Pucanje u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#76 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by potpuni stranac »

zonbirile wrote: ----------------------------------------
Zakon je jedno stvarnost drugo.Ipak nema toliko toga,treba baš biti hajvan pa upucati insana,ali ono preventivno djeluje kada dripac zna da ga možeš baciti sa balkona na glavu.
tek kada ti ukradu ono što si sticao 4-5 godina moći ćeš pravilno rasuđivati. dakle, rado bi ga upucao kada bi ga zatekao u krađi samo kad bi mi ovo smeće od zakona i ublehe od srazmjernosti u nužnoj odbrani to dozvolili. američke zakone glede samoodbrane treba primjeniti i u bih
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#77 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by zonbirile »

ne znam možda ti se čini,možda onesposobiti,ali ne namrtvo,kontaš'
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#78 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by potpuni stranac »

zonbirile wrote:ne znam možda ti se čini,možda onesposobiti,ali ne namrtvo,kontaš'
e sad ga j...i, to bi trebalo ostaviti onome ko se brani da odluči šta je najefikasnije u datom momentu.
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#79 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by Vragolan »

ma na mrtvo
jer drugacije nece doci pameti
pa kada jedan ili dva zaplate glavom treci ce se upitati hoce li kome obijati auto ili stan/kucu
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#80 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by zonbirile »

sinoć bio američki snimak,čova nazvao 911 i javlja da gleda dvojicu kako provaljuju susjedu kuću i da će ih roknuti.Operator ga opominje ,nemoj opasno je, i čova izađe,ali qurac ima puparicu,ukoka ih obojicu ko zečeve.Bilo je povuci potegni na sudu i izvadio se ,jer su trčali preko njegovog travnjaka.
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#81 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by potpuni stranac »

zonbirile wrote:sinoć bio američki snimak,čova nazvao 911 i javlja da gleda dvojicu kako provaljuju susjedu kuću i da će ih roknuti.Operator ga opominje ,nemoj opasno je, i čova izađe,ali qurac ima puparicu,ukoka ih obojicu ko zečeve.Bilo je povuci potegni na sudu i izvadio se ,jer su trčali preko njegovog travnjaka.
e tako se to radi........ovdje kod nas bi robijao više od gašija i kompanije.
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#82 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by Vragolan »

kad vec o ovome supljiramo
sta bi sa onom curom iz kladionice
jel tuzitelj odustao od daljeng gonjenja
zaboravio sam
User avatar
black
Posts: 17172
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#83 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by black »

ma nista se nece desiti, niti ce se poboljsati situacija, niti ce nekih protesta biti, jer izgleda da je mnogima vaznija partijska pripadnost/nepripadnost vec sigurnost ljudi na ulici
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#84 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by braca »

potpuni stranac wrote:
zonbirile wrote: ----------------------------------------
Zakon je jedno stvarnost drugo.Ipak nema toliko toga,treba baš biti hajvan pa upucati insana,ali ono preventivno djeluje kada dripac zna da ga možeš baciti sa balkona na glavu.
tek kada ti ukradu ono što si sticao 4-5 godina moći ćeš pravilno rasuđivati. dakle, rado bi ga upucao kada bi ga zatekao u krađi samo kad bi mi ovo smeće od zakona i ublehe od srazmjernosti u nužnoj odbrani to dozvolili. američke zakone glede samoodbrane treba primjeniti i u bih

Pa ja o tome trunim u rubrici "Policija" vec duzi vremenski period, i ne samo ja nego dosta gradjana/forumasa, no imamo nekoliko forumasa-policajaca kojima nije jasno sta to mi hocemo, kao oni su tu da nas brane....ali samo na forumu. Ma, ne brane nas ni na forumu, i ovdje su protiv svih nas koji se zale na rad policije i analogno tome mastaju o mogucnosti promjene zakona u smislu da se SMIJES sam braniti u slucaju aščare razbojnistva, s tim da te sud ne odere radi....bla....bal....bla....ma nista, jedini nacin da se odbranis je da molis Boga da se nadjes u situaciji da te je neko "zaskocio", jer ako se to dogodi, covjeku vise nije jasno kako da postupi: ako se branis, oderace te ovdasnja policija i sudstvo, a ako se ne branis oderace te gangster i moci ces lagodno u buducnosti gledati travu odozdo kako raste...... :x
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#85 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by kamen spoticanja »

atko wrote:
kamen spoticanja wrote:
atko wrote:Pazi ti mladih muslimana iz SDA sto se sad hrabro skrivaju iza nickova po forumima i sto su zahebani :x

Evo divna prilika da sad Vi protiv SDP podignete ustanak ... ja cu vam se pridruziti odmah !!

... u ostalom sad ste kolaicioni partneri ... pa i da opet napravimo proteste ispade opet protiv vas.

