Protesti u Americi.

occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#2526 Re: Protesti u Americi.

Post by occupylove »

agnostic_front wrote:
occupylove wrote: pa postavite pitanja !
vecinom ne samo na ovoj temi trolanje , vrijedjanje, i slicno
ovo nije propaganda
sta se treba jos desiti da vam otvori oci ( i srce i dushu )?
Evo pitanja, i unaprijed te molim da odgovoriš normalno. Ne provociram, samo hoću da shvatim.

Šta vam tačno ne valja, i šta se treba promijeniti, i kako? Ko će izvršiti promjenu? Eto, par jednostavnih pitanja, molim te za jednostavne odgovore.
Evo recimo nešto ovako, ne sviđa nam se kako banke posluju, i smatramo da se tu treba nešto poduzeti, to bi se trebalo uraditi na ovaj način: ________________________________________. Za to bi trebalo da bude zadužen: ____________________________. I tako sve što vas muči. Može li tako?

I molim te bez priče nas 99% ovo, nas 99% ono. Vi niste nikakvih 99%, to je u najmanju ruku smiješno.
occupylove wrote:sta jos treba da se desi da svhatite da je ovo proces
sa jasnim uzrocima i posljedicama i proces borbe za bolje
Koji su to uzroci, koje su to posljedice? Da li shvataš da ste nejasni?
iskreno ti hvala na jednome od rijetkih konstruktivnih postova na ovoj temi
naravno kao smrtnik i samo zrno u ovim globalnim procesima odgovoricu ti , daj mi vremena sekundu


Turska i belaj tamo , ljudi ginu i 3000 ranjenih , 6 mrtvih
to je prioritet sada ali . odgovaram naravno ;
Yahoo korporacijske kurvanjske vijesti
"Zena u Crvenome ", kao i u vecini ovih historijskih desavanja imate simbole
nemaju fotke i pitaju nas
:lol:
iz OWS i Turske Sestre & Braca
'Zena u crvenome " je ?
Valter !
sve nase Sestre su 'Zene u crvenome "

http://news.yahoo.com/woman-red-becomes ... 21314.html
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#2527 Re: Protesti u Americi.

Post by fosil »

Tetka, tečo, tetka, tečo, djete treba šišat.
occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#2528 Re: Protesti u Americi.

Post by occupylove »

agnostic_front wrote:
occupylove wrote: pa postavite pitanja !
vecinom ne samo na ovoj temi trolanje , vrijedjanje, i slicno
ovo nije propaganda
sta se treba jos desiti da vam otvori oci ( i srce i dushu )?
Evo pitanja, i unaprijed te molim da odgovoriš normalno. Ne provociram, samo hoću da shvatim.

Šta vam tačno ne valja, i šta se treba promijeniti, i kako? Ko će izvršiti promjenu? Eto, par jednostavnih pitanja, molim te za jednostavne odgovore.
Evo recimo nešto ovako, ne sviđa nam se kako banke posluju, i smatramo da se tu treba nešto poduzeti, to bi se trebalo uraditi na ovaj način: ________________________________________. Za to bi trebalo da bude zadužen: ____________________________. I tako sve što vas muči. Može li tako?

I molim te bez priče nas 99% ovo, nas 99% ono. Vi niste nikakvih 99%, to je u najmanju ruku smiješno.
occupylove wrote:sta jos treba da se desi da svhatite da je ovo proces
sa jasnim uzrocima i posljedicama i proces borbe za bolje
Koji su to uzroci, koje su to posljedice? Da li shvataš da ste nejasni?

pa nije jednostavno objasniti , ja nisam 'brada filozof " ( sto kaze zabranjeno pusenje :D )
ali jesam radio radim svoj cijeli zivot , postujem zakone nama nametnute , bio sam gradjevinac ( pao sa skele umalo,poginuo ) prao sudje , cistio govna , bez pogovora
a obrazovan sam , i ponosan kao i vecina vas
dobro mi je sada kao likovnjaku i sa dobrom rajom ali ? nisam sebican
sve po propisu ?
neka mi popuse !
koje namecu Psihopate i totalno pohlepni bolesnici
zivot i humanizam je vazan , prvi dio odgovora od Naomi Klein ;

User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#2529 Re: Protesti u Americi.

