Pucanje u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

PHANTOM_SA
Posts: 58
Joined: 16/12/2010 19:53

#1 Pucanje u Sarajevu

Post by PHANTOM_SA »

pucanje u sarajevu postalo je svakodnevnica...

mafijaski obracuni i sl. samo nije mi jasno, zasto se pucaju u samo koljena??? :x


imal neko objasnjenje?? :run:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by karanana »

e da je bogdo ova tema sa ovim naslovom na ljubav i sex.

pucaju u koljena jer su kukavice. rokni ga majstore, pa odlezi ko covjek u zenici 8-9 godina pa ces se pucati i u zenici.
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#3 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by Desert Wind »

u koljeno pucat nije pokusaj ubistva samo nanosenje teskih povreda - samim time kazne su blaze :dance: :mrgreen: :wink:

uzimajuci u obzir da zakon najbolje kod nas poznaju kriminalci dok (wannabe) posten svijet savija siju pred drzavno-mafijasko-kriminalnim terorom - i neka je tako i nek bude jos gore :)
Last edited by Desert Wind on 18/01/2011 21:43, edited 1 time in total.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#4 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by iceman2010 »

Bitno je da su "nasi" na vlasti nije bitno sto se sada puca. To je bilo bitno dok su "njihovi" vladali. Sada le bitno da nam dolazi Goran Bregovic. Samo ne znam sta ce sada da rade one silne nevladine organizacije i pokreti. Mislim sada su njihovi na vlasti pa se ne mogu vise zvati nevladinim. :lol: :lol: :lol:
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#5 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by Desert Wind »

iceman2010 wrote:Bitno je da su "nasi" na vlasti nije bitno sto se sada puca. To je bilo bitno dok su "njihovi" vladali. Sada le bitno da nam dolazi Goran Bregovic. Samo ne znam sta ce sada da rade one silne nevladine organizacije i pokreti. Mislim sada su njihovi na vlasti pa se ne mogu vise zvati nevladinim. :lol: :lol: :lol:
jos jedan razlog zasto zelim da bude jos gore :wink:
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#6 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by 1946 »

iceman2010 wrote:Bitno je da su "nasi" na vlasti nije bitno sto se sada puca. To je bilo bitno dok su "njihovi" vladali. Sada le bitno da nam dolazi Goran Bregovic. Samo ne znam sta ce sada da rade one silne nevladine organizacije i pokreti. Mislim sada su njihovi na vlasti pa se ne mogu vise zvati nevladinim. :lol: :lol: :lol:
:thumbup:
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#7 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by Dioda »

PHANTOM_SA wrote:pucanje u sarajevu postalo je svakodnevnica...

mafijaski obracuni i sl. samo nije mi jasno, zasto se pucaju u samo koljena??? :x


imal neko objasnjenje?? :run:
Valjda si sad mangup kad pucas, pa i pucanje u koljena je nesto :roll: Da se zna da si opasan, da te slucajno ne zaHebavaju ako fulis :roll:
Fuj :x
Ovdje je od svih, najveci sevap organizovati "humanitarnu" akciju da se skupe pare za gradnju jedno 6 zatvora. I odvaliti ekstremno visoke kazne samo za posjedovanje oruzja.
Ali jok, ne moze to kod nas.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#8 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by sodom »

Dioda wrote:
PHANTOM_SA wrote:pucanje u sarajevu postalo je svakodnevnica...

mafijaski obracuni i sl. samo nije mi jasno, zasto se pucaju u samo koljena??? :x


imal neko objasnjenje?? :run:
Valjda si sad mangup kad pucas, pa i pucanje u koljena je nesto :roll: Da se zna da si opasan, da te slucajno ne zaHebavaju ako fulis :roll:
Fuj :x
Ovdje je od svih, najveci sevap organizovati "humanitarnu" akciju da se skupe pare za gradnju jedno 6 zatvora. I odvaliti ekstremno visoke kazne samo za posjedovanje oruzja.
Ali jok, ne moze to kod nas.

mala ispravka: ILEGALNOG ORUŽJA
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#9 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by zonbirile »

ukinuše šintore,možda uvesti šintore za "pucaše"
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#10 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by chuchumbamayumbe »

