PROUD TO BE CROAT

Post Reply
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#151

Post by gavrilo »

BECHO wrote:E jesi mi ga shukn'o, komsija! :roll: :D
posto si iz tuzle smatracu da me gledas kao regionalnog komsiju :P :D
praznina
Posts: 724
Joined: 11/07/2005 19:20

#152

Post by praznina »

Alfaromeo wrote:i da
naravno ovim nisam htjeo reci da volim jedne a druge ne ili obrnuto samo sam iznio svoje licno misljenje nista vise
mislim kakva je danas federacija püa znam ja kako se bosnjaci vracaju u zapadnu hercegovinu a kako u r. srpsku
mislim trebalo bi da u 1 navedenoj nema nikakvih problema jer smo ipak sa njima u federacija mada u vecini slucajeva nije lakse nego u 2 navedenoj
kuzis

Samo mala ispravka.

Zapadna Hercegovina se sastoji od sljedećih opština/općina: Široki Brijeg, Grude, Posušje, Ljubuški. Nije u Hercegovini sve zapadno od entitetske linije ustvari zapadna Hercegovina. U zapadnoj Hercegovini nije bilo "humanog preseljenja" jer je ono izvršeno još u periodu od Ante do Ante(1941-1945).
Bosanac_HR
Posts: 135
Joined: 13/08/2005 05:21

#153

Post by Bosanac_HR »

Settler wrote:
Bosanac_HR wrote:
dr. wrote:Meni su ove teme u principu rasisticke, jer niko nije odgovoran ni za boju koze ni porijeklo.

Proud to be Croat???

Proud to be Bosniak???

Proud to be Serbian???

Bog i Hrvat???

Samo Srbe Sloga Spasava???

itd.

I jos kada pocnu nametati drugom kako da naziva svoj jezik i kojoj naciji da pripada????
Pa zašto onda ti Hrvatima u Bosni namećeš nekakav bosanski jezik, kao i bosansku iliti bošnjačku nacionalnu svijest, koju oni nikad u povijesti nisu imali?
Imali imali, ali prodali za šačicu "hrvatstva". :D

Ne, ne prijatelju. Tebe uče da je tako, ali to je tvoj problem. :oops:
Bosanac_HR
Posts: 135
Joined: 13/08/2005 05:21

#154

Post by Bosanac_HR »

Alfaromeo wrote:ma nesto kontam
svi se cijepaju na atome ok
ali zasto mi napravismo tu federaciju meni ni danas nije jasno kao srbi nam veci neprijatelji od hrvata ma jok oni su barem od prvog dana igrali sa otvorenim kartama i znalo se rat ali ovo sa bratskim hrvatima nema smisla prvo kao da nam pomognu pa nam spucase gore nego srbi svaka cast ali kad bi ponovo se mene pitalo sa kim bi morao da pravim federaciju
Potpisujem. Samo umjesto Hrvata, stavi Bošnjaka. Čitajući tebe i većinu Bošnjaka na forumima, vidim da je federacija bila velik promašaj.
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#155

Post by dinash »

jeste optereceni u PM ... :( :(
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#156

Post by BECHO »

Alfaromeo wrote:i da
naravno ovim nisam htjeo reci da volim jedne a druge ne ili obrnuto samo sam iznio svoje licno misljenje nista vise
mislim kakva je danas federacija püa znam ja kako se bosnjaci vracaju u zapadnu hercegovinu a kako u r. srpsku
mislim trebalo bi da u 1 navedenoj nema nikakvih problema jer smo ipak sa njima u federacija mada u vecini slucajeva nije lakse nego u 2 navedenoj
kuzis
Ko bi tebe skuzio. Ovim Bosnjacima iz Hercegovine valjaju Srbi a ne valjaju Hrvati a kod mene je recimo situacija obrnuta - Hrvat me nije gledo preko nisana, nije me istjero niti je pravio genocid nad mojim narodom u mojoj regiji i mom okruzenju gdje sam zivio. Zato, sve te teze sto navidis su cisto supljiranje tipa 'trla baba lan da joj prodje dan...' 8)
zico
Posts: 285
Joined: 18/03/2005 11:41

#157

Post by zico »

