"Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post Reply
User avatar
BHCluster
Posts: 23408
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1851 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

energy star wrote:
BHCluster wrote:
Ako smo svi glupi onda mozemo nauciti iz napraljenih gresaka a ne ponavljati ih i onda ih jos opravdavati.
Učili vi ne učili 1993 ste možda mogli diktirati uslove.
Danas bogami ne!!
:place1:
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1852 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

zavrzlama wrote:
ja sam jedan ,ja nisam "vi" :D ..a drugo,nisu bosnjaci zeljeli dva entieta,nego su licemjerstvom zapada i izadajom tudjmana primorani u dejtonu na ovakvo uredjenje..BIH hrvati umjesto da su nakon 1995 godine krenuli u ponistenje rezultata genocida i etnickog ciscenja i zalagali se za BIH ravopravnu drzavu svih gradjana na svakom pedlju BIH,oni izabrali da asistiraju dodiku i velikosprksoj ideologiji..dokle su stigli,znamo,danas kemce o trecem entitetu,pustajuci niz vodu polovicu danasnjih BIH hrvata,a vec ionako raspolovljene hrvate (1991 860 000-danas oko 400 000)

medjutim previse je ovo za tebe komplikovano,de ti nama sukni jos koju o trecem :D

NIje ovo ništa komplikovano ovo što ti pričaš, može razumjeti i dijete od pet godina.
A naziva se 'prodavanje muda pod bubrege'.

Većinski srpski i većinski bošnjački entitet može a većinski hrvatski ne može.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1853 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by tandmand »

Nekad tacno imam dojam da pojedini zagovaraci 3. entiteta ocekuju da im Bosnjaci proglase tu tvorevinu, tj da jednog dana izadje Bake i kaze "eto bit ce treci". Moramo sebi priznati da je Jelavic bio daleko odlucniji u takvim nakanama.
On se ni sa kim nije ubjedjivao oko toga, vec izasao i proglasio hrvatsku samoupravu.
AIM, Sarajevo, 05.03.2001. U Mostaru je ovog vikenda održan HDZ-ovski skup - tendencionalno nazvan hrvatski narodni sabor BiH - na kojem su čelnici ove stranke, potpomognuti političkim sličnomišljenicima iz susjedne Hrvatske i dijela Federacije BiH, proglasili tzv. hrvatsku samoupravu, što će reći oživjeli inkriminiranu "Herceg-Bosnu".

Saborskih 538 izaslanika (način biranja jasan samo HDZ-u) jednoglasnom je odlukom donio odluku o uspostavljanju međužupanijskog-međuopćinskog vijeća, kao oblika privremene hrvatske samouprave koje treba da predstavlja samozaštitu hrvatskog naroda "od svih nasrtaja na njegova prava i slobode i trajno štetnih posljedica djelovanja vlasti uspostavljenoj protivno njegovoj demokratski izraženoj volji." Za predsjednika hrvatske samouprave izabran je Marko Tokić (HDZ), a za predsjednika zakonodavnog vijeća Ivo Andrić Lužanski (HDZ, naravno). Svojom odlukom ovaj sabor ne priznaje više vlast BiH na području hrvatske samouprave (teritorij "Herceg-Bosne") te istovremeno u tom dijelu BiH zabranjuje primjenjivanje odluka međunarodne zajednice!? To, pojašnjavaju čelnici ovog skupa, znači da svi zakoni, propisi, opći akti koji su trenutno na snazi u BiH i Federaciji BiH važe tek u mjeri u kojoj nisu u suprotnosti sa odlukom o formiranju hrvatske samouprave. Dakle, sve što se ne svidi kreatorima politike HDZ-a, od sada je van snage na "njihovoj" teritoriji. Od međunarodne zajednice se istovremeno traži povlačenje "protuustavne Odluke o načinu izbora zastupnika u Dom naroda Parlamenta BiH", te podsjeća "na njenu obavezu poštivanja načina glasanja u Domu naroda sa svim zaštitnim jamstvima za svaki narod". Pojašnjenja radi, riječ je o prošlogodišnjoj odluci prvog čovjeka OSCE-a u BiH, Roberta Barrya, kojom se biranje hrvastkih zastupnika u Dom naroda može obaviti i bez većinskih hrvatskih glasova, a što je bio direktan povod nepristupanja hadezeovih izabranika federalnom parlamentu.

