Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55624
Joined: 15/12/2008 16:53

#76 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by ultima_palabra »

ja_sin_sam_tvoj wrote:To su naravno ljudi iz SDA koji su za vrijeme rata pokrenuli otpor agresiji na BiH, dok su iz SDP-a rekli da to nije njihov rat.
Hajd otiđi Slaviši Šućuru ili Željku Komšiću, pa im to reci :x Što neko reče, odakle li samo izlazite, da zagipsam tu rupu...Mada ove minderaše ni atomska ne može iskorijeniti :roll:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#77 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by amrica »

ja_sin_sam_tvoj wrote:[
Spominjanje uvaljivanja u vanago, več zalazi u domen šuplje priče, gdje ne postoji ma baš niti jedan argument ni činjenica, tako da upravo oko takvih stvari i nastaju beskonačne rasprave po sistemu rekla-kazala.

Zelis reci da nismo u fekalijama, da je to suplja? Da nam je fatasticno dobro, zivimo 10 puta bolje nego u Titino doba, prvi smo u svijetu u proizvodnji, izvozu, zaposlenost 120%, besplatno obrazovanje, zdravstvo, penzije vece nego plate u Norveskoj....

A SDA se juce pojavila, nikakve veze nema sa tim, nije nam poklonila stotine brankovica, saja, gasija, koji su opljackali ovaj narod "po zakonu"? Evo razmisljam, taj , napr nedzad b uopce ne postoji, nego je to izmisljeni lik iz price, izmislili ga neki zli ljudi ljudi da ocrne tu divnu postenu multietnicku SDA...

nemam zivaca.... :run:
Cuj argumenti, cinjenice i rekla kazala... koji si ti troll?
User avatar
ja_sin_sam_tvoj
Posts: 43
Joined: 15/07/2010 23:28

#78 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by ja_sin_sam_tvoj »

ultima_palabra wrote:
ja_sin_sam_tvoj wrote:To su naravno ljudi iz SDA koji su za vrijeme rata pokrenuli otpor agresiji na BiH, dok su iz SDP-a rekli da to nije njihov rat.
Hajd otiđi Slaviši Šućuru ili Željku Komšiću, pa im to reci :x Što neko reče, odakle li samo izlazite, da zagipsam tu rupu...Mada ove minderaše ni atomska ne može iskorijeniti :roll:
Čast pojedincima, ali gdje je tada bio SDP?
User avatar
ja_sin_sam_tvoj
Posts: 43
Joined: 15/07/2010 23:28

#79 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by ja_sin_sam_tvoj »

amrica wrote:
ja_sin_sam_tvoj wrote:[
Spominjanje uvaljivanja u vanago, več zalazi u domen šuplje priče, gdje ne postoji ma baš niti jedan argument ni činjenica, tako da upravo oko takvih stvari i nastaju beskonačne rasprave po sistemu rekla-kazala.

Zelis reci da nismo u fekalijama, da je to suplja? Da nam je fatasticno dobro, zivimo 10 puta bolje nego u Titino doba, prvi smo u svijetu u proizvodnji, izvozu, zaposlenost 120%, besplatno obrazovanje, zdravstvo, penzije vece nego plate u Norveskoj....

A SDA se juce pojavila, nikakve veze nema sa tim, nije nam poklonila stotine brankovica, saja, gasija, koji su opljackali ovaj narod "po zakonu"? Evo razmisljam, taj , napr nedzad b uopce ne postoji, nego je to izmisljeni lik iz price, izmislili ga neki zli ljudi ljudi da ocrne tu divnu postenu multietnicku SDA...

nemam zivaca.... :run:
Cuj argumenti, cinjenice i rekla kazala... koji si ti troll?
Branković je oslobođen na sudu...i to je činjenica. Činjenica je i to da kad nekoga nazoveš kriminalcem, a nemaš argument ili dokaz, možeš završiti na sudu zbog klevete i laži i uvrede časti.

Činjenica je i to da je Damir Hadžić podprijedsjednik SDP-a "revolucionarne stranke", također jedan od osumnjičenih kao akter najveće afere u građevinskom kriminalu, gdje se priča o milionima potrošenih markica po sistemu "Mito Bekrijo". Pitanje je kako će se to završiti na sudu?

