Protesti u Mostaru protiv Komsica

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#101 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Peda Petrol »

megaman4 wrote:
Peda Petrol wrote:Govorimo o odlukama. Ne o stanju na terenu, odnosno o detaljima i karakteristikama na koje nijedno Predsjedništvo i nijedan parlament ne mogu uticati. Ili da budem potpuno precizan, nikada i nijedan član Predsjedništva iz reda hrvatskog ili bošnjačkog naroda ne može uticati na jezik srpskog naroda, ili još preciznije na tu kategoriju ne može uticati ni jedan Ustav.

Što se tiče sporazuma sa SPC-om, on je postignut nakon sporazuma sa RKC-om. Tada je pod istim uslovima saradnja bila ponuđena i IZ-u. Oni su je odbili.
Kao prvo ti ne znas zasto je IZ odbila sporazum. Lupas bezveze. :roll:
Evo radu ću te saslušati da navedeš razloge zbog kojih je IZ odbila sporazum tada?

Meni je savršeno jasno da određen dio ljudi i struktura smatra da je Bogom dan da ima veća prava i da bude predstavnik prvog ešalona, međutim, to može ali u jednonacionalnoj državi... u BiH ne može.
sigurnoable
Posts: 97
Joined: 10/10/2016 20:24

#102 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by sigurnoable »

Moze jedno pitanje za Hrvate ako ih ima na ovom forumu. SInoc sam gledao izvjestaj sa protesta na dnevniku FTV i sva ta omladina sto je dala izjave govore kako Komsic ne zastupa interese Hrvata. Pa me zanima sta su vasi interesi? Sta je Covic za vas uradio tokom svog mandata osim sto ste napustili Hercegovinu, nema posla, obrazovanje na dnu kao i po citavoj Bosni i Hercegovini, nemate prosperiteta, mito i korupcija na svakoj strani. Kako onda mislite da Komsic nece zastupati vase interese? Jesu vasi interesi formiranje novog entiteta i moguci raspad drzave BiH? Zar je to interes ove omladine po Hercegovini? Pa Covic vas je doveo na dno, ako nista Komsic ce vas odrzavati na dnu jer ne moze gore od ovoga sto je napravio Covic od vas Hrvata....
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#103 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by General War »

Peda Petrol wrote:
megaman4 wrote:
Peda Petrol wrote:Govorimo o odlukama. Ne o stanju na terenu, odnosno o detaljima i karakteristikama na koje nijedno Predsjedništvo i nijedan parlament ne mogu uticati. Ili da budem potpuno precizan, nikada i nijedan član Predsjedništva iz reda hrvatskog ili bošnjačkog naroda ne može uticati na jezik srpskog naroda, ili još preciznije na tu kategoriju ne može uticati ni jedan Ustav.

Što se tiče sporazuma sa SPC-om, on je postignut nakon sporazuma sa RKC-om. Tada je pod istim uslovima saradnja bila ponuđena i IZ-u. Oni su je odbili.
Kao prvo ti ne znas zasto je IZ odbila sporazum. Lupas bezveze. :roll:
Evo radu ću te saslušati da navedeš razloge zbog kojih je IZ odbila sporazum tada?

Meni je savršeno jasno da određen dio ljudi i struktura smatra da je Bogom dan da ima veća prava i da bude predstavnik prvog ešalona, međutim, to može ali u jednonacionalnoj državi... u BiH ne može.
...haj ti nama stavi sporazum sa pravoslavnom crkvom pa da uporedimo.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#104 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by GandalfSivi »

sigurnoable wrote:Moze jedno pitanje za Hrvate ako ih ima na ovom forumu. SInoc sam gledao izvjestaj sa protesta na dnevniku FTV i sva ta omladina sto je dala izjave govore kako Komsic ne zastupa interese Hrvata. Pa me zanima sta su vasi interesi? Sta je Covic za vas uradio tokom svog mandata osim sto ste napustili Hercegovinu, nema posla, obrazovanje na dnu kao i po citavoj Bosni i Hercegovini, nemate prosperiteta, mito i korupcija na svakoj strani. Kako onda mislite da Komsic nece zastupati vase interese? Jesu vasi interesi formiranje novog entiteta i moguci raspad drzave BiH? Zar je to interes ove omladine po Hercegovini? Pa Covic vas je doveo na dno, ako nista Komsic ce vas odrzavati na dnu jer ne moze gore od ovoga sto je napravio Covic od vas Hrvata....
Samo da ponovim sa druge teme sto napisah o formi i sustini...
GandalfSivi wrote:
I jos jedna nevezana stvar. Gledam jucer one proteste u Mostaru i kaze lik, “Komsic nece braniti hrvatske interese”. Ne slazem se ni sa formom ni sustinom. Prvo forma, branit ce ih barem koliko i Covic, ali to je manje bitno, bitna je sustina koja kaze da branienje nacionalnih interesa nije u radnom opisu clanova Predsjednistva. Oni su tu da se bave odbranom i vanjskom politikom. Za nacionalne interese imamo Domove Naroda...
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#105 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Peda Petrol »

