Prva žrtva raftinga

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#1 Prva žrtva raftinga

Post by BISCANIN2 »

Jučer u kasnim poslijepodnevnim satima na najljepšem i najopasnijem slupu Une dvoslapu nestala je djeovojka iz Mađarske 1975 godiste.
Jedinice USK mup-a su na terenu .
Strasna tragedija .
User avatar
Kareem Abdul-Jabbar
Posts: 11544
Joined: 23/12/2004 14:05
Location: pao u jesen k'o pile u govno

#2

Post by Kareem Abdul-Jabbar »

:( :( :(
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

izgleda da je djevojka sa jos jednom osobom bila u sopstvenom camcu, i po nekim vijestima nisu bili dobro opremljeni (bez prsluka, sljemica itd..). steta, ovo se moze negativno odraziti na buduce posjete.
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#4

Post by car-x »

karanana wrote:izgleda da je djevojka sa jos jednom osobom bila u sopstvenom camcu, i po nekim vijestima nisu bili dobro opremljeni (bez prsluka, sljemica itd..). steta, ovo se moze negativno odraziti na buduce posjete.
ili na usijane glave koji misle da sve mogu.. inace mi malo ta napuhanost ide na zivce.. ono, sta ja ima da nosim sljem i prsluk kad sam bio/la tu i tu na raftingu i to je sto put opasnije nego ovdje i to..

a pogotovu sto su u svom camcu dosli.. da bi se ustedilo 20-30 maraka / eura / cega vec..

ode glava dok kazes cakija. zato bolje slusati ljude koji zive od toga..
hammerhead
Posts: 153
Joined: 20/05/2005 11:20

#5

Post by hammerhead »

to sad pred regatu 26og auuuuu...
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#6

Post by eHost »

prsluk i sljem su nista... bilo ko, ko je bio na uni i koga je Una povukla za sobom to vrlo dobro zna... ja sam bio 5 metara pod vodom iako sam imao prsluk ! eto ako vam to ista znaci...

najgore je sto je camac sa grupom madjara isao preko tkz. rotora... dijela slapa preko kojeg ni najiskusnije ekipe ne idu ! zasto su oni isli tuda? jesu li imali skipera? kojim camcom? itd... to je izgleda tajna...

Pozdrav

E.S.
eHost
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#7

Post by Bumbar »

cula sam sinoc :(
ali sam cula da nisu valjda ni imali skipera... :?
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#8

Post by eHost »

to da nisu imali skipera je trac iz bihackih kafica... i sam sam ga cuo, ali sumnjam da je Bijeli budala pa da pusti par camaca na vodu bez skipera... a fakat - koji skiper iz Bihaca ide preko rotora sa neiskusnom ekipom :shock: :shock:

Pozdrav

E.S.
eHost
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#9

Post by eHost »

okay.. nije vise trac.. Bijeli je potvrdio da je grupa madjara odbila sve sto ih slijeduje ( skiper etc ) i da su na svoju ruku krenuli niz Unu :shock: i onda nek mi neko kaze da je bosanac glup covjek - a ovi jadnici su isli u sigurnu smrt... zao mi je djevojke - ni kriva ni duzna..

Pozdrav

E.S.
eHost
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#10

Post by Bumbar »

:( :(
Cazinjanin
Posts: 243
Joined: 03/02/2003 00:00

#11

Post by Cazinjanin »

Jesul nasli djevojku? -nek javi neko ako je nadju, ozbiljno!
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#12

Post by BISCANIN2 »

Svaka cast jedinici za specijalna dejstva ,osvijetlali su obraz .
Tijelo nastradale madzarice je napokon izvuceno .
Izvelu su poduhvat , radi se o prelijepom slapu po meni ljepsem od strbackog buka,ali najopasnijem na jednom dijelu struja usisava sve ,prepostavlja se d tu jedan dio une ponire
Pregradili su nekakvim vrecama koje im je dao eufor taj dio UNE I preusmjerili tok , nakon cega su zaronili u podvodne pecine gdje su i nasli tijelo unesrecene .
Cijela tragedija uznemirila je i potresla sve gradjane .
Evo konacno je i okoncana potraga i sami predstavnici eufora odali su priznanje ronilackom klubu una i jedinici mupa za specijalna dejstva .
Post Reply