Zapadna Hercegovina se sastoji od sljedećih opština/općina: Široki Brijeg, Grude, Posušje, Ljubuški. Nije u Hercegovini sve zapadno od entitetske linije ustvari zapadna Hercegovina. U zapadnoj Hercegovini nije bilo "humanog preseljenja" jer je ono izvršeno još u periodu od Ante do Ante(1941-1945).
Ti si vec odavno pokazao gdje ti se nalazi praznina.
Te opcine koje si naveo gotovo oduvijek su bile sastavljene od skoro 99% Hrvata.
Taj Ante je odgovoran za zlocine na drugim mjestima.
Alfaromeo
Posts: 302
Joined: 18/08/2005 10:48

#158

Post by Alfaromeo »

BECHO wrote:
Alfaromeo wrote:i da
naravno ovim nisam htjeo reci da volim jedne a druge ne ili obrnuto samo sam iznio svoje licno misljenje nista vise
mislim kakva je danas federacija püa znam ja kako se bosnjaci vracaju u zapadnu hercegovinu a kako u r. srpsku
mislim trebalo bi da u 1 navedenoj nema nikakvih problema jer smo ipak sa njima u federacija mada u vecini slucajeva nije lakse nego u 2 navedenoj
kuzis
Ko bi tebe skuzio. Ovim Bosnjacima iz Hercegovine valjaju Srbi a ne valjaju Hrvati a kod mene je recimo situacija obrnuta - Hrvat me nije gledo preko nisana, nije me istjero niti je pravio genocid nad mojim narodom u mojoj regiji i mom okruzenju gdje sam zivio. Zato, sve te teze sto navidis su cisto supljiranje tipa 'trla baba lan da joj prodje dan...' 8)
-----
----
----
1.Izvini molim te ali gdje sam ja spomenuo da su mi srbi drazi od hrvata
2. ja nisam niti jednom spomenuo ljubav prema jednim ili drugima stvar je samo da smo sa jednima bili u federacija a sa drugima neprijatelji mada se ispostavilo da smo izgleda na istoj stepenici i sa drugima ako ne i gore zbog izliva emocija tipa ,,hrvatsko cvijece,,
3.Ne nisam ja bosnjak iz hercegovine nego iz Banja Luke prema tome to sto si reko nema veze sa mojim postom mene su i moje srbi istjerali
4.Moja poenta je bila da su nas hrvati iskoristili do koske ko majmun bananu razumijes..dok im je bila potrabna muslimanska ljudska snaga bili su nam braca i dok se lopta nije prebacila iz Hr u BiH
5. Federacija cak i sa Srbima bi bila bolja a nemam ti sta pricati mene su protjerali iz Banja Luke ali je velika razlika izmedju Srba i Hrvata to sam tek u ovome ratu skuzio.
Jedni ti od 1 dana kazu ako te ufatim mrtav si
Drugi ti je brat pa ti parkira nozekaru cim mu ledja okrenec
Moje pitanje koji karakter ti je drazi kao covjeku?
Meni licno prvi znam na cemu sam
Alfaromeo
Posts: 302
Joined: 18/08/2005 10:48

#159

Post by Alfaromeo »

Bosanac_HR wrote:
Alfaromeo wrote:ma nesto kontam
svi se cijepaju na atome ok
ali zasto mi napravismo tu federaciju meni ni danas nije jasno kao srbi nam veci neprijatelji od hrvata ma jok oni su barem od prvog dana igrali sa otvorenim kartama i znalo se rat ali ovo sa bratskim hrvatima nema smisla prvo kao da nam pomognu pa nam spucase gore nego srbi svaka cast ali kad bi ponovo se mene pitalo sa kim bi morao da pravim federaciju
Potpisujem. Samo umjesto Hrvata, stavi Bošnjaka. Čitajući tebe i većinu Bošnjaka na forumima, vidim da je federacija bila velik promašaj.
----
----
Samo federacija je vama bila potrebna da se lopta prebaci iz Hr. u Bih
da se rijesite pa ide ona narodna,,,brigo moja predji na drugoga,,
Federacija ne da je promasaj nego je zadnje sto postoji mada se vas to i netice vi ste dobili ono sto ste htjeli..
Ocistili ste Hr.
I sad kuhate po Bih po principu srba trazite novi entitet
Mogli ste vi od 1 dana ko i oni
mada sjecam se kad su Hrvatski tenkovi prosli kroz BL za centralnu bosnu da bi nas malo..
Kakav partner za Federaciju strava nedaj boze nikome
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2946
Joined: 24/08/2003 00:00

#160 Re: PROUD TO BE CROAT

Post by Novi_Nick »

Svemirski_Jebach wrote:Da li je sasvim prirodno da se može biti hrvat-musliman?

http://www.--- NO LINKS ---/ostalo/hrvat ... imani.html


inače, samo sam htio da vidim ove ostale hoće li skočiti, provociram, provociram... :D :D
:shock: Terminologija - pripadnost jednoj drzavi, narodu i naciji - ostalo:

Teritorijalac: primjer - zivis u Hrvatskoj a pripadas etnickom, narodnom, drzavnom i nacionalnom identitetu BH naroda.