General War wrote: ...haj ti nama stavi sporazum sa pravoslavnom crkvom pa da uporedimo.
Čim kolega navede zbog čega je IZ odbila. Dug dan. Možemo i o tome ko je bio suzdržan i ko nije glasao za sporazum sa SPC. Nije baš da su svi toga dana bili srećni. A danas puna usta kulturnog detalja cijele priče...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#106 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by GandalfSivi »

Peda Petrol wrote:
Evo radu ću te saslušati da navedeš razloge zbog kojih je IZ odbila sporazum tada?

Meni je savršeno jasno da određen dio ljudi i struktura smatra da je Bogom dan da ima veća prava i da bude predstavnik prvog ešalona, međutim, to može ali u jednonacionalnoj državi... u BiH ne može.
Legendo, idolu. Rekao PreCjenik jucer da IZ trazi vise (mada nije procitao prijedlog ugovora), pa sada se igramo papagaja. De nam svega ti navedi sta oni to traze vise od ostale dvije religijske zajednice (ali ono konkretno).

Znam da bi ti to uzelo previse vremena i mozdanih celija, jer treba procitati, pa uporediti, pa razmisljati, a ko ce jos to raditi, bolje floskule bacati.

Jeste vi svi u PC-u taki?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#107 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by General War »

Peda Petrol wrote:
General War wrote: ...haj ti nama stavi sporazum sa pravoslavnom crkvom pa da uporedimo.
Čim kolega navede zbog čega je IZ odbila. Dug dan. Možemo i o tome ko je bio suzdržan i ko nije glasao za sporazum sa SPC. Nije baš da su svi toga dana bili srećni. A danas puna usta kulturnog detalja cijele priče...
jel bio potpisan,jest...hoces mi sad navoditi ko se taj dan obrijao a ko nije, samo da bi poentirao tezu" eto gospodo, vidite s kim srbi imaji posla"
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#108 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Peda Petrol »

Nikakve floskule. Svima ponuđeno isto. Dvije vjerske zajednice prihvatile, treća odbila.
To je fakt.
Zbog čega je srpski član Predsjedništva protiv da se sada potpiše?! Zbog činjenice da IZ smatra da treba da ima veća prava od SPC i RKC.
jel bio potpisan,jest...hoces mi sad navoditi ko se taj dan obrijao a ko nije, samo da bi poentirao tezu" eto gospodo, vidite s kim srbi imaji posla"
Potpisan je. Da su se Šefikovi pitali, nikad ne bi bio. Pisao je i klix o tome.
U velikom sam poslu trenutno, pa ću danas kad dozvoli vrijeme podrobnije se baviti analizom sporazuma i zahtijeva. Oprostićete mi, jer ipak posao je posao, a forumaški život dio slobodnih aktivnosti...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#109 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by GandalfSivi »

Peda Petrol wrote:Nikakve floskule. Svima ponuđeno isto. Dvije vjerske zajednice prihvatile, treća odbila.
To je fakt.
Zbog čega je srpski član Predsjedništva protiv da se sada potpiše?! Zbog činjenice da IZ smatra da treba da ima veća prava od SPC i RKC.
jel bio potpisan,jest...hoces mi sad navoditi ko se taj dan obrijao a ko nije, samo da bi poentirao tezu" eto gospodo, vidite s kim srbi imaji posla"
Potpisan je. Da su se Šefikovi pitali, nikad ne bi bio. Pisao je i klix o tome.
U velikom sam poslu trenutno, pa ću danas kad dozvoli vrijeme podrobnije se baviti analizom sporazuma i zahtijeva. Oprostićete mi, jer ipak posao je posao, a forumaški život dio slobodnih aktivnosti...
Hajde uzmi malo vremena, obrazuj se. U medjuvremenu da ti odgovorim na pitanje zasto je Ivanic odbio da se potpise.

