Prvi joint

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#601 Re: Prvi joint

Post by KB9 »

joj dobre cinjenice, 915 kila za 15 minuta

jel to cinjenica naletila nekom u nirvani tokom dobrile?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#602 Re: Prvi joint

Post by Banksy »

User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#603 Re: Prvi joint

Post by aditon »

da više ljudi puši travu, ovaj svijet bi sretnije mjesto bilo za život. Ajmo o činjenicama pričati. Za ove što misle da je trava droga, evo nekoliko činjenica koje nikad ne mogu osporiti.
Kao prvo, marihuana je etiketirana kao droga mislim 30tih (ovo se može provjeriti ali vremenski okviri i nisu tako bitni) godina prošlog vijeka, naravno sve je krenulo iz korporacije zvane Amerika. Zašto je to urađeno? Pa zato što je tako odgovaralo koropracijama koje nisu mogle omasoviti proizvodnju iste u u svrhu makimiziranja profita kao što je to bilo moguće uraditi s duhanom ili alkoholom. Prije ovoga, konoplja se koristila u razne svrhe, i dan danas se koristi ali ne kao do tog perioda zbog svoje izuzetne postojanosti i čvrstine. Levi's je svoje prve farmerke proizvodio od konoplje a imale su samo jednu manu, bile su nepoderive. Stoga se prešlo na lan, naravno. Američka deklaracija o nezavisnosti je napisana ustvari na papiru od ind.konoplje. Mercedes u svoju S klasu i dan danas ugrađuje preko 30 dijelova od konoplje, opet zbog njene čvrstine. Ali da se vratimo na marihuanu. Marihuana je prvi put ronađena u Kazahstanu tj na planinama Tien-Šen na velikim nadmosrskim visinama gdje je slobodno rasla. THC koji je svojstven samo za konoplju je ustvari odbrambeni mehanizam biljke od UV zračenja kao i od razne stoke koja nije željela jesti marihuanu obzirom da THC ima specifičan okus koji nije odgovarao životinjama.

Dokazano je kroz stotine studija da marihuana ne samo da ne škodi ljudima već se može korisiti i kao lijek, što danas vidimo i trend je legalizacije širom svijeta. Sad su ljudi, korporacije, uvidjele da si i tu može zaraditi i u narednim godinama marihuana će biti legalna širom svijeta. Da je Vladama stalo do ljudskog zdravlja, davno bi to uradili, alkohol bi bio ilegalan itd. Međutim sve se vrti oko novca i sad kad su svoju računicu i kororacije pronašle, nema sumnje da će dekriminalizirati i to konačno, marihuanu. Amsterdam godišnje ima oko 6-7 milijardi prihoda samo po osnovu prodaje marihuane, dakle samo Amsterdam, što je praktično više nego što Hrvatska zaradi za cijelu turističku sezonu.

Nadam se da će se i u BiH legalizirati barem u zdravstve svrhe jer vidim sebe u tom biznisu :D

Dakle, da sumiramo, ne postoji neko da se ubio marihuanom, dok na suprotnoj strani o cigareta i alkohola milioni godišnje umru, što direktno što indirektno. Čovjek što se može izblamirati na alkoholu, ne može ni na čemu. Ljude koji puše marihuanu nećete vidjeti da se valjaju po cesti, upadaju, tuku se, ubijaju nekog svojim vozilom, imaju raspadnutu jetru itd. To su odlike alkoholičara.

Ovi što misle da je marihuana droga ustvari ne misle svojom glavom. Dopuštaju da drugi njihovom sviješću upravljaju.

