Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#3301 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Red berries »

Nas poludi na muhe, ganja ih,a onda se sakrije iza kreveta i nece da izadje po sat dva..Mora da su ga prije negdje dobro morile pa ih se boji...
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#3302 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by safran »

Sutra idemo na babine - naša tornjačica dobila 7 braće i sestara.
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#3303 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Brkooo »

stigao mi vucko , pa da se prikljucim :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#3304 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by pakica_ »

safran i brko, cestitam na prinovama :)
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#3305 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by safran »

:-D Hvala pakice. Bili smo u viziti i odnijeli ponude mami koja jadna leži i doji, konstantno su 3-4 konektovana. A klinci su svi na mamu, ni nalik na ćaću. BIli smo kulturni, nismo dirali bebe, samo smo nju malo pomazili i prinijeli hranu. I što je najvažnije, javilo se puno zainteresovanih, neće biti problem sa udomljavanjem.
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#3306 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Red berries »

Super vijest! Btw zna li itko vrsi li se kod nas igdje testiranje na alergije preko krvi?
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#3307 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by I am Happy »

Nikako mi nije jasno gdje ova moja škevrija pokupi ovolike krpelje :roll:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3308 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by KatarinaKosaca »

JaneEyre wrote:Ljubitelji i poznavaoci tornjaka pliiiz help sa dva problema:

1. Tornjakuša Tara prije par dana napunila godinu(postaviću slike čim stignem)...i jučer greškom ostavim ogrlicu vani i naravno ona je sažvače...ogrlica je bila ona platnena i danas poslije posla idem joj kupit novu i malo sam u dilemi: da li da joj kupim opet platnenu? dosad joj je ta ogrlica odgovarala, išle s njom u šetnju redovno, ali sad je i ona velika pa se pitam trebam li joj promjeniti ogrlicu u npr. kožnu? vidim imaju i one neke metalne ogrlice (kao metalni lančić) - kako to ide? cula sam za te da je to zapravo davilica te da joj može čupati dlaku i da se ne preporučuje ako ne znaš kako se radi sa davilicom jer se pas može ugušiti?
Kupi joj ili kožnu ili metalnu običnu da nije davilica. Mislim da je metalna trajno rješenje, jer će tvoja još rasti. Čuvaj je dalje od njenih zuba, naravno :D Samiješno mi je kad se sjetim da je moja imala roze boje krpenu kad je bila štene :lol: :lol: Nije svaka metalna davilica, obična metalna i trajaće ti
JaneEyre wrote:2. Počela se nenormalno linjat. Da li je pametno da je sad u ovom periodu okupam? Napominjem da je ona vanjski pas i da sam je dosad samo jednom kupala kad je imala 3 mjeseca (bile su tad velike vrućine), a inače je redovno čistim sirćetom
Možeš je kupati, zašto da ne. Ali, kad je linjanje ja svoju češljam 2x dnevno (ustvari ne ja, u kući moji je češljaju) i kako je u stanu stalno mi je usisivač u ruci tijekom linjanja, ona se podmeće pod usisivač. Voli.. Dakle, češljaj je što više tako joj skidaš stare dlake..
User avatar
JaneEyre
Posts: 265
Joined: 20/02/2008 21:32

#3309 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by JaneEyre »

KatarinaKosaca wrote:
JaneEyre wrote:Ljubitelji i poznavaoci tornjaka pliiiz help sa dva problema:

1. Tornjakuša Tara prije par dana napunila godinu(postaviću slike čim stignem)...i jučer greškom ostavim ogrlicu vani i naravno ona je sažvače...ogrlica je bila ona platnena i danas poslije posla idem joj kupit novu i malo sam u dilemi: da li da joj kupim opet platnenu? dosad joj je ta ogrlica odgovarala, išle s njom u šetnju redovno, ali sad je i ona velika pa se pitam trebam li joj promjeniti ogrlicu u npr. kožnu? vidim imaju i one neke metalne ogrlice (kao metalni lančić) - kako to ide? cula sam za te da je to zapravo davilica te da joj može čupati dlaku i da se ne preporučuje ako ne znaš kako se radi sa davilicom jer se pas može ugušiti?
Kupi joj ili kožnu ili metalnu običnu da nije davilica. Mislim da je metalna trajno rješenje, jer će tvoja još rasti. Čuvaj je dalje od njenih zuba, naravno :D Samiješno mi je kad se sjetim da je moja imala roze boje krpenu kad je bila štene :lol: :lol: Nije svaka metalna davilica, obična metalna i trajaće ti
JaneEyre wrote:2. Počela se nenormalno linjat. Da li je pametno da je sad u ovom periodu okupam? Napominjem da je ona vanjski pas i da sam je dosad samo jednom kupala kad je imala 3 mjeseca (bile su tad velike vrućine), a inače je redovno čistim sirćetom
Možeš je kupati, zašto da ne. Ali, kad je linjanje ja svoju češljam 2x dnevno (ustvari ne ja, u kući moji je češljaju) i kako je u stanu stalno mi je usisivač u ruci tijekom linjanja, ona se podmeće pod usisivač. Voli.. Dakle, češljaj je što više tako joj skidaš stare dlake..
hvala puno na savjetima, na kraju sam uzela jednu jaču platnenu i običnu metalnu, jer nigdje nisam našla kožnu kako treba...zadovoljna sam sa ovom metalnom, imam osjećaj da imam bolju kontrolu...
Već sam je okupala jucer, iskoristila dok je bilo lijepo vrijeme, uh šta sam muke vidjela...ipak, malo se dlaka bolje razabrala, i od jučer je čeljam, i čeljam i nikad načešljat...

nego, gdje ti svoju vodiš na plivanje? (vidim po slikama da pliva) i zar će još rasti? :shock:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3310 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by KatarinaKosaca »

JaneEyre wrote:hvala puno na savjetima, na kraju sam uzela jednu jaču platnenu i običnu metalnu, jer nigdje nisam našla kožnu kako treba...zadovoljna sam sa ovom metalnom, imam osjećaj da imam bolju kontrolu...
Već sam je okupala jucer, iskoristila dok je bilo lijepo vrijeme, uh šta sam muke vidjela...ipak, malo se dlaka bolje razabrala, i od jučer je čeljam, i čeljam i nikad načešljat...

nego, gdje ti svoju vodiš na plivanje? (vidim po slikama da pliva) i zar će još rasti? :shock:
Još će ti rasti do dvije godine. Manje, ali hoće sigurno
Moja je toliko luda za vodom, da imam problem da prođem pored Dobrinjskog potoka i MIljacke sa njom, samo gleda gdje će se spustiti :D
Jablaničko, Boračko, Plivsko jezero, Pliva i Una. Tu je vodim.. Bosna je bila prljava, zato nisam nikad tamo.. U kadu ionako više odavno ne može :D
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3311 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Skoro svaki put kada okupam zvijer, isti scenario... Bubuljice! :D Probao sam do sada jedno 6-7 različitih šampona.

Image

Dan prije kupanja smo bili na Stojčevcu i jedno 2-3 sata je bila puštena i divljala kao luda, pa kontam da je možda nije šta ujelo ili joj je nadražilo kožu. U svakom slučaju i mimo toga, ovo je standardni scenario poslije kupanja.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#3312 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by safran »

KatarinaKosaca wrote:
JaneEyre wrote: i zar će još rasti? :shock:
Još će ti rasti do dvije godine. Manje, ali hoće sigurno
:shock: :shock: :? aj, mojoj je tek 7. mjesec a već je skoro ko mati. Računam da će me sa godinu dana hladno moći izvrnuti na leđa.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3313 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by KatarinaKosaca »

febo_acm wrote:Skoro svaki put kada okupam zvijer, isti scenario... Bubuljice! :D Probao sam do sada jedno 6-7 različitih šampona.