Prvo, nije odbio da se potpise, nego je odbio cak i da se razmatra, a to iz razloga jer isti nije odobren od strane Katolicke Crkve i SPC-a. Kada su potpisivani ugovori sa gore dvije navedene, niko nije pitao IZ. To ti se omladinac zovu dvostruki arsini.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#110 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by megaman4 »

GandalfSivi wrote:
Peda Petrol wrote:
Evo radu ću te saslušati da navedeš razloge zbog kojih je IZ odbila sporazum tada?

Meni je savršeno jasno da određen dio ljudi i struktura smatra da je Bogom dan da ima veća prava i da bude predstavnik prvog ešalona, međutim, to može ali u jednonacionalnoj državi... u BiH ne može.
Legendo, idolu. Rekao PreCjenik jucer da IZ trazi vise (mada nije procitao prijedlog ugovora), pa sada se igramo papagaja. De nam svega ti navedi sta oni to traze vise od ostale dvije religijske zajednice (ali ono konkretno).

Znam da bi ti to uzelo previse vremena i mozdanih celija, jer treba procitati, pa uporediti, pa razmisljati, a ko ce jos to raditi, bolje floskule bacati.

Jeste vi svi u PC-u taki?
Lupa lik. SPC i KC je vracena skoro sva imovina, a IZ je vraceno najmanje. U tome je poenta. Vlast ne zeli da vrati atraktivne lokacije u gradovima, koje su otete u onoj drzavi IZ-i. Zato se spore. I ne treba IZ popustati, ne bi ni ja.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#111 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by General War »

Peda Petrol wrote:Nikakve floskule. Svima ponuđeno isto. Dvije vjerske zajednice prihvatile, treća odbila.
To je fakt.
Zbog čega je srpski član Predsjedništva protiv da se sada potpiše?! Zbog činjenice da IZ smatra da treba da ima veća prava od SPC i RKC.
jel bio potpisan,jest...hoces mi sad navoditi ko se taj dan obrijao a ko nije, samo da bi poentirao tezu" eto gospodo, vidite s kim srbi imaji posla"
Potpisan je. Da su se Šefikovi pitali, nikad ne bi bio. Pisao je i klix o tome.
U velikom sam poslu trenutno, pa ću danas kad dozvoli vrijeme podrobnije se baviti analizom sporazuma i zahtijeva. Oprostićete mi, jer ipak posao je posao, a forumaški život dio slobodnih aktivnosti...
E jest ti dobar primjer, :lol: :lol: jeli to onaj isti lik i predsjednik partije sto osporava bosanjcima i pravo na jezik? I tu islamska zaVera?
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#112 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by itekako »

megaman4 wrote:
GandalfSivi wrote:
Peda Petrol wrote:
Evo radu ću te saslušati da navedeš razloge zbog kojih je IZ odbila sporazum tada?

Meni je savršeno jasno da određen dio ljudi i struktura smatra da je Bogom dan da ima veća prava i da bude predstavnik prvog ešalona, međutim, to može ali u jednonacionalnoj državi... u BiH ne može.
Legendo, idolu. Rekao PreCjenik jucer da IZ trazi vise (mada nije procitao prijedlog ugovora), pa sada se igramo papagaja. De nam svega ti navedi sta oni to traze vise od ostale dvije religijske zajednice (ali ono konkretno).

Znam da bi ti to uzelo previse vremena i mozdanih celija, jer treba procitati, pa uporediti, pa razmisljati, a ko ce jos to raditi, bolje floskule bacati.

Jeste vi svi u PC-u taki?
Lupa lik. SPC i KC je vracena skoro sva imovina, a IZ je vraceno najmanje. U tome je poenta. Vlast ne zeli da vrati atraktivne lokacije u gradovima, koje su otete u onoj drzavi IZ-i. Zato se spore. I ne treba IZ popustati, ne bi ni ja.
nije ni 20% vraceno
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#113 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Heller »

megaman4 wrote:
GandalfSivi wrote:
Peda Petrol wrote:
Evo radu ću te saslušati da navedeš razloge zbog kojih je IZ odbila sporazum tada?