Činjenica je i to da je Bogić Bogičević, jedan od Heroja ove zemlje istjeran iz SDP-a, a dobro znamo kako bismo se proveli da nije bilo njega.

Također je činjenica da je SBiH, stranka koja je oborila Aprilski Paket 2006. sa kojim se čak i SDP složio zajedno sa SDA, ali S BiH je to oborila i dobila izbore na paroli 100 % BiH, a sada Dodik kolo vodi...jel to 100% BiH?

SDA vodi politiku korak po korak, samo se tako može naprijed, a nikako kroz neke maksimalističke priče... da će BiH za 5 godina bit Švica i sl...

odoh i ja sad. :run:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#80 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by vivaldi »

ja_sin_sam_tvoj wrote:odoh i ja sad.
Stani malo, ostadoshe ti zlatne kashike..
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#81 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by amrica »

ja_sin_sam_tvoj wrote:
SDA vodi politiku korak po korak, samo se tako može naprijed, a nikako kroz neke maksimalističke priče... da će BiH za 5 godina bit Švica i sl...

odoh i ja sad. :run:

Moze li kroz minimalisticke, za proslih 20 godina ste sebe obezbijedili, a narod opljackali, za narednih 20 cete i ovo malo bosanaca otjerati ili u grob, ili u ludnicu ili u dijasporu?
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#82 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by amrica »

vivaldi wrote:
ja_sin_sam_tvoj wrote:odoh i ja sad.
Stani malo, ostadoshe ti zlatne kashike..

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Gat'Gor
Posts: 338
Joined: 05/07/2010 22:09

#83 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by Gat'Gor »

BPS-Sefer Halilovic.
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#84 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by Suti i trpi »

vivaldi wrote:
ja_sin_sam_tvoj wrote:odoh i ja sad.
Stani malo, ostadoshe ti zlatne kashike..
:D :lol: :lol: :lol:
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#86 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by BSn »

ultima_palabra wrote:
BSn wrote:od komibancije Komsic - sDP na svim niovima, sam presao na kombinaciju Komsic - NS na svim nivoima.

ovi drugi su mi se pokazali kao bolja alternativa vladajucim i nisu u Gradu Sarajevu pokazali da im je ono na papiru sasvim nebitno kada dodju na vlast, barem ne u onolikoj mjeri koliko SDP.

Ostaju jos tri mjeseca da se upznam poblize s nekom trecom partijom ako mi se ucini interesantnom, medjutim, za sad je to to.
postoje jos neke opozicione partije koje su mi, barem po stavovima, bliske, ali im ne namjervam dati glas, jer sam misljenja da nece imati dovoljno podrsku javnosti na izborima.
Čitaš li temu o Našoj Stranci?

cit'o i pit'o sto me zanimalo...
poslije pocela prepucavanja i umjesto pitanja poceli su monolozi pojedinih forumasa, pa sam batalio.

vazem izmedju dva zla SDP-NS, pa cemo da vidimo... ima do oktobra jos, a ja svoj glas previse cijenim da ga tek tako bacim. za sad su mi ovi drugi, sa svim negativnostima, manje negativni od SDP-a, a koji mi je opet mnogo manje negativan od vecine drugih.
User avatar
GoldenBoy89
Posts: 118
Joined: 06/01/2010 23:57

#87 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by GoldenBoy89 »

vivaldi wrote:
GoldenBoy89 wrote:pa gledajte srbi se nalaze u srbiji hrvati u hrvatskoj, bosanci u bih
Fuck, sto mi ne rece ranije..Podsjeti me jos jednom pred popis.
pa to je greska nas sviju oni zive u bosni i oni su BOSANCI a bosna je sastavljena od muslimana jevreja katolika i pravoslavaca ( vecinski udio imaju te cetri ) hmmm a ne ako milan zivi pored mene u stanu da ga zovem *SRBIN* on je *BOSNAC* jel tanko :-)
User avatar
ja_sin_sam_tvoj
Posts: 43
Joined: 15/07/2010 23:28

#88 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by ja_sin_sam_tvoj »

vivaldi wrote:
ja_sin_sam_tvoj wrote:odoh i ja sad.
Stani malo, ostadoshe ti zlatne kashike..
:lol:
Ovo jest bilo duhovito...

