Protesti u Turskoj

Post Reply
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#4101 Re: Protesti u Turskoj

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 08/10/2015 23:16, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#4102 Re: Protesti u Turskoj

Post by theTruePath »

hajde sada popustite bosnjake i turke,znam da vam tesko pada to,ljubomora,zavist..ali tako je
Last edited by theTruePath on 27/12/2013 13:33, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#4103 Re: Protesti u Turskoj

Post by theTruePath »

Erdogan ce iz krize izaci jaci,inshallah :bih:

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/erdog ... /131224121
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#4104 Re: Protesti u Turskoj

Post by Cyrax »

Ljubomora :lol:
Zavist :lol:
Plač!
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#4105 Re: Protesti u Turskoj

Post by theTruePath »

Cyrax wrote:Ljubomora :lol:
Zavist :lol:
Plač!
Itekako je,primjetio sam nesto sa srbima i hrvatima

vole nam poturati da smo poturice

ali kada cuju da mi pricamo lijepo o Turskoj,krivo im ;)

dakle ocito je da zele da nismo vezani za Tursku,ali da nas oni mogu tako zvati kada zele da vrijedjaju sta li


A tu je i INTERES,Turska je jak igrac na Balkanu,ne zele oni da Bosnjaci imaju saveznika u Turskoj,ni po koju cjenu.Poneki pricaju o okupatorima,neinvestiranju i sl gluposti u cilju da odvrate bosnjake od Turske ali NE USPJEVA im.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4106 Re: Protesti u Turskoj

Post by japin_mutapi »

turska je moj dobar frend
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#4107 Re: Protesti u Turskoj

Post by Martinez_ »

theTruePath wrote:Erdogan ce iz krize izaci jaci,inshallah :bih:

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/erdog ... /131224121
Ovako je Milošević igrao na komuniste u Moskvi pa kad je došao Jeljcin reko dvica Slobo.

Ja se na tvom mestu ne bih dičio podrškom najkorumpiranijem političaru u Turskoj, već bi igrao na sve opcije. Digni jednu zastavu i za Gullenovce.
theTruePath wrote:
Cyrax wrote:Ljubomora :lol:
Zavist :lol:
Plač!
Itekako je,primjetio sam nesto sa srbima i hrvatima

vole nam poturati da smo poturice

ali kada cuju da mi pricamo lijepo o Turskoj,krivo im ;)

dakle ocito je da zele da nismo vezani za Tursku,ali da nas oni mogu tako zvati kada zele da vrijedjaju sta li


A tu je i INTERES,Turska je jak igrac na Balkanu,ne zele oni da Bosnjaci imaju saveznika u Turskoj,ni po koju cjenu.Poneki pricaju o okupatorima,neinvestiranju i sl gluposti u cilju da odvrate bosnjake od Turske ali NE USPJEVA im.

To važi i u suprotnom smeru. Ako ti smetaju te uvrede onda nastoji da ih ne potvrđuješ na svakom koraku teorijama o bliskosti i bratstvu sa Turcima. Inače Srbima i Hrvatima ne smeta bošnjačko savezništvo samo po sebi već imaju istorijski opravdan strah od Turske po same sebe. Jer je Erdoganova retorika osmanlijska.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#4108 Re: Protesti u Turskoj

Post by theTruePath »

Inače Srbima i Hrvatima ne smeta bošnjačko savezništvo samo po sebi već imaju opravdani strah od Turske po same sebe.
:lol:

Dolaze da vas kolju
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4109 Re: Protesti u Turskoj

Post by 5 0 5 »

theTruePath wrote:
Inače Srbima i Hrvatima ne smeta bošnjačko savezništvo samo po sebi već imaju opravdani strah od Turske po same sebe.
:lol:

Dolaze da vas kolju
jarane, smanji malo svoj nacionalisticki dozivljaj. degutantno je.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#4110 Re: Protesti u Turskoj

Post by Martinez_ »

theTruePath wrote:
Inače Srbima i Hrvatima ne smeta bošnjačko savezništvo samo po sebi već imaju opravdani strah od Turske po same sebe.
:lol:

Dolaze da vas kolju

Pa ne znam kako da ti kažem ali i to su radili ako im se opireš. Problem nastaje kada njihov zvaničnik danas biva ponosan na taj period i ne samo to već ga želi restaurirati.


Ja verujem da u svemu ovome ima prste i Amerika jer Americi nije potreban čovek koji joj nanosi više štete nego koristi svojim nastupima a nekad je bio najverniji saveznik.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#4111 Re: Protesti u Turskoj

Post by theTruePath »

Pa ne znam kako da ti kažem ali i to su radili ako im se opireš. Problem nastaje kada njihov zvaničnik danas biva ponosan na taj period i ne samo to već ga želi restaurirati.
Dodje i Austrija(recimo onaj Sebastian Kurc nedavno :D) u Hrvatsku i spominje "dobra stara vremena".I maloumni seljak s nekog brda zna da su to bezveze price ,i da niko ne misli nista ozibljno s tim
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#4112 Re: Protesti u Turskoj

Post by madner »

Tsk, u Turskoj napeto a vi raspravljate o glupostima.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4113 Re: Protesti u Turskoj

Post by Challenger__ »

underwater wrote:Ni NATO ne moze spasiti Tajipa.
Ne može, jer ga oni i ruše. Dojučerašnji favorit je postao meta.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#4114 Re: Protesti u Turskoj

Post by theTruePath »

Izaci ce on i jaci,ima preveliku podrsku naroda

samo ce se usutjeti

ovo je "opomena",previse je Erdogan bio poceo pricati na svoju ruku(mislim na islamski svijet)
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4115 Re: Protesti u Turskoj

Post by Challenger__ »

Postoje dvije Turske: 1.Turska iz perspektive Turske, koja hoće da bude svoja i svjetska; 2. Turska iz perspektive imperijalnih interesa zapada, koja ne treba da bude svoja, koja treba da hizmeti tuđinu.