Meni je savršeno jasno da određen dio ljudi i struktura smatra da je Bogom dan da ima veća prava i da bude predstavnik prvog ešalona, međutim, to može ali u jednonacionalnoj državi... u BiH ne može.
Legendo, idolu. Rekao PreCjenik jucer da IZ trazi vise (mada nije procitao prijedlog ugovora), pa sada se igramo papagaja. De nam svega ti navedi sta oni to traze vise od ostale dvije religijske zajednice (ali ono konkretno).

Znam da bi ti to uzelo previse vremena i mozdanih celija, jer treba procitati, pa uporediti, pa razmisljati, a ko ce jos to raditi, bolje floskule bacati.

Jeste vi svi u PC-u taki?
Lupa lik. SPC i KC je vracena skoro sva imovina, a IZ je vraceno najmanje. U tome je poenta. Vlast ne zeli da vrati atraktivne lokacije u gradovima, koje su otete u onoj drzavi IZ-i. Zato se spore. I ne treba IZ popustati, ne bi ni ja.
Sve tri opet oduzeti sto su im Turci/AU/NDH/KJ dali
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#114 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by General War »

Sto bi rekli hrvati: "slikom na sliku"
Suknula im al jazera :D


AL JAZEERA BALKANS: Ubacili smo slučajno u mirni mostarski studenstki prosvjed, snimke huligana, oprostite, nije bilo namjerno…

Nitko ne zna što arapska Al Jazeera radi na Balkanu. I koji je njen cilj tu. Na svom portalu informiraju nas o sektaškim bitkama na Bliskom Istoku. Kao da je narodu ovdje uopće do tog.

Sinoć su objavili, nakon studentskog skupa u Mostaru video, koji je ličio na sve samo ne na profesionalno novinarstvo.

Arapska TV kuća u BIH objavila je huligane kako su se razmahali širom Mostara. Potom su svjetske agencije prenijele vijest kako su nacionalisti izišli lomiti po ulicama Mostara. Vijest je prenio Reuters. AP. Dopisnici tih kuća iz BIH su naime Bošnjaci.

Nije ovo prvi primjer medijske manipulacije huliganima. Još prije godinu dana sarajevski mediji pisali su o istim tim huliganima koji su napali povorku koja je htjela položiti cvijeće na Partizansko groblje. No Federalna policija je spasila povorku od huligana. Hrvata. Ustaša. Na naš upit Federalnoj policiji, kao i MUP-u Mostara, kako je moguće da niti jedan huligan nije dobio prijavu od federalne policije, budući da sarajevski mediji izvještavaju o desetinama koje su “obrijane glave uzvikivali fašističke parole”, nismo nikada dobili nikakav odgovor. Premda je logično da federalni policajac, huligana koji baca bocu, ili prijeti, povorci koja slavi antifašizam, bude priveden. Ili možda netko želi reći da nije?

Realno mi znamo što se dogodilo u Mostaru jučer. Objektivno – što se svijeta tiče – to se u Mostaru dogodilo nije.

U Mostaru su oficijelno jučer huligani i nacionalisti demolirali grad. Oni su kako izvještavaju svjetski mediji protestirali jer su nacionalisti i zato jer je pobijedio dobri socijaldemokrat. U tim medijima nije objavljena niti jedna nacionalistička rečenica Željka Komšića iz kampanje. Niti pozivi na ubojstvo od strane njegovih pristaša.

Objektivna istina za svijet je jedno. Za BIH drugo.

Arapska TV kuća uključila se sinoć u medijski rat u BIH. Namjerno? Nenamjerno? Ne znamo.

No dezinformirali su svijet.

Danas se ispričali. I isprika im je genijalna.

No štetan učinak je učinjen. Je li on učinjen namjerno ili ne, sami procjenimo.

Postavlja se pitanje:

Kako to da im se ova greška nikada ne dogodi kad se radi o Bošnjacima? Kako uvijek na Hrvatima?

Hrvati u BIH, narod su kojem je isti nacionalizam, koji im je oteo predsjedničku funkciju, koji ih pljačka iz dana u dan, odavno oteo medije. :violina:

Hrvati u BIH nemaju niti jedan medij. Privatni portali nisu hrvatski mediji. Hrvati vise na tri privatna portala.

U svakom trenu može ih kupiti arapski kapital. Ili američki. Al Jazeera ili USAID.

Hrvatsko vodstvo pune 4 godine nije tražilo vraćanje u upravljačke strukture FTV-a.

