Protesti u Mostaru protiv Komsica

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
nekitamopd
Posts: 322
Joined: 10/01/2014 14:51

#76 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by nekitamopd »

Ustav ne garantuje da Hrvati biraju tu sve pocinje u zavrsava. HDZ jr to 94. godine i 95. godine potpisao, ko im je kriv sto je ustav takav kakav jeste. Sam pao sam se ubio.

Ni Dzaferovic nema vecinu medju Bosnjacima pa je predsjednik ispred reda Bosnjaka. Tako nam je kako nam je.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#77 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Heller »

Peda Petrol wrote:Ubjeđen sam da bi protesti u Mostaru bili mala maca naspram onih koji bi uslijedili u slučaju da Srbi u RS izaberu potpredsjednika Bošnjacima.
Da se ne lažemo.
Image

Ovako nešto?
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#78 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by hizo ramidovic »

hrvati imaju pravo da biraju i da budu birani. niko i ni na koji nacin im to pravo nije ugrozio.
takodjer, niti jedan ustav ili izborni zakon u (demokratskom) svijetu ne garantira ni jednom pojedincu da ce biti izabran onaj koga taj pojedinac bira ili zeli.
zna se tacno kako se u demokratskim sistemima formira vlast.
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#79 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Peda Petrol »

Heller wrote:
Peda Petrol wrote:Ubjeđen sam da bi protesti u Mostaru bili mala maca naspram onih koji bi uslijedili u slučaju da Srbi u RS izaberu potpredsjednika Bošnjacima.
Da se ne lažemo.
Image

Ovako nešto?
Ne da mi se objašnjavati šta i kako. Da. Tako nešto. Jer smo tako u mogućnosti. Vodeći se vašim principom u Federaciji BiH. :izet:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#80 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by tandmand »

Peda Petrol wrote:
tandmand wrote:
Peda Petrol wrote:U potpunosti razumijem Hrvate. Ljudima je nametnut predstavnik kojeg nisu birali. Na njihovom mjestu bi se i svi drugi identično ponašali.
U potpunosti razumijem Bošnjake. Ljudima je u prošlom mandatu nametnut hrvatski član Predsjedništva koji ih je zajebavao i panjkao koliko je stigao. Na njihovom mjestu bi se i svi drugi identično ponašali, tj. izabrali bi sebi člana Predsjedništva iz reda hrvatskoga naroda koji im neće krv piti.
Pazi, Srbi u RS imaju mogućnost po istom principu izabrati potpredsjednika Republike Srpske iz reda bošnjačkog naroda. Vjerujem da ti ne bi smetalo?
Ne, ukoliko bi radio u korist Bošnjaka i svih ostalih građana, za opće dobro. Evo, recimo Mirko Šarović profesionalno odrađuje svoj posao u korist svih nas, države BiH i sve dok je tako apsolutno me nije briga ko ga je izabrao i iz koje stranke dolazi.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18512
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#81 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by GandalfSivi »

Peda Petrol wrote:
Ne da mi se objašnjavati šta i kako. Da. Tako nešto. Jer smo tako u mogućnosti. Vodeći se vašim principom u Federaciji BiH. :izet:
Decko se lagano gubi, ali nadoknadjuje to entuzijazmom :D

Momak, na pogresan si forum dosao, mi ovdje decenijama u najmanje detalje zalazimo, ovdje ti "jes'im sukn'o" ili "vidi mu glave" argumenti ne prolaze najbolje...