Ali mislim da se na žalost upravo na tebi sličan način ponašaju i političari "revolucionari" koji znaju govoriti kako će nekoga po prstima lupit i to se narodu svidi kad objavi FTV, a u stvari prošlo 4 godine mandata, nije se ni repom mrdnulo osim što se šupljiralo narodu...sa malih, srednjih i velikih ekrana... 8-)
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#89 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by Catala Cule »

Burazeru, imaš SDP :D

Trenutno najjača opoziciona i socijalna stranka u državi. Ja sam dugogodišnji član SDP-a, i čekamo naše vrijeme na političkoj sceni. Nismo imali priliku nikako prije, a možemo puno toga promjeniti. Drago mi je da si mišljenja da nacionalne stranke ne mogu ništa promjeniti, to je svakome jasno, jer svak vuče za svoje parče BiH, bolje rečeno za svoj džep. :shock:

Dalje, SDP čine intelektualci, a ne seljaci kao npr. u SDA, koja nam je uništila državu, počev od Alije, koji je htio islamsku državu ovdje, htio je Palestinu, doveo je vehabije. Eto mu Palestina sad, kad u mom gradu prije 2 sedmice džiu MUP u grad. Al' šta njega briga, pod zemljom je. Reis prije toga izjavljuje da nema vehabija u BiH (a ima ih 200 000), onda vodi dženazu pred 10 000 ljudi ovdje u Bugojnu. Uhhh ode ja daleko od teme :lol:

Druže, SDP, Crveno je boja promjene, mi uzimamo Oktobarsku revoluciju ;)
User avatar
ja_sin_sam_tvoj
Posts: 43
Joined: 15/07/2010 23:28

#90 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by ja_sin_sam_tvoj »

Catala Cule wrote:Burazeru, imaš SDP :D

Trenutno najjača opoziciona i socijalna stranka u državi. Ja sam dugogodišnji član SDP-a, i čekamo naše vrijeme na političkoj sceni. Nismo imali priliku nikako prije, a možemo puno toga promjeniti. Drago mi je da si mišljenja da nacionalne stranke ne mogu ništa promjeniti, to je svakome jasno, jer svak vuče za svoje parče BiH, bolje rečeno za svoj džep. :shock:

Dalje, SDP čine intelektualci, a ne seljaci kao npr. u SDA, koja nam je uništila državu, počev od Alije, koji je htio islamsku državu ovdje, htio je Palestinu, doveo je vehabije. Eto mu Palestina sad, kad u mom gradu prije 2 sedmice džiu MUP u grad. Al' šta njega briga, pod zemljom je. Reis prije toga izjavljuje da nema vehabija u BiH (a ima ih 200 000), onda vodi dženazu pred 10 000 ljudi ovdje u Bugojnu. Uhhh ode ja daleko od teme :lol:

Druže, SDP, Crveno je boja promjene, mi uzimamo Oktobarsku revoluciju ;)
Gdje si intelektualac, građanski?

Ne znam da li si ikada imao priliku slušati Operu u izvedbi maestra Ivice Šarića jednog od najvećih Evropskih opernih pjevača i jednog od istaknutih članova SDA? To slušaju ipak malo emancipovaniji ljudi od tebe, građanine... Kao i gospodin Bogić Bogičević, kojeg je Zulumdžija istjerao iz SDP-a (SJL-a - stranke jednog lica)
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#91 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by Catala Cule »

lol po prvi put čujem za to, iako pratim političku scenu dugo godina. Vrlo je, vrlo istaknut taj.
User avatar
ja_sin_sam_tvoj
Posts: 43
Joined: 15/07/2010 23:28

#92 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by ja_sin_sam_tvoj »

Catala Cule wrote:lol po prvi put čujem za to, iako pratim političku scenu dugo godina. Vrlo je, vrlo istaknut taj.
Ti si očito neinformisan građanin, kao prvo zato što ne znaš da je Ivica Šarić Dopredsjednik Glavnog Odbora SDA BiH, kao drugo što i ti nisi još uvijek shvatio da je priča o tome da je SDA nacionalna stranka jedna obična floskula i izmišljotina...
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#93 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by Chisum »

ja_sin_sam_tvoj wrote:
Gdje si intelektualac, građanski?