Sorry na malo dužem postu :mrgreen: :bih:
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#604 Re: Prvi joint

Post by GaRGa »

KB9 wrote:joj dobre cinjenice, 915 kila za 15 minuta

jel to cinjenica naletila nekom u nirvani tokom dobrile?
haha kakav si ti intelektualac pa eto ti internet pa provjeri kad vec sumnjas
At present it is estimated that marijuana’s LD-50 is around 1:20,000 or 1:40,000. In layman terms this means that in order to induce death a marijuana smoker would have to consume 20,000 to 40,000 times as much marijuana as is contained in one marijuana cigarette. NIDA-supplied marijuana cigarettes weigh approximately .9 grams. A smoker would theoretically have to consume nearly 1,500 pounds of marijuana within about fifteen minutes to induce a lethal response.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#605 Re: Prvi joint

Post by Truba »

KB9 wrote:joj dobre cinjenice, 915 kila za 15 minuta

jel to cinjenica naletila nekom u nirvani tokom dobrile?
protiv cinjenica ne mozemo :thumbup:

a protiv korporacija se moramo boriti...travom :mrgreen:
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#606 Re: Prvi joint

Post by GaRGa »

misljenje je ko supak, ima ga svako :)
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#607 Re: Prvi joint

Post by Truba »

Image
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#608 Re: Prvi joint

Post by Truba »

User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#609 Re: Prvi joint

Post by R A V E N »

p206 wrote:koliko je liberalnih reko bi da su liberali na vlasti a ne ovi nacionalisti
Na ovom forumu je možda i 60% ljudi koji žive izvan Bosne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Postavljeno preko preglednika Vivaldi.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#610 Re: Prvi joint

Post by beni-bu-man »

Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#611 Re: Prvi joint

Post by Pirija »

Image
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#612 Re: Prvi joint

Post by Nastasia »

Prije sto godina zadnji komentar, al' more bit i da se aktivira. :D

Srednja škola, ja štreber nad štreberima, imam osjećaj da me niko nije mogao organski u razredu podnijeti, kraj drugog razreda, dvojica kolega padaju iz francuskog i ja im pomognem, objasnim, odradim zadaće, šapćem na testu i prođu oni. Da mi se "oduže" idemo se napušit, ja, njih dvojica i još jedna djevojka sa kojom smo išli u razred, kod nje u stanu.

Na tarasi smo zapalili i negdje pred sami kraj drugog dž. sjećam se da smo se ja i ona pogledale i u isto vrijeme rekle: "Nećemo mi više". E što je to nama svima kolektivno bilo toliko smiješno, da smo se smijali 20 minuta, pojma nemam.

Helem, ružno iskustvo sve ukupno.
Tome je najviše kriva moja neupućenost, jer mi niko nije rekao šta da očekujem.

Naprimjer, vrijeme.
Pozlilo mi je i ja sam ostala na balkonu kad smo ispušili, legla na njenu sećiju i pokušavala udisati svjež vazduh, čini mi se da sam jedno dobra dva sata bila vani, ali kad sam ušla unutra vidjela sam da je prošlo samo pet minuta. S' druge strane, otišla sam u wc, obavila nuždu, oprala ruke i ogledala se, mislila sam da mi za sve to nije trebalo više od pet minuta, ali kad sam pogledala na sat, prošlo je 20 minuta.

Ubrzano kucanje srca, znojenje, oči u ogledalu, počela me hvata panika i jako loš trip.
Osim tog, samo još jednom u životu sam imala loš trip, ali oba puta je bilo do raje i do okruženja, a ne do trave k'o trave.

To je ujedno bio prvi i jedini put da sam halcala (kasnije su mi rekli da je bila prskana trava - pa vjerovatno zato).

Helem, toliko je bilo loše iskustvo, dvije godine nakon toga mi nije padalo na pamet da ponovo probam,
i tako sam ostala dosljedan štreber sve do završetka srednje škole.

:babinsin:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#613 Re: Prvi joint

Post by beni-bu-man »

Nastasia wrote:Prije sto godina zadnji komentar, al' more bit i da se aktivira. :D

Srednja škola, ja štreber nad štreberima, imam osjećaj da me niko nije mogao organski u razredu podnijeti, kraj drugog razreda, dvojica kolega padaju iz francuskog i ja im pomognem, objasnim, odradim zadaće, šapćem na testu i prođu oni. Da mi se "oduže" idemo se napušit, ja, njih dvojica i još jedna djevojka sa kojom smo išli u razred, kod nje u stanu.