Post by fosil »

Elvis J. Kurtovic
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#2530 Re: Protesti u Americi.

Post by kosava »

:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
fosil wrote:Tetka, tečo, tetka, tečo, djete treba šišat.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#2531 Re: Protesti u Americi.

Post by agnostic_front »

Ja tebe pitam za vaše probleme konkretno, "to i to mi smeta", ti meni postavljaš taj film koji vrvi od laži i propagande. Pa šta reći za ženu koja hladno izjavi da su protesti na Tianmen trgu bili protiv liberalizacije?! Halo?!
O Friedmanu i ostalim glupostima neću ni počinjati, ali kako gđica Klein izvodi zaključke, to bi bilo kad bih ja ovo napisao:
"Diktator Pinoče je prihvatio ekonomske ideje Miltona Friedmana, te se iz toga može zaključiti da je Friedman podržavao zločine koje je Pinoče vršio. Da budemo precizni, ne podržavao, sam Friedman ih je organizovao. - Klein"
"Nacistička Njemačka je donijela zakone o zaštiti životinja, te je stoga svaka zemlja koja ima zakone o zaštiti životinja nacistička. - Ja"

Daj fino napiši šta vam ne valja, i kako se to treba promijeniti. Jednostavno.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#2532 Re: Protesti u Americi.

Post by Avetinho »

agnostic_front wrote:Ja tebe pitam za vaše probleme konkretno, "to i to mi smeta", ti meni postavljaš taj film koji vrvi od laži i propagande. Pa šta reći za ženu koja hladno izjavi da su protesti na Tianmen trgu bili protiv liberalizacije?! Halo?!
O Friedmanu i ostalim glupostima neću ni počinjati, ali kako gđica Klein izvodi zaključke, to bi bilo kad bih ja ovo napisao:
"Diktator Pinoče je prihvatio ekonomske ideje Miltona Friedmana, te se iz toga može zaključiti da je Friedman podržavao zločine koje je Pinoče vršio. Da budemo precizni, ne podržavao, sam Friedman ih je organizovao. - Klein"
"Nacistička Njemačka je donijela zakone o zaštiti životinja, te je stoga svaka zemlja koja ima zakone o zaštiti životinja nacistička. - Ja"

Daj fino napiši šta vam ne valja, i kako se to treba promijeniti. Jednostavno.
Previse ocekujes od lika kome je jedina zabava velika fudbalska utakmica u kome su ucesnici njih 99% protiv vascijelog svijeta, dok na Floridi ispija duple burbone s ledom i divi se konobaricinim velikim cicama, uz povremene ceznjive poglede prema pucini, jer se kineska ili bar ruska flota jos nisu pojavili na horizontu.
occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#2533 Re: Protesti u Americi.

Post by occupylove »

hajde dobro :D
nije vam dobra Naomi Klajn ( i jos masa akademika , naucnika i vrhunskih stvaralaca , svi su Oni "komunisti hipici i itd ")
koji analiziraju , misle i stvaraju

pitas sta ne valja ?
LIBOR skandal
HSBC banka ( pranje novca za narko -kartele i ostale mracnjake , sjetite se Keljmendija i ekipe )
47 miliona Amerikanaca na Food stamps
114 u siromastvu ii na rubu
45 % nezaposlenost mladih u EU !
pitas sta ne valja i zasto se borimo ?
Wall Street i cijela shema je totalna prevara
FED i Evropska centralna banka i MMF ?
zlocinci i prevaranti
17 triliona dolara duga u USA , 57 triliona sveukupno
pitas sta to nije u redu ?
pitaj heroje Turske

imperijalni ratovi i dronovi uz policijsku drzavu
strajk gladju u Guantanamo
mucenje u tajnim zatvorima imperijalista
treba li jos ?

kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#2534 Re: Protesti u Americi.

Post by kosava »

De ba moze svako navaljati propagande , imas li ti konkretan odgovor bar na pitanje koji je danas dan ?
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#2535 Re: Protesti u Americi.

Post by Avetinho »

kosava wrote:De ba moze svako navaljati propagande , imas li ti konkretan odgovor bar na pitanje koji je danas dan ?
LOL
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#2536 Re: Protesti u Americi.

