PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#26 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by kakavdanakneiskustvu »

u zenici je jedno vrijeme bila aktuelna edoteka,nekakav kviz valjda u jednom klubu,ne znam je li i dalje to aktuelno
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#27 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by fortaleza »

Na HTV-u novi kviz, i to pub kviz. :D

Od idućeg četvrtka, 17. prosinca, na HRT 3 kreće novi kviz, pod naslovom Kvizna situacija. Riječ je o TV inačici popularnih pub kvizova, gdje će kroz ukupno 21 emisiju iskusne ali i manje iskusne kvizaške ekipe testirati svoje znanje, a pod voditeljskom palicom Maria Kovača i Milana Fošnera. Kviz će se emitirati jednom tjedno, četvrtkom u 20h, a organiziran je na turnirski način, s polufinalima, finalom, itd.
Ekipno natjecanje tijekom 21 epizode ima strukturu klasičnoga kup-natjecanja (s trima ekipama u izlučnim emisijama i po četiri u polufinalu i finalu, u kojemu se pobjednička ekipa natječe za 20.000 kuna odgovarajući na pitanja iz kulture, znanosti, sporta...).
Kvizna situacija uspjela je na jednome mjestu okupiti gotovo sve zvijezde i legende hrvatskoga kvizaškog svijeta zajedno s novim nadama i svježim imenima iz svih dijelova Hrvatske, od Dubrovnika do Istre i Zagorja te Slavonije. Rubrike koje ekipe biraju raznolike su kao i pitanja na koja odgovaraju, a osim rubrika koje dobivaju na izbor i u kojima svako pitanje donosi jedan bod, tu je i završna Osveta recycle bina, koja uključuje pitanja izabrana nasumično iz različitih područja, koja donose po dva boda.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#28 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by adda_sa »

o cemu ti to jelena djevojko?
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#29 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by Reisova »

JelenaJecika wrote:Otvarate li vi kada galerije slika iz kafana, kafića, kafea, pubova, barova i ostalih mjesta za izlaske? Možete li uočiti kakav je profil ljudi dominantan? Pa čak i u onim lokalima koji slove za "urbanije"...

Smijaće vam se ljudi pobogu. :D Sprdaće vas i ismijavaće vas cijeli objekat...

Ako se u Sloveniji ustalilo prije 20 godina, u Hrvatskoj prije 10 godina, mi ćemo sazrijeti za ovo za nekih 10ak godina..
Hm..pitaš kakav je profil ljudi, pa ja mislim da tu ima najviše ovih snagatora, likova sa zlatnim lancem oko vrata, sponzoruša i tako tog profila :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#30 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by Dr Kova »

DON_eARL wrote:
Šalu na stranu, u ovom pubu se toče piva koja sami prave + nekoliko fantastičnih stranih piva. Prosječna cijena velike točene je 5 ili 6KM, ali su kvalitetom ispred svakog lager točenog. Obavezno posjeti i probaj O'Hara's. :D
:thumbup: :thumbup: :thumbup: O'Hara's fenomenalno pivo... Prvi put sam probao to pivo neki dan u Brew.. Odlično mjesto za izaži, jako dobro pivo i klopa
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#31 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by Reisova »

Buckethead wrote:
DON_eARL wrote:
Šalu na stranu, u ovom pubu se toče piva koja sami prave + nekoliko fantastičnih stranih piva. Prosječna cijena velike točene je 5 ili 6KM, ali su kvalitetom ispred svakog lager točenog. Obavezno posjeti i probaj O'Hara's. :D
:thumbup: :thumbup: :thumbup: O'Hara's fenomenalno pivo... Prvi put sam probao to pivo neki dan u Brew.. Odlično mjesto za izaži, jako dobro pivo i klopa
Ima li šta slično u Sarajevu ? Majke mi ja mislim da je ovo dobra zeza... A što je najbolje za gazde ne moraju plaćati osiguranje da će kakvi đilkoši doći jer to njih ne zanima :D :D :D :D :D
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#32 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by Reisova »

Uopšte zanima me da li mislite kada bi se na primjer kod nas pojavio kviz tipa Potjere da li bi bilo toliko "materijala" kao u HR ?
DarkKnight1234
Posts: 12
Joined: 08/09/2016 23:55

#33 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by DarkKnight1234 »

Ima li sada kakvih pub kvizova u gradu ?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#34 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by perfect_guy »

DarkKnight1234 wrote:Ima li sada kakvih pub kvizova u gradu ?
Image
jedino što sam u skorije vrijeme naletio
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#35 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by krofnaa* »

Svašta čuh pa evo i za pub kvizove... pijanice da kvizaraju, pa na šta li to liči :-D
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#36 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by New wave »

Trazio sam na internetu ima li kod nas negdje pub kvizova jer znam da je nekad bilo u Brew pubu, ali nisam nasao nista novo?
To mi je palo napamet jer gledam ove susjedne kvizove, te vidim da je recimo ova subkultura ako se tako moze nazvati izuzetno popularna u Hrvatskoj. Svaki gradic, pa i manje mjesto imaju pub/pubove gdje se kvizovi odrzavaju. Da se razumijemo to su kvizovi znanja koji podsticu na ucenje, provjeru opceg znanja i znanja o svojoj drzavi, gradu... Ovo govorim da neki prosjecni Bosnjo ne bi napisao " ma jebo pijanice i te stvari" :D
Ako nema u Sarajevu vjerovatno nigdje drugo nece biti, nadam se da grijesim.
Uglavnom, poenta posta je kakva smo rupa i nazadna sredina u svakom smislu koja poznaje samo ovu shisha-instagram kulturu. Gdje se vrte teme o felgama, benchu, kozmetici, lajkovima, trebicama u bijelim tolama s pramenovima, kockastim frizurama i nacrtanim bradama kod bruda koji su licemjerni muslimani i generalno neobrazovana rulja kojoj su znanje i etika nepoznati pojmovi, cast izuzecima kojih je sve manje.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#38 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by Koshpa »

Bilo je kvizova u AG-u i Jazbini protekli mjesec
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#39 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by Jack Be Nimble »

Pa i jesu pijanice dok odgovoras pitanja o fizici, hemiji i muzici :D
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#40 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by So What! »

Idem pocesto, odlican je. :)
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#41 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by Entropio »

So What! wrote: 07/01/2021 09:41
Idem pocesto, odlican je. :)
Kako ovo funkcionise?
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#42 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by hadzinicasa »

koji throwback :shock:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#43 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by JThomas »

a jel to bivši brew pub ili nije? po rasporedu mi izgleda da jeste?
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#44 Re: PUB KVIZOVI U SARAJEVU

Post by So What! »

Nisam Ti Pametan se raširio po Sarajevu i postao ozbiljan poduhvat, sada često održavaju paraleno na dvije lokacije kvizove.
Post Reply