Hrvatska samouprava sastoji se od zakonodavnog vijeća koje čine zastupnici iz reda hrvatskog naroda izabrani na prošlogodišnjim novembarskim izborima u državni, entitetske i županijske parlamente. Ovom vijeću je, između ostalog, podarena i dužnost da donosi budžet samouprave, te druge propise potrebne za financiranje, što znači da je HDZ odlučio da iz federalnog budžeta izdvoji sva sredstva od carina, poreza, pristojbi, doprinosa i donacija i samostalno sa njima raspolaže! U okviru samouprave djelovao bi odjel za upravu, ali i sudbena vlast. Sjedište samouprave je Mostar (naravo, lijeva obala), službeni jezik hrvatski, pismo latinica (ostali se jezici, vele, mogu koristiti kao sredstvo komuniciranja i nastave) a ova tvorevina ima i svoj grb, zastavu, pečat i druge simbole. Sabor je također predvidio i ponovno osamostaljenje Hrvatskog vijeća obrane (jedne od komponenti Vojske Federacije BiH) a predsjednik HDZ BiH i, naravno, istovremeni predsjednik ovog Sabora Ante Jelavić (ali i član Predsjedništva BiH) rekao je da "predsjednik privremene hrvatske samouprave, u slučaju spriječenosti legitimno izabranog člana Predsjednišrva BiH iz reda hrvatskog naroda, preuzima ovlasti civilnog zapovijedanja HVO-om".
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1854 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

orada wrote:

Gledaj ovako,vise su Austrougari pobili Srba samo u 1. svj. ratu nego Turci za 400 godina vladavine.Ali uzalud to sve kada zapad postavi Milosevica,spijuna i bankara iz Njujorka,cija je masinerija sirila propagandu protiv Muslimana. Po mom nekom rezonu,Zapad je htio da Muslimani nestanu ili se smanje u Jugoslaviji.

Ali mi Srbi smo strahovito glup i neobrazovan narod.Ni najveci debili ne bi vodili politiku kakvu mi vodimo.
Sve je suprotno od onog što ti pričaš.
Srbi su u prah i pepeo pretvorili Vukovar. Nitko u Europi 'a' nije rekao.
Kad je počeo rat u BiH europa uvodi sankcije Miloševiću
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1855 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

orada wrote:
energy star wrote:
BHCluster wrote:
Ako smo svi glupi onda mozemo nauciti iz napraljenih gresaka a ne ponavljati ih i onda ih jos opravdavati.
Učili vi ne učili 1993 ste možda mogli diktirati uslove.
Danas bogami ne!!
Evo ja Srbin ti kazem da cemo mi Bosnjacima dati 1/3 RS,pride i Sandzak ako treba.Ali vi Hrvati nikad necete dobiti ni pedalj BiH. Je li ti sad jasno? Prohrvatski Dodik vam ide sa vlasti.

Nećete valjda i Međugorje nam uzeti?
:D :D :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1856 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by spreca »

orada wrote:
energy star wrote:
BHCluster wrote:
Ako smo svi glupi onda mozemo nauciti iz napraljenih gresaka a ne ponavljati ih i onda ih jos opravdavati.
Učili vi ne učili 1993 ste možda mogli diktirati uslove.
Danas bogami ne!!
Evo ja Srbin ti kazem da cemo mi Bosnjacima dati 1/3 RS,pride i Sandzak ako treba.Ali vi Hrvati nikad necete dobiti ni pedalj BiH. Je li ti sad jasno? Prohrvatski Dodik vam ide sa vlasti.
pazi se...da te ne zabaca kamenjem...hercegovac(kamenjarko)je to
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#1857 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by zavrzlama »

Ulijeci@hafise,ovaj ti podmladak obesmisli ideju treceg :D ..dok ti kafu popijes i odmoris malo od foruma,sve sto si stvarao u zadnjih 500 postova hdz podmladak ukaki :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1858 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by spreca »

energy star wrote:

Nećete valjda i Međugorje nam uzeti?
:D :D :D
zavisi...kako se budete ponasali
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1859 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

zavrzlama wrote:Ulijeci@hafise,ovaj ti podmladak obesmisli ideju treceg :D ..dok ti kafu popijes i odmoris malo od foruma,sve sto si stvarao u zadnjih 500 postova hdz podmladak ukaki :D