Post by agnostic_front »

@occupy,

Naravno da nije dobra kad laže. Ja vas ne etiketiram, sami to radite.

OK, naveo si probleme.
Par postova ranije si naveo da postoje jasni uzroci i posljedice. Koji su uzroci ovih problema, i koje je rješenje? Eto pišeš da mi ne slušamo vrle akademike koji misle i stvaraju, a pošto ti nisi filozof (kako sam kažeš), šta oni kažu?

Profesori i ekonomosti koje ja slušam i smatram da su u pravu kažu da je država kriva, uplitanje države u slobodno tržište. Šta kažu ti tvoji akademici i ekonomisti i šta oni nude kao rješenje?
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#2537 Re: Protesti u Americi.

Post by agnostic_front »

kosava wrote:De ba moze svako navaljati propagande , imas li ti konkretan odgovor bar na pitanje koji je danas dan ?
:D

stvarno occupy, daj nam konkretno šta :D
occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#2538 Re: Protesti u Americi.

Post by occupylove »

agnostic_front wrote:@occupy,

Naravno da nije dobra kad laže. Ja vas ne etiketiram, sami to radite.

OK, naveo si probleme.
Par postova ranije si naveo da postoje jasni uzroci i posljedice. Koji su uzroci ovih problema, i koje je rješenje? Eto pišeš da mi ne slušamo vrle akademike koji misle i stvaraju, a pošto ti nisi filozof (kako sam kažeš), šta oni kažu?

Profesori i ekonomosti koje ja slušam i smatram da su u pravu kažu da je država kriva, uplitanje države u slobodno tržište. Šta kažu ti tvoji akademici i ekonomisti i šta oni nude kao rješenje?
napokon konkretna pitanja :D

promjena paradigme i to je proces , kao sto vidimo ? hvata zamah Globalno
ali za pocetak ? pa evo par ideja ;
ukidanje vojno-industrijskoga komplexa i globalno razoruzanje
pristup danasnjim tehnologijama sa novim izvorima energije ,ekoloski prihvatljivim
odbacivanje koriscenja fosilnih goriva
( tehnologija je tu; od solarne do geotermalne i veliki napredak u razvoju fuzijskih reaktora , vijest od prije par sedmica )
vracanje na zlatni standard , stroga regulacija finansijskoga trzista
procesuiranje odgovornih ( ne bojte se , nece giljotina raditi :D )
ukidanje banaka i stvaranje kreditnih unija
podstrek malih biznisa i farmi
ukidanje korporacijske vladavine nad strateskim industrijama i resursima
( voda , hrana , transport , komunikacije , energija )
skolstvo , zdrastvo , zdrava hrana i voda dostupni svima besplatno
direktna demokracija i ukidanje lobiranja ( stroga kontrola prihoda politicara i njihovih imovinskih kartica )

samo ideje za pocetak
i podaci o gladnima u USA


http://www.informationclearinghouse.inf ... e35165.htm
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2539 Re: Protesti u Americi.

Post by Alfons Kauders »

occupylove wrote:
agnostic_front wrote:@occupy,

Naravno da nije dobra kad laže. Ja vas ne etiketiram, sami to radite.

OK, naveo si probleme.
Par postova ranije si naveo da postoje jasni uzroci i posljedice. Koji su uzroci ovih problema, i koje je rješenje? Eto pišeš da mi ne slušamo vrle akademike koji misle i stvaraju, a pošto ti nisi filozof (kako sam kažeš), šta oni kažu?

