PROTESTI U BANJALUCI

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#26 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by banjaluka078 »

Pa dobro, nisu završili svi protesti. Sad će ih praviti vladajući. Cirkus je još u gradu.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#27 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

banjaluka078 wrote: 21/10/2022 23:03 Pa dobro, nisu završili svi protesti. Sad će ih praviti vladajući. Cirkus je još u gradu.
Cirkus je blaga riječ. To je rusvaj, kupleraj.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#28 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

"Mislim da Banja Luka može imati svoje sutra samo ako se ukine ideja Republike Srpske."

Iskreno rečeno. Kao da sam ja to izjavio. A nisam. Učinila je to jedna mlađa osoba koju cijenim.
Jer, taj entitet je nastao na osnovu etničkog čišćenja. Bilo bi sasvim drugačije da su u njemu svi oni koji su protjerani.
Ipak, možda se "slavno" jedinstvo srpskog naroda pokaže u narednim demonstracijama. Uvijek sam govorio; njima ne treba vanjski neprijatelj, dušmani su sami sebi. Tako je bilo, tako jeste i tako će biti. Iz svoje kože se ne može.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#29 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

U Parlament BiH je početkom februara ove godine stigao “Zakon o zabrani zloupotrebe pojma genocida”. Po formulacijama se da zaključiti da je to jedan oblik negiranja genocida, jer ne postoji "ideja o genocidu” kako to stoji u Zakonu - postoji samo zločin genocida. Pretvaranje presuđenog genocida u "ideju o genocidu” je negiranje genocida.
Image
Zna li iko dokle je to došlo, budući da me neki beter iz Banjaluke tužio da sam RS nazvao genocidnom tvorevinom - što i jesam, tj. napisao sam to. Kako se može reći da nije bilo genocida nad Bošnjacima kad je bilo?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#30 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by banjaluka078 »

Benjaminsky wrote: 03/11/2022 11:53 U Parlament BiH je početkom februara ove godine stigao “Zakon o zabrani zloupotrebe pojma genocida”. Po formulacijama se da zaključiti da je to jedan oblik negiranja genocida, jer ne postoji "ideja o genocidu” kako to stoji u Zakonu - postoji samo zločin genocida. Pretvaranje presuđenog genocida u "ideju o genocidu” je negiranje genocida.
Image
Zna li iko dokle je to došlo, budući da me neki beter iz Banjaluke tužio da sam RS nazvao genocidnom tvorevinom - što i jesam, tj. napisao sam to. Kako se može reći da nije bilo genocida nad Bošnjacima kad je bilo?
Možda je bolje da ovo pitaš na podforumu Pravo.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#31 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

banjaluka078 wrote: 03/11/2022 17:35 Možda je bolje da ovo pitaš na podforumu Pravo.
Hvala. Odoh...
Post Reply