Mislio sam da si to naucio do sada...
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#82 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Heller »

Peda Petrol wrote:
Heller wrote:
Peda Petrol wrote:Ubjeđen sam da bi protesti u Mostaru bili mala maca naspram onih koji bi uslijedili u slučaju da Srbi u RS izaberu potpredsjednika Bošnjacima.
Da se ne lažemo.
Image

Ovako nešto?
Ne da mi se objašnjavati šta i kako. Da. Tako nešto. Jer smo tako u mogućnosti. Vodeći se vašim principom u Federaciji BiH. :izet:
Kojim vašim? Ko smo to mi? Nemam ja protiv, nego nemoj biti licemjer.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#83 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by General War »

Peda Petrol wrote:
Heller wrote:
Peda Petrol wrote:Ubjeđen sam da bi protesti u Mostaru bili mala maca naspram onih koji bi uslijedili u slučaju da Srbi u RS izaberu potpredsjednika Bošnjacima.
Da se ne lažemo.
Image

Ovako nešto?
Ne da mi se objašnjavati šta i kako. Da. Tako nešto. Jer smo tako u mogućnosti. Vodeći se vašim principom u Federaciji BiH. :izet:
Sta imas objasnjavati, samo kazi buna protiv dahija se nastavlja :mrgreen:
Vako su turci isto... :lol:
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#84 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by itekako »

prema popisu iz 2013. godine u FBiH ima 497.883 Hrvata, a Covic je osvojio 140.788 glasova.
o kakvom njegovom legitimitetu pricamo!?
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#85 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Peda Petrol »

Меni se čini ustvari da je izbor Komšića, između ostalog, posljedica da Bošnjaci nisu zadovoljni onim što vide danas i onim što uradiše njihovi izvorni predstavnici do danas. Pa vele, ajde ponovo da imamo 2 predstavnika u Predsjedništvu, možda tako nešto i postignemo.

Zanemaren je interes hrvatskog naroda u BiH,a to je veoma opasno sa aspekta svega što iz toga može proisteći.
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#86 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by itekako »

Peda Petrol wrote:Меni se čini ustvari da je izbor Komšića, između ostalog, posljedica da Bošnjaci nisu zadovoljni onim što vide danas i onim što uradiše njihovi izvorni predstavnici do danas. Pa vele, ajde ponovo da imamo 2 predstavnika u Predsjedništvu, možda tako nešto i postignemo.

Zanemaren je interes hrvatskog naroda u BiH,a to je veoma opasno sa aspekta svega što iz toga može proisteći.
nikav interes hrvatskog naroda nije zanemaren.
zanemaren je interes HDZa pa je to ocito problem.
Seyfo
Posts: 4371
Joined: 23/08/2011 14:12

#87 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Seyfo »

Proisteći će samo i isključivo kmečanje koje će trajati još heftu.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#88 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by tandmand »

Peda Petrol wrote:Меni se čini ustvari da je izbor Komšića, između ostalog, posljedica da Bošnjaci nisu zadovoljni onim što vide danas i onim što uradiše njihovi izvorni predstavnici do danas. Pa vele, ajde ponovo da imamo 2 predstavnika u Predsjedništvu, možda tako nešto i postignemo.

Zanemaren je interes hrvatskog naroda u BiH,a to je veoma opasno sa aspekta svega što iz toga može proisteći.
Po Ustavu ne postoje predstavnici naroda ako ćemo pravo ni suštinski, jer npr.Dragan Čović nije samo predstavnik Hrvata.
On je kao član i predsjedavajući Predsjedništva predstavljao i Bošnjake, istina u negativnom kontekstu i to pred međunarodnim zavaničnicima i medijima.

Drugo, ne može biti da jednog člana Predsjedništva bira samo jedan narod a on svakodnevno ima uticaj na život drugog naroda.
Konkretan slučaj je Čovićeva opstrukcija tužbe za genocid, ne potpisivanje sporazuma sa Islamskom zajednicom i ko zna šta. Sve drugo je aparthejd, odnosno kada npr. bijelci biraju političkog dužnosnika koji će jebavati crnce, a crnci nemaju uticaja na njegov izbor a to je upravo ono što zagovara HDZ.
User avatar
Leverage
Posts: 9539
Joined: 27/05/2018 16:32

#89 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Leverage »

itekako wrote:
Peda Petrol wrote:Меni se čini ustvari da je izbor Komšića, između ostalog, posljedica da Bošnjaci nisu zadovoljni onim što vide danas i onim što uradiše njihovi izvorni predstavnici do danas. Pa vele, ajde ponovo da imamo 2 predstavnika u Predsjedništvu, možda tako nešto i postignemo.