Profesori i ekonomosti koje ja slušam i smatram da su u pravu kažu da je država kriva, uplitanje države u slobodno tržište. Šta kažu ti tvoji akademici i ekonomisti i šta oni nude kao rješenje?
napokon konkretna pitanja :D

promjena paradigme i to je proces , kao sto vidimo ? hvata zamah Globalno
ali za pocetak ? pa evo par ideja ;
ukidanje vojno-industrijskoga komplexa i globalno razoruzanje
pristup danasnjim tehnologijama sa novim izvorima energije ,ekoloski prihvatljivim
odbacivanje koriscenja fosilnih goriva
( tehnologija je tu; od solarne do geotermalne i veliki napredak u razvoju fuzijskih reaktora , vijest od prije par sedmica )
vracanje na zlatni standard , stroga regulacija finansijskoga trzista
procesuiranje odgovornih ( ne bojte se , nece giljotina raditi :D )
ukidanje banaka i stvaranje kreditnih unija
podstrek malih biznisa i farmi
ukidanje korporacijske vladavine nad strateskim industrijama i resursima
( voda , hrana , transport , komunikacije , energija )
skolstvo , zdrastvo , zdrava hrana i voda dostupni svima besplatno
direktna demokracija i ukidanje lobiranja ( stroga kontrola prihoda politicara i njihovih imovinskih kartica )

samo ideje za pocetak
i podaci o gladnima u USA


http://www.informationclearinghouse.inf ... e35165.htm
sva sreca pa su ti ta rjesenja na dohvat ruke... sutra cu ja to sve zavrsit, oko 3 bjezim s posla, pa cu s kafe... ne sikiraj se nish...
occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#2540 Re: Protesti u Americi.

Post by occupylove »

pa mora se krenuti u reforme i to je generacijski proces i promjenu paradigme, inace procjene govore da cemo u narednoj dekadi dozivjeti i ekoloski i ekonomski kolaps
socioloski krah ,
u stvari vec ga dozivljavamo i vidimo
sretno !

http://www.livestream.com/occupyworldnewsnow
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2541 Re: Protesti u Americi.

Post by Alfons Kauders »

occupylove wrote:pa mora se krenuti u reforme i to je generacijski proces i promjenu paradigme, inace procjene govore da cemo u narednoj dekadi dozivjeti i ekoloski i ekonomski kolaps
socioloski krah ,
u stvari vec ga dozivljavamo i vidimo
sretno !

http://www.livestream.com/occupyworldnewsnow
ma sve je to ok, ali imam previse godina da se furam na utopizam...

sam kazes da je to generacijski proces, ne mozes ocekivati da ce za naseg zivota nestati industrije naoruzanja, ratova i da ce cijeli svijet preci na obnovljive izvore energije...

ali nije da nema napretka... kad sam rodjen na svijetu je bilo skoro deset puta vise nuklernih bojevih glava, a solarna energija i vjetroelektrane su bile naucna fantastika...

samo sto necu biti ziv za 100 godina da vidim kako ce tada svijet izgledati
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#2542 Re: Protesti u Americi.

Post by agnostic_front »

occupylove wrote:napokon konkretna pitanja :D

promjena paradigme i to je proces , kao sto vidimo ? hvata zamah Globalno
ali za pocetak ? pa evo par ideja ;
ukidanje vojno-industrijskoga komplexa i globalno razoruzanje
pristup danasnjim tehnologijama sa novim izvorima energije ,ekoloski prihvatljivim
odbacivanje koriscenja fosilnih goriva
( tehnologija je tu; od solarne do geotermalne i veliki napredak u razvoju fuzijskih reaktora , vijest od prije par sedmica )
vracanje na zlatni standard , stroga regulacija finansijskoga trzista
procesuiranje odgovornih ( ne bojte se , nece giljotina raditi :D )
ukidanje banaka i stvaranje kreditnih unija
podstrek malih biznisa i farmi
ukidanje korporacijske vladavine nad strateskim industrijama i resursima
( voda , hrana , transport , komunikacije , energija )
skolstvo , zdrastvo , zdrava hrana i voda dostupni svima besplatno
direktna demokracija i ukidanje lobiranja ( stroga kontrola prihoda politicara i njihovih imovinskih kartica )

samo ideje za pocetak
i podaci o gladnima u USA


http://www.informationclearinghouse.inf ... e35165.htm
Globalno razoružanje. Kako mislite to uraditi? Ko će razoružati naoružane?