Obesmislena ideja 3.entiteta?
Ma jok!
Svako jutro kolektivno onaniramo na pomisao kako bošnjački ministri u većinski bošnjačkoj vladi u većinski bošnjačkom entitetu prebacuju većinska financijska sredstva u propala bošnjačka poduzeća!
I onda kolektivno svršimo na tu pomisao!
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1860 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by spreca »

energy star wrote:
zavrzlama wrote:Ulijeci@hafise,ovaj ti podmladak obesmisli ideju treceg :D ..dok ti kafu popijes i odmoris malo od foruma,sve sto si stvarao u zadnjih 500 postova hdz podmladak ukaki :D

Obesmislena ideja 3.entiteta?
Ma jok!
Svako jutro kolektivno onaniramo na pomisao kako bošnjački ministri u većinski bošnjačkoj vladi u većinski bošnjačkom entitetu prebacuju većinska financijska sredstva u propala bošnjačka poduzeća!
I onda kolektivno svršimo na tu pomisao!
jel se prsticem/palcem diras :lol: :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1861 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Alfons Kauders »

energy star wrote:
zavrzlama wrote:Ulijeci@hafise,ovaj ti podmladak obesmisli ideju treceg :D ..dok ti kafu popijes i odmoris malo od foruma,sve sto si stvarao u zadnjih 500 postova hdz podmladak ukaki :D

Obesmislena ideja 3.entiteta?
Ma jok!
Svako jutro kolektivno onaniramo na pomisao kako bošnjački ministri u većinski bošnjačkoj vladi u većinski bošnjačkom entitetu prebacuju većinska financijska sredstva u propala bošnjačka poduzeća!
I onda kolektivno svršimo na tu pomisao!
da

za razliku od situacije od prije 3-4 godine kada su ti isti bosnjacki ministri u vecinski bosnjackoj vladi vecinski bosnjackog entiteta davali aluminiju struju ispod cijene radi mira u kuci... :D

ah btw zaboravio si dodati bosnjacka ispred 'financijska sredstva'

sta si ti konto? da dijelimo budzet bratski, fifti fifti? :lol:
Last edited by Alfons Kauders on 08/08/2014 18:59, edited 1 time in total.
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#1862 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by sanjin_1 »

energy star wrote: Nije treći entitet secesija.
I naravno, moguće je da napravite neke štete po Vitezu ili Kiseljaku ali onda znaš valjda kakva odmazda čeka Istočni Mostar i Stolac?
Ne zaboravi Pocitelj... :lol:
U koji Mostar to ti mislis doci da pravis "odmazdu" ?
Da nije u ovaj slucajno
Image

Ili mozda u ovaj?
Image

Ima ovog koliko god pozelis ...samo bujrum..

Samo da ne zaboravim i Stolac je ovakav a o Pocitelju da i ne govorimo dok je npr. u Vitezu Bosnjak gradonacelnik... :kiss:
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#1863 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by zavrzlama »

energy star wrote:
zavrzlama wrote:Ulijeci@hafise,ovaj ti podmladak obesmisli ideju treceg :D ..dok ti kafu popijes i odmoris malo od foruma,sve sto si stvarao u zadnjih 500 postova hdz podmladak ukaki :D

Obesmislena ideja 3.entiteta?
Ma jok!
Svako jutro kolektivno onaniramo na pomisao kako bošnjački ministri u većinski bošnjačkoj vladi u većinski bošnjačkom entitetu prebacuju većinska financijska sredstva u propala bošnjačka poduzeća!
I onda kolektivno svršimo na tu pomisao!
:D ..suza suzu stize...kako sam shvatio,treci entitet ne zavisi od BIH hrvata,nego od bosnjaka...jedina nada da hrvati dobiju entitet je da bosnjaci zatraze svoj sopstveni....pa nek neko kaze da rahat patnja nema ucinka :D :D
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#1864 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by sanjin_1 »

energy star wrote:
BHCluster wrote:
Ako smo svi glupi onda mozemo nauciti iz napraljenih gresaka a ne ponavljati ih i onda ih jos opravdavati.
Učili vi ne učili 1993 ste možda mogli diktirati uslove.
Danas bogami ne!!
Eeeee kljusine bog te mazno...mogli smo ih diktirati zato smo smo tada bili jaki a danas smo 100 puta jaci...zovi Tudjmana nek vam spremi jos koju gardijsku brigadu...
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1865 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

zavrzlama wrote:
:D ..suza suzu stize...kako sam shvatio,treci entitet ne zavisi od BIH hrvata,nego od bosnjaka...jedina nada da hrvati dobiju entitet je da bosnjaci zatraze svoj sopstveni....pa nek neko kaze da rahat patnja nema ucinka :D :D
KOliko sam ja shvatio vi kažete 'nemere otcijepljenje' i nema otcijepljenja
'nemere 3.entitet' i nema 3.entiteta.

