Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3251 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by febo_acm »

Ti si tako edukativan :thumbup:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#3252 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by pakica_ »

febo_acm wrote:Ti si tako edukativan :thumbup:
:novine: :novine: :novine: :novine: :novine: :lol: :lol:
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#3253 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by Haman »

Image

Svaki covjek koji drzi pasa treba znati puno toga o psima a posebno o pasmini koju drzi u dvoristu ili u stanu. Nekad je to tako, a nekad i nije,jer je izostala edukacija . Nikad se ne treba zadovoljavati sa znanjem koje imemo, uvijek treba uciti i samo uciti.

:novine: :novine: :novine: :novine:
Last edited by Haman on 08/05/2014 22:01, edited 2 times in total.
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#3254 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by Haman »

Naravno citam sve, jer smatram da se tako moze puno toga nauciti. Ne zanimaju me komentari tipa " trla baba lan da joj prodje dan".Evo jedan poucan primjer.

STRAŠAN UJED UŽIVO Pas izgrizao voditeljicu usred emisije VIDEO

Image
Kyle Dyer, voditeljica emisije 9News, na televiziji u Denveru (SAD) povezanoj s mrežom NBC ujedena je od psa usred emisije uživo! Ona se oporavlja u bolnici i trebat će joj plastična operacija, nakon što ju je napao argentinski mastif tokom emisije emitirane u srijedu.
Prema izvještajima, voditeljica je razgovarala sa vlasnikom psa Michaelom Robinsonom i vatrogascem Tylerom Sugaskim nakon što je pas, čije je ime Gladiator Maximus (Max) spašen poslije upada u ledeno jezero, gdje je završio loveći kojota.
Aktivisti za prava životinja tvrde da je voditeljica potpuno pogrešno pritupila psu i da se on osjetio nesigurnim, a vlasnik vjerovatno će odgovarati pred sudom jer pas nije bio na povodcu, a ispostavilo se da nije bio ni propisno cijepljen.
http://doznajemo.com/2012/02/10/strasan ... ije-video/

E sad vazno pitanje. Zasto je pas ujeo voditeljicu za lice??

:novine: :novine: :novine: :novine:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#3255 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Pasiflora »

A jeste me isprepadali sa tim parvom :-? . Moze li pas koji je redovno vakcinisam (svake godine u junu) sada dobiti parvo (na netu sam nasla da mogu oboljevati i stariji psi - ali ne kontam kako ako su redovno vakcinisani)???
Moj sreco je jucer tokom dana 3 puta povratio zuto i pjenasto, a sinoc hranu dva puta :( . I sinoc je bio prilicno bezvoljan... Jutros je pojeo samo malo rize.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#3256 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by zvrk »

Pasiflora wrote:A jeste me isprepadali sa tim parvom :-? . Moze li pas koji je redovno vakcinisam (svake godine u junu) sada dobiti parvo (na netu sam nasla da mogu oboljevati i stariji psi - ali ne kontam kako ako su redovno vakcinisani)???
Moj sreco je jucer tokom dana 3 puta povratio zuto i pjenasto, a sinoc hranu dva puta :( . I sinoc je bio prilicno bezvoljan... Jutros je pojeo samo malo rize.

nisam nikad cula da odrastao pas koji je vakcinisan ima parvo
anjaistkrank
Posts: 317
Joined: 03/07/2013 12:49
Location: Saraj'vo

#3257 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by anjaistkrank »

Pasiflora wrote:Moj sreco je jucer tokom dana 3 puta povratio zuto i pjenasto, a sinoc hranu dva puta :( .
moja povrati zuto i pjenasto kad glodje neko drvo. pogotovo ako ima kore na njemu. posle toga joj dam malo jogurta i sve bude za 10.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3258 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica »

Tesko da moze oboliti, ti slucajevi se desavaju ako je pas vec bolestan ili vakcina nije skladistena kako treba. Ne brini toliko :)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#3259 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Pasiflora »

Ok... danas je bolji - nije niti jednom povratio, ali je jos nekako bezvoljan. Jeo je vrlo malo.
Stolica ok (osim sto je tamnozelena).
Hvala, malo ste me umirili.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#3260 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by pakica_ »

jao nema, bas je strasno :lol:
ujeo ju je jer je glupa i nervoznom pascetu se unosi u facu, a i vlasnik je kriv sto je nije upozorio
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3261 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by febo_acm »

Vlasnik nije tužen, ima više o tome ovdje: http://www.cesarsway.com/newsandevents/ ... t-Dog-Bite

Ona se unijela psu u facu, ne znam... Nije joj to trebalo.
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#3262 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Red berries »

Jeli mu i prije bila tamnozelena stolica? Nasem je jedno vrijeme bila od odredjene hrane tamnozelena,a cim smo promijenili hranu,presla je u smedju...Da se nije prejeo? Ja bih mu kuhala piletinu i rizu i malo mrkvice ako mu je stomak sad osjetljiv ;-) Mozda je i gastritis, moze biti dosta stvari...Nas je tako povracao dok je imao upalu grla...
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#3263 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Haman »