Pucaju oni u glavu, ali uvijek promaše pa metak nekako završi u koljenu.
8-)
User avatar
CharlesBukowski
Posts: 198
Joined: 12/05/2010 12:28

#11 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by CharlesBukowski »

Mene zanima gdje je sad onaj pokret Dosta. Zasto sute? Zasto se sada ne dize buna?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#12 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by zonbirile »

CharlesBukowski wrote:Mene zanima gdje je sad onaj pokret Dosta. Zasto sute? Zasto se sada ne dize buna?
------------------------------------------
nisu plačeni za to.
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#13 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by frngla »

u koljena se puca u cilju nanosenja trajnog invaliditeta, ne zbog straha i/ili zelje za manguplukom i nesto slicno...

isto tako treba i policija da puca, pa ne bi bilo ovako alarmantno stanje... ovo postaje divlji zapad...
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#14 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by zonbirile »

frngla wrote:u koljena se puca u cilju nanosenja trajnog invaliditeta, ne zbog straha i/ili zelje za manguplukom i nesto slicno...

isto tako treba i policija da puca, pa ne bi bilo ovako alarmantno stanje... ovo postaje divlji zapad...
---------------------------
ne ide tako,prije bi ih obično zgazio tramvaj kada iz kreveta pođu na pišanje.Šta češ nesreće se događaju.
Abdulvahid
Posts: 102
Joined: 09/02/2010 22:56

#15 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by Abdulvahid »

CharlesBukowski wrote:Mene zanima gdje je sad onaj pokret Dosta. Zasto sute? Zasto se sada ne dize buna?
Reko ti je covjek pa sada su "nasi" na vlast, nema smisla da se sada traze ostavke premijera ili gradonacelnika ;) :skoljka:
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#16 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by TheGodfather001 »

Gdje su sada Demir & raja? "Kriticna masa gradjana i omladinaca" nezadovoljnih sigurnosnom situacijom u glavnom gradu BiH odjednom nestade, rasplinula se nakon pobjede "nasih"...
Mozda se opet okupe na istom mjestu kad dodje kamion sa Breginim stvarima, da se covjek ne muci i ne placa, a i da osjeti gostoljubivost Sarajlija... :D
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#17 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by zonbirile »

TheGodfather001 wrote:Gdje su sada Demir & raja? "Kriticna masa gradjana i omladinaca" nezadovoljnih sigurnosnom situacijom u glavnom gradu BiH odjednom nestade, rasplinula se nakon pobjede "nasih"...
Mozda se opet okupe na istom mjestu kad dodje kamion sa Breginim stvarima, da se covjek ne muci i ne placa, a i da osjeti gostoljubivost Sarajlija... :D
---------------------
Sve nevladine orghanizacije rade/plaćaju na principu usvojenih/odobrenih projekata.Očito ova stavka nije obuhvaćena sredstvima,a oni kao poslušne maze ne bi ga se qurče.Čudi me da nema radikalnijeg "programa" od strane investitora,nešto poput ružičastih revolucija.Očito sve je ok.
User avatar
hassena
Posts: 234
Joined: 28/04/2010 14:39

#18 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by hassena »

To su "mangupi" koji nemaju nista drugo za ponuditi osim agresije i pištolja. Škole nemaju, inteligencije nemaju, problematićno djetinjstvo imaju i šta ćeš ti očekivati od takvog, sigurno neće pokušati da razgovara sa tobom,jer "zinut" ne zna. Zbune se kad ima kažeš složenu rečenicu, moraš sve govoriti u prostim, proširena je već problem. Kukavice u kratkim crtama, koje se dižu dok njih neko ne "načepi", tad su mace male. Ili čekaju da ih neko pošalje na put bez povratka. Najlakše je uzeti pištolj i nekog upucat, junac obični. Za mene je maher kad inteligencijom riješi problem, to je moć i to je umijeće, a ovi klošarčići su za žaljenje. Odmah mi stvaraju sliku kako ih mater ili pijani otac biju i maltretiraju. Žrtve koje postaju agresori, et' to ti je. Na psihijatriju sve!
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#19 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by Vragolan »

