Prvi snijeg....

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1101 Re: Prvi snijeg....

Post by Logovan »

A jest zapadao, jebo te. :roll: Gdje bio u decembru, januaru, februaru... :lol:
Zastozato
Posts: 1002
Joined: 27/09/2014 23:18

#1102 Re: Prvi snijeg....

Post by Zastozato »

Sad sam izasao otresti svoja i komsijina stabla. Snijeg je jako tezak, dosta grana je vec slomljeno. Uraditi sve ponovo rano ujutro jer ne prestaje padati. Zalosno je sto niko drugi u ulici ne radi istu stvar, bojim se da mnogo stabala nece izdrzati ovaj teret.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#1103 Re: Prvi snijeg....

Post by kafanski_covjek »

Grbavicka od bivseg Filoxa pa sve do pekare je katastrofa :)
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#1104 Re: Prvi snijeg....

Post by Hajlac »

kafanski_covjek wrote:Grbavicka od bivseg Filoxa pa sve do pekare je katastrofa :)
Popucala stabla?
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#1105 Re: Prvi snijeg....

Post by sunceKOtepsija »

Zastozato wrote:Sad sam izasao otresti svoja i komsijina stabla. Snijeg je jako tezak, dosta grana je vec slomljeno. Uraditi sve ponovo rano ujutro jer ne prestaje padati. Zalosno je sto niko drugi u ulici ne radi istu stvar, bojim se da mnogo stabala nece izdrzati ovaj teret.
#supportDrvima #izdrzite
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#1106 Re: Prvi snijeg....

Post by sunceKOtepsija »

orinoco wrote:
radiša wrote:
orinoco wrote: Ti ubijeđen da si nešto pametno napisao :(
Pa onima sa plitkim mozgom ovo garant ne djeluje pametno ali sta cu im ja,nek i oni iznesu svoje misljenje na kraju krajeva. :D
Trenutno su na terenu sve ekipe preduzeća" Park" i uz pomoć mehanizacije, ali i ručno skidaju snijeg sa mladih i odraslih stabala i za sada je na terenu je stanje pod kontrolom, odnosno nisu zabilježene štete. Problem jeste intenzitet padavina, težina snijega i ukoliko se isti nastavi padati tokom noći. Svi radnici preduzeća Park na terenu će ostati cijelu noć i u skladu sa mogućnostima obavljati svoj posao, ali mole i građane da im pomognu, a sve s ciljem da spriječimo štete i sačuvamo naše javne zelene površine kao javno dobro svih nas.
lajkam :thumbup: sretan rad radnicima
Image
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#1107 Re: Prvi snijeg....

Post by Filter »

mokra, teska i ljepljiva mrcina.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1108 Re: Prvi snijeg....

Post by petunija »

Logovan wrote:A jest zapadao, jebo te. :roll: Gdje bio u decembru, januaru, februaru... :lol:
E i ja se pitam :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1109 Re: Prvi snijeg....

Post by muha_sa »

petunija wrote:
Logovan wrote:A jest zapadao, jebo te. :roll: Gdje bio u decembru, januaru, februaru... :lol:
E i ja se pitam :D
ti si se naskijala ove sezone--briga te :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1110 Re: Prvi snijeg....

Post by O'zone »

Image

Image

Image

Koliko je Vama ovo sve kurcobolja toliko će grad koji se sistematski betonira osjetiti čak i nedostatak ova tri stara drveta...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1111 Re: Prvi snijeg....

Post by muha_sa »

najteže mi pada što necu oviJEh dana slušat milozvuke ovih sU motorom što turiraju prostranim sarajevskim ulicama
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1112 Re: Prvi snijeg....

Post by petunija »

muha_sa wrote:
petunija wrote:
Logovan wrote:A jest zapadao, jebo te. :roll: Gdje bio u decembru, januaru, februaru... :lol:
E i ja se pitam :D
ti si se naskijala ove sezone--briga te :D
E moj muha, meni nikad dosta skijanja. :D
Ali što jest, jest, sezona je ove godine prerano završila :(

Za drugi post :lol: :kiss:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1113 Re: Prvi snijeg....

Post by Truba »

ovo ja zovem
purifikation :mrgreen:


jednu sam vocku 2011
pregazio rikvercom skroz
sva izderana bila

sad daje trešnje fino
ima joj tri metra
nosi ožiljke ali napreduje
User avatar
Capajebo
Posts: 20756
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#1114 Re: Prvi snijeg....

Post by Capajebo »

A jes tezak, jedva ga odlopatah...
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1115 Re: Prvi snijeg....

Post by MOSALJOZE »

Kolko si lopato Idrize :zzzz:
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1116 Re: Prvi snijeg....

Post by Logovan »

muha_sa wrote:najteže mi pada što necu oviJEh dana slušat milozvuke ovih sU motorom što turiraju prostranim sarajevskim ulicama
+1
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1117 Re: Prvi snijeg....

