PROTESTI U BANJALUCI

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#1 PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

Eto, sad su se Trivićkini pobunili protiv Laktašenka. Živo me zanima na šta će to izaći. Koliko znam njihove "odnose i zašto se ne podnose" bit će po onoj: "Sjaho Kurta da uzjaše Murta." Bilo bi zanimljivo pročitati mišljenja onih Banjalučana koji su sada u Banjaluci. Hajde, javite se, ne bojte se cenzure.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#2 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by banjaluka078 »

Malo toga se ja ovdje bojim...
Ja o tome pišem gore na Politici. A nije da se ima bilo šta reći, ljudi koji na protest donesu sliku radovana&ratka nisu puno riječi ni zaslužili. Trivićka se otvoreno divi draži i četnicima (mala slova ličnih imena su namjerna), za mene ona nikad neće moći biti ni dama ni intelektualka, samim tim ni vrijedna respekta.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#3 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

Sve si u pravu banjaluka078.
Nema tu napretka još ohoho godina. Što mi reče jedna moja poznanica:

BANJALUKA ĆE BITI BANJALUKA KAD NE BUDE REPUBLIKE SRPSKE.

Ne bih se ni ja bolje sjetio.

Ali neka, treba ih pustiti da se sami glože. Njima ne trebaju neprijatelji kad su sami sebi dušmani.
Baš bih volio čuti kad se počnu uzajamno napadati hoće li onda reći: Ma ko nas zavadi...?
Edin i edina
Posts: 42
Joined: 09/10/2022 10:56

#4 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Edin i edina »

Digo se narod protiv očite krađe i zuluma.

Dok jedni šute i gledaju u pod, drugi se bore za svoju djecu i njihovu budućnost.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#5 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

Edin i edina wrote: 10/10/2022 19:13 Digo se narod protiv očite krađe i zuluma.

Dok jedni šute i gledaju u pod, drugi se bore za svoju djecu i njihovu budućnost.
Digao se narod sa slikama Karadžića i Mladića... Sve su to ista gofna.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#6 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by banjaluka078 »

Ne mogu ja imati bilo šta s ovim ljudima.



A oni ako misle da su u pravu, eno im policija, a dobili su i novo brojanje glasova.

Obraza nemaju, inače bi se sjetili da su prije 4 godine nošeni protestima poslije ubistva mladog Davida, osvojili poslaničke madate i na ovom istom trgu obećali da neće ući u Skupštinu. Pa se u njoj lijepo nasjediše i pokupiše poslaničke naknade.
Vukan kad hoće nekog u Skupštini poniziti, stavi fes na glavu. Toliko o tome.

Nema tu ljudskosti, nema tu progresa.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#7 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

Otvaram kladionicu. Dajem sve da ništa neće postići.
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#8 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by arman1 »

I draška su nekad najavljivali kao osvježenje, a u biti je neuporedivo veći šovinista od dodika. Kad su ga hanume grlile i ljubile po baščaršiji moj prika iz Vanja Luke po profesiji policajac je rekao: "šta im (draško) misli nek odmaknu vratove, U sretna vremena njegovi su poprilično bili nacional-šovinistički nadrkani.
Trtička je isto govno u sličnom ccelofanu.
User avatar
Login77777
Posts: 8695
Joined: 18/05/2021 09:11

#9 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Login77777 »

Edin i edina wrote: 10/10/2022 19:13 Digo se narod protiv očite krađe i zuluma.

Dok jedni šute i gledaju u pod, drugi se bore za svoju djecu i njihovu budućnost.
Kako vas lako manipuliraju a vi padate na iste fore…
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#10 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

Login77777 wrote: 11/10/2022 10:04 Kako vas lako manipuliraju a vi padate na iste fore…
Valjda hoće da utvrde gradivo.
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#11 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by kuli1961 »