Zanemaren je interes hrvatskog naroda u BiH,a to je veoma opasno sa aspekta svega što iz toga može proisteći.
nikav interes hrvatskog naroda nije zanemaren.
zanemaren je interes HDZa pa je to ocito problem.
Nije zanemaren interes HDZ-a nego se glasalo ašćare protiv interesa HDZ-a. Ovo je klasični politički rat.

A HDZ-u odgovara da to predstavi kao sukob dva naroda. I to je dio političkog rata.
adsubzero
Posts: 3011
Joined: 08/02/2013 15:52

#90 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by adsubzero »

itekako wrote:
Peda Petrol wrote:Меni se čini ustvari da je izbor Komšića, između ostalog, posljedica da Bošnjaci nisu zadovoljni onim što vide danas i onim što uradiše njihovi izvorni predstavnici do danas. Pa vele, ajde ponovo da imamo 2 predstavnika u Predsjedništvu, možda tako nešto i postignemo.

Zanemaren je interes hrvatskog naroda u BiH,a to je veoma opasno sa aspekta svega što iz toga može proisteći.
nikav interes hrvatskog naroda nije zanemaren.
zanemaren je interes HDZa pa je to ocito problem.
Zar nisi cuo novost, nisi Hrvat ako nisi u HDZ :D
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#91 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Peda Petrol »

tandmand wrote:
Peda Petrol wrote:Меni se čini ustvari da je izbor Komšića, između ostalog, posljedica da Bošnjaci nisu zadovoljni onim što vide danas i onim što uradiše njihovi izvorni predstavnici do danas. Pa vele, ajde ponovo da imamo 2 predstavnika u Predsjedništvu, možda tako nešto i postignemo.

Zanemaren je interes hrvatskog naroda u BiH,a to je veoma opasno sa aspekta svega što iz toga može proisteći.
Po Ustavu ne postoje predstavnici naroda ako ćemo pravo ni suštinski, jer npr.Dragan Čović nije samo predstavnik Hrvata.
On je kao član i predsjedavajući Predsjedništva predstavljao i Bošnjake, istina u negativnom kontekstu i to pred međunarodnim zavaničnicima i medijima.

Drugo, ne može biti da jednog člana Predsjedništva bira samo jedan narod a on svakodnevno ima uticaj na život drugog naroda.
Konkretan slučaj je Čovićeva opstrukcija tužbe za genocid, ne potpisivanje sporazuma sa Islamskom zajednicom i ko zna šta. Sve drugo je aparthejd, odnosno kada npr. bijelci biraju političkog dužnosnika koji će jebavati crnce, a crnci nemaju uticaja na njegov izbor a to je upravo ono što zagovara HDZ.
Najveća zabluda je formalna demokratija. Veća od nje je ta priča kako članovi predsjedništva treba da vode računa o sva tri naroda. Kao Srbin, nisam ni u JEDNOJ situaciji osjetio da su bošnjački članovi poveli računa o mom interesu. Ali ni u JEDNOM.

To je ustvari demagogija onih koji nipodaštavanje hrvatskog nacionalnog interesa žele predstaviti kao građansku opciju, a pri tome, tu građansku opciju ne žele staviti u sopstveni izlog, već stave u tuđi, ali isključivo zarad sopstvenog interesa. To je Komšić.