Pristup današnjim tehnologijama sa novim izvorima energije. Ja sam mislio da se to već dešava? Čini mi se da sam čak negdje čuo da postoje i one stvari, vjetroelektrane. Pazi sad ovo. Evo sad slučajno to gledam i nađoh podatak da jedna privatna firma u Kaliforniji pravi (možda je već i gotova) vjetroelektranu koja će biti najveća na svijetu, a što je najzanimljive, imperijalističke banke su dale kredit od milijardu i još nešto dolara za taj projekat? Još zamisli da taj projekat zahtijeva ljudsku radnu radnu snagu da to izgradi, pa nekom logikom možemo da zaključimo da to znači zaposlenje za ljude.

Odbacivanje korištenja fosilnih goriva. Kako ćete to da uradite? Kako će neki čovjek u BiH koja je još nerazvijena zemlja da se preveze sa mjesta A na mjesto B? Da neće ta promijenjena paradigma svima pokloniti auta koja troše čista goriva?

E sad kad uvedeš kompletnu kontrolu finansijskih tržišta, da li imaš imalo sumnje da i ti kontrolori možda mogu postati korumpirani? Ili možda kontrolori koji kontrolišu kontrolore i tako u nedogled? Zar ne shvataš da je i FED stvoren da bi osigrao stabilnu monetarnu politiku i smanjio rizike u finansijskim tržištima, što znači i regulisanje tržišta? Od 1980.g. do 2007.g., potrošnja države na regulisanje finansija i bankarstva se popela od $725m na $2.07bn. Broj zaposlenih u regulatornim agencijama se popeo sa 146,139 na 238,351. Od sredine 70-ih prosječno broj novih stranica godišnje koje se dodaju u "The Federal Register" je oko 70-ak hiljada. Pa ti sad skontaj je li to deregulacija ili regulacija.

Podstrek malih biznisa. Ako im daješ podstrek, zar onda te male firme neće narasti? Zar i one neće postati multinacionalne korporacije? Ili će nova paradigma da ih ukine kad postanu preveliki?

Školstvo, zdravstvo i ostalo već viđeno i baš nam dobro funkcioniše.

Jedino sa čime bih se mogao složiti je ukidanje FED-a i možda zlatni standard. Ostalo je sve neka utopija za današnje vrijeme, kao što @kauders kaže, i ja bih dodao preseravanje, bez uvrede. Sad mi se definitivno taj čitav pokret ne sviđa nimalo.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#2543 Re: Protesti u Americi.

Post by Avetinho »

occupylove wrote:
agnostic_front wrote:@occupy,

Naravno da nije dobra kad laže. Ja vas ne etiketiram, sami to radite.

OK, naveo si probleme.
Par postova ranije si naveo da postoje jasni uzroci i posljedice. Koji su uzroci ovih problema, i koje je rješenje? Eto pišeš da mi ne slušamo vrle akademike koji misle i stvaraju, a pošto ti nisi filozof (kako sam kažeš), šta oni kažu?

Profesori i ekonomosti koje ja slušam i smatram da su u pravu kažu da je država kriva, uplitanje države u slobodno tržište. Šta kažu ti tvoji akademici i ekonomisti i šta oni nude kao rješenje?
napokon konkretna pitanja :D

promjena paradigme i to je proces , kao sto vidimo ? hvata zamah Globalno
ali za pocetak ? pa evo par ideja ;
ukidanje vojno-industrijskoga komplexa i globalno razoruzanje
pristup danasnjim tehnologijama sa novim izvorima energije ,ekoloski prihvatljivim
odbacivanje koriscenja fosilnih goriva
( tehnologija je tu; od solarne do geotermalne i veliki napredak u razvoju fuzijskih reaktora , vijest od prije par sedmica )
vracanje na zlatni standard , stroga regulacija finansijskoga trzista
procesuiranje odgovornih ( ne bojte se , nece giljotina raditi :D )
ukidanje banaka i stvaranje kreditnih unija
podstrek malih biznisa i farmi
ukidanje korporacijske vladavine nad strateskim industrijama i resursima
( voda , hrana , transport , komunikacije , energija )
skolstvo , zdrastvo , zdrava hrana i voda dostupni svima besplatno
direktna demokracija i ukidanje lobiranja ( stroga kontrola prihoda politicara i njihovih imovinskih kartica )

samo ideje za pocetak
i podaci o gladnima u USA


http://www.informationclearinghouse.inf ... e35165.htm
Vjerovatno i sam znas da u SAD jedva opstaje kakav-takav zakon o zdravstvenom osiguranju. Nikakvi protesti nece promijeniti misljenje oko 50% stanovnistva o ovom zakonu.