Ne znam da li si ikada imao priliku slušati Operu u izvedbi maestra Ivice Šarića jednog od najvećih Evropskih opernih pjevača i jednog od istaknutih članova SDA? To slušaju ipak malo emancipovaniji ljudi od tebe, građanine... Kao i gospodin Bogić Bogičević, kojeg je Zulumdžija istjerao iz SDP-a (SJL-a - stranke jednog lica)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


.... u izvedbi maestra Ivice Šarića jednog od najvećih Evropskih opernih pjevača i jednog od istaknutih članova SDA....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jedan od najvecih evropskih operskih pjevaca.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Inace, glasacko tijelo SDA, kao i kadrovi pomenute stranke, uvijek su bili okrenuti operi... Od samih pocetaka...



... pa do danas, opera je bila prosto utkana u njihovo bice...

:lol: :lol: :lol:

Od Belinija, preko Verdija, te Cajkovskog - pa sve do Pucinija...



... i Ringa Hamidovica...

... Od Marije Kalas...



... sve do Sanele Sijercic...

... ostrio se i klesao taj, danas istancani ukus, SDA glasaca i kadrova, pa danas imamo Tihicevu struju, koja beskompromisno navodi vodu na mlin 18. vijeka, i Italiju... dok, sa druge strane, Bakir Izetbegovic, Shaja, Gashi i Nedzad Brankovic ne odustaju od Grand Opere...

Jer, Shaja je davno rekao, a i Bakir se slozio, da - bez baleta nema selameta!


Inace, da je ovaj apetit neutaziv, govori i sljedeca informacija:

Nakon poltroncica i ratne pobjegulje, Ivice Sarica, SDA se okitila jos jednim operskim pjevacem....

Image

:lol:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#94 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by vivaldi »

ja_sin_sam_tvoj wrote:
Ovo jest bilo duhovito...

Ali mislim da se na žalost upravo na tebi sličan način ponašaju i političari "revolucionari" koji znaju govoriti kako će nekoga po prstima lupit i to se narodu svidi kad objavi FTV, a u stvari prošlo 4 godine mandata, nije se ni repom mrdnulo osim što se šupljiralo narodu...sa malih, srednjih i velikih ekrana...
Ma salim se ja malo. Shvatam ja tebe i podrzavam te u potpunosti. Babuka se garant preko SDA uvalio u neko ministratsvo ili je tebe ubacio u BHT. Kapa mjesecno preko hiljade (plus eventualne dnevnice) i naravno da ces ih braniti. I ja bih na tvom mjestu - sasvim logicno. Svakome je njegova guzica najpreca.

Ti si za stolom, a ja ispod njega. Razumijesh da te moram zajebavati jer mi je samo to ostalo, mada je u svakom slucaju tebi bolje.

Sto se tice ovih revolucionara..ne mislim ni o njima nista dobro. Sretno momcino.

Ps. Nedaj da te ovi crveni zajebavaju. Da njima sutra partija ponudi mjesto nekakvog referenta u opstini i dobru platu, nijedan nebi imao moralnih dvojbi. Niko se nebi ljutio sto nije dobio posao preko postenog konkursa.
ri0
Posts: 314
Joined: 25/10/2006 09:40
Location: Rajvosa - Grbavica
Contact:

#95 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by ri0 »

SDP - Komsic
User avatar
ja_sin_sam_tvoj
Posts: 43
Joined: 15/07/2010 23:28

#96 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by ja_sin_sam_tvoj »

vivaldi wrote:
ja_sin_sam_tvoj wrote:
Ovo jest bilo duhovito...

Ali mislim da se na žalost upravo na tebi sličan način ponašaju i političari "revolucionari" koji znaju govoriti kako će nekoga po prstima lupit i to se narodu svidi kad objavi FTV, a u stvari prošlo 4 godine mandata, nije se ni repom mrdnulo osim što se šupljiralo narodu...sa malih, srednjih i velikih ekrana...
Ma salim se ja malo. Shvatam ja tebe i podrzavam te u potpunosti. Babuka se garant preko SDA uvalio u neko ministratsvo ili je tebe ubacio u BHT. Kapa mjesecno preko hiljade (plus eventualne dnevnice) i naravno da ces ih braniti. I ja bih na tvom mjestu - sasvim logicno. Svakome je njegova guzica najpreca.