Na tarasi smo zapalili i negdje pred sami kraj drugog dž. sjećam se da smo se ja i ona pogledale i u isto vrijeme rekle: "Nećemo mi više". E što je to nama svima kolektivno bilo toliko smiješno, da smo se smijali 20 minuta, pojma nemam.

Helem, ružno iskustvo sve ukupno.
Tome je najviše kriva moja neupućenost, jer mi niko nije rekao šta da očekujem.

Naprimjer, vrijeme.
Pozlilo mi je i ja sam ostala na balkonu kad smo ispušili, legla na njenu sećiju i pokušavala udisati svjež vazduh, čini mi se da sam jedno dobra dva sata bila vani, ali kad sam ušla unutra vidjela sam da je prošlo samo pet minuta. S' druge strane, otišla sam u wc, obavila nuždu, oprala ruke i ogledala se, mislila sam da mi za sve to nije trebalo više od pet minuta, ali kad sam pogledala na sat, prošlo je 20 minuta.

Ubrzano kucanje srca, znojenje, oči u ogledalu, počela me hvata panika i jako loš trip.
Osim tog, samo još jednom u životu sam imala loš trip, ali oba puta je bilo do raje i do okruženja, a ne do trave k'o trave.

To je ujedno bio prvi i jedini put da sam halcala (kasnije su mi rekli da je bila prskana trava - pa vjerovatno zato).

Helem, toliko je bilo loše iskustvo, dvije godine nakon toga mi nije padalo na pamet da ponovo probam,
i tako sam ostala dosljedan štreber sve do završetka srednje škole.

:babinsin:
A sad, zapalil se ?
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#614 Re: Prvi joint

Post by Nastasia »

beni-bu-man wrote:
Nastasia wrote:Prije sto godina zadnji komentar, al' more bit i da se aktivira. :D

Srednja škola, ja štreber nad štreberima, imam osjećaj da me niko nije mogao organski u razredu podnijeti, kraj drugog razreda, dvojica kolega padaju iz francuskog i ja im pomognem, objasnim, odradim zadaće, šapćem na testu i prođu oni. Da mi se "oduže" idemo se napušit, ja, njih dvojica i još jedna djevojka sa kojom smo išli u razred, kod nje u stanu.

Na tarasi smo zapalili i negdje pred sami kraj drugog dž. sjećam se da smo se ja i ona pogledale i u isto vrijeme rekle: "Nećemo mi više". E što je to nama svima kolektivno bilo toliko smiješno, da smo se smijali 20 minuta, pojma nemam.

Helem, ružno iskustvo sve ukupno.
Tome je najviše kriva moja neupućenost, jer mi niko nije rekao šta da očekujem.

Naprimjer, vrijeme.
Pozlilo mi je i ja sam ostala na balkonu kad smo ispušili, legla na njenu sećiju i pokušavala udisati svjež vazduh, čini mi se da sam jedno dobra dva sata bila vani, ali kad sam ušla unutra vidjela sam da je prošlo samo pet minuta. S' druge strane, otišla sam u wc, obavila nuždu, oprala ruke i ogledala se, mislila sam da mi za sve to nije trebalo više od pet minuta, ali kad sam pogledala na sat, prošlo je 20 minuta.

Ubrzano kucanje srca, znojenje, oči u ogledalu, počela me hvata panika i jako loš trip.
Osim tog, samo još jednom u životu sam imala loš trip, ali oba puta je bilo do raje i do okruženja, a ne do trave k'o trave.

To je ujedno bio prvi i jedini put da sam halcala (kasnije su mi rekli da je bila prskana trava - pa vjerovatno zato).

Helem, toliko je bilo loše iskustvo, dvije godine nakon toga mi nije padalo na pamet da ponovo probam,
i tako sam ostala dosljedan štreber sve do završetka srednje škole.

