,ljudi mi smetaju,uopste neslusam nekog kad prica,sam sam zauzet necim a neznam ni ja s cim.Smanjio sam i posjete tako da idem negdje bas ono kad nemozes izbjec,dali je to zasicenje od svega ili da izvines preseravanje,ono kad i hrdjavom hasimu dlaka smeta.Bezvoljan totala.Evo ovo pisem a kontam kome pisem i kakve koristi al eto opet ko fol nesto se sarnulo.Kad skontam imam sve pa sta hoces al nesto fali pa ga jebi.Jesu li ovo znakovi depresije ili cega veze nemam.Ima li ko da se osjeca ovako mozda mi i olaksa ako skontam da nisam sam.Da me nije klimax spuco ipak meni je da nefoliram 40 kuka pa reko mozda ima i do toga.
da, to su neki od znakova depresije ali i krize muskarca srednjih godina, ne moras imati 45 i vise, da bi zapao u tu krizu, nadji si zanimaciju, znam da je tesko, ali moras naci nesta sto volis raditi
najbolje bi bilo da uzmes komad drveta cakiju u ruke i pravis figurice
ili da pletes korpe, nesta sto ce te zaokupiti da mozes i razmisljati
ali najbitnije se nakaniti i biti cvrste volje
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#42 Re: Puko ko lubenica

Post by Priorat »

jao , ja u takvu rupu upadam barem 2 puta godisnje..jedva se iscupam i onda je opet sve ok...pretezno me poslije novogodisnjih praznika uhvati, nemam pojma zasto. jebena stvar...
User avatar
softly
Posts: 446
Joined: 16/09/2009 21:20

#43 Re: Puko ko lubenica

Post by softly »

Sve neki sami strucnjaci.
Neki mudruju - "ima i gore", neki mu podmecu religiju, neki ovo, neki ono...

A ja tvrdim da je covjek opisao stanje VECINE NAS, ne samo svoje i kao neko ko se slicno osjeca, nisam mu pametovao vec PRIZNAO da je i meni tako i TVRDIM da se vecina ovdje tako osjeca, samo sto neki ne zele da priznaju.

Ne treba biti prevelik psiholog pa skontati da se radi o KOMBINACIJI licnog stanja, stanja u drustvu, klimatskog stanja, klimaktericnog stanja itd.

Ali ja vam tvrdim da je ovo drugo - stanje u drustvu, nesta sto NAS POSEBNO YEBE, taman da je sve ostalo OK.

Mi smo jednostavno postali nacija bez IKAKVE PERSPEKTIVE, zahvaljujuci ponajvise ovima sto nam u ovakvom yebenom stanju podmecu razne perspektive.

Dodik laje sve vise i vise, Silajdzic ga pucka, Hrvati se lagano pakuju, Reis dijeli halal certifikate...

A mi trazimo psihijatre.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#44 Re: Puko ko lubenica

Post by realna do boli »

Jedino sto ti moze biti utjeha je da nisi nista gori od mozda trecine ljudi na ovom forumu i da se nalazis u sasvim normalnoj fazi u zivot .
Zna mi se dogoditi da mi nije ni do cega, da mi je mrsko bilo sto, da mi se jednostavno neda....i procitala sam negdje da je to noramalno i da se ponekada treba prepustiti i takvim osjecajima..dozvoliti sebi i takva mentalna stanja..nismo mi stvoreni da samo budemo razigrani , sretni, nasmijani , aktivni i optimisticni ..treba nekada jednostavno lezati i jadikovati sam sebi..zasto da ne...i kada nocima ne mozete spavati..reci sebi..daj sta se bunis..lezis u toplom krevetu ..uzivaj i razmisljaj i to je odmor.
Ali onda treba i "ustati" ..reci o.k. dosta je bilo jadikovanja..idemo dalje...

Sada malo onih klasicnih "gluposti", ali meni nekada i to pomogne..ponekada kazem sebi ...e ja gluposti...a poneakada kazem..pa to je istina..sta se ja preser.... kada je tako.
Pocinje sa :VI STE JAKO BOGATI I SRETNIJI OD MILIJUNA DRUGIH U SVIJETU JER:
- ste se probudili u svom krevetu...
- vam je toplo
- ste pogledali u plafon..vi vidite ..imate kucu
-ustali ste ..vi hodate...
-svadjate se ...vi cujete i govorite..itd..itd...
Zaboravaljamo na ove "sitnice" za koje bi milijuni ljudi dali svoje zivote i onda se pres...oko onogo sto imamo vise i zelimo jos vise..
Malo konfuzno...ali sta cu ......:) mozda pomogne,nisam psiholog ..samo clan kluba "ponekada izgubljenih misli".
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#45 Re: Puko ko lubenica

Post by Michun »

http://hr.wikipedia.org/wiki/Posttrauma ... me%C4%87aj
i dodaj tome stanje u kojem se nalazimo i svakodnevnu crnu hroniku umjesto dnevnika...ko bi normalan sretan i zadovoljan mogao biti uopste.
psiholog, psihijatar ili nego strucan da ti malo pomogne i olaksa, pa cak iako su ti neki lijekovi potrebni...
sretno
Post Reply