O mnogim ostalim tackama je suludo i razmisljati. Samo ludjaci iz OWS misle da SAD treba baciti oruzje pred Rusima, Kinom i inim drugim hijenama. Samo ludjaci iz OWS misle da SAD moze prezivjeti bez energije dok ne razvije proizvodnju iz drugih izvora. Samo ludjaci iz OWS misle da oni sto rade cijeli zivot treba svima da plate obrazovanje dok ovi ispijaju burbone na plazama u Floridi i dive se velikim cicama u konobarice.

Kreditne unije i danas postoje, da su toliko bolje od banaka, banke bi se odavno ugasile. Zlatni stasndard: kako bi bilo kameno doba? Ko ima vise piljaka, taj je poglavica? Zao mi je, vrijednosti se vise ne mjere po nakitu kojeg oko glave, nego sta nosis u glavi. Podstrek malim biznisima i farmi je norma u SAD. Provjeri IRS kod. Kontrola strateskih industrija i resursa? Da je birokratija kontrolise? Otkud bi cato iz opstine znao ista o menadzmentu, a narocito bolje od nekog ko ima interes za biznis? Treba cato iz opstine da mi pripisuje sta cu jesti, piti, koliko cu struje potrositi i koliko cu s mamom na telefon razgovarati?

Slazem se da drzava treba da se pobrine o najslabijim jedinkama drustva, kad vec ne mogu sami o sebi da se brinu, ali para ima samo toliko koliko ih ima. Uzgred, granica siromastva u SAD je granica bogatastva u mnogim krajevima svijeta, ukljucujuci Bosnu.
occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#2544 Re: Protesti u Americi.

Post by occupylove »

napokon razgovaramo !
hvala !
:thumbup:
i to jeste cijeli princip Occupy i ostalih narodnih pokreta 21 vijeka !
pa sjedite i slusajte sta imamo da kazemo i vi recite svoje i hajmo razmijeniti ideje a ne krv prolijevati na ulici
i nije "Vi i Mi" vec konkretne ideje

za bolje , za buducnost

Alfons
nabacao sam ideje na brzaka jer sam zauzet , ali to je lista
brojke koje nabrajas su fake , laznjak , kompjuterske jednacine Wall Street
samo oko 15 % izvora energije solarna ili ostali bez fosilni , konzumerizam i pohlepa
te taj jebeni profit i samo profit po svaku cijenu
na Hrvatskome forumu jedan dobar citat :
" imam polje kukuruza , i banka propadne , padne burza ? ali ? moje polje kukuruza je i dalje tu !"
kontate ?
:D
ja sam odavle ?
cestitka i tebi napokon :lol:
samo pozitivno
belaj u Turskoj i ljudi ginu , tesko ih smiriti , to vam je ogorcenje Milenialsa
mladih bez buducnosti
ma jebote bilo koji sistem kada mladi ginu na ulici od Kine do Rusije i Turske ili USA i ko zna gdje
pa dosta vise ! slusajte !
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#2545 Re: Protesti u Americi.

Post by kosava »

a to vi kako proljevate krv po ulicama :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#2546 Re: Protesti u Americi.

Post by occupylove »

kosava wrote:a to vi kako proljevate krv po ulicama :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cemu toliki strah ?
sve ce biti OK
Charli je to rekao davno, divan covjek i humanista
samo trebate slusati i mucnuti glavom , koristite svoj mozak
sretno kosava ;


Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#2547 Re: Protesti u Americi.

Post by Avetinho »

occupylove wrote:napokon razgovaramo !
hvala !
:thumbup:
i to jeste cijeli princip Occupy i ostalih narodnih pokreta 21 vijeka !
pa sjedite i slusajte sta imamo da kazemo i vi recite svoje i hajmo razmijeniti ideje a ne krv prolijevati na ulici
i nije "Vi i Mi" vec konkretne ideje

za bolje , za buducnost
Napokon? Lupetn! Kakvo prolijevanje krvi, o cemu pricas. (Nije valjda opet Sirija)

U Americi se o ovome odavno vodi civilizovana rasprava. To sto anarhisti zele sve -- odmah sada,ili nema nicega -- nije problem amercke demokratije, nego likova kao OWS koji bi zeljeli revoluciju bez diskusije.