TheGodfather001 wrote:Gdje su sada Demir & raja? "Kriticna masa gradjana i omladinaca" nezadovoljnih sigurnosnom situacijom u glavnom gradu BiH odjednom nestade, rasplinula se nakon pobjede "nasih"...
Mozda se opet okupe na istom mjestu kad dodje kamion sa Breginim stvarima, da se covjek ne muci i ne placa, a i da osjeti gostoljubivost Sarajlija... :D
opet se ceka da neko drugi rijesi tvoj problem
pa fino odljepis guzove sa te stolice i prste sa tipkovnice i umjesto da ovdje valjas gluposti odes i registrujes nevladinu organizaciju, udruzenje gradjana, folklorno drustvo...sta bilo
pa onda opalis protestovati do mile volje, mozes protestovati cak i zbog malge
i onda ce uvuces u pakas odredjenoj politickoj stranci, stranoj organizaciji, pa budes projekctckek meaneagerrr
i ubires novce a vamo gradjansvtu prodajes muda pod bubrege
samo ne krivi druge za svoju neaktivnost

i da mi smo za smjenu taje i semihe bili placeni i svi smo dobili posao u gradskoj upravi
a oni koji su tada kafice ispijali ostali su kratkih rukava, ko im je kriv sto nam se nisu pridruzili pri podjeli novca, posla i partijskih knjizica
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#20 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by zonbirile »

Vragolan wrote:
TheGodfather001 wrote:Gdje su sada Demir & raja? "Kriticna masa gradjana i omladinaca" nezadovoljnih sigurnosnom situacijom u glavnom gradu BiH odjednom nestade, rasplinula se nakon pobjede "nasih"...
Mozda se opet okupe na istom mjestu kad dodje kamion sa Breginim stvarima, da se covjek ne muci i ne placa, a i da osjeti gostoljubivost Sarajlija... :D
opet se ceka da neko drugi rijesi tvoj problem
pa fino odljepis guzove sa te stolice i prste sa tipkovnice i umjesto da ovdje valjas gluposti odes i registrujes nevladinu organizaciju, udruzenje gradjana, folklorno drustvo...sta bilo
pa onda opalis protestovati do mile volje, mozes protestovati cak i zbog malge
i onda ce uvuces u pakas odredjenoj politickoj stranci, stranoj organizaciji, pa budes projekctckek meaneagerrr
i ubires novce a vamo gradjansvtu prodajes muda pod bubrege
samo ne krivi druge za svoju neaktivnost

i da mi smo za smjenu taje i semihe bili placeni i svi smo dobili posao u gradskoj upravi
a oni koji su tada kafice ispijali ostali su kratkih rukava, ko im je kriv sto nam se nisu pridruzili pri podjeli novca, posla i partijskih knjizica
------------------------------------
pa kao i uvijek i u svemu,ne dobiju svi sve,neki samo pendrek preko leđa,ali izgura se "naša" stvar,za to su i plačeni.Problem je što platiše ne nalaze ništa loše u ovoj BH stvarnosti.Znači sve OK,radnja ide,domaći izvođači rade,dila se droga i tenderi,nema rata,niko nije umro od gladi,nevladin sektor egzistira ,gdje češ bolje.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#21 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by TheGodfather001 »

Vragolan wrote:
TheGodfather001 wrote:Gdje su sada Demir & raja? "Kriticna masa gradjana i omladinaca" nezadovoljnih sigurnosnom situacijom u glavnom gradu BiH odjednom nestade, rasplinula se nakon pobjede "nasih"...
Mozda se opet okupe na istom mjestu kad dodje kamion sa Breginim stvarima, da se covjek ne muci i ne placa, a i da osjeti gostoljubivost Sarajlija... :D
opet se ceka da neko drugi rijesi tvoj problem
pa fino odljepis guzove sa te stolice i prste sa tipkovnice i umjesto da ovdje valjas gluposti odes i registrujes nevladinu organizaciju, udruzenje gradjana, folklorno drustvo...sta bilo
pa onda opalis protestovati do mile volje, mozes protestovati cak i zbog malge
i onda ce uvuces u pakas odredjenoj politickoj stranci, stranoj organizaciji, pa budes projekctckek meaneagerrr
i ubires novce a vamo gradjansvtu prodajes muda pod bubrege
samo ne krivi druge za svoju neaktivnost

