Prvi snijeg....

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#151 Re: Prvi snijeg....

Post by statix »

Sve je to zbog lisca.
Kada zima preskoci jesen.... eto ti belaja.... :shock:
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#152 Re: Prvi snijeg....

Post by black »

riko-ga wrote:
Skyfox wrote:Neko je morao djelovati... Hoce li taj neko snositi odgovornost ili i tu ima neka rupa u zakonu... :?:

Daj ba nepricaj gluposti.Sta su trebali brat lisce prije ovoga ili pored svakog drveta staviti covjeka da trese snijeg i to sa kranom.Mislim stvarno nerazumijem ovo.Pa meni u basti 15-20 vocki i Dunju niaam uspio spasiti.Mada me srce boli kad vidim ona mlada stabla polomljena mislim da krivac nepostoji osim prirode naravno a nju nesmijemo tuziti.Koliko sam vidio velika vecina stabala ce se oporaviti mada nazalost ima i onih koji su izvaljeni iz korjena.
upravo tako riko..naravno i meni je zao drveca ali ne treba ni pretjerivati, niko ne moze znati kad ce pasti niti moze sprijeciti, a grane ce se obnoviti
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#153 Re: Prvi snijeg....

Post by Skyfox »

eto meni zao i ne mislim da pretjerujem
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#154 Re: Prvi snijeg....

Post by Control panel »

ja i dalje mislim da je ovo bila situacija kada se trebalo proglasiti vanredno stanje od elemntarnih nepogoda i da se trebao Stab CZ dici i da digne CZ da sa motkama ako treba tresu grane pa ako se jedno drvo sopasi uspjeh. naravno one ogromne treba ona korpa ali je bilo more polomljenih mladih stabljika koja jos nisu ocvrsnula da se sama mogu boriti sa ovolikim snijegom. znaci ona gradjevinska stafla od 4 metra koja je solidno cvrsta i kupi se na stovaristima za nekoliko maraka bi spasila mnoga stabla. ona 4 m i covjek kada podigne ruke 2 znaci sve se moze dohvatiti sto je u visini 6 m. a dovoljno je samo malo drmnuti granu i snijeg bi poceo padati. ja sam par jporgovana spasio a bili se savili skoro do zemlje. zao mi ih bilo.

i jucer sam otisao u svoju MZ i postavio pitanje jeli ovo bila situacija da se digne CZ i da to pitanje posalju u opcinu. hoce li biti odgovora ne znam ali sam pravo ljut na ovo sto nam se svake godine desava. sjetite se bilo je prosle godine nesto slicno. isto snijeg u oktobru ali malo kasnije.

i nema nikakvog opravdanja za RAD jer su fino na prognozama rekli snijeg. sta to njih ne interesuju prognoze, nego po njima oni trebaju biti spremni kada nastupi zima, kalendarski do tada :zzzz:

ovo je neprocijenjiva steta i za ovo neko treba da snosi odgovornost.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#155 Re: Prvi snijeg....

Post by Control panel »

i citam u novinama sad RAD zove CZ da se ukljuci u rasciscavanje ovih grana jer ce njima trebati i do 20 dana :?: :?: :?:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#156 Re: Prvi snijeg....

Post by Skyfox »

pa normalno a da je nekom od ovih koji to ismijavaju pala grana na auto bili bi najglasniji u prozivanju RADa...
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#157 Re: Prvi snijeg....

Post by Better Man »

Sigurno znate da je u subotu počela rekonstrukcija mosta na Vogoščanskoj petlji. Radovi će trajati 3 mjeseca pod uslovom da vremeske prilike budu idealne. Ali poznavajući naše stručnjake trajaće radovi i pola godine. Koji je samo idiot donio odluku da se sad kad se bliži zima i loše vrijeme i kad je krenula škola i kad je pojačan saobraćaj rekonstrušie most, umjesto da se to radilo ljeti kad je bilo lijepo vrijeme i nije bilo škole i gužve u saobraćaju. Oni koji idu autoputem ne mogu preko Vogošče u Sarajevo, već moraju se isključiti u Podlugovima i jadom od stare ceste voziti ili da idu na Buća Potok ili Stup.
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#158 Re: Prvi snijeg....

