Prvi Burek Tuzle ?

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Tyke
Posts: 2590
Joined: 23/02/2012 05:44

#26 Re: Prvi Burek Tuzle ?

Post by Tyke »

Ako se dobro sjecam Emir i otac mu poceli su prvi furati burek ispod saca kod nas u Tz, pekara kod Tusanj skole. Meni su ostali najbolji i dan-danas. To je jedan od rijetkih bureka od kojih ne fasujem zgaravicu.

Polagani burek gotovo pa i ne jedem, jer sve teze mogu halaliti jos jednu bespotrebnu zgaravicu, jednostavno mi zadnjih godina ne sjedaju bureci iz pekare ili cevabdzinice. :(
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#27 Re: Prvi Burek Tuzle ?

Post by sumirprimus »

tzipiripi wrote: S magistrale, tj. od semafora, kad se uđe ka Slavinovićima, prva ulica lijevo. Od raskrsnice 20-ak metara s lijeve strane je pečenjara. Otprilike pored ambulante. Na gornjem spratu pečenjare je apoteka u koju je ulaz od magistrale.
Evo i slika.

http://abload.de/img/screenhunter_23aug.01hfkc5.jpg

Na sreću, ili nesreću :D , nije mi daleko.
e vala ova kod ambulante u slavinovicima meni ne valja,luk ko ašovom sječen,žgaravica,uz zvučne signale prolama stomakom,a da se dodatno uvjerim uzmem i šarenog, i haj zdrao...
tušanj...pa sve ostalo...
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#28 Re: Prvi Burek Tuzle ?

Post by sumirprimus »

a i polagani burek?kakav je to burek?mislite siptin?to nije burek...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#29 Re: Prvi Burek Tuzle ?

Post by spreca »

sumirprimus wrote:a i polagani burek?kakav je to burek?mislite siptin?to nije burek...
Polagani burek je onaj lisnati....nije u kovrtima :oops: :lol: ....to mi je najgori burek...ja ga ne jedem taman da mi plate :lol:
User avatar
Dino Djurbuzovic
Posts: 623
Joined: 10/03/2014 15:40

#30 Re: Prvi Burek Tuzle ?

Post by Dino Djurbuzovic »

Pozdrav Tuzli, tu sam uvijek se osjecao ugodno i dobrodoslo ali iskreno vise volim pravi sarajevski burek.
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#31 Re: Prvi Burek Tuzle ?

Post by ferratilis »

Meni je u Sarandi uvijek bio najbolji burek. :D

A jedna stvar po kojoj ću pamtit studiranje je hamburger kod Mirse, kod Filozofskog fakulteta. Pojeo sam ih jedno hiljadu za četiri godine :D Kupuje meso u Bajri, tako da mora biti dobar. I da, uvijek uzmi sve priloge da se više najedeš, jer si student i fukara :lol:
SSemir
Posts: 4560
Joined: 26/02/2009 08:42

#32 Re: Prvi Burek Tuzle ?

Post by SSemir »

ferratilis wrote:Meni je u Sarandi uvijek bio najbolji burek. :D

A jedna stvar po kojoj ću pamtit studiranje je hamburger kod Mirse, kod Filozofskog fakulteta. Pojeo sam ih jedno hiljadu za četiri godine :D Kupuje meso u Bajri, tako da mora biti dobar. I da, uvijek uzmi sve priloge da se više najedeš, jer si student i fukara :lol:
to oni mali objekti, kad se krene prema gimnaziji onom ulicom?
dok sam se skolovao, i tu nekad jeo, i naidju kerovi lutalica, mi ih otjeramo cojk pocne galamit, kaze sto ih tjerate, sta mislite od cega ja pravim hamburgere vama da jedete?! :lol:
ne sjecam se kako se zvao, ni je li to taj mirso
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#33 Re: Prvi Burek Tuzle ?

Post by ferratilis »

SSemir wrote:
ferratilis wrote:Meni je u Sarandi uvijek bio najbolji burek. :D

A jedna stvar po kojoj ću pamtit studiranje je hamburger kod Mirse, kod Filozofskog fakulteta. Pojeo sam ih jedno hiljadu za četiri godine :D Kupuje meso u Bajri, tako da mora biti dobar. I da, uvijek uzmi sve priloge da se više najedeš, jer si student i fukara :lol:
to oni mali objekti, kad se krene prema gimnaziji onom ulicom?
dok sam se skolovao, i tu nekad jeo, i naidju kerovi lutalica, mi ih otjeramo cojk pocne galamit, kaze sto ih tjerate, sta mislite od cega ja pravim hamburgere vama da jedete?! :lol:
ne sjecam se kako se zvao, ni je li to taj mirso
hahaha jest to on, sigurno, to liči na njegov humor :D ma k'o da je studentu bitnu od kakvog su mesa, samo da se nešto pojede :lol: nama je poslije počeo manje naplaćivat kad je skontao koliko smo bitne mušterije :D
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#34 Re: Prvi Burek Tuzle ?

Post by Ivo Lola »

ferratilis wrote:Meni je u Sarandi uvijek bio najbolji burek. :D

A jedna stvar po kojoj ću pamtit studiranje je hamburger kod Mirse, kod Filozofskog fakulteta. Pojeo sam ih jedno hiljadu za četiri godine :D Kupuje meso u Bajri, tako da mora biti dobar. I da, uvijek uzmi sve priloge da se više najedeš, jer si student i fukara :lol:
jao boze, jel ovo za bajru bila zafrkancija, ako jeste onda zanemari ostatak mog komentara :wink:
jedan moj poznanik je mesar, mala lokalna mesnica... i kaze kako mu te njegove kolege, majstori mesari iz bajre kazu kako bi on imo racuna da daje mljeveno meso po 7 KM, al ga stid naroda i drugih mesara
sad ti zamisli koji je to kvalitet, ako imalo poznajes te stvari bice ti jasno
Post Reply