i da mi smo za smjenu taje i semihe bili placeni i svi smo dobili posao u gradskoj upravi
a oni koji su tada kafice ispijali ostali su kratkih rukava, ko im je kriv sto nam se nisu pridruzili pri podjeli novca, posla i partijskih knjizica
Moj prijatelju, posto ti ukazujes na moju licnu pasivnost spram sigurnosne situacije, ja cu ti reci ukratko jednu stvar, kada su se desavali prosli protesti, posto sam svojevremeno bio zaposlen u NVO/NGO koja se bavi striktno pravnim stvarima i kada su moji sefovi sa velikim grantom nudili DOSTA da se borimo legalnim pravnim sredstvima i mehanizmima, tada smo dobili odgovor od ovlastene osobe imenovane NVO/NGO da oni imaju "drugacije" instrukcije i da ne zele da imaju kooperaciju sa nama jer njima pravni mehanizmi u ovoj drzavi, doslovno, "ne znace nista".
I onda su poceli "nemiri". Posto sam apoliticini agnostik, uopste me ne zanima ko je na vlasti "nasi", "njihovi", "njegovi" ili "njeni", licna sigurnost i sigurnost moje porodice mi je primarna i zato sada se trudim da pronadjem konkretan razlog zasto niko od "gradskih" zastitnika sa lokalnog i najodgovornijeg nivoa, niti se oglasava niti ista cine dok su stupci "Crne hronike" dupke pune svakodnevnim desavanjima(ranjavanjima, bodenjima, tucama, i sl.).
Zato, prijatelju, Vragolan, ako si ti konformista i tebe ne pogadja ova situacija, a sklon si negiranju slobode izrazavanja i kritikovanja drugih forumasa, tebi upucujem da se okanis te tastature i monitora i izadjes vani, siguran, jer ocigledno tebe ne zabrinjava ova situacija i grize te savjest jer si produzio agoniju "carevanja" indolentnih odgovornih osoba, dajuci svoj biracki glas istima.
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#22 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by Vragolan »

zonbirile wrote:opet se ceka da neko drugi rijesi tvoj problem
pa fino odljepis guzove sa te stolice i prste sa tipkovnice i umjesto da ovdje valjas gluposti odes i registrujes nevladinu organizaciju, udruzenje gradjana, folklorno drustvo...sta bilo
pa onda opalis protestovati do mile volje, mozes protestovati cak i zbog malge
i onda ce uvuces u pakas odredjenoj politickoj stranci, stranoj organizaciji, pa budes projekctckek meaneagerrr
i ubires novce a vamo gradjansvtu prodajes muda pod bubrege
samo ne krivi druge za svoju neaktivnost

i da mi smo za smjenu taje i semihe bili placeni i svi smo dobili posao u gradskoj upravi
a oni koji su tada kafice ispijali ostali su kratkih rukava, ko im je kriv sto nam se nisu pridruzili pri podjeli novca, posla i partijskih knjizica
------------------------------------
pa kao i uvijek i u svemu,ne dobiju svi sve,neki samo pendrek preko leđa,ali izgura se "naša" stvar,za to su i plačeni.Problem je što platiše ne nalaze ništa loše u ovoj BH stvarnosti.Znači sve OK,radnja ide,domaći izvođači rade,dila se droga i tenderi,nema rata,niko nije umro od gladi,nevladin sektor egzistira ,gdje češ bolje.[/quote]

sve je to ok sto pricas, ali bili su izbori, tad se trebalo razmisljati o ovim stvarima, sad ce opet izbori za 2godine, pa ako ne moze izborima moze gradjanskom neposlusnoscu ili protestima
i neke te nezadovoljnike ne sprijecava da izadju na ulice, da iskazu svoje nezadovoljstvo, da pisu mailove svojim izabranicima itd itd itd, slazes li se
ili je bolje ovako, seruckati po forumu, puljavti po drugim ljudima i traziti krivca u svima osim u sebi
Last edited by Vragolan on 19/01/2011 09:33, edited 1 time in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#23 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by JoseMujica »

PHANTOM_SA wrote:pucanje u sarajevu postalo je svakodnevnica...