Sve isti ljigavci :x
atko ovo uvecano dodje meni muslimanu kao uvreda :wink:
dakle pazljivije biraj rijeci,jer sam ja kao musliman(a eto i mlad sam)i tad bio za proteste jer se ginulo u tramvajima...evo i sad sam za proteste jer se opet gine...puca mi bubreg koja je partija na vlasti...nije dobro i hocu da bude bolje...a musliman sam :wink:
i vjeruj da vecina takvih isto razmislja :wink:
dakle opet ponavljam,pazljivije biraj rijeci
Drug ti VRLO DOBRO znas kakva je to metafora i za koga i zbog cega ... necemo se sad pretvarati ;)

i ja kazem nije dobro
i ja zelim da bude bolje
i ja sam musliman

I mene apsolutno ne zanima ko je na vlasti i nikad nisam gajio simpatije prema bilo kojo stranic/pojedincu konkretno

Ali to sto generalno nimalo ne volim nacional-fasizam koji nam se dogadja i sto mi se gadi desna orjentacija ... automatski te svrstaju lijevo i to zlatkovo lijevo i proglase zlajinim placenikom. A koliko je zlaja "lijevak" vidi se iz ove kolaicije sa Suljinom desankom koje se prihvatio samo da vlast formira

Ja sam ipak malo drugacije ljevlje orjentiasan i mene zanima
da novac koji direktni i indirektno zaradim za drzavu ode gdje mu je mjesto,
da se ne brinem kad mi draga osoba udje u tramvaj hoce li prezivjeti te tri stanice ...
da se napravi zaobilaznica i da radnici koji je prave prime platu,
da se djeca ne truju fasizmom u skoli,
da ne moram dati milju maraka za operaciju krajnika
itd itd

Naravno ja kao takav licim na bosanca ocigledno ... sto je nepostojeca kategorija, a odmah sam i cafir izdajnik umeta ... al kako god... meni umetke nece umetnuti ... po cjenu da promjenim poluloptu;)
atko druze sve se slazem...osim onog dijela o muslimanima...zato ti i kazem pazljivije biraj rijeci...zovi ih SDA jugendom,zovi ih desnom opcijom zovi ih kako hoces ali ih nemoj zvati kako si ih nazvao...jer znas da su muslimani(oni na koje mislimo :wink: )danas najbolji dio drustva
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#86 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by atko »

@kamen spoticanja ok ;)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#87 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by kamen spoticanja »

atko wrote:@kamen spoticanja ok ;)
:)
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#88 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by potpuni stranac »

braca wrote:
potpuni stranac wrote:
zonbirile wrote: ----------------------------------------
Zakon je jedno stvarnost drugo.Ipak nema toliko toga,treba baš biti hajvan pa upucati insana,ali ono preventivno djeluje kada dripac zna da ga možeš baciti sa balkona na glavu.
tek kada ti ukradu ono što si sticao 4-5 godina moći ćeš pravilno rasuđivati. dakle, rado bi ga upucao kada bi ga zatekao u krađi samo kad bi mi ovo smeće od zakona i ublehe od srazmjernosti u nužnoj odbrani to dozvolili. američke zakone glede samoodbrane treba primjeniti i u bih

Pa ja o tome trunim u rubrici "Policija" vec duzi vremenski period, i ne samo ja nego dosta gradjana/forumasa, no imamo nekoliko forumasa-policajaca kojima nije jasno sta to mi hocemo, kao oni su tu da nas brane....ali samo na forumu. Ma, ne brane nas ni na forumu, i ovdje su protiv svih nas koji se zale na rad policije i analogno tome mastaju o mogucnosti promjene zakona u smislu da se SMIJES sam braniti u slucaju aščare razbojnistva, s tim da te sud ne odere radi....bla....bal....bla....ma nista, jedini nacin da se odbranis je da molis Boga da se nadjes u situaciji da te je neko "zaskocio", jer ako se to dogodi, covjeku vise nije jasno kako da postupi: ako se branis, oderace te ovdasnja policija i sudstvo, a ako se ne branis oderace te gangster i moci ces lagodno u buducnosti gledati travu odozdo kako raste...... :x
ma pusti ti njih, to su uglavnom ljudi sa manjkom obrazovanja i razumjevanja složenosti situacije u kojoj se nalazimo. svako ko je bio žrtva zna o čemu pričam. imam pištolj, i dozvolu naravno, a praktično ga ne smijem upotrijebiti sve da gledam kako mi čitavu kuću nose. i što je najgore kriminal cvjeta, krađa i iznuda su postale grana privrede.

da bi nakon svega ovog spoštovani ministar MUP-a, doduše sada već bivši, izjavio kako policiji ne trebaju školovani ljudi već da su bravari i vodoinstalateri najbolji.

situacija je dramatična, u to nema sumnje, i pored toga više se vodi računa o psima i njihovoj zaštiti a ljude ko j..e, kome još trebaju zatvori, psi su bitni.........
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#89 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by zonbirile »

pa i meni je draži model dobre policije,pa samozaštita,a imaš i treći -eskadroni smrti.Bili popolarni 80-tih u južnoj americi,nešto poput potjera sa divljeg zapada.
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#90 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by potpuni stranac »

zonbirile wrote:pa i meni je draži model dobre policije,pa samozaštita,a imaš i treći -eskadroni smrti.Bili popolarni 80-tih u južnoj americi,nešto poput potjera sa divljeg zapada.
mi smo sada u situaci kada bi prvo trebalo da ti eskadroni odrade posao pa tek onda primjeniti prve dvije.
Locked