Post by A_I_ »

Better Man wrote:Sigurno znate da je u subotu počela rekonstrukcija mosta na Vogoščanskoj petlji. Radovi će trajati 3 mjeseca pod uslovom da vremeske prilike budu idealne. Ali poznavajući naše stručnjake trajaće radovi i pola godine. Koji je samo idiot donio odluku da se sad kad se bliži zima i loše vrijeme i kad je krenula škola i kad je pojačan saobraćaj rekonstrušie most, umjesto da se to radilo ljeti kad je bilo lijepo vrijeme i nije bilo škole i gužve u saobraćaju. Oni koji idu autoputem ne mogu preko Vogošče u Sarajevo, već moraju se isključiti u Podlugovima i jadom od stare ceste voziti ili da idu na Buća Potok ili Stup.

takvih je primjera mali milion - npr sad su se sjetili da prave stazu na potezu otokcki most-bosmalov most :-)
takodje rupe uz tramvajsku prugu kod remize i cini mi se predsjednistva kriminalne a ne sanirase ih citavo ljeto.
ulicu bjelave ce citavu zimu do proljeca ostaviti da se natapa padavinama.
itd itd
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#159 Re: Prvi snijeg....

Post by A_I_ »

Control panel wrote:ja i dalje mislim da je ovo bila situacija kada se trebalo proglasiti vanredno stanje od elemntarnih nepogoda i da se trebao Stab CZ dici i da digne CZ da sa motkama ako treba tresu grane pa ako se jedno drvo sopasi uspjeh. naravno one ogromne treba ona korpa ali je bilo more polomljenih mladih stabljika koja jos nisu ocvrsnula da se sama mogu boriti sa ovolikim snijegom. znaci ona gradjevinska stafla od 4 metra koja je solidno cvrsta i kupi se na stovaristima za nekoliko maraka bi spasila mnoga stabla. ona 4 m i covjek kada podigne ruke 2 znaci sve se moze dohvatiti sto je u visini 6 m. a dovoljno je samo malo drmnuti granu i snijeg bi poceo padati. ja sam par jporgovana spasio a bili se savili skoro do zemlje. zao mi ih bilo.

i jucer sam otisao u svoju MZ i postavio pitanje jeli ovo bila situacija da se digne CZ i da to pitanje posalju u opcinu. hoce li biti odgovora ne znam ali sam pravo ljut na ovo sto nam se svake godine desava. sjetite se bilo je prosle godine nesto slicno. isto snijeg u oktobru ali malo kasnije.

i nema nikakvog opravdanja za RAD jer su fino na prognozama rekli snijeg. sta to njih ne interesuju prognoze, nego po njima oni trebaju biti spremni kada nastupi zima, kalendarski do tada :zzzz:

ovo je neprocijenjiva steta i za ovo neko treba da snosi odgovornost.

upravo tako.
manite se suplje ovi sa pricom o 'visoj sili' i kranovima - to je bio posao za CZ ali eto ne treba ni CZ kad bi postojala trunka svijesti u narodu. kao sto onu noc napisah, ja sam iza 1am, ponukan zvukovima lomljave grana, izasao s obicnom lajsnom duzine 1,5m i spasavao sto mlado sto staro drvece od katastrofe. nazalost vec je povelika steta bila nacinjena(dva drveta potpuno rascijepljena a druga dva mladja iscupana iz zemlje), tako da se sad kajem sto 2-3 sata ranije te veceri ne izadjoh.
prije 2-3 godine slicna stvar se desila - nekoliko velikih stabala je osakaceno ali ni blizu kao ovaj put.
vecina gradjana ovog grada, koji ocito ne shvataju znacaj 'pluca grada', obavezno trebaju procitati ovaj clanak http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/091019126

umjesto slijeganja ramenima i prepucavanja o tome sta se moglo a sta ne uraditi, zapamtimo pouke za ubuduce:
-cim cujemo prognozu za snijeg a vidimo drvece puno lisca, kontaktirajmo i RAD i lokalne CZ podsjecajuci na ovogodisnje desetkovanje pluca grada koje se desilo
-ako oni nista ne ucine, sta fali uzeti bilo kakav stap/cijev barem 2m duzine i, umjesto suplje price za kompjuterom i tv-om, izaci i protresti nekoliko grana ispred svojih zgrada.