I po aktuelnim pitanjima se jasno vidi da je jedina uloga Komšića zalaganje za bošnjački nacionalni interes. Ništa drugo. E pa takvi nikada neće biti reprezenti građanstva i te teorije o lijevoj opciji biračke sadašnjosti.
Last edited by Peda Petrol on 12/10/2018 14:30, edited 1 time in total.
User avatar
l33t
Posts: 4334
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#92 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by l33t »

vezano za izbore i svaku temu na kojoj svi kukaju

User avatar
Leverage
Posts: 9539
Joined: 27/05/2018 16:32

#93 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Leverage »

Opsuj ako ti je lakše.

Opsovo.

Neeeee toooooo :oops:

Šta si mislio, da će citirat' odlomak iz Karamazovih?
User avatar
l33t
Posts: 4334
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#94 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by l33t »

Leverage wrote:Opsuj ako ti je lakše.

Opsovo.

Neeeee toooooo :oops:

Šta si mislio, da će citirat' odlomak iz Karamazovih?
:lol: :lol:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#95 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by 155_mm »

ovi sto nose transparente na engleskom mi nisu jasni. jesu to mozda oni sto planiraju za irsku pa kao da se malo pokazu kako vec znaju jezik.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#96 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by tandmand »

Peda Petrol wrote:Najveća zabluda je formalna demokratija. Veća od nje je ta priča kako članovi predsjedništva treba da vode računa o sva tri naroda. Kao Srbin, nisam ni u JEDNOJ situaciji osjetio da su bošnjački članovi poveli računa o mom interesu. Ali ni u JEDNOM.
Evo primjera gdje su poveli računa o "tvome" interesu:
Niko od bošnjačkih političara ne negira srpski jezik, niti su blokirali sporazum BiH sa Srpskom pravoslavnom crkvom ...
+ zahtjevi za konstituvnost srpskog naroda u kantonima gdje to osporava HDZ.
Briga za drugi narod je i to da mu ne osporavaš elementarna prava.
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#97 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by Peda Petrol »

Govorimo o odlukama. Ne o stanju na terenu, odnosno o detaljima i karakteristikama na koje nijedno Predsjedništvo i nijedan parlament ne mogu uticati. Ili da budem potpuno precizan, nikada i nijedan član Predsjedništva iz reda hrvatskog ili bošnjačkog naroda ne može uticati na jezik srpskog naroda, ili još preciznije na tu kategoriju ne može uticati ni jedan Ustav.

Što se tiče sporazuma sa SPC-om, on je postignut nakon sporazuma sa RKC-om. Tada je pod istim uslovima saradnja bila ponuđena i IZ-u. Oni su je odbili.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#98 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by tandmand »

Nermin Bijedić iz Tuzle, nakon gledanja interaktivne emisije “Otvoreno” koja se emituje na HRT-u, uputio je otvoreno pismo urednicima iste. Njegovo pismo, koje je objavio i na svom Facebook profilu, prenosimo u cijelosti…

“Gospodo, urednici informativnog programa HRT-a, gledao sam vašu emisju “Otvoreno” čija je tema bila “Izbori u BiH”.

Revoltiran stavovima koji sam čuo u toj emisiji, i ne samo toj, a koje vi plasirate hrvatskoj publici zaslužuju moju reakciju a zasigurno i rekaciju bosnske javnosti. Vaš informativni program, kada je u pitanje BiH, vrvi od vrlo tendencioznih čak, bit ću slobodan pa reći, neprijateljskih stavova, vaših novinara i njihovih sagovornika, na kojem bi vam, bezmalo, mogao pozavidjeti i sam PTPC i još bolje PTC.

Vrlo tendenciozno branite poziciju HDZ u BiH i njenog predsjednikag-dina Drgana Čovića, koga je već poodavno mentalno porobio g-din Milorad Dodik, a vaši se politički predstavnici, bez zadrške, otvoreno miješaju u unutrašnje stvari suverene države BiH. To se manifestuje i posljedica je , po mom mišljenju, sveopće bahate politike koju Hrvatska vlast provodi prema BiH. Vaša Predsjednica g-đa KGK svojim neodmejrenim, ne diplomatskim izjavama, za govornicom svjetskih i evropskih forumima, potpuno odsutna od problema, pogrešno obavještena i kao u svemu površna , značajno doprinosi našem sve lošijem komšijskom odnosu. Slično je i sa salonskim desničarem g-dinom Plenkovićem.