Jeste li vi dobro provjerili vaše podrijetlo, da vi možda ne potječete od Kardasijanca?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1866 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by spreca »

energy star wrote:
KOliko sam ja shvatio vi kažete 'nemere otcijepljenje' i nema otcijepljenja
'nemere 3.entitet' i nema 3.entiteta.

Jeste li vi dobro provjerili vaše podrijetlo, da vi možda ne potječete od Kardasijanca?
de ba ....sta se toliko bihuzuris ...kad isam znas da od treceg nema nista
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1867 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

orada wrote:Bosnjaci braco,ne brinite za teritoriju. Dacemo vam mi Sandzak i gradove iz RS koje god hocete.Samo ajmo konacno da mi Srbi i vi Bosnjaci vodimo prijateljsku i zajednicku politiku.Mimo Hrvata.

Da konacno zivimo u miru i prijateljstvu kao sto smo nekad zivjeli u Otomanskoj Imperiji. Da pomazemo jedni drugima.
:D :D :D
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1868 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

sanjin_1 wrote:
energy star wrote:
BHCluster wrote:
Ako smo svi glupi onda mozemo nauciti iz napraljenih gresaka a ne ponavljati ih i onda ih jos opravdavati.
Učili vi ne učili 1993 ste možda mogli diktirati uslove.
Danas bogami ne!!
Eeeee kljusine bog te mazno...mogli smo ih diktirati zato smo smo tada bili jaki a danas smo 100 puta jaci...zovi Tudjmana nek vam spremi jos koju gardijsku brigadu...
Da ste vi junački vodili borbe u istočnoj Hercegovini ili Brčkom ili Doboju ili Prijedoru pa onda Tuđman poslao brigade da vas udare s leđa ja ne bih 'a' rekao.
Ali onako pobjeći bez ispaljenog metka iz istočne Hercegovine, istočne Bosne, Doboja, Prijedora, Brčkog a onda od tog formirati elitne brigade koje će tući Hrvate u Srednjoj Bosni!

E stani malo!
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#1869 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by zavrzlama »

orada wrote:Bosnjaci braco,ne brinite za teritoriju. Dacemo vam mi Sandzak i gradove iz RS koje god hocete.Samo ajmo konacno da mi Srbi i vi Bosnjaci vodimo prijateljsku i zajednicku politiku.Mimo Hrvata.

Da konacno zivimo u miru i prijateljstvu kao sto smo nekad zivjeli u Otomanskoj Imperiji. Da pomazemo jedni drugima.
Ko brine za teritoriju..BIH i svaki njen pedalj je ravnopravno i srpski i hrvatski i bosnjacki i ostalih gradjana BIH..nema ,niti smije biti saveza dva naroda protiv treceg...za pocetak,nek srbi u BIH ukinu ime entiteta,izbace vjersko iz institucijalnog kao gest dobre volje,za ostalu saradnju ce se elako otovriti put..moze'l :wink:
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1870 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

KumAlija wrote:
energy star wrote:

Tako i treći entitet.
Po meni, neće biti sutra.
Nego tamo 2031-2041.
To je dugoročni projekt a ne nogometna utakmica!
Pa svakih 5 postova pomjeras taj treci za 10 godina. Prvo je bilo 2021. pa onda 2031 a evo sada vec 2041. :-)

Nego meni malo sumnjivo, ta FBIH vama važnija od države BiH meni se čini?
Kako to sad, a takve patriote?
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1871 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

orada wrote:Moji Srbi moraju shvatiti da za vrijeme turske vladavine,da su Bosnjaci(tada Muslimani) htjeli,mi Srbi bi nestali kao narod.Ali nisu. Imali smo slobodu vjere,jezika,imovine. I sami Muslimani nisu voljeli Tursku,smatrali su je tudjom drzavom.