Ja bih ga odve veterinaru. On ce tacno utvrditi bolest i dati lijekove. Sto je sje jedino sigurno.
:novine: :novine: :novine: :novine:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#3264 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Pasiflora »

Hvala, dobro je... ja se "malo" uspanicim bezveze. A i citala sam o parvu pa sam pronasla simptome iako ih (osim povracanja) nije bilo.
neretvanac
Posts: 665
Joined: 23/03/2009 20:41
Location: Hercegovina

#3265 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by neretvanac »

Otkad pamtim imamo samo vučjake...
Evo mog ljepotana, čistokrvni njemački ovčar, imamo ga otkad je bio štene od tri mjeseca, sada su mu četiri godine.

Image
agent 47
Posts: 4
Joined: 11/05/2014 15:01

#3266 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by agent 47 »

Zna li neko gdje ima dobrih Sibirskih haskija da kupim sebi jednog, neki prijedlozi, nesto ?
Bolesni Doktor
Posts: 552
Joined: 05/04/2014 19:58

#3267 Re: Odg: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Bolesni Doktor »

Kako se obraniti od napada psa,znači ne mora biti lutalica,već svi ostali,imam traume otkad sam bio djete,napao me je jedan ogromni pas,nesto slično haskiju,od komšije,i oborio me šapama na zemlju i stao režati.nekako su ga smirili,ali meni je to još uvijek u očima.kad idem seoskim putevima,na svakom ćošku ima nekakav ker,reži,pa laje,pa nekad i krene na tebe,nekad mirno i polako,nekad i u trku.
Šta raditi u tim trenutcima,probati agresivno sa kamenjem ili trčanjem i vikanjem na njih,ili možda ne gledati u oči,ponijeti štogod hrane i tako..hvala,pozz
anjaistkrank
Posts: 317
Joined: 03/07/2013 12:49
Location: Saraj'vo

#3268 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by anjaistkrank »

ima jedan dobar hodza u visokom... njemu se javi :izet:

salim se naravno. Vecina lutalica bjezi cim pokazes da se ne bojis, a gotovo svi bjeze kad se fol sagnes da uzmes nesto sa poda. Sta god da uradis u tom folu ti si pobjednik, ali nikad za nikad nemoj da bjezis.. Tu si najgori. Mene skoro svaki dan napadaju ovde kod mene kad setam svog psa. Imam ogroman copor u mahali pa je malo problematicno. Jednom sam ih 22 izbrojao. Uglavnom, pokazi silu :D
Bolesni Doktor
Posts: 552
Joined: 05/04/2014 19:58

#3269 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Bolesni Doktor »

Da kao krenem na njega oko agresivno?
anjaistkrank
Posts: 317
Joined: 03/07/2013 12:49
Location: Saraj'vo

#3270 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by anjaistkrank »

Bolesni Doktor wrote:Da kao krenem na njega oko agresivno?
Ma da. Pocni se derati na njega. Galamiti... Ono... Budi ljut malo. Ja kolko se derem na njih kad me napadnu, bude me stid komsija.. Kontace ljudi da sam lud :D To uglavnom kod mene pali. Kad ih je vise onda je druga prica.. Eh sad doduse, ne znam sto te napadaju. Mene ovi moji recimo nikad ne napadaju kad sam sam, ali me uvijek napadaju kad sam sa svojim cukom. Moze bit da to ima veze sa tim da osjete tvoj strah ili sta ja znam...
Bolesni Doktor
Posts: 552
Joined: 05/04/2014 19:58

#3271 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Bolesni Doktor »

Dobro,hvala na savijetu,sad moram negdje tražiti kera da isprobam taktiku.
:D
A ako je malo veći,jer isto pali?
Jel istinita ona pas koji laje ne ujeda,jel vas ikad pas baš ono ujeo za tijelo,izderao vam odjeću ili tako?
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3272 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Najbolje je nosati mitraljez...
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#3273 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by probook »

Gdje se moze naruciti Scalibor ogrlica za psa? Ali da mogu poslati u Hercegovinu, ja trazio svukuda i nema nigdje :sad:
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3274 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Imas u Sarajevu, posalji kurirsku sluzbu po nju :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#3275 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Baba_Droga »

Našla sam na ulici nekog malog psa...štene od 2-3 mjeseca....neki mješenac.
Nije mogao da hoda koliko je bio mršav i iscrpljen. Dovela sam ga kući...držim ga u garaži jer je pun buha i ima nekoliko krpelja. Velike sam otklonila, ali psić od kako je počeo jesti je jako živnuo...samo bi se igrao tako da je ostale krpelje teško skinuti jer je psić živahan.
Kontam, kada malo ojača da ga odvedem veterinaru na pregled i šta već bude trebalo...pa možda ga neko udomi. Ovako mi trebaju preporuke oko krpelja i buha...prašak...ogrlica??? Šta preporučujete, obzirom da je psić u fazi grickanja svega što mu dođe pod njušku :)
Post Reply