Hoće li u novu Vladu FBIH HDZ ući ponovno i bez tog zahtjeva?

Kako misle ući?

Kojom cestom planiraju pobjeći u Sarajevo? Bio bi red da znamo.

Hrvati u BIH ne ponašaju se kao guske u magli.

Ponašaju se kao guske generalno.

Guske su na suncu. Na plaži. U Makarskoj su guske. U Zagrebu. U bečkim stanovima.

Sveli smo se na to da nam arapski kapital u BIH vodi bitke pred našim očima. I dobijaju ih.

Bitke za interpretaciju ne samo rata i poraća.

Arapski kapital ovdje kroji istinu.

Ne samo istinu o prošlosti nego i istinu o onom što je bilo danas.

Mogle su jučer kašmirske balerine plesati na Lenjinovom na ako je Arapska TV kazala, montažom priloga, da su to hrvatski nacisti marširaju, onda su to nacisti marširali.

Sutra se ispričaš. I sve 5.

Evo jučer je BIRN objavio da je čovjek iz filma Svetlane Broz, koji je prikazan kao humanist, optužen za ratni zločin silovanja u Dretelju. I da ga lovi Interpol. Kako Al Jazeera nije prenijela tu vijest? Da se Svetlana Broz zove Horvatica Horvatić, i da je taj čovjek silovao Bošnjakinju, bi li Al Jazeera zaboravila objaviti tu vijest? Kladimo se da ne bi. No ovu je odbila objaviti.



PRENOSIMO ISPRIKU AL JAZEERE:

U televizijskim vijestima Al Jazeere Balkans, u četvrtak u 22 sata, uz vijest o prosvjedu u Mostaru protiv izbora Željka Komšića u Predsjedništvo BiH, puštene su neodgovarajuće snimke s drugog događaja i druge lokacije, zbog čega se Al Jazeera Balkans “izvinjava gledateljima”. To znači da se ipričava i da im je krivo.

državala utakmica.

S obzirom na to da su se u sustavu snimala dva događaja, nenamjernom pogreškom i pukim slučajem oni su zamijenjeni.

Nakon uočene pogreške, ona je ispravljena u prvim narednim vijestima.

Al Jazeera Balkans se još jednom izvinjava svim gledateljima.

Kako su ovim činom uvrijedili Hrvate, čak u jednom trenu je izgledalo kao da žele izazvati sukobe, mogli su se katkada i ISPRIČATI.

--- NO LINKS ---
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#115 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Heller »

Zar nisu Cirilo i Gargamel unistili kanal na hrvatskom?
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#116 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by tandmand »

Srednja Bosna pala.
"Željko Komšić je osoba koja je već prethodno u dva mandata uzurpirala pravo Hrvatima da izaberu svog člana u Predsjedništvo BiH, i nije mu bilo dosta, pa je ponovno iskoristio anomalije ustavnog uređenja države. Ovim putem jasno mu poručujemo kako Bosna i Hercegovina nije građanska država, već država tri konstitutivna naroda i građana. Kad bude zastupao građane Bosne i Hercegovine, Željko Komšić nek slobodno zaobiđe područje Srednje Bosne gdje žive Hrvati jer je na tom području Željko Komšić persona non grata", naveli su u pismu.

Pismo su potpisali: načelnik općine Dobretići Ivo Čakarić, predsjedavajući Općinskog vijeća Dobretići Marko Idžanović, načelnik općine Kreševo Renato Pejak, načelnik općine Vitez Tomislav Bošnjak Matić, načelnik općine Kiseljak Mladen Mišurić-Ramljak, predsjedavajući Općinskog vijeća Busovača Josip Mravak, predsjedavajući Općinskog vijeća Fojnica Branko Stanić, predsjedavajući Općinskog vijeća Novi Travnik Fabo Stanić, predsjedavajuća Općinskog vijeća Travnik Vlatka Lukić, predsjedavajući Općinskog vijeća Gornji Vakuf - Uskoplje Goran Batinić, predsjedavajući Općinskog vijeća Bugojno Igor Vrljić i predsjedavajući Općinskog vijeća Jajce Ivo Šimunović.
palermo
Posts: 22330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#117 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by palermo »

tandmand wrote:Srednja Bosna pala.
"Željko Komšić je osoba koja je već prethodno u dva mandata uzurpirala pravo Hrvatima da izaberu svog člana u Predsjedništvo BiH, i nije mu bilo dosta, pa je ponovno iskoristio anomalije ustavnog uređenja države. Ovim putem jasno mu poručujemo kako Bosna i Hercegovina nije građanska država, već država tri konstitutivna naroda i građana. Kad bude zastupao građane Bosne i Hercegovine, Željko Komšić nek slobodno zaobiđe područje Srednje Bosne gdje žive Hrvati jer je na tom području Željko Komšić persona non grata", naveli su u pismu.