A nakon propasti Turske,mi Srbi smo se okomili na Muslimane do neslucenih razmjera.Ali sve ce se to popraviti,nadam se.Mi Srbi cemo odsad Bosnjake gledati kao prijatelje.I raditi sta njima odgovara.
Kume da ti nisi Bošnjak?
:D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1872 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by spreca »

energy star wrote:
orada wrote:Moji Srbi moraju shvatiti da za vrijeme turske vladavine,da su Bosnjaci(tada Muslimani) htjeli,mi Srbi bi nestali kao narod.Ali nisu. Imali smo slobodu vjere,jezika,imovine. I sami Muslimani nisu voljeli Tursku,smatrali su je tudjom drzavom.

A nakon propasti Turske,mi Srbi smo se okomili na Muslimane do neslucenih razmjera.Ali sve ce se to popraviti,nadam se.Mi Srbi cemo odsad Bosnjake gledati kao prijatelje.I raditi sta njima odgovara.
Kume da ti nisi Bošnjak?
:D
znaci....ako govori istinu odmah je Bosnjak
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1873 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

KumAlija wrote: FBIH ti dodje kao Republika Bosnjacka
A u nas ti FBIH nešto dođe kao zrak.
Nema zastave, nema grba, nema policije,nema vojske, ovdje ti nitko ne zna šta je to.
Zato se narod ovdje i buni tako puno.
Kao u nakvoj je FBIH a nitko tu FBIH ovdje nije vidio!
Oće narod državu, kakvu takvu
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1874 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

orada wrote:

Znaci da 10% Hrvata u BiH imaju ista nacionalna prava kao ostalih 90% Srba i Bosnjaka? A necemo tako.Bosnom ce upravljati Srbi i Bosnjaci dogovorom,prijateljstvom,pomaganjem,koalicijama.Nije samo problem BiH,tu je i Sandzak.

Srbi i Bosnjaci su istorijski prozeti,upuceni jedni na druge,dijele zajednicku istoriju.Koga briga za Hrvate,sta oni nuopste predstavljaju? Samo igraju na kvarno citavi vijek. Prema njima treba dici kineski zid.
Puno sreće vam želimo, zajedništva i uspjeha!
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#1875 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by zavrzlama »

orada wrote:
zavrzlama wrote:
orada wrote:Bosnjaci braco,ne brinite za teritoriju. Dacemo vam mi Sandzak i gradove iz RS koje god hocete.Samo ajmo konacno da mi Srbi i vi Bosnjaci vodimo prijateljsku i zajednicku politiku.Mimo Hrvata.

Da konacno zivimo u miru i prijateljstvu kao sto smo nekad zivjeli u Otomanskoj Imperiji. Da pomazemo jedni drugima.
Ko brine za teritoriju..BIH i svaki njen pedalj je ravnopravno i srpski i hrvatski i bosnjacki i ostalih gradjana BIH..nema ,niti smije biti saveza dva naroda protiv treceg...za pocetak,nek srbi u BIH ukinu ime entiteta,izbace vjersko iz institucijalnog kao gest dobre volje,za ostalu saradnju ce se elako otovriti put..moze'l :wink:

Znaci da 10% Hrvata u BiH imaju ista nacionalna prava kao ostalih 90% Srba i Bosnjaka? A necemo tako.Bosnom ce upravljati Srbi i Bosnjaci dogovorom,prijateljstvom,pomaganjem,koalicijama.Nije samo problem BiH,tu je i Sandzak.

Srbi i Bosnjaci su istorijski prozeti,upuceni jedni na druge,dijele zajednicku istoriju.Koga briga za Hrvate,sta oni nuopste predstavljaju? Samo igraju na kvarno citavi vijek. Prema njima treba dici kineski zid.
nemere...nema saveza nikog protiv nikog....svi smo mi Bosanci i Hercegovci.....a Sandzak je dio drzave srbije,i to je pitanje drzave srbije a ne BIH..nego ti meni ne rece ,hocel biti taj gest dobre volje da srbi u manjem entitetu izbace institucijalni aparthejd prema nesrbima..od nrceg se mora krenuti ako zelimo istorijsko pomirenje srba i bosnjaka...cekam odgovor...
Post Reply