Drzavljanstvo: zivis u Hrvatskoj, imas ista prava i obaveze kao nacionalni Hrvati ali nisi Hrvat, imas i dvojno BH drzavljanstvo i pripadas BH Naciji.

Etnicki Narod: potices i pripadas primjera radi nekim od etnickih naroda - Slaveni, Germani, Iliri i sl. Zivis primjer u HR ili BiH ili SCG i sl.

Dzavni Narod: primjer, pripadas etnickom narodu Slaveni i drzavnom narodu Hrvati.

Nacija: primjer, pripadas etnickom narodu Slaveni, drzavnom narodu Hrvati i naciji Hrvati.

Religija: privatna stvar, odluka licna, mozes pripadati bilo kojem narodu i naciji a imati religiju za koju se odlucis.

:shock: ? :-D !
shtimach
Posts: 22
Joined: 17/08/2005 22:51

#161

Post by shtimach »

trkach wrote:Be proud!

Image
Gdje ovo nadje?
praznina
Posts: 724
Joined: 11/07/2005 19:20

#162

Post by praznina »

zico wrote:
Zapadna Hercegovina se sastoji od sljedećih opština/općina: Široki Brijeg, Grude, Posušje, Ljubuški. Nije u Hercegovini sve zapadno od entitetske linije ustvari zapadna Hercegovina. U zapadnoj Hercegovini nije bilo "humanog preseljenja" jer je ono izvršeno još u periodu od Ante do Ante(1941-1945).
Ti si vec odavno pokazao gdje ti se nalazi praznina.
Te opcine koje si naveo gotovo oduvijek su bile sastavljene od skoro 99% Hrvata.
Taj Ante je odgovoran za zlocine na drugim mjestima.

Ti si očigledno tutkum ili nisi pročitao post na koji sam se nadovezao.

Čovjek je rekao da se Bošnjaci vraćaju u zapadnu Hercegovinu. Bošnjaka kao ni Srba nije bilo na tim prostorima u vrijeme posljednjeg rata jer taj dio(škutorija) je ne 99 nego 100% naseljen hrvatskim življem.

Što se Ante Pavelića tiče prije stvaranja NDH to područje nije bilo 100% hrvatsko, čak i u mjestima u Škutoriji kao što su Ljubuški, Široki Brijeg pa i Čitluk bilo je ne Hrvata a Bošnjaka je posebno bilo u Ljubuškom a bilo je i Srba u okolini opštine Široki Brijeg.


Zločina je bilo nad gorepomenutim i u zapadnoj Hercegovini jer su i na tom području djelovale ustaše a to su im bila i najjača uporišta.
User avatar
sule_krug
Posts: 141
Joined: 13/10/2004 04:41

#163 Re: PROUD TO BE CROAT

Post by sule_krug »

Svemirski_Jebach wrote:Da li je sasvim prirodno da se može biti hrvat-musliman?

http://www.--- NO LINKS ---/ostalo/hrvat ... imani.html


inače, samo sam htio da vidim ove ostale hoće li skočiti, provociram, provociram... :D :D
kao prvo kada citas ove pisane izjave ovoga sajta vidi se da nema ama bas nijednog dokaza za ono sto tvrde osim imena nekih starih kraljeva koja su po danasnjem obiljezavanju hrvatska.takodje bih htio da pdebljam ovu izjavu "Toj je fikciji najčešće pridružena stara želja za etnički i vjerski čistom nacionalnom državom Muslimana, pa samoobmana o «povijesnoj prijevari» kojom su «stvoreni» Hrvati i Srbi u Bosni i Hercegovini pervertiranom logikom završava u fantaziji u kojoj je, bar u projekciji, ostvaren san o Herceg Bosni bez Hrvata i Srba-«od Trebinja do Brodskijeh vrata nema Srba ni Hrvata» (sama je fantazmagorija o navodno mogućem rashrvaćivanju Hrvata i rasrbljivanju Srba u B&H, te «vraćanju» istih u nepostojeću bosansku naciju ironičan komentar o stabilnosti i utemeljenosti same bošnjačko-muslimanske nacije čiji pripadnici ozbiljno razmatraju takav rasplet situacije kao realnu mogućnost.)"tako se ovdje vidi da se vrsi propaganda necije politike koja kao i sve ostale propagande idu na ruku tudjmanovoj ideologiji. ova pjesma , koju vema mali broj ljudi poznaje moze misliti da ta pjesma govori bas kako i ovaj sajt pokusava da je prikaze ali je tu nesto sasvim drugo.ovako ta pjesma ide"
Znaš Bošnjače, nije davno bilo,

Sveg' mi sv'jeta nema petnaest ljeta,

Kad u našoj Bosni ponositoj,

I junačkoj zemlji Hercegovoj,

Od Trebinja do Brodskijeh vrata,

Nije bilo Srba ni Hrvata.