Image

Dan prije kupanja smo bili na Stojčevcu i jedno 2-3 sata je bila puštena i divljala kao luda, pa kontam da je možda nije šta ujelo ili joj je nadražilo kožu. U svakom slučaju i mimo toga, ovo je standardni scenario poslije kupanja.
Konsultiraj veterinara. Moja ima ovakav osip i češe se i liže kao sekundarnu infekciju od analne žlijezde. Tako joj moramo cijediti žlijezdu svaka 3 mjeseca. ne kažem da jeste, ali mene je asociralo..
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#3314 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Red berries »

Ali da su analne sumnjam da bi se dogadjalo samo kod kupanja...Meni ovo vise lici na alergijsku reakciju na nesto u samponu...Jesi probao hypoallergenic shampone?
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3315 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Ma ranije su mi dva veterinara rekli da nije ništa i da će se povući, obična alergijska reakcija... I stvarno povuče se nakon par dana, ali u 99% slučajeva ovo se desi dan nakon kupanja. Nisam još uvijek probao te šampone, ali uzet ću ih za slijedeće kupanje.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#3316 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by pakica_ »

febo_acm wrote:Ma ranije su mi dva veterinara rekli da nije ništa i da će se povući, obična alergijska reakcija... I stvarno povuče se nakon par dana, ali u 99% slučajeva ovo se desi dan nakon kupanja. Nisam još uvijek probao te šampone, ali uzet ću ih za slijedeće kupanje.
probaj stenece sampone, oni su blazi za kozu i dlaku, a jednako dobro saperu :D samo ga ti svojski iscijedi, obzirom da ti je zivotinja mashallah pogolema :srce:
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#3317 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Red berries »

Ja ga kupam nekim bas blagim samponom jer je osjetljiv..Cesto dobije perut poslije kupanja jacim samponom..Probaj mozda neki sampon sa iherba malo blazi?
Inace koliko cesti ih kupate ljeti? Nas se skoro svaki dan uvali u rijeku pa ga moram istusirati kad dodje kuci..nekad ga samponiram,a nekad samo isperem malo vodom...
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3318 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Svakako sam potrošio ovaj neki Biocide, ili tako nešto, protiv buha i krpelja pa ću sada potražiti neki blaži. Inače ja kupam ovu po potrebi. Tokom ljeta kada je sve suho možda dva puta u 3 mjeseca. Svaki dan peremo šape po 2-3 puta i nekada se malo vodom saperemo ako se uvalimo u nešto :D
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#3319 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Juni »

kome se prijavljuje zlostavljanje pasa?Meni se prod prozorom okupljaju nekakvi huligancici vec duze vrijeme.sada je ovaj jedan nabavio psa i maltretira ga svako vece. lafo ga trenira. maloprije ga je bas pretukao. ne mogu da slusam to skicanje i da nista ne ucinim.. :( .
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3320 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Policiji, ali pitanje je koliko to njih zanima...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#3321 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Pasiflora »

febo_acm wrote:Policiji, ali pitanje je koliko to njih zanima...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Moraju reagirati na prijavu, svi pozivi se snimaju. @Juni - slobodno ih pozovi kad god vidis nesto slicno!
Divljaci!
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3322 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Kazem to jer je nedavno bila slicna situacija. Stariji covjek izudarao svoju zivotinju i komsija mu zvao policijiu. Oni dosli vidjeli nema nista i vratili se... Ti svakako prijavi i nadam se da nece biti ovako.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
User avatar
Nothing
Posts: 509
Joined: 18/09/2013 21:33

#3323 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Nothing »

Ima li neko neki info o rasi chow chow :)
Jesu li to agresivni psi i koliko max. rastu? :D
Hvala :run:
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3324 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Ima jedan na Cengic Vili gdje sam stanovao. Odlucan sa djecom, zivi u stanu, vole ga.i komsije jer je cupav :D Naraste poprilicno dosta, ali je to i do nekih 51 cm. Znaju biti tvrdoglavi mnogo i nezainteresovani za okolinu :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3325 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica »

Pa to su inace psi za borbu kod kosookih :D elem, znaju biti plaho zajebani ako se imalo pogresno odgoje, ja ih znam vise ljutih nego normalnih, mada ima ih par normala. Jedna od onih pasmina sto se u sekundi zeznes u odgoju i dobijes ljutog kera :D mada i ovi zajebani sto znam, su zajebani prema psima, i nekim strancima. Happy su mi par puta napali oni. Imaju 2 sad se udomljavaju, kazu da im je karakter super, ali trenutno ocajno izgledaju jer ih je vrli vlasnik zanemario, dlaka im je uzasna, treba im oporavak, ali nemaju zdravstvenih problema, oba muzijaka sa papirima. Platis takvog kera skupo i onda ih upropastis jer si idiot...
Post Reply