:babinsin:
A sad, zapalil se ?
Poprilično redovno :-D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#615 Re: Prvi joint

Post by insomnia78 »

Image
Jebo vas trava. Kad se vec gudras tuci po pravim drogama
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72882
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#616 Re: Prvi joint

Post by Velkoski »

insomnia78 wrote: Jebo vas trava. Kad se vec gudras tuci po pravim drogama
:thumbup: :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#617 Re: Prvi joint

Post by beni-bu-man »

Velkoski wrote:
insomnia78 wrote: Jebo vas trava. Kad se vec gudras tuci po pravim drogama
:thumbup: :mrgreen:
Takoe meni trava bila fina u srednjoj

Samo na nos :-) :-) :-) :-)
lajkujMe
Posts: 12255
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#618 Re: Prvi joint

Post by lajkujMe »

Jarane strasno dokle je doslo svak pusi i mladi i dede i nane i pametan i glup i policija pusi jaro jaro i kazu mi nesretna zemlja
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#619 Re: Prvi joint

Post by hAZNADAR »

insomnia78 wrote:
Jebo vas trava. Kad se vec gudras tuci po pravim drogama
Trava nije droga. Nesto slicno kao malo jaci caj od kamilice, nane, valeriane, verema,...

Smiruje, opusta,... a ne postajes ovisnik niti umires od toga.

A i sex duze traje :D Par dimova i mali zeko postane maratonac. :D

Dje to moze bit lose?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#620 Re: Prvi joint

Post by triconja »

hAZNADAR wrote:
insomnia78 wrote:
Jebo vas trava. Kad se vec gudras tuci po pravim drogama
Trava nije droga. Nesto slicno kao malo jaci caj od kamilice, nane, valeriane, verema,...

Smiruje, opusta,... a ne postajes ovisnik niti umires od toga.

A i sex duze traje :D Par dimova i mali zeko postane maratonac. :D

Dje to moze bit lose?
Ne postajes ovisnik garant, a to sto ponavljas istu radnju u nadi da ces postici isti ili slican osjecaj kao prvi put je definicija neovisnosti?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#621 Re: Prvi joint

Post by nema me tamo »

Prije se misli na to da ti ne može zivot uništiti..

Eh sad to sto ti govoriš naravno da je istina dešavalo mi se kad sam šiljio svaki dan da ako ne zapalim odma me neka " depresija " puca.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#622 Re: Prvi joint

Post by cyprus »

Imam jarana koji je na travu potrošio hiljade i hiljade maraka, i koji je u svakojake probleme zbog toga upao, između ostalog i u depresiju... Manite se te priče - nema štetnosti i ne izaziva ovisnost...
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#623 Re: Prvi joint

Post by KB9 »

cyprus wrote:Imam jarana koji je na travu potrošio hiljade i hiljade maraka, i koji je u svakojake probleme zbog toga upao, između ostalog i u depresiju... Manite se te priče - nema štetnosti i ne izaziva ovisnost...
ko sto bi jedan moj poznanik reko "ja evo pusim godinama svaki dan i nisam ovisan" :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Rockefeller
Posts: 7320
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#624 Re: Prvi joint

Post by Rockefeller »

Bilo lijepo pusit.

Kasnije se preslo na jace.

Sad, dobro je. Cist od svega vec tri godine i nesto.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#625 Re: Prvi joint

Post by triconja »

KB9 wrote:
cyprus wrote:Imam jarana koji je na travu potrošio hiljade i hiljade maraka, i koji je u svakojake probleme zbog toga upao, između ostalog i u depresiju... Manite se te priče - nema štetnosti i ne izaziva ovisnost...
ko sto bi jedan moj poznanik reko "ja evo pusim godinama svaki dan i nisam ovisan" :lol: :lol: :lol: :lol:
Isto ko 20ogodisnjak koji loce ili pusi duze vremena (preslo mu u naviku zbog skole i jarana) koji kaze ja mogu cigaru/alkohol bacit kad hocu :lol: :lol: :lol: :thumbup:
Post Reply