Kome to treba? Nama u Bosni sigurno ne.

Generalno, kapmpanja i halabuka koju ste digli protiv člana Predsjedništva BiH g-dina Željka Komšića je sramotno i bezobrazno miješanje u unutrašnje stvari BiH.

Nerado uzimajući sebe kao primjer prenijet ću vam svoje viđenje problema o kome pišem. Sva četiri člana moje porodice, kao Bošnjaci, glasali su za g-dina Željka Komšića i to smatram, s punim pravom utvrđenim Ustavu FBiH ali i u elementarnom moralu i etici

Etičnost se ogleda u tom što je član Predsjedništva BiH iz Hrvatskog naroda i moj član Predsjedništva i donosi odluke koje se direktno tiču mene i života moje porodice, pa je potpuno logično da imam pravo birati ga. Time mi Hrvatima ništa ne serviramo niti im šta biramo. Naprotiv mi serviramo i biramo sebi ono što nam odgovara, na što imamo demokratsko pravo. Na stranu to što nas je g-din Dragan Čović svojim stavovima i ponašanjima natjerao na to. Da je bilo suprotno, možda bi smo glasali i za samog g-dina Čovića.

Naglasio bih da BiH demokratije ima pregršt manjkavosti kojih smo apsolutno svijesni.Tako mi iz entiteta FBiH nemamo pravo glasati za člana Predsjedništva iz Srpskog naroda, odnosno entiteta zvanog RS, koji direktno utiče na moj i naše živote a mi ga ne možemo birati. I obratno, oni iz drugog entiteta ne mogu glasati za ove iz prvog entiteta. To svakako nije dobro i nije demokratski a plod je političkog nasilja koga je prozveo Dejton i nerješeno prekinute agresije na RBiH. Međutim, naša budućnost je budućnost građanske države pa ćemo i to uz Božiju pomoć, riješiti u civiliziranoj Republici BiH.

Nadalje, g-din Čović i njegovi istupi a pogotovo istupi njegovih pobočnika, prije svega izvjesnog Karamatića i izvjesne Krišto, imaju sve odrednice čistog fašizam i direktna su prijetanja Bošnjačkom narodu. Za sada su Bošnjačke rekacije su uglavnom anemične, baš kao što je anemičan neustoličeni bošnjački lider. Identične stavove ima izvjesni Ljubić koji djeluje iz klupa vašeg Sabora i koga plaćaju hrvatski poreski obveznici…..

Generalno, vi svojom uređivačkom politikom stvarate lažnu sliku o ugroženosti Hrvata i to samo od strane Bošnjaka. Srbi i njihovi zločini u Posavini, Prijedoru i širom BiH za vas ne postoje jer se ne uklapaju u projekat podjele BiH koga su, na komadu papirne salvete, zamislili Tuđman i Milošević. Na njihovu žalost i žalost njihovih pristalkica , to je račun bez krčmara.

Ako govorimo o ugroženosti naroda i demokratiji u BiH, morate znati da Hrvata u BiH ima 15%. Koliko imaju vlasti?.Objasnite svojoj publici koliko vrijedi glas jednog Hrvata u odnosu na glas jednog Bošnjaka kojih u BiH ima u apsolutnoj većini? Kao paralelu objasnite svojoj publici kako ste riješili odnose sa Srbima koji su ostali da žive u Hrvatskoj? Vi to dobro znate a mi to ne znamo, zato ćemo uz vašu pomoć ući u EU.Hoćemo, ali malo morgen….