A danas se kroz svoje hire,

Oba stranca ko u svome šire. [...]

Oba su nas gosta saletila, Da nam otmu najsvetije blago,

Naše ime ponosno i drago.
takodje bih htio reci da bosna prije dolaska islama je imala svoju crkvu koju je srusila rimska vladavina i vizantijska. tako da danas vise nepostoji ta ista crkva a dosli su drugi kojie islam nikada nije protjerao. takodje bih htio dodati da je tursko carstvo bilo najtolerantnije carstvo u povijesti imperializma.a danas se vrsi propaganda nad ljudima koji nisu pismeni dovoljno pa da sami zakljuce i procitaju svoju historiju, a ne cekati da im se servira istorija. i jos b zelio poruciti svima da procitaju natpise na stecsima bosanskim pa da vide ko se i sta se spominje na istim.
Zrinski
Posts: 131
Joined: 02/03/2005 02:55

#164 Re: PROUD TO BE CROAT

Post by Zrinski »

sule_krug wrote: takodje bih htio dodati da je tursko carstvo bilo najtolerantnije carstvo u povijesti imperializma.[/b]
:lol: :lol: :skoljka:
User avatar
sule_krug
Posts: 141
Joined: 13/10/2004 04:41

#165 Re: PROUD TO BE CROAT

Post by sule_krug »

Zrinski wrote:
sule_krug wrote: takodje bih htio dodati da je tursko carstvo bilo najtolerantnije carstvo u povijesti imperializma.[/b]
:lol: :lol: :skoljka:
citaj neceti skoditi; mislio sam na religiju'najtolerantniji su bili sto se tice religije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ako se malo pozabavis trazenjem i izucavanjem imperializma mozda ces i sam doci do istg zakljucka
Bosanac_HR
Posts: 135
Joined: 13/08/2005 05:21

#166 Re: PROUD TO BE CROAT

Post by Bosanac_HR »

sule_krug wrote:
Zrinski wrote:
sule_krug wrote: takodje bih htio dodati da je tursko carstvo bilo najtolerantnije carstvo u povijesti imperializma.[/b]
:lol: :lol: :skoljka:
citaj neceti skoditi; mislio sam na religiju'najtolerantniji su bili sto se tice religije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ako se malo pozabavis trazenjem i izucavanjem imperializma mozda ces i sam doci do istg zakljucka
E moj Sule, dobro su ti isprali mozak, hahaha.

P.S. Objasni mi molim te kako to onda da katolici koji su do dolaska Turaka 1463. na prostoru današnje BiH činili preko 90% stanovništva, nakon njihovog odlaska 1878. čine 10% stanovnišva u BiH.

Jel to zbog stoljetne turske tolerancije? :D
Settler
Posts: 873
Joined: 31/07/2005 17:07

#167

Post by Settler »

Po kojem popisu je bilo 90% katolika? :D
Bosanac_HR
Posts: 135
Joined: 13/08/2005 05:21

#168

Post by Bosanac_HR »

Settler wrote:Po kojem popisu je bilo 90% katolika? :D
Povijesni izvori. :D
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#169

Post by dr. »

Bosanac_HR wrote:
dr. wrote:Meni su ove teme u principu rasisticke, jer niko nije odgovoran ni za boju koze ni porijeklo.

Proud to be Croat???

Proud to be Bosniak???

Proud to be Serbian???

Bog i Hrvat???

Samo Srbe Sloga Spasava???

itd.

I jos kada pocnu nametati drugom kako da naziva svoj jezik i kojoj naciji da pripada????
Pa zašto onda ti Hrvatima u Bosni namećeš nekakav bosanski jezik, kao i bosansku iliti bošnjačku nacionalnu svijest, koju oni nikad u povijesti nisu imali?
Ja znam da se ti, kao i mnogi tvoji sunarodnjaci, osjećate ugroženim. To je konstantno stanje tvoga duha. Biti ugrožen ili ne biti.