Te dvije Turske su se sudarile.
Last edited by Challenger__ on 27/12/2013 15:15, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#4116 Re: Protesti u Turskoj

Post by theTruePath »

Challenger__ wrote:Postoje dvije Turske: 1. Turska iz perspektive Turske, koja hoće da bude svoja i svjetska 2. Turska iz perspektive imperijalnih interesa zapada, koja ne treba da bude svoja, koja treba da hizmeti tuđinu.

Te dvije Turske su se sudarile.
Ma znam,ali Turska 2 ce sad da se smiri i vidi da je veci hajr mudro sutiti
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4117 Re: Protesti u Turskoj

Post by kamen spoticanja »

madner wrote:Tsk, u Turskoj napeto a vi raspravljate o glupostima.
Ispade da i nije tako strasno...negdje procitah da hizmet upravlja s 6-8 % glasackog tijela, koje vrlo vjerovatno nece glasati za akp ali niti za chp. ..tako da tayyip vjerojatno lahko brani primat...
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#4118 Re: Protesti u Turskoj

Post by madner »

Previse optimisticno. Doce do cjepanja AKP u pro i kontra struju, mini ekonomska kriza je gotovo sigurna.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#4119 Re: Protesti u Turskoj

Post by Martinez_ »

kamen spoticanja wrote:
madner wrote:Tsk, u Turskoj napeto a vi raspravljate o glupostima.
Ispade da i nije tako strasno...negdje procitah da hizmet upravlja s 6-8 % glasackog tijela, koje vrlo vjerovatno nece glasati za akp ali niti za chp. ..tako da tayyip vjerojatno lahko brani primat...

Ovo uopšte nije stvar podrške već sukoba u institucijama a pitanje je da li će Erdogan dočekati izbore a ne kako će proći na njima. Čovek je sa širokim krugom saradnika optužen za najtežu korupciju u istoriji pa kad si javno uhvaćen sa prstima u tegli nije to lako. Naravno da su drugi interesi po sredi ali ko i svuda lopovluk je najteža optužnica. Koliko čitam sad je borba između AKP i institucija odnosno Erdogan bi da stavi šapu na tužilaštvo u potpunosti a to je kao što znamo put u diktaturu pa pitanje legitimiteta postaje irelevantno.
Last edited by Martinez_ on 27/12/2013 15:48, edited 1 time in total.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4120 Re: Protesti u Turskoj

Post by kamen spoticanja »

madner wrote:Previse optimisticno. Doce do cjepanja AKP u pro i kontra struju, mini ekonomska kriza je gotovo sigurna.
Pa to je tih 8 % u vrhglave
Plus sad ima apsolutnu podrsku svih ostalih dzemata jer hizmet godina vadi mast svima superliberalnim pristupim vjeri i uzimanjem ogromnih novaca kroz privatne škole
Kriza je vec tu...dolar je zakucao najvišu razinu od 2002. no nece biti vecih posljedica
Tayyip to svakako koristi u svoje predizborne svrhe
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#4121 Re: Protesti u Turskoj

Post by madner »

Pa nece samo ta struja biti protiv Erdogana unutar AKP. Trenutak da se zabije noz u ledja i ispadne borac protiv korupcije. Plus poljuljan ugled zbog ekonomije.

No i samo 8% moze znaciti da AKP nema vlast poslje sljedecih izbora.

To je pocetak, kada stvari krenu lose to malo traje.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#4122 Re: Protesti u Turskoj

Post by madner »

Odbili Erdoganov dekret kojim je htio stopirati policiju.

Ruzno je ovo kada dodjes na vlast kao borac protiv korupcije i onda padnes na korupciji.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4123 Re: Protesti u Turskoj

Post by kamen spoticanja »

madner wrote:Pa nece samo ta struja biti protiv Erdogana unutar AKP. Trenutak da se zabije noz u ledja i ispadne borac protiv korupcije. Plus poljuljan ugled zbog ekonomije.

No i samo 8% moze znaciti da AKP nema vlast poslje sljedecih izbora.

To je pocetak, kada stvari krenu lose to malo traje.
Abdullah Gul je ključ. ..on ne izmislio tayyipa on ga moze i prekrižit
No ne izgleda da ce biti tako...ovo ce im doci kao jedan neskupi filter za periodično ciscenje redova
Mada bi za unutrasnju relaksaciju turske bilo dobro da se tayyip penzionise
Ostala bi akp s istom podrskom birača
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#4124 Re: Protesti u Turskoj

Post by madner »

Pa mislio sam na Gula, a mozda mu je ovo metoda krizanja.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4125 Re: Protesti u Turskoj

Post by vivaldi »

madner wrote:Odbili Erdoganov dekret kojim je htio stopirati policiju.

Ruzno je ovo kada dodjes na vlast kao borac protiv korupcije i onda padnes na korupciji.
meni je misteriozniji odnos amerike u turske obzirom da im turska jeste vec godinama vazan regionalni partner, ali americki ambsador u turskoj navodno najavio "pad jedne imperije" ocigledno aludirajuci na erdogana.

mislim, boli amere tuki za korupcijom u truskoj i ko je u nju umjesan, nego otkud i zasto takva izjava? Lira vec tone, a ovaj americki stav je vrlo poguban za ekonomiju i investitore i to bi tajipu mogao biti najveci problem ako se nastavi.

jedino bi objasnjenje moglo biti da im je sada favorit onaj gizmet ili kako se vec zove sto i zivi u americi, a drzzi skole po turskoj
Post Reply