Ti si za stolom, a ja ispod njega. Razumijesh da te moram zajebavati jer mi je samo to ostalo, mada je u svakom slucaju tebi bolje.

Sto se tice ovih revolucionara..ne mislim ni o njima nista dobro. Sretno momcino.

Ps. Nedaj da te ovi crveni zajebavaju. Da njima sutra partija ponudi mjesto nekakvog referenta u opstini i dobru platu, nijedan nebi imao moralnih dvojbi. Niko se nebi ljutio sto nije dobio posao preko postenog konkursa.
Moj Babuka se nije uvalio u nikakvo ministarstvo preko SDA, čovjek je sad penzioner, bio je komandant jedne brigade koja je branila prsa Sarajeva i leđa Mostara, na što se ponosim i upravo činjenice o mom ocu me ohrabruju da istupam javno sa svojim stavovima.

Ne znam kako ne možeš da shvatiš, da neko može iskreno mislit ono šta govori i da je isključivo zbog svog ličnog ubjeđenja i poznavanja politike u BiH, čvrsto odlučio da bude ponosni član SDA, jer smatra da su druge strankice neozbiljno organizovane i da su njihovi programi totalno neutemeljeni i nerealni u današnjoj situaciji.

Crveni me ne zajebavaju, jer je isto činjenica, da crveni sa svojim šupljim pričama nikada nisu dobili povjerenje naroda.
User avatar
ja_sin_sam_tvoj
Posts: 43
Joined: 15/07/2010 23:28

#97 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by ja_sin_sam_tvoj »

Chisum wrote:
ja_sin_sam_tvoj wrote:
Gdje si intelektualac, građanski?

Ne znam da li si ikada imao priliku slušati Operu u izvedbi maestra Ivice Šarića jednog od najvećih Evropskih opernih pjevača i jednog od istaknutih članova SDA? To slušaju ipak malo emancipovaniji ljudi od tebe, građanine... Kao i gospodin Bogić Bogičević, kojeg je Zulumdžija istjerao iz SDP-a (SJL-a - stranke jednog lica)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


.... u izvedbi maestra Ivice Šarića jednog od najvećih Evropskih opernih pjevača i jednog od istaknutih članova SDA....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jedan od najvecih evropskih operskih pjevaca.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ivica Šarić, je zaista jedan od evropskih opernih dragulja.


Emir Hadžihafizbegović, je zaista glumčina poštovan i cijenjen gdje god kroči.



A Alija Izetbegović je zaista jedan od najcjenjenijih BH političara u svijetu, svih vremena...



Moj Građanine, budi zahvalan što si državljanin BiH, zemlje gdje postoji SDA, koja je uvijek znala braniti i boriti se za Bosanskohercegovačko dostojanstvo.
titurel
Posts: 8
Joined: 25/08/2006 16:08

#98 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by titurel »

SDP - Zeljko Komsic :bih:
ri0
Posts: 314
Joined: 25/10/2006 09:40
Location: Rajvosa - Grbavica
Contact:

#99 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by ri0 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sto se tice najvecih drzavnika svih vremena, mali cas historije :


Sahranjen je u Beogradu u mauzoleju nazvanom Kuća cvijeća. Njegova sahrana je bila jedna od najvećih u historiji čovječanstva. Lista priznatih državnika i ličnosti koji su se okupili da odaju posljednju počast Titu je bila impozantna: 4 kralja, 31 državni predsjednik, 22 premijera, 47 ministara vanjskih poslova, uz to poznate ličnosti kao Indira Ghandi, Margaret Thatcher, Willy Brandt i mnogi drugi.

Tito je bio jedina poznata osoba koja je pored pape Ivana Pavla II imala pogreb sa preko 100 svjetskih državnika, što predsjednika, premijera, monarha i ambasadora.



Nagradno pitanje ? Ko je ovaj lider, kako se zove i kojom drzavom je vladao?

hint : bacio Alju u tvorza :-D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#100 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by PipiDugaDevetka »

titurel wrote:SDP - Zeljko Komsic :bih:
:thumbup: :bih: :bih: :sax:
Post Reply