Hrvatima ne namećem bosanski jezik. Bosanskim jezikom govore Bošnjaci i oni koji bosanski jezik osjećaju svojim maternjim jezikom (među njima znam da ima dosta katolika, koji se izjašnjavaju Bosancima).

Međutim, za nametanje jezika bi se trebao obratiti Tuđmanovim lingvistima koji su početkom devedesetih započeli kampanju izmišljanja riječi.

Naprimjer sljedeće riječi su izmišljene, nikada nisu ranije postojale:

vojarna - kasarna

vojak - vojnik

rezervni sastav - pričuva

demobilisati - razvojačiti

helikopter - zrakomlat

ugroženost - ugrozba :-)

? - vidozor ( možda bi mi mogao prevesti vidozor, to sada koriste vaši "intelektualci", veze nemam šta znači, samo znam da je riječ također novoizmišljena)

Dinamo - Croatia

pijetao - zoroklik :lol:

Šta ovo gore govori o tebi, i tebi sličnima. Pa govori da imate kompleks manje vrijednosti, da ćete svoj maternji jezik zamijeniti za nakaradnu "inačicu" novoštokavskog narječja, koja je nastala po direktivi Franje Tuđmana, kada je bio u stanju duševne rastrešenosti.

A moraš znati, da ti niko ne brani da svoj maternji jezik nazivaš hrvatskim, ali nećeš biti veći Hrvat, ako umjesto ko, pišeš tko ili ako umjesto hiljada kažeš tisuća. Ako Dalmatince nije sramota reći hiljada, ne vidim što se ti sramiš, a znam sigurno da prije 92. niste pričali ovim rječnikom.
-=DoMaGoJ=-
Posts: 91
Joined: 11/12/2004 02:45

#170

Post by -=DoMaGoJ=- »

dr. nemaš pojma o jeziku, pa bi te molio da ne "sereš". Oprosti na mom izrazu.

To je čisto kopiranje srpskog preseravanja glede jezika. :x

Ako te imalo zanima hrvatski jezik, preporučam ti National Geographic, hrvatsko izdanje.
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#171

Post by nebi »

-=DoMaGoJ=- wrote:
Ako te imalo zanima hrvatski jezik, preporučam ti National Geographic, hrvatsko izdanje.
Ti vjerovatno mislis "National Zemljopis"?
Zrinski
Posts: 131
Joined: 02/03/2005 02:55

#172

Post by Zrinski »

dr. wrote: Šta ovo gore govori o tebi, i tebi sličnima. Pa govori da imate kompleks manje vrijednosti, da ćete svoj maternji jezik zamijeniti za nakaradnu "inačicu" novoštokavskog narječja, koja je nastala po direktivi Franje Tuđmana, kada je bio u stanju duševne rastrešenosti.

.
Sve bi bilo u redu da ovo ne dolazi od nekoga tko je postao Bošnjak 1993 godine po "direktivi" Alije Izetbegovića. :lol: :lol:
User avatar
Poglavica
Posts: 222
Joined: 04/05/2005 13:04
Location: Glavesina

#173

Post by Poglavica »

Zlata
Pa ako Kinez more biti musliman...sto ne mere Hrvat? Sta je sad tu problem?
Pa ako Arap more biti musliman...sto ne mere Hrvat? Sta je sad tu problem?
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#174

Post by dr. »

Zrinski wrote:
dr. wrote: Šta ovo gore govori o tebi, i tebi sličnima. Pa govori da imate kompleks manje vrijednosti, da ćete svoj maternji jezik zamijeniti za nakaradnu "inačicu" novoštokavskog narječja, koja je nastala po direktivi Franje Tuđmana, kada je bio u stanju duševne rastrešenosti.

.
Sve bi bilo u redu da ovo ne dolazi od nekoga tko je postao Bošnjak 1993 godine po "direktivi" Alije Izetbegovića. :lol: :lol:
Zar se ne kaže od neTkoga? :lol:
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#175

Post by dr. »

-=DoMaGoJ=- wrote:dr. nemaš pojma o jeziku, pa bi te molio da ne "sereš". Oprosti na mom izrazu.

To je čisto kopiranje srpskog preseravanja glede jezika. :x

Ako te imalo zanima hrvatski jezik, preporučam ti National Geographic, hrvatsko izdanje.
Pošto si ti stručnjak za hrvatski jezik, možeš li mi objasniti šta znači riječ "vidozor"?

Anyone?
Post Reply