Pismo su potpisali: načelnik općine Dobretići Ivo Čakarić, predsjedavajući Općinskog vijeća Dobretići Marko Idžanović, načelnik općine Kreševo Renato Pejak, načelnik općine Vitez Tomislav Bošnjak Matić, načelnik općine Kiseljak Mladen Mišurić-Ramljak, predsjedavajući Općinskog vijeća Busovača Josip Mravak, predsjedavajući Općinskog vijeća Fojnica Branko Stanić, predsjedavajući Općinskog vijeća Novi Travnik Fabo Stanić, predsjedavajuća Općinskog vijeća Travnik Vlatka Lukić, predsjedavajući Općinskog vijeća Gornji Vakuf - Uskoplje Goran Batinić, predsjedavajući Općinskog vijeća Bugojno Igor Vrljić i predsjedavajući Općinskog vijeća Jajce Ivo Šimunović.
Pa ja mislim da bi prve posjete trebale biti u Bugojnu i Fojnici, sastanci sa načelnicima opština i onda susret sa građanima ova dva grada.........

ali gledaj ti koliko je to odmaklo od stvarnosti, šta kažu nepoželjan u ovim gradovima :D
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#118 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Mali_Vuk »

Ali pazi, proglašavaju ga nepoželjnim u Gornjem Vakufu :-D Bugojnu :lol: Travniku :) Fojnici :mrgreen:

Nego, ko da sad gledam Plenkovića, kad se onomad friško taze uzverao na vrh, pa time zaslužio poziv kod Ace u emisiju (NU2). I sad mi u ušima zvoni njegova tadašnja izjava. "HDZ se vraća na izvorni, ali bukvalno, izvorni kurs politike Dr. Franje Tuđmana!"

Moj Plenke, Tuđmanova politika u BiH?? Pa više ni budala ne vjeruje da se to se može ostvariti bez novih koncentracionih logora, progona, ubistava, silovanja.

Mislim, kontam da im ovdašnji Hrvati nasušno trebaju zbog glasanja i izbora, zbog hidroelektrana i šuma, ali zar im ih više nije nijedne trunke žao? To je postalo neljudski.

Velika Hrvatska :-)

Jebalo majku, pa to je sve zglajzalo :D
mishic
Posts: 6236
Joined: 28/04/2011 16:29

#119 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by mishic »

Kao Bošnjak i ranije a i ovaj put nakon kandidature Željka Komšića sam se ljutio i na njega i na stranke koje su mu pomagale u dolasku na vlast. Računao sam da u svemu ozbiljan čovjek treba biti principijelan. A sada čitam da je neko u mom Travniku, dakle i u moje ime bez mog pitanja Željka Komšića proglasio nepoželjnom osobom. Komšić me razočarao svojom neprincipijelnošću i OK. Sada neko na isti način kao što to čini Komšić u moje ime donosi odluku da je on u Travniku nepoželjna osoba.
Tu principijelnost gledali smo i ranije. Hožemo da se sudi ratnim zločincima ali "naši" nisu zločinci. Hoćemo da sami biramo svoje predstavnike i da drugi ne odlučuju o nama a kada mi odlučimo u njihovo ime to se ne broji u uzrpaciju tuđeg prava.
Dakle samo je naše "pravo" pravo, i ono nema limite i granice. Proteže se do neba. Ovi protesti i parole na kojima piše Željko nije moj predsjednik treba ispisati i sa druge strane tekstom Željko dobro došao u Travnik.
Nevjerovatno je do koje se mjere iščašila ljudska svijest, moralnost i principijelnost...
Sada počinjem razumijevati i one pojedince koje su takvi stavovi iziritirali do te mjere da kažu da po cijen života nebi popustili, napravili kompromis ili ustupak. U pravu su!!! Sve veći broj ljudi se ponaša toliko licemjerno da je upitno mogu li se i nazvati ljudima.
Željko u pravu si, ima jako puno onih koji i ne zaslužuju ništa drugo jer su i sami licemjerni do bola.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#120 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by tandmand »