Post by dobar osjecaj »

Teske grane breza koje su mi se uvalile na balkon pod tezinom snijega sam detaljno otresla i pomogla im da se vrate neostecene tamo gdje pripadaju. Na putu do posla, u cizmama punim vode zastala sam pored svake savijene grane koju sam mogla dohvatiti i otresla snijeg s drveca. Breze oko mog balkona obozavam i zao mi je da se lome. Generalno mi je zao da se drvece lomi. Premalo je uopste zelenila u ovom neurednom okruzenju.
Imam izrazenu kolektivnu svijest i ne mislim da su radnici javnih komunalnih preduzeca iskljucivo duzni da otresu snijeg sa svakog moguceg drveta u gradu. Osobe koje su zdrave i u mogucnosti a kojima je van svake pameti da otesu snijeg s drveca u svojoj neposrednoj blizini dozivljavam kao metiljave.
User avatar
Capajebo
Posts: 20756
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#1118 Re: Prvi snijeg....

Post by Capajebo »

MOSALJOZE wrote:Kolko si lopato Idrize :zzzz:
20ak minuta, taman da se razbudim :zoka:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1119 Re: Prvi snijeg....

Post by O'zone »

dobar osjecaj wrote:Teske grane breza koje su mi se uvalile na balkon pod tezinom snijega sam detaljno otresla i pomogla im da se vrate neostecene tamo gdje pripadaju. Na putu do posla, u cizmama punim vode zastala sam pored svake savijene grane koju sam mogla dohvatiti i otresla snijeg s drveca. Breze oko mog balkona obozavam i zao mi je da se lome. Generalno mi je zao da se drvece lomi. Premalo je uopste zelenila u ovom neurednom okruzenju.
Imam izrazenu kolektivnu svijest i ne mislim da su radnici javnih komunalnih preduzeca iskljucivo duzni da otresu snijeg sa svakog moguceg drveta u gradu. Osobe koje su zdrave i u mogucnosti a kojima je van svake pameti da otesu snijeg s drveca u svojoj neposrednoj blizini dozivljavam kao metiljave.
:thumbup:

Isto uradih na svakoj grani koju mogadoh dokučiti na putu do posla
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1120 Re: Prvi snijeg....

Post by O'zone »

muha_sa wrote:.
@muha Boga ti jel se ti sjećaš ovoga
Ipak, starije generacije pamte 31. august 1978. godine kada su se svi šokirali jer je snijeg stigao mnogo ranije od predviđenog.
Ja se čak ne sjećam ni ovoga
prava rijetkost je snijeg u junu koji je u Sarajevu i okolini pao 2005. godine. Padavine nisu bile obilne, ali temperature su bile dovoljno niske da su građani svoje klima uređaje podešavali na zagrijavanje.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/neobicn ... /170419016
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#1121 Re: Prvi snijeg....

Post by Innovation »

dobar osjecaj wrote:Teske grane breza koje su mi se uvalile na balkon pod tezinom snijega sam detaljno otresla i pomogla im da se vrate neostecene tamo gdje pripadaju. Na putu do posla, u cizmama punim vode zastala sam pored svake savijene grane koju sam mogla dohvatiti i otresla snijeg s drveca. Breze oko mog balkona obozavam i zao mi je da se lome. Generalno mi je zao da se drvece lomi. Premalo je uopste zelenila u ovom neurednom okruzenju.
Imam izrazenu kolektivnu svijest i ne mislim da su radnici javnih komunalnih preduzeca iskljucivo duzni da otresu snijeg sa svakog moguceg drveta u gradu. Osobe koje su zdrave i u mogucnosti a kojima je van svake pameti da otesu snijeg s drveca u svojoj neposrednoj blizini dozivljavam kao metiljave.
:kakoste: :thumbup:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1122 Re: Prvi snijeg....

Post by mali Ninja »

O'zone wrote: Ja se čak ne sjećam ni ovoga
prava rijetkost je snijeg u junu koji je u Sarajevu i okolini pao 2005. godine. Padavine nisu bile obilne, ali temperature su bile dovoljno niske da su građani svoje klima uređaje podešavali na zagrijavanje.

ja se sjecam ovoga, tih dana je severina bila hit sa onom pjesmom vidjela je snijeg u maju :lol:

pardon, to nije bio juni sigurno, nego maj :thumbup:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1123 Re: Prvi snijeg....

Post by perfect_guy »

mali Ninja wrote: ja se sjecam ovoga, tih dana je severina bila hit sa onom pjesmom vidjela je snijeg u maju :lol:

pardon, to nije bio juni sigurno, nego maj :thumbup:
taj snijeg je ipak mlađi, nema par godina tome
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1124 Re: Prvi snijeg....

Post by petunija »

dobar osjecaj wrote:Teske grane breza koje su mi se uvalile na balkon pod tezinom snijega sam detaljno otresla i pomogla im da se vrate neostecene tamo gdje pripadaju. Na putu do posla, u cizmama punim vode zastala sam pored svake savijene grane koju sam mogla dohvatiti i otresla snijeg s drveca. Breze oko mog balkona obozavam i zao mi je da se lome. Generalno mi je zao da se drvece lomi. Premalo je uopste zelenila u ovom neurednom okruzenju.
Imam izrazenu kolektivnu svijest i ne mislim da su radnici javnih komunalnih preduzeca iskljucivo duzni da otresu snijeg sa svakog moguceg drveta u gradu. Osobe koje su zdrave i u mogucnosti a kojima je van svake pameti da otesu snijeg s drveca u svojoj neposrednoj blizini dozivljavam kao metiljave.
:thumbup: :kiss:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1125 Re: Prvi snijeg....

Post by MOSALJOZE »

Onaj u maju je bio nekad 13/14
Post Reply