drvecu ce trebati godine i godine da se oporave od katastrofe koja se desila za jedno vece.
p.s. zapitajte se malo i o vezi promjene klime i ovog nenormalnog vremena kojem se ne mogu tek tako prilagoditi biljke.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#160 Re: Prvi snijeg....

Post by starii »

snijeg :)..sutra ce đipa iz komunalnog reci opet nas iznenadio :D
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#161 Re: Prvi snijeg....

Post by Skyfox »

ovo snijega jos nije vidjelo :)
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#162 Re: Prvi snijeg....

Post by Troll_Happens »

starii wrote:snijeg :)..sutra ce đipa iz komunalnog reci opet nas iznenadio :D

njih ocito uvijek iznenadi u nov i dec.. a u julu i augustu su spremni ko zapete puske... hahaha tad bacaju pijesak sa plaza i polivaju morskom vodom iz kantica :-) :-) :-) :-)
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#163 Re: Prvi snijeg....

Post by Control panel »

Image

za ovo nema opravdanja
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#164 Re: Prvi snijeg....

Post by Skyfox »

strasno...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#165 Re: Prvi snijeg....

Post by Neelix »

Image
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#166 Re: Prvi snijeg....

Post by campa_xxx »

Evo poceo je da pada...
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#167 Re: Prvi snijeg....

Post by alica.k »

JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ :D
vrijeme mu je vala i bilo :)

nadam se da rad sutra ujutro nece bit iznenadjen.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#168 Re: Prvi snijeg....

Post by campa_xxx »

Bezveze slike ali eto da ne kvarim tradiciju... :D

Image

Image

Image
Last edited by campa_xxx on 06/12/2011 01:33, edited 1 time in total.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#169 Re: Prvi snijeg....

Post by plain vanilla »

dzabe se smrzoh gledajuci kroz prozor i pokusavajuci u kisi prepoznati koju pahulju snijega :x

elem, u provinciji jos uvijek kisa :cry:
User avatar
shuma.ispod.pazuha
Posts: 508
Joined: 03/12/2011 12:45
Location: dajem ti 2 gola fore, igramo do 3

#170 Re: Prvi snijeg....

Post by shuma.ispod.pazuha »

znači ujutro saobraćajni kolaps :skoljka: al neka bolje snijeg nego one vrućine :D
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#171 Re: Prvi snijeg....

Post by astrid »

:shock: ...ooooooooo,pada snijeg :D
Čudno je kad u decembru padne snijeg :oops:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25804
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#172 Re: Prvi snijeg....

Post by BHF_Manijak »

Danas +15, sad snijeg, sutra Bog zna sta, ma ode i ova Zemlja u PM pravo da vam kazem, a i nek ide, bolje nismo ni zasluzili...Uglavnom, ne radujem mu se vala ni sekunde, lijepo ljeto i plus 40! 8-)
gonz0
Posts: 217
Joined: 18/07/2011 20:10

#173 Re: Prvi snijeg....

Post by gonz0 »

neki kazu ove zime ce biti iznad prosjeka, neki kazu ispod. boli nas kurac, nek pada i nek ide sve svojim tokom, biće ljeta abd.
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#174 Re: Prvi snijeg....

Post by naja22 »

Volim snijeg, al' slabo će nešto ove godine padati izgleda :-)
gonz0
Posts: 217
Joined: 18/07/2011 20:10

#175 Re: Prvi snijeg....

Post by gonz0 »

naja22 wrote:Volim snijeg, al' slabo će nešto ove godine padati izgleda :-)
daj bože jedno 2 metra, da nisu ni ovi iz odrzavanja besposleni :D ... i ja volim snijeg
Post Reply