Šta će se desiti nakon brojanja u cetvrtak- samo petak...
Eventualno i teoretski - sjasi Kurta da uzjasi Murta
Ako se i desi da brojanje pokaze da je jt dobila vise glasova nego md, sta je sa skupstinskom vecinom?
Predsjednik Republike (PDP) daje osobi XY mandat za sastav vlade, a onda taj mandatar izlazi pred skupstinu (SNSD+sateliti), koja usvaja prijedlog za sastav vlade ili ga odbija.
vec vidjeno, deja vu, samo na nivou grada.. nesumnjivo slijedi politicka kriza
U citavoj ovoj stvari neopisivo me nerviraju "izvjestaci" sa RTRS, ATV, BNTV- nisu novinari, koji bi trebalo da dokumentarno prenesu informacije, cinjenice, bez komentarisanja. U stvarnosti, duboko ostrašćene neznalice, pa i huškači.
eee. kako sam se životno zeznuo što se 92-ge ne ispalih odavde!
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#12 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by banjaluka078 »

kuli1961 wrote: 11/10/2022 21:34 eee. kako sam se životno zeznuo što se 92-ge ne ispalih odavde!
Rečenica koju si kažem skoro svakog dana.

I da, i da se prebroji drugačije, nema ovdje stvare promjene. Mislim da se predugo kradu izbori, da bi baš ova godina bila ta kad će početit pljuštati krivične prijave i, posljedično, presude, da će neka pravda biti zadovoljena, da će neko snositi odgovornost...
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#13 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

Za banjaluka 078

Molim te, zna li se, postoje li neke zvanični podaci koliko je Bošnjaka u Banjaluci sada? Koliko su tačni, tj. precizni?
Zna li se koliko ih se vratilo od 1995. tj. 1996. u Banjaluku (općinu)
Isto me to zanima i za Hrvate. Pa ako imaš neke podatke, molim te
da ih napišeš ili barem neki link preko kojeg se to može vidjeti.
Pitam zbog toga jer me zanima da li uopće postoji neka kontrateža
onima koji podržavaju Dodika, Stanivukovića i Trivićku. Jer, želim vjerovati
da ni jedan Bošnjak i Hrvat za njih ne bi glasao.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#14 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by banjaluka078 »

Benjaminsky wrote: 12/10/2022 10:38
Molim te, zna li se, postoje li neke zvanični podaci koliko je Bošnjaka u Banjaluci sada? Koliko su tačni, tj. precizni?
Zvanični podaci popisa 1991. i 2013. godine.

Image

Izvor: http://www.statistika.ba/?show=12&id=20010

Popisi ranijih godina.

Image
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#15 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by kuli1961 »

Benjaminsky wrote: 12/10/2022 10:38 .....
Pitam zbog toga jer me zanima da li uopće postoji neka kontrateža
onima koji podržavaju Dodika, Stanivukovića i Trivićku. Jer, želim vjerovati
da ni jedan Bošnjak i Hrvat za njih ne bi glasao.
Zasto mislis da je tako? Mislis li da politicko povjerenje, tj. glas na izborima ne treba dati nekome samo zato sto nije iz istog etnickog korpusa iz koga je i glasač?
Da li tvoje pitanje znaci da stavljas znak jednakosti izmedju sljedecih pojmova: etnicka pripadnost=vjersko opredjeljenje=politicki stav?
Ili, zasto bih glasao/zasto moram glasati za pripadnika "mog" naroda, ako mi kandidat iz "drugog" naroda, ili "gradjanin" ili "ostali" nude neko rjesenje koje smatram boljim, prihvatljivijim od rjesenja kandidata iz "mog" naroda?
Trenutno, imena kandidata na ovim izborima nisu bitni.
vrbas1979
Posts: 1389
Joined: 27/06/2012 13:34

#16 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by vrbas1979 »

kuli1961 wrote: 11/10/2022 21:34 Šta će se desiti nakon brojanja u cetvrtak- samo petak...
Eventualno i teoretski - sjasi Kurta da uzjasi Murta
Ako se i desi da brojanje pokaze da je jt dobila vise glasova nego md, sta je sa skupstinskom vecinom?
Predsjednik Republike (PDP) daje osobi XY mandat za sastav vlade, a onda taj mandatar izlazi pred skupstinu (SNSD+sateliti), koja usvaja prijedlog za sastav vlade ili ga odbija.
vec vidjeno, deja vu, samo na nivou grada.. nesumnjivo slijedi politicka kriza
U citavoj ovoj stvari neopisivo me nerviraju "izvjestaci" sa RTRS, ATV, BNTV- nisu novinari, koji bi trebalo da dokumentarno prenesu informacije, cinjenice, bez komentarisanja. U stvarnosti, duboko ostrašćene neznalice, pa i huškači.
eee. kako sam se životno zeznuo što se 92-ge ne ispalih odavde!
Kakve Republike?
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#17 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by kuli1961 »