mafijaski obracuni i sl. samo nije mi jasno, zasto se pucaju u samo koljena??? :x


imal neko objasnjenje?? :run:
pa ako pogledaš godišta većinom se telad ili junci pucaju...sreća je da je ukinuto obvezno služenje vojnog roka pa ovi junci ne znaju rukovati oružjem nego pucaju nako filmski...

inače da znaju bilo bi gorih posljedica :run:
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#24 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by Vragolan »

TheGodfather001 wrote:Moj prijatelju, posto ti ukazujes na moju licnu pasivnost spram sigurnosne situacije, ja cu ti reci ukratko jednu stvar, kada su se desavali prosli protesti, posto sam svojevremeno bio zaposlen u NVO/NGO koja se bavi striktno pravnim stvarima i kada su moji sefovi sa velikim grantom nudili DOSTA da se borimo legalnim pravnim sredstvima i mehanizmima, tada smo dobili odgovor od ovlastene osobe imenovane NVO/NGO da oni imaju "drugacije" instrukcije i da ne zele da imaju kooperaciju sa nama jer njima pravni mehanizmi u ovoj drzavi, doslovno, "ne znace nista".
I onda su poceli "nemiri". Posto sam apoliticini agnostik, uopste me ne zanima ko je na vlasti "nasi", "njihovi", "njegovi" ili "njeni", licna sigurnost i sigurnost moje porodice mi je primarna i zato sada se trudim da pronadjem konkretan razlog zasto niko od "gradskih" zastitnika sa lokalnog i najodgovornijeg nivoa, niti se oglasava niti ista cine dok su stupci "Crne hronike" dupke pune svakodnevnim desavanjima(ranjavanjima, bodenjima, tucama, i sl.).
Zato, prijatelju, Vragolan, ako si ti konformista i tebe ne pogadja ova situacija, a sklon si negiranju slobode izrazavanja i kritikovanja drugih forumasa, tebi upucujem da se okanis te tastature i monitora i izadjes vani, siguran, jer ocigledno tebe ne zabrinjava ova situacija i grize te savjest jer si produzio agoniju "carevanja" indolentnih odgovornih osoba, dajuci svoj biracki glas istima.
pa nista, onda ti i dalje trazi razlog
a dok ti trazis razlog strah ce biti samo veci
dok trazis razlog trebas se upitati sta si spreman uraditi ti kao pojedinac da promjenis situaciju
upitati se jesu li neke stvari do tebe kao pojedinca
opet kazem, lako je filozofirati i traziti nekakave razloge, evo ti jedan razlog, njima se jednostavno moze i da da se ponasaju kako se ponasaju jer znaju da im kuca nece biti zapaljena i da nece razbijene glave proci
jer nas narod filozofira, trazi neke razloge, zgrazava se, dodik, zlaja, tihic, princ, hare krivi za sve
ali neka suti dobro je samo neka ne puca

i nema potrebe da izlazim na ulicu ja sam zadovoljan sa ovakvom situacijom, da hoce biti jos gore,i da Bogda na hljeb bio 100KM pa ce mozda narod pameti doci, ima ona stara izliziana, kakav narod takva vlast
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#25 Re: Pucanje u Sarajevu

Post by Klodovik »

Vragolan wrote:
sve je to ok sto pricas, ali bili su izbori, tad se trebalo razmisljati o ovim stvarima, sad ce opet izbori za 2godine, pa ako ne moze izborima moze gradjanskom neposlusnoscu ili protestima
i neke te nezadovoljnike ne sprijecava da izadju na ulice, da iskazu svoje nezadovoljstvo, da pisu mailove svojim izabranicima itd itd itd, slazes li se
ili je bolje ovako, seruckati po forumu, puljavti po drugim ljudima i traziti krivca u svima osim u sebi
Jesu li sad bili izbori? Jesu. Je li u Kantonu Sarajevo došla nova vlast? Jeste. Neka gospoda izvole, tobogan je njihov.

Ja radim svoj posao i ne diram nikog. Ljudi koji su na vlasti i relevantnim funkcijama i primaju platu za to trebaju rješavati probleme. Ako ću im ja rješavati probleme, neka meni daju svoju platu i idu kući.
Locked