palermo wrote: ali gledaj ti koliko je to odmaklo od stvarnosti
Ovo je izravna posljedica bošnjačkog popuštanja i nacionalne neemancipacije, netalasanja, Bakirovih ustupaka; gdje je HNS stekao utisak da ima posla sa slabićima i mazlumima koji popuste na svaki znak pritiska a kojima se uporno nabacivala stigma islamskog terorizma što bi pred EU unaprijed opravdalo svako aparthejdsko rješenje. Sve to je stvaralo taj odmak od stvarnosti, "nosioca evropskih vrijednosti" gdje su oni stvarno umislili da su neki arijevci u odnosu na `muslimane`, da su što kaže Karamatić - gazde, neka vrsta naših kontrolora. Što se prije ova paradigma razbije to manje problema ...
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#121 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Mali_Vuk »

Boga mi, vrjeme teče, tik-tak

Samo još fali, gluho bilo, da globalnu islamsku prijetnju miru u svijetu preuzme neka druga,

Onda više ni Hafizovo forsiranje suglasnika H, spominjanje Muradete, džume, Sulje i Mulje ne bi imalo volkačku težinu. Svetskih razmera :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#122 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by 155_mm »

tandmand wrote:
palermo wrote: ali gledaj ti koliko je to odmaklo od stvarnosti
Ovo je izravna posljedica bošnjačkog popuštanja i nacionalne neemancipacije, netalasanja, Bakirovih ustupaka; gdje je HNS stekao utisak da ima posla sa slabićima i mazlumima koji popuste na svaki znak pritiska a kojima se uporno nabacivala stigma islamskog terorizma što bi pred EU unaprijed opravdalo svako aparthejdsko rješenje. Sve to je stvaralo taj odmak od stvarnosti, "nosioca evropskih vrijednosti" gdje su oni stvarno umislili da su neki arijevci u odnosu na `muslimane`, da su što kaže Karamatić - gazde, neka vrsta naših kontrolora. Što se prije ova paradigma razbije to manje problema ...
pogodak u centar, kolega. pa jesi vidio samo paniku ovdje na forumu. aj sta ce mo sad. sad ce nas blokirati. ma pojesti sve bosnjake. znaci ne samo da su sebe uvjerili da su neka visa rasa nego i veliki broj ovih "nizerasnih" sa cudnom teksturom lica.

ljudi ne kontaju da je komsic odgovor zapada na cocicece izjave u beogradu kako ce BiH po pitanju kosova i NATO-a slusai srbiju. a i da bi bilo dobro da se srbiji udovolji oko promijene granice na drini.

pa svi na zapadu izbor komsica prikazuju kao najveci uspijeh na ovim izborima.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#123 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by 155_mm »

Mali_Vuk wrote:Boga mi, vrjeme teče, tik-tak

Samo još fali, gluho bilo, da globalnu islamsku prijetnju miru u svijetu preuzme neka druga,

Onda više ni Hafizovo forsiranje suglasnika H, spominjanje Muradete, džume, Sulje i Mulje ne bi imalo volkačku težinu. Svetskih razmera :D
to se vec dogodilo samo sto mnogi kasne. najveci islamofob koji je krocio u BiH je nedavno izjavio
"NATO da poveća svoje snage na Kosovu i u BiH"

Bivši švedski diplomata Karl Bilt izjavio je da NATO i EU, zbog nestabilnosti, treba da povećaju svoje vojne snage na Kosovu i u Bosni i Hercegovini.
Izvor: Tanjug sreda, 3.10.2018. | 21:15
inace masine za proizvodnju puscanih cijevi u konjicu su dosle direktno iz amerike. a takve masine se ne dobijaju tako lako.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#124 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Mali_Vuk »

Ja Žuću i zaboravio već

Za Amere izvozimo skoro plovinu prozvodnje iz naše namjenske industrije. To sam čito negdje. Nije šala..

Nek se ima. Dabogda ne trebalo nikad
User avatar
Sanjarko
Posts: 23202
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#125 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Sanjarko »

Navodno NATO otvara novu vojnu bazu u Albaniji. Negdje gdje im je bila prijasnja baza za avijaciju.
Locked