Otvori Ustav Republike Srpske, otvori odluke Ustavnog suda BiH npr. U 5/98 pa ćeš saznati
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#18 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by banjaluka078 »

Benjaminsky wrote: 12/10/2022 10:38 Jer, želim vjerovati
da ni jedan Bošnjak i Hrvat za njih ne bi glasao.
Rezultati glasanja u BL.

Image

https://www.izbori.ba/Rezultati_izbora/ ... =1#/5/34/0

Ne znam zašto to misliš. Ima on svoje članove stranke iz reda Bošnjaka i Hrvata, članovi njihovih porodice, barem, će glasati.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#19 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

kuli1961 wrote: 12/10/2022 12:58 Zasto mislis da je tako? Mislis li da politicko povjerenje, tj. glas na izborima ne treba dati nekome samo zato sto nije iz istog etnickog korpusa iz koga je i glasač?
Da li tvoje pitanje znaci da stavljas znak jednakosti izmedju sljedecih pojmova: etnicka pripadnost=vjersko opredjeljenje=politicki stav?
Ili, zasto bih glasao/zasto moram glasati za pripadnika "mog" naroda, ako mi kandidat iz "drugog" naroda, ili "gradjanin" ili "ostali" nude neko rjesenje koje smatram boljim, prihvatljivijim od rjesenja kandidata iz "mog" naroda?
Trenutno, imena kandidata na ovim izborima nisu bitni.
Zašto bi neki Bošnjak glasao za nekog Srbina iz bilo koje nacionalističke srpske stranke kad svaka ne želi dobro Bošnjacima, a ni Hrvatima. Ne može me nitko uvjeriti u suprotno. Najveći postotak Srba je za jednonacionalni entitet.
Naravno da ne poistovjećujem etničku pripadnost i vjersko oopredjeljenje s političkim stavom. O tome sam pisao prije 30 godina:
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#20 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

Za banjaluka078

Nisam siguran šta mi ovaj popis sa izbora pokazuje. Nisam u koliziji s onim što tvrdim.
Samo sam mislio (valjda to proizilazi iz moje tvrdnje) da ni jedan Bošnjak ni Hrvat neće glasati za nekoga tko je u nekoj srpskoj nacionalističkoj stranci.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#21 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by banjaluka078 »

Pa to je sad već stvar izbora, pameti, obraza. Svako ima pravo glasati kako hoće. Ja kako nikad nisam glasala ni za SDS/SNSD, tako jednako nisam ni za SDA. Ne odgovaraju mom pogledu na svijet i nikad neće dok god spadaju u stranke desno od centra i zagovaraju bilo šta za samo jedan od naroda Bosne i Hercegovine.
Ali to sve već nije tema, ima gore na Politici sasvim dovoljno otvorenih tema.
Ova se ticala protesta koji su, izgleda, ipak odjeknuli i poslužili svrsi, jer će se sutra rezultati ponovo brojati.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#22 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

banjaluka078 wrote: 12/10/2022 17:05 ipak odjeknuli i poslužili svrsi, jer će se sutra rezultati ponovo brojati
"Nije bitno tko glasa, već tko broji glasove."
Josip Visarionovič Džugašvili STALJIN, 1924.

Ergo, povijest se ponavlja od prije stotinjak godinica...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#23 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by banjaluka078 »

Ništa novo.
Može se tema i arhivirati.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#24 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

banjaluka078 wrote: 12/10/2022 19:44 Ništa novo.
Može se tema i arhivirati.
Nemojte još. I hvala na onim tablicma. :-)
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#25 Re: PROTESTI U BANJALUCI

Post by Benjaminsky »

...I...?
Ništa.
Napisao sam da će biti po onoj: "Pojeo vuk magarca".
Šta su dobili?

DUPLO GOLO.

Toliko o opoziciji u entitetu RS.
Post Reply