Glasaj za svoje predstavnike u Kongresu, pa cemo razmjenjivati ideje.

Nema potrebe da rusite, palite, maltretirate ljude koji zele da stignu na posao, odvedu djecu u skolu, odu na pijacu, zive udoban zivot.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2548 Re: Protesti u Americi.

Post by Alfons Kauders »

occupylove wrote:napokon razgovaramo !
hvala !
:thumbup:
i to jeste cijeli princip Occupy i ostalih narodnih pokreta 21 vijeka !
pa sjedite i slusajte sta imamo da kazemo i vi recite svoje i hajmo razmijeniti ideje a ne krv prolijevati na ulici
i nije "Vi i Mi" vec konkretne ideje

za bolje , za buducnost

Alfons
nabacao sam ideje na brzaka jer sam zauzet , ali to je lista
brojke koje nabrajas su fake , laznjak , kompjuterske jednacine Wall Street
samo oko 15 % izvora energije solarna ili ostali bez fosilni , konzumerizam i pohlepa
te taj jebeni profit i samo profit po svaku cijenu
na Hrvatskome forumu jedan dobar citat :
" imam polje kukuruza , i banka propadne , padne burza ? ali ? moje polje kukuruza je i dalje tu !"
kontate ?
:D
ja sam odavle ?
cestitka i tebi napokon :lol:
samo pozitivno
belaj u Turskoj i ljudi ginu , tesko ih smiriti , to vam je ogorcenje Milenialsa
mladih bez buducnosti
ma jebote bilo koji sistem kada mladi ginu na ulici od Kine do Rusije i Turske ili USA i ko zna gdje
pa dosta vise ! slusajte !
koji su brojevi fake? da je na svijetu manje nuklearki i da se manje trosi na oruze?

pa prije 30 godina evropa je bila arsenal, sjecas se mozda s pocetka osamdesetih price o pershingu i ss-20... danas je ogromna vecina tog naoruzanja deaktivirana i unistena... i to je "fake"?

npr. njemacka danas u naoruzanju ima manje leopard tenkova od grcke... i to je fake? mislis da negdje kriju neki novi wehrmacht?

a obnobljiva energija... pa naravno da je samo nekoliko procenata, ne ocekujes valjda da se u 10-20 godina izgradi potpuno nova infrastruktura?! polako, bice... a tu je i energetska efikasnost... nova auta trose manje od starih, nove sijalice su nekoliko puta stedljivije od onih uz koje smo mi odrastali itd.

ne moze to preko noci, to je proces koji ce trajati i kad mi budemo hrana za crve, ne kontam sta ocekujes? da ugasimo termoelektrane i prestanemo voziti vec sutra? pa onda da cekamo da se razvije novi energetski sistem

jebiga budi realan
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#2549 Re: Protesti u Americi.

Post by kosava »

occupylove wrote:
kosava wrote:a to vi kako proljevate krv po ulicama :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cemu toliki strah ?
sve ce biti OK
Charli je to rekao davno, divan covjek i humanista
samo trebate slusati i mucnuti glavom , koristite svoj mozak
sretno kosava ;


Kakav strah , od koga od OWS ????? :lol: :lol: :lol: :lol:

nego gdje se to proljeva krv po ulicama ? :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2550 Re: Protesti u Americi.

Post by insomnia78 »

Okupaj, jesul' i kinezi 99%.
Evo kako se stvari rjesavaju u bastionu slobode i demokratije, novoj uzdanici covjecanstva koju nam ti svako malo preporucujes
Nije šala: Kina zabranila internet pret ... s/i/386377
PS: da si u Kini i pises ovakve stvari protiv njih davno bi te mrak pojeo.
Amerika i Evropa nisu zlatne, daleko od toga ali uporedis li ih sa zemljama koje ti proturas kao nesto dobro, Kinom, Rusijom, Iranom, Kubom, onda su dzenet na zemlji
s' moje sokoćalo
Post Reply