Također morate zaboravite da su Hrvati ili bilo ko u BiH , konstitutivni narod. Bošnjaci, Srbi i Hrvati su državotvorni narodi a kako niko u BiH nije u državu BiH unio ništa svoje (ekskluzivnu teritoriju) ne može biti konstituivan. Također morate znati da je

BiH starija i od bosanskih Srba i bosanaksih Hrvata jer su ti isti nastali iz Bošnjaka, pravoslavne i katoličke vjere, prije 100 ili 200 godina. Ali svako ima pravo da sebe nazove imenom kojim hoće.

Kad smo kod imena, mi svi u BiH smo Bosnaci.To morate znati. Nismo Bosanci i Hercegovci. Nemojte nas dijeliti jer su svi Hercegoci- Bosnaci. Obratno ne važi. Ja imam sreća, hvala Bogu, da sam Bosanc porijeklom iz Hercegovine.

Obzananite svojoj publici da u Kantonima sa bošnjačkom većinom, da Hrvati ili bilo ko nije ugrožen. Ugrožavanje bilo koga nije sastavni dio bošnjačke politike ni Bošnjaka.

To se očigledno može vidjeti u “hrvatskim selima” koja se prvo komunalno riješe. Za to vrijme “bošnjačka sela” su uvijek “na čekanju”, itd itd.

Obznanite svojoj publici da nam Hrvatska politika, ucjenivački, stoji na putu u EU. Narvno, ne na deklarativnom nivou ali u praksi sigurno. Bahtost koju pokazuju vaši desničarski političari u vlasti, ali ne samo oni, na projektu Pelješkog mosta, će se završiti na sudu kao i svi sporovi koje imate sa susjedima.

Zašto, u cilju relaksacije odnosa, ne prenosite riječi čestitog čovjeka, moralne i ljudske vertikale, Hrvata i katolika mons.prof.dr. Franje Topića koji vam je rekao istinu o životu Hrvata u BiH. To vam govore i svi naši bosanski Franjevci koji nisu pod uticajem hercegovačkog biskupa Perića, to vam govori biskup Komarica, pa ako hoćete i cijela “Biskupska konferncija BiH”. Iz vašeg odnosa prema njima ,zaključujem da se oni očigledno ne uklapaju u vašu uređivačku političku???

Na kraju, stičem dojam da je vaša urednička politika preslikana politika, desnog krila HDZ koja ne doprinosi pronalaženju istine, koja ne relaskira odnose Hrvata i Hrvatske sa jedne i Bošnjaka, Bosanaca i BiH sa druge strane. Bilo bi dobro da o tome razmislite i svoju uređivačku politiku, korigujete. To bi bilo dobro za sve.

Pozdrav
Nermin Bijedić
Tuzla”
megaman4
Posts: 4949
Joined: 08/08/2011 23:59

#99 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by megaman4 »

Peda Petrol wrote:Govorimo o odlukama. Ne o stanju na terenu, odnosno o detaljima i karakteristikama na koje nijedno Predsjedništvo i nijedan parlament ne mogu uticati. Ili da budem potpuno precizan, nikada i nijedan član Predsjedništva iz reda hrvatskog ili bošnjačkog naroda ne može uticati na jezik srpskog naroda, ili još preciznije na tu kategoriju ne može uticati ni jedan Ustav.

Što se tiče sporazuma sa SPC-om, on je postignut nakon sporazuma sa RKC-om. Tada je pod istim uslovima saradnja bila ponuđena i IZ-u. Oni su je odbili.
Kao prvo ti ne znas zasto je IZ odbila sporazum. Lupas bezveze. :roll:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#100 Re: Protesti u Mostaru protiv Komsica

Post by General War »

155_mm wrote:ovi sto nose transparente na engleskom mi nisu jasni. jesu to mozda oni sto planiraju za irsku pa kao da se malo pokazu kako vec znaju jezik.
Ne, to su iz irske na godisnjem odmoru
Locked