Psiholog u Sarajevu!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#1 Psiholog u Sarajevu!

Post by mega_mashcine »

Pozdrav svima,

da li neko može preporučiti dobrog psihologa u Sarajevu ?
Googlao sam, i naišao sam na neka psihološka savjetovališta, 'ABC', 'Sara'.. Cijene je teško pronaći, mada mi u suštini i nije toliko bitna cijena, ako je psiholog dobar i ako će mi pomoći u rješenju problema.
Razmišljao sam da pokušam zakazati termin kod Prof. dr. Jasne Bajraktarević jer sam za nju od ranije čuo i imam fino mišljenje o njoj, ali vidim da je poprilično skupa, 120 KM je termin, što bi bilo ok da mi je potreban samo 1 termin, međutim pretpostavljam da će mi trebati više termina, možda 4-5 ili čak i više, što će izaći na finu cifru, ali opet kažem ne bih žalio ako će mi stvarno pomoći.

Ako je neko imao iskustva (bilo dobra, bilo loša) sa Prof. dr. Jasnom, ili nekim od gore pomenutih savjetovališta, ili nekim skroz drugim psihologom, biću zahvalan da ih podijeli sa nama na forumu. :D

Lijep pozdrav!
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by JoseMujica »

miavvalace
Posts: 5
Joined: 19/06/2014 21:22

#3 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by miavvalace »

Zdravo,

takodje mi je potreban psiholog ali cijene su mi ipak bitne (student sam). Da li neko ima iskustva sa fondacijom Krila Nade, da li su usluge besplatne i za odrasle?
Takodje znate li cijene u nekim od drugih savjetovalista/klinika?
imim
Posts: 97
Joined: 20/08/2013 14:16

#4 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by imim »

miavvalace wrote:Zdravo,

takodje mi je potreban psiholog ali cijene su mi ipak bitne (student sam). Da li neko ima iskustva sa fondacijom Krila Nade, da li su usluge besplatne i za odrasle?
Takodje znate li cijene u nekim od drugih savjetovalista/klinika?

Mislim da su Krila Nade sada počela naplaćivati psihoterapiju.

Privatno se cijene kreću od 30 do 50 KM. Znam neke koji još manje naplaćuju studentima.
miavvalace
Posts: 5
Joined: 19/06/2014 21:22

#5 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by miavvalace »

imim wrote:
miavvalace wrote:Zdravo,

takodje mi je potreban psiholog ali cijene su mi ipak bitne (student sam). Da li neko ima iskustva sa fondacijom Krila Nade, da li su usluge besplatne i za odrasle?
Takodje znate li cijene u nekim od drugih savjetovalista/klinika?

Mislim da su Krila Nade sada počela naplaćivati psihoterapiju.

Privatno se cijene kreću od 30 do 50 KM. Znam neke koji još manje naplaćuju studentima.
Mozes li mi ih napisati u pp. Hvala :)
User avatar
zerkalo
Posts: 33
Joined: 23/02/2012 12:53

#6 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by zerkalo »

Pozdrav,

ja se javljam sa istim pitanjem od ranije, buduci da mi nisu mnogo rekli ovi odgovori iznad. Da li neko moze preporuciti dobrog privatnog psihologa u Sarajevu? Da li mislite da je za pacijentice lakse ako se radi o psihologinji, da li je tako jednostavnije steci povjerenje i govoriti? Nadam se da postoji neko u Sarajevu kome cijena termina nije toliko visoka, jer vjerujem da ce mi trebati mnogo vise od jednog sastanka. Hvala :)
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#7 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by mega_mashcine »

zerkalo wrote:Pozdrav,

ja se javljam sa istim pitanjem od ranije, buduci da mi nisu mnogo rekli ovi odgovori iznad. Da li neko moze preporuciti dobrog privatnog psihologa u Sarajevu? Da li mislite da je za pacijentice lakse ako se radi o psihologinji, da li je tako jednostavnije steci povjerenje i govoriti? Nadam se da postoji neko u Sarajevu kome cijena termina nije toliko visoka, jer vjerujem da ce mi trebati mnogo vise od jednog sastanka. Hvala :)
Pozdrav, ja sam bio u ABC savjetovalistu, cijena termina od 1h je 50KM. Nije bilo lose, bio sam na nekih 7-8 termina, a onda sam terapiju nastavio samostalno. Na terapiju sam krenuo otprilike prije godinu (eto brzo nakon otvaranja ove teme) i ako se osvrnem na taj period i danas, problem nije upotpunosti rijesen, ali je vidljiv znacajan napredak.
Meni je bilo lakse sto mi je psihologinja bila, e sad sta bi vama vise odgovaralo, to bi mozda najbolje vi mogli znati, a u zavisnosti i od vrste problema koji imate.
User avatar
zerkalo
Posts: 33
Joined: 23/02/2012 12:53

#8 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by zerkalo »

mega_mashcine wrote:
zerkalo wrote:Pozdrav,

ja se javljam sa istim pitanjem od ranije, buduci da mi nisu mnogo rekli ovi odgovori iznad. Da li neko moze preporuciti dobrog privatnog psihologa u Sarajevu? Da li mislite da je za pacijentice lakse ako se radi o psihologinji, da li je tako jednostavnije steci povjerenje i govoriti? Nadam se da postoji neko u Sarajevu kome cijena termina nije toliko visoka, jer vjerujem da ce mi trebati mnogo vise od jednog sastanka. Hvala :)
Pozdrav, ja sam bio u ABC savjetovalistu, cijena termina od 1h je 50KM. Nije bilo lose, bio sam na nekih 7-8 termina, a onda sam terapiju nastavio samostalno. Na terapiju sam krenuo otprilike prije godinu (eto brzo nakon otvaranja ove teme) i ako se osvrnem na taj period i danas, problem nije upotpunosti rijesen, ali je vidljiv znacajan napredak.
Meni je bilo lakse sto mi je psihologinja bila, e sad sta bi vama vise odgovaralo, to bi mozda najbolje vi mogli znati, a u zavisnosti i od vrste problema koji imate.
Hvala na opširnom odgovoru, pokušat ću tamo. Mislim da je cijena ok, ukoliko zaista ima nade za bilo kakav napredak, ili instrukcije kako bi se terapija nastavila samostalno. A pitanje vezano za spol terapeuta sam postavila potaknuta razmišljanjem da bi možda psihologinja bolje razumjela stanje djevojke, mada vjerujem da to nije nužno istina i da je najvažnija stručnost. Želim vam mnogo sreće sa vašom terapijom u budućnosti. :)
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#9 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by mega_mashcine »

zerkalo wrote: Želim vam mnogo sreće sa vašom terapijom u budućnosti. :)
hvala, sretno i vama, od srca vam želim da riješite problem koji imate. :)
BlueOctober
Posts: 18
Joined: 05/11/2018 21:22

#10 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by BlueOctober »

Molim Vas, da li znate nekog dobrog psihologa ili čak psihijatra u Sarajevu? Hvala puno unaprijed. :-)
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#11 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by Android Knego »

BlueOctober wrote:Molim Vas, da li znate nekog dobrog psihologa ili čak psihijatra u Sarajevu? Hvala puno unaprijed. :-)
Elvira Duraković-Belko, sve preporuke.
nexus90
Posts: 56
Joined: 28/05/2018 14:44

#12 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by nexus90 »

https://psihoterapija.ba

Termin je 50 KM. Ja sam zadovoljan, bio sam na par termina i nastavicu i dalje. Jako prijatna doktorica i vec od prvog termina je doslo do pozitivnih promjena.

Sretno!

P.S. AKo treba jos informacija o mom iskustvu, dostupan sam na PP :)
lejla79
Posts: 1
Joined: 15/01/2022 12:22

#13 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by lejla79 »

nexus90 wrote: 22/06/2019 13:59 https://psihoterapija.ba

Termin je 50 KM. Ja sam zadovoljan, bio sam na par termina i nastavicu i dalje. Jako prijatna doktorica i vec od prvog termina je doslo do pozitivnih promjena.

Sretno!

P.S. AKo treba jos informacija o mom iskustvu, dostupan sam na PP :)
Vidim da je poprilicno stara objava, ali meni bi znacilo vise informacija ako moze! Hvala unaprijed
bjelasnica68
Posts: 1
Joined: 14/02/2022 12:01

#14 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by bjelasnica68 »

Dr Elvira Durakovic-Belko, sve preporuke! Prelijepo iskustvo sam imala sa Dr Elvirom i mnogo mi je pomogla. www.njegaduse.ba
Sretno svima!
merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#15 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by merk030 »

Je li neko imao problem sa pričanjem pred ljudima/preko telefona ? Konkretno, hiperventilacija i drhtanje glasa. Na koji način tu psiholog pomaže, neka grupna terapija ?
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#16 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by mega_mashcine »

merk030 wrote: 15/02/2022 13:59 Je li neko imao problem sa pričanjem pred ljudima/preko telefona ? Konkretno, hiperventilacija i drhtanje glasa. Na koji način tu psiholog pomaže, neka grupna terapija ?
Samo vjezba i praksa tu pomažu, ništa drugo. Dakle moraš se izlagati takvim situacijama i vremenom ćeš to prevazići, to će ti i psiholog vjerovatno savjetovati i davati ti neke zadatke u kojima se moraš izlagati takvim situacijama.
jasmeeN1337
Posts: 8
Joined: 20/08/2011 23:23

#17 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by jasmeeN1337 »

Cao formaši,

Radim istraživanje o mentalnom zdravlju za završni rad na fakultetu pa bih vas zamolio da popunite anketu ispod.

https://www.surveymonkey.com/r/R7CQJJ8

Hvala,
asidza
Posts: 5
Joined: 22/06/2022 15:59

#18 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by asidza »

Zdravo,
da li neko može preporučiti dobrog psihijatra na području Sarajeva (psihijatar ključna riječ, ne psiholog) koji po mogučnosti nije drzak i ne spušta slušalicu pri samom zakazivanju termina :)
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#19 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by dudlov »

asidza wrote: 22/06/2022 16:02 Zdravo,
da li neko može preporučiti dobrog psihijatra na području Sarajeva (psihijatar ključna riječ, ne psiholog) koji po mogučnosti nije drzak i ne spušta slušalicu pri samom zakazivanju termina :)
dr ćemalović u jagomiru je jako stručan
Vogy+
Posts: 3
Joined: 02/03/2022 21:11

#20 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by Vogy+ »

Zna li neko gdje radi doktor Ivan Kantor, (neuro)psihijatar i ako može eventualno kontakt
User avatar
Nepenthe11
Posts: 891
Joined: 10/10/2020 18:59

#21 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by Nepenthe11 »

Vogy+ wrote: 23/08/2022 19:27 Zna li neko gdje radi doktor Ivan Kantor, (neuro)psihijatar i ako može eventualno kontakt
https://mz.ks.gov.ba/ordinacije/privatn ... linika-mel

?

guglaj malo
Vogy+
Posts: 3
Joined: 02/03/2022 21:11

#22 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by Vogy+ »

Nepenthe11 wrote: 23/08/2022 20:45
Vogy+ wrote: 23/08/2022 19:27 Zna li neko gdje radi doktor Ivan Kantor, (neuro)psihijatar i ako može eventualno kontakt
https://mz.ks.gov.ba/ordinacije/privatn ... linika-mel

?

guglaj malo
Hvala! Proguglao sam vec. Radio je u Meliusu i Sanasi koliko znam. U Sanasi ne radi vise. Za Melius podaci nisu azurirani, a nisu dostupni na telefon. Odem sutra da provjerim. Htio sam provjeriti da li neko ovdje mozda zna :/ Bio sam na sistematskom kod doktora Kantora prije par godina, bas je OK pa bih zbog nekih problema volio porazgovarati s njim.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 891
Joined: 10/10/2020 18:59

#23 Re: Psiholog u Sarajevu!

Post by Nepenthe11 »

Vogy+ wrote: 23/08/2022 20:53
Hvala! Proguglao sam vec. Radio je u Meliusu i Sanasi koliko znam. U Sanasi ne radi vise. Za Melius podaci nisu azurirani, a nisu dostupni na telefon. Odem sutra da provjerim. Htio sam provjeriti da li neko ovdje mozda zna :/ Bio sam na sistematskom kod doktora Kantora prije par godina, bas je OK pa bih zbog nekih problema volio porazgovarati s njim.
Mislio sam da si jedan od onih gotovana jer kada sam upisao ime dotičnog prva stranica mi je bio njegov telefon i klinika.

Sretno ti bilo u rješavanju problema